Finanses un pienākumi ģimenē.

 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
Vai mūsdienās vīrietim ir jāuztur sieviete, un jāmaksā par visu? Vai tomēr finanses jādala 50 uz 50? Kas attiecas uz pienākumu sadali mājās, vai sievietei vienai ir jātīra māja, vai tomēr vīrietim arī jāpiedalās tīrīšanas darbos?
Es laikam esmu no vecās paaudzes, kur vīrietis par visu maksā, bet sieviete uztur kartībā mājokli. Kā ir ar mūsdienu paaudzi, kā jaunieši sadala finanses un pienākumus?
14.08.2022 12:20 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Piekrītu. Bet tas tomēr ir retāk nekā, kad būtībā viss ir uz sievieti. Latvijā mums tomēr ir daudz vairāk slinku un izjukušu vīriešu nekā sieviešu

Jā, varbūt tev taisnība.
14.08.2022 15:26 |
 
Reitings 326
Reģ: 25.01.2021
mollia @ 14.08.2022 15:18
Vispareizākais modelis ir kad vīrietis dara visu, bet sieviete sēž mājās kā kūciņa ?

Sievietei ir jāstrādā/jānodarbojas ar savu hobiju (ne full time, jo jāparūpējas par mājām, bērniem, vīru). Bet viņas naudai nebūtu jābūt vitāli nepieciešamai, lai nodrošinātu ģimeni.
14.08.2022 15:26 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Derisa @ 14.08.2022 14:42
50/50 ir totāls scam, uz ko parakstās par sevi nepārliecinātas vai neglītas sievietes, kas nespēj atrast provider tipa vīrieti. Ietekmīgs, turīgs vīrietis, kas bez problēmām spēj ģimeni apgādāt, vienmēr būs pievilcīgāks.
50/50 varbūt strādā, kad esat tikai pāris, bet pēc tam-mājkopīga tāpat 99% gadījumu vairāk ir uz sievieti, tāpat kā bērnkopīga, pieskaiti vēl pilnas slodzes darbu, rēķinu dalīšanu, nu nez. Man izklausās pēc great deal vecim, bet kopsummā sanāk 80/20 (80% ģimenes nastas nes sieviete, 20% vīrietis ar savu pusi no rēķiniem). Feminisms ir iebraucis totālās auzās.

Mums sanāk tā, ka mājasdarbi ir pavisam 50/50, naudas lietās es vasarā vairāk tērējos, vīrs vairāk ziemā (jo man sezonāls darbs)
Nejūtos tā itkā būtu 80/20 vienā vai otrā pusē, ir diezgan līdzīgi un abiem tā ir ok.
Vienīgais ko es gribētu ir vairāk atbalsta, ja kādreiz būs bērni
14.08.2022 15:36 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
Sievietei ir jāstrādā/jānodarbojas ar savu hobiju (ne full time, jo jāparūpējas par mājām, bērniem, vīru). Bet viņas naudai nebūtu jābūt vitāli nepieciešamai, lai nodrošinātu ģimeni.

Nu ja, ikvienam Latvijas vīrietim algas apjoms ir tāds, lai uzturētu vēl vienu pieaugušo, bērnus, mājdzīvniekus, nopirktu māju/dzīvokli, 2 auto, apmaksātu bērniem pulciņus un ikgadēju ceļojumu ārpus Baltijas 3+ personām. 😀
14.08.2022 15:40 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Kitijaaaa @ 14.08.2022 15:40

Nu ja, ikvienam Latvijas vīrietim algas apjoms ir tāds, lai uzturētu vēl vienu pieaugušo, bērnus, mājdzīvniekus, nopirktu māju/dzīvokli, 2 auto, apmaksātu bērniem pulciņus un ikgadēju ceļojumu ārpus Baltijas 3+ personām. ?

Es tieši arī gribēju jautāt, vai tad mums ir tik daudz tie naudīgie veči, lai varētu šitā stāstīt kā būtu visiem jādzīvo 😄
14.08.2022 15:42 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10492
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt katram savs dzīves modelis. Ja savam podiņam ir atrasts īstais vāciņš, tad dara tā, kā ir labi abiem. Ļoti kaitina šitie: "Tavējais gatavo arī ēst?" un tad urbj savu vīru, ka re, kā tas var tā un šitā..
14.08.2022 15:46 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
GhostGG @ 14.08.2022 12:50
Viss ir atkarīgs no katra pāra un viņu uzskatiem. Uzskatu, ja abi piedalās maksājumos, tad abi arī mājās kaut ko dara. Ja vīrietis par visu maksa, tad sievietei vajadzētu uzņemties mājas darbus uz sevi. Man personīgi patīk labāk otrais variants. Diez vai kādreiz varētu būt tādās attiecībās, kurās sievietei būtu pieņemams tikai pirmais variants. Katram savs.

Kādi vīrietim ir ieguvumi no tā, ka viņš visu apmaksā un sieviete nestrādā? Nav domāts negatīvi, vienkārši interesē visi punkti no tāda vīrieša skatupunkta, kurš vēlas šo modeli.
14.08.2022 16:04 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Kādi vīrietim ir ieguvumi no tā, ka viņš visu apmaksā un sieviete nestrādā? Nav domāts negatīvi, vienkārši interesē visi punkti no tāda vīrieša skatupunkta, kurš vēlas šo modeli.

Gan jau katram tas ir ļoti individuāli. Varu runāt tikai par sevi - Man, personīgi, riebjas darīt mājas darbus, vai taisīt ēst, protmas, es nerunāju te par darbiem, kam vajadzētu būt uz vīrieša pleciem, tas ir, sastelēt galdu, nomainīt trubu utt. Man tas dzīvi īsti neko nemaina vai es uzturu divus cilvēkus vai vienu. Man no sievietes naudu nevajag. Man pat paliek neērti, ja sieviete veikalā pie kases vai restorānā velk ārā savu maku, liekas kaut kā nepareizi. Tāpēc arī es neredzu nevienu objektīvu iemeslu, kāpēc lai es kaut ko dalītu uz pusēm, ja tam būtu rezultāds tāds, ka man būtu jādara lietas, kas man nepatik. Tuklāt tāds mindset "viss uz pusēm, es neatkarīga sieviete utt" no sievietes puses, man tas asociējas ar tādām vīrišķām iezīmēm, kas man neliekas saistošs. Un protams, tas viss baro manu ego, ka es varu parūpēties par savu sievieti.
Ja tā godīgi runājot, tad visas šīs naudas lietas attiecībās, kā un ko darīs, kurš, ko pirks, kurš no abiem kādu rēķinu maksās man liekas ļoti nogurdinošas un sarežģītas un iedomājoties vien rada galvas sāpēs. Man vienkāršāk un ērtāk ir tā - es vīrietis, es parūpēšos par financiālo pusi un tu par pārējo. Ja sievietei tāds modelis neapmierina, tad viss ok, cilvēki ir dažādi un tas nebūs priekš manis - sveika Gauja.
14