Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Finanses un pienākumi ģimenē.

 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
Vai mūsdienās vīrietim ir jāuztur sieviete, un jāmaksā par visu? Vai tomēr finanses jādala 50 uz 50? Kas attiecas uz pienākumu sadali mājās, vai sievietei vienai ir jātīra māja, vai tomēr vīrietim arī jāpiedalās tīrīšanas darbos?
Es laikam esmu no vecās paaudzes, kur vīrietis par visu maksā, bet sieviete uztur kartībā mājokli. Kā ir ar mūsdienu paaudzi, kā jaunieši sadala finanses un pienākumus?
14.08.2022 12:20 |
 
Reitings 16
Reģ: 17.03.2015
Nē, nav dzeršanas vai citu lietu, jo jārūpējas par maziem bērniem, māju, vienkārši neatliek laika nekam citam.
Bet es arī kreitni vairāk strādāju kā vīrs.
28.10.2022 12:40 |
 
Patīk
Reitings 235
Reģ: 06.12.2021
Man ir jautājums meitenēm kuras pelna vairāk par savu vīrieti vai 50/50, Jūsu vīrieši nelieto alkoholu?
Jautāju, jo pēc savas pieredzes ir nācies redzēt, ja vīrietis jūt, ka var “atlaist grožus vaļā” respektīvi nav jāiespringst tik ļoti par ģimenes budžetu, tad sākas tādi kā slinkošanas periodi no viņa puses, kas tiek aizpildīti ar to kas nu sirdij tuvāks. Šoreiz liekot akcentu uz dzeršanu.
28.10.2022 12:26 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
personagrata @ 28.10.2022 11:40
Cik, jūsuprāt, jāpelna vīrietim?
Uzskatu, ka mans vīrs pelna maz, es pelnu vairākkārt vairāk. Protams, tad arī finansiāli vairāk ieguldu.

Nu tas jau katra paša ziņā,cik ir gatavs augt un attīstīties karjeras ziņā.
vienam šķitīs 500 eur alga ok un dzīvos tā gadiem,citam tas būs par maz un meklēs iespējas,kā augt.
Sievietei pašai ir jāsaprot,kāds attiecību/ģimenes modelis der un vai vīrietis ar kuru veido attiecības arī ir ar līdzīgiem uzskatiem.
Lielākoties jau ir tā,ka vīrietis ir ģimenes galva un nes lielāku ieguldījumu finansiāli.
28.10.2022 12:14 |
 
Reitings 16
Reģ: 17.03.2015
Cik, jūsuprāt, jāpelna vīrietim?
Uzskatu, ka mans vīrs pelna maz, es pelnu vairākkārt vairāk. Protams, tad arī finansiāli vairāk ieguldu.
28.10.2022 11:40 |
 
Reitings 703
Reģ: 04.05.2015
šobrīd algotu darbu strādāju tikai es, vīrietis pelna, tā teikt izpalīdzot kādam, jo ir zinošs konkrētā sfērā. Pēdējos divus mēnešus puslīdz vienādi ienākumi mums, bet parasti man vairāk. Pārtiku uc ikdienas lietas vairāk pērku es, bet ne vienmēr. Mēdzam arī naudu vnk salikt kopā un neskaitam, cik nu kuram bija. Rēķini man maz, tikai elektrība un internets, to arī es parasti samaksāju. Mājas darbus abi daram. Ēst biežāk viņš gatavo nekā es, bet mājās kārtošanu gan es, viņam neuzticu nemaz, tāpat kā savus dārza darbus neuzticu viņam 😃 Mājsaimniece nudien es būt nevarētu, nepatīk ne gatavot, ne katru dienu kautko berzt un tīrīt.
01.09.2022 13:46 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.07.2020
Meitenex @ 01.09.2022 08:05

Es saprotu, bet ma grūti pieņemt, ka man izmaksā, lai gan tajā pat laikā pašlaik izveidojās situācija, kur es dzīvoju no algas līdz algai, jo visu pārtiku un saimniecības lietas pērku es

Un kas Tev liek visu pirkt? Tavos tekstos ir zemteksts uz nožēlu, ka nevari atlikt naudu vai papildus nopirkt, ko vēlies.
Vari izrunāt šo jautājumu ar savu vīrieti un ierosināt daļu par pārtiku pirkt, atmaksāt viņam, ja vien viņš to var atļauties. Pēc varianta pērku pārtiku pati nav teikts, ka viņš vēlēsies uz to tērēt naudu, jo jau ir pieradis pie šīs situācijas.
Vēl ir variants atrast labāk apmaksātu darbu.
01.09.2022 10:07 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Meitenex @ 01.09.2022 08:05

Es saprotu, bet ma grūti pieņemt, ka man izmaksā, lai gan tajā pat laikā pašlaik izveidojās situācija, kur es dzīvoju no algas līdz algai, jo visu pārtiku un saimniecības lietas pērku es

Tad Tev labāk patiktu būt attiecībās ar vīrieti,kurš vispār nerūpējas un neiepriecina savu sievieti?
Daudz ir stāstu,ka vīrietis pat ziedus nedāvina un vispār nerūpējas par sievieti.
Tas ir normāli,ka vīrietis izmaksā,tā viņš rūpējas par Tevi un tas viņam patīk,jo to dara pats,bez uzspiešanas.
Ja vīrietim ir iespēja Tev ko izmaksāt un viņš to vēlas darīt,ļauj viņam to.
Tiec vaļā no tās neērtības sajūtas.
01.09.2022 09:53 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Meitenex @ 01.09.2022 08:05

Es saprotu, bet ma grūti pieņemt, ka man izmaksā, lai gan tajā pat laikā pašlaik izveidojās situācija, kur es dzīvoju no algas līdz algai, jo visu pārtiku un saimniecības lietas pērku es

Nu tad saņemies un ļauj sev izmaksāt 😄
01.09.2022 09:38 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Love @ 17.08.2022 01:32

Man arī nav neērti, jo vīrs sedz visus dzīvošanas izdevumus un es parasti maksāju restorānus un tādas lietas
Nezinu, katram savs?
Aiziet uz restorānu katru nedēļu sanāk mazāk nekā dzīvot ?
Bet varbūt beigas sanāk 50/50

Es saprotu, bet ma grūti pieņemt, ka man izmaksā, lai gan tajā pat laikā pašlaik izveidojās situācija, kur es dzīvoju no algas līdz algai, jo visu pārtiku un saimniecības lietas pērku es
01.09.2022 08:05 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Jāskatās proporcionāli algām, ja vīrietis var pavilkt visu, šķiet, parasti neatsaka. Tiem, kam jāvelk kopā gali iet uz 50/50. Man personīgi ir neērti, ja vīrietis vienmēr izmaksā, ne jau viņš pelna, lai tikai mani uzturētu. Un vispār naudas tēma vienmēr bijis neērts temats, kamēr nav tā stadija "mēs esam viens otram."
No sievietes puses reizēm ir forši, piemēram, "hey, šoreiz es uzsaucu vakariņas." Tad nav kkāds saspringums, ka vienmēr maksā tikai viena puse (to var nosaukt arī par nelielu pateicību par iepriekš dāvāto no vīrieša puses.)
01.09.2022 02:24 |
 
Reitings 2203
Reģ: 19.05.2022
Vīrs pelna labi, es- skaista👸🏽.
Bet, ja nopietni- es menedžēju visu ģimenes dzīvi un algotu darbu nestrādāju jau pāris gadus. Šobrīd ir tāda iespēja, tad nu izmantoju.
Kādreiz ir strādāts trijos darbos, kāpts pa karjeras kāpnēm plus bērnu bd, slimošanas, pulciņi, veikali pēc darba.
Dzīvē viss mainās un uz labo.
31.08.2022 23:12 |
 
Reitings 38
Reģ: 30.08.2022
Strādājam abi, vīrs pelna vairāk par mani. Rēķinus maksā viņš, kad ir mājās, tad arī citas izmaksas ir uz viņu - pērk pārtiku, saimniecības preces, principā nekad neļauj man maksāt pašai par sevi. Kad ir prom darba darīšanās, tad gan par pārtiku, saimniecības precēm, drēbēm, degvielu utt. maksāju es pati, bieži viņam pērku drēbes par cik staigāt pa veikaliem viņam nepatīk, citādi viņš man nēsātu vienu un to pašu. 😁 Reizēm viņš apjautājas, vai man viss pietiek, ir skaitījis naudu esot prom, bet man kaut kā neērti pieņemt, jo kā tas būs, ka tērēju viņa naudu un tajā pašā laikā visu savu nopelnīto likšu krājkasē. 😁 Mājas tīrīšana ir uz mani, bet ja palūdzu iesaistīties, tad neatsaka. Ēst gatavojam pārsvarā kopā, viņam to patīk darīt.
Kad man darbā bija saspringtāks laiks, paralēli arī mācījos, tad vīrs teica, ka man vajag kaut ko uz pusslodzīti, citādi arvien biežāk “sāp galva” un ir slikts garastāvoklis. 😁 Bet pilnībā būt atkarīgai no vīrieša es tomēr negribētu. Nekad nevar zināt kas var gadīties. Ir labi, ja ir savs “drošības spilvens”.
31.08.2022 22:55 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Strādājam abi. Vīrieša alga ir lielāka par manējo, kā arī viņam ir ienākumi no papildus piepelnīšanās veidiem, līdz ar to viņš maksā par īri, sedz komunālos maksājumus, uztur savu automašīnu, pērk visu nepieciešamo bērnam (bērns viņa, ne mūsu kopējais). Es iegādājos pārtiku, visas nepieciešamās higiēnas un saimniecības preces, taču tai pat laikā arī pērku lietas bērnam, jo manā uztverē tas ir arī mans bērns, pat ja ne miesīgais. Kad dodamies kaut kur atpūsties, pārsvarā vienmēr maksā viņš, lai gan ir reizes, kad uzstāju, ka šoreiz samaksāšu es, jo ļoti labi zinu, ka, lai gan viņš pelna vairāk, ir mērķi, kurus viņš grib sasniegt, bet kuru sasniegšanai nepieciešama nauda, kuru viņš krāj.
Mājas darbos ieguldamies vienlīdzīgi. Pirms manis satikšanas vīrietis ilgu laiku dzīvoja tikai divatā ar bērnu, līdz ar to viņam nav sveši ne uzkopšanas darbi, ne trauku un veļas mazgāšana, ne citas lietas, kuras visās manās iepriekšējās attiecībās vīrieši uzskatīja par "sieviešu darbiem". Tā nu mājas darbus veicam abi, atkarībā no tā kurš tajā dienā ir mājās. Ja viņam ir brīvdiena, bet es esmu darbā, tad viņš padara visus nepieciešamos darbiņus, ja otrādi, tad es. Tieši tas pats variants arī ar ēst gatavošanu, jo es strādāju arī nakts maiņas, līdz ar to, ja esmu aizgājusi uz nakts maiņu, viņš pats sev pagatavo vakariņas un reizē arī brokastis man, kad otrā rītā atnākšu mājās no darba, savukārt, ja esmu mājās, to izdaru es.
Man svarīgi ir tas, ka viss ir līdzsvarā, jo iepriekšējās attiecībās es biju tā, kura uzturēja vīriešus, savukārt tāds attiecību modelis kurā vīrietis maksā par visu, bet es daru tikai mājas darbus man nav pieņemams, jo liekas aizvēsturisks, bet, nu, katram savs, protams. Man ir ļoti labi tā, kā ir tagad.
17.08.2022 03:17 |
 
Reitings 375
Reģ: 27.10.2021
Meitenex @ 16.08.2022 07:07

Jā..jo vienmēr, kad ejam ārpus mājas divatā - piesakās maksāt viņš. Tas ir viens no iemesliem kāpēc man nepatīk ar viņu pa veikaliem staigāt, jo tad parasti saka, lai izvēlos kaut ko, bet man tā liek justies neērti.
Tāpat nesen svētkos uzdāvināja telefonu. Labi, nav nekas superīgi ūber dārgs, bet adekvāta priekš telefona cena un arguments bija - es redzēju, ka tev vajag jaunu. Vajadzēja arī, bet tāds dāvanas man liek justies tā it kā es būtu kaut ko parādā..
Saprotu, ka vainīgs pašvērtējums, bet nu...

Man arī nav neērti, jo vīrs sedz visus dzīvošanas izdevumus un es parasti maksāju restorānus un tādas lietas
Nezinu, katram savs?
Aiziet uz restorānu katru nedēļu sanāk mazāk nekā dzīvot 😅
Bet varbūt beigas sanāk 50/50
17.08.2022 01:32 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.09.2021
Meitenex @ 16.08.2022 07:07

Jā..jo vienmēr, kad ejam ārpus mājas divatā - piesakās maksāt viņš. Tas ir viens no iemesliem kāpēc man nepatīk ar viņu pa veikaliem staigāt, jo tad parasti saka, lai izvēlos kaut ko, bet man tā liek justies neērti.
Tāpat nesen svētkos uzdāvināja telefonu. Labi, nav nekas superīgi ūber dārgs, bet adekvāta priekš telefona cena un arguments bija - es redzēju, ka tev vajag jaunu. Vajadzēja arī, bet tāds dāvanas man liek justies tā it kā es būtu kaut ko parādā..
Saprotu, ka vainīgs pašvērtējums, bet nu...

Negribu nevienu aizvainot, bet šito es nekad nesapratīšu.
Attiecībās, lai būtu labi, viens otru iepriecina visu laiku. Ar vārdiem, darbiem, naudu, dāvanām, kas nu kuram vajadzīgs, patīkams.
Un, ja vīrietis grib par tevi parūpeties, iepriecināt, vajag ļauties. Man tieši otrādi būtu neērti nepieņemt dāvanu, ja redzu, ka otrs par to arī ir laimīgs.
17.08.2022 01:14 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.09.2021
Man ir pazīstama ģimene ar bērniem (jau gadus 10 kopā), kuriem katram sava nauda un punkts. Pat veikalā, ja kāds aizmirsis maku, tad otrs vēl pie kases atgādina - tu man esi parādā 2euro par saldējumu. 😅
Man personīgi liekas, ka ja vīrietis vēlas būt ģimenes galva, tad tāds arī ir. Finanses uz viņu. Arī lēmumi utt., protams, apspriežoties. Sievietei jārūpējas par sevi, vīru, bērniem, māju. Un te neiet runa, ka mājai jāspīd, sieva vienmēr mundra utt. Katram ir savas labās dienas un sliktās. Bet kaut kāds tāds sadalījums ir labs. Vismaz man.
17.08.2022 01:10 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Meitenex @ 16.08.2022 07:07

Jā..jo vienmēr, kad ejam ārpus mājas divatā - piesakās maksāt viņš. Tas ir viens no iemesliem kāpēc man nepatīk ar viņu pa veikaliem staigāt, jo tad parasti saka, lai izvēlos kaut ko, bet man tā liek justies neērti.
Tāpat nesen svētkos uzdāvināja telefonu. Labi, nav nekas superīgi ūber dārgs, bet adekvāta priekš telefona cena un arguments bija - es redzēju, ka tev vajag jaunu. Vajadzēja arī, bet tāds dāvanas man liek justies tā it kā es būtu kaut ko parādā..
Saprotu, ka vainīgs pašvērtējums, bet nu...

Viņš vienkārši vēlas Tevi palutināt un tas taču ir labi.
Tev nav par ko justies neērti,vai domāt,ka esi ko parādā viņam,jo tas,ka viņš Tevi iepriecina/lutina,liek taču viņam pašam justies labi,ļauj viņam to darīt.
16.08.2022 08:37 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Lula @ 15.08.2022 11:19

Tu dzīvo kopā ar savu pusi, bet tāpat jūties neērti, ka viņš tev kaut ko izmaksā?
Tas man likas dīvaini, mēs ar vīru regulāri viens otram kaut ko "izmaksājam", bet tāpat jau tā nauda pa lielam ir kopīga, daudz par to nemaz nedomāju.

Jā..jo vienmēr, kad ejam ārpus mājas divatā - piesakās maksāt viņš. Tas ir viens no iemesliem kāpēc man nepatīk ar viņu pa veikaliem staigāt, jo tad parasti saka, lai izvēlos kaut ko, bet man tā liek justies neērti.
Tāpat nesen svētkos uzdāvināja telefonu. Labi, nav nekas superīgi ūber dārgs, bet adekvāta priekš telefona cena un arguments bija - es redzēju, ka tev vajag jaunu. Vajadzēja arī, bet tāds dāvanas man liek justies tā it kā es būtu kaut ko parādā..
Saprotu, ka vainīgs pašvērtējums, bet nu...
16.08.2022 07:07 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
@Meitenex
Tas ir pilnīgi normāli,ka Tavs vīrietis iepriecina Tevi un izmaksā kko,novērtē to un izbaudi,ka Tavs vīrietis ir tāds.
Bet Tev pašvērtējums klibo,ja jūties neērti par to un uzskati,ka neesi tā vērta,lai Tevi lutinātu.
15.08.2022 11:43 |
 
Reitings 869
Reģ: 20.06.2022
Meitenex @ 15.08.2022 10:48
Uzskatu, ka atkarīgs no ienākumu apmērā. Ja mans draugs uz rokas mēnesī saņem 1200 un es nedaudz zem 700, tad nebūtu loģiski prasīt, lai es ieguldos 50|50, jo principā nekas pašas tēriņiem nepaliktu. Līdz ar to mana nostāja ir proporcionāli katra ieņēmumiem.
Manā gadījumā mēs gluži nedalām, bet es gandrīz vienmer pērku pārtiku, saimniecības lietas(mājas uzkopšanas liszeklus), bet viņš lielākoties vienmēr maksā par ēšanu ārpus mājas, degvielu, izklaidēm(iešana uz kino, izbrauciens ar laivām uc)
Gatavoju 90% gadījumu es, uzkopšana arī pašlaik lielākoties uz maniem pleciem, bet šad tad, ja es pabalstu, pieslēdzas arī viņš, bet lielākoties gkudinu, mazgāju drēbes un citu visu uzkopju es.
Jautājums- meitenes, ka jūs sadzīvoja ar to, ka Jums izmaksā? Es pelnu mazāk kā viņš , bet man tāpat šausmīgi neērti, ja man izmaksā. Es saprotu, ka vairāk darot pa mājām, tā tam būtu jābūt, bet vienalga es nevaru sadzīvot ar apziņu, ka prieks manis tērē naudu.
Sāku domāt, ka nekaa nemainīsies līdz neatradīšu labāk apmaksātu darbu.... un nepateikšu stingru nē..nezinu kāpēc, bet man neērti tērēt svešu naudu, neesmu to raduši... drīzāk nenopirksu kaut ko ko vēlos, nekā ņemšu no citiem..
tas iespejams nak no bernibas.Man lidzigi ,ka mana vietā maksā jutos,ka butu parādā, bet itkā 7 gadus kopā😁jutos labi,kad pati varu atlauties maksāt.jokaini ,bet tā ir.iespejams dēl ta ,ka visu bērnību dzirdēju,ka mamma "sēž uz kakla patēvam"kaut no rita lidz vakaram visus lauku darbus darīja .Tas laikam iesedies galvā.iespējams tavas naudas lietas bērnībā ar risinājās citādāk.
15.08.2022 11:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits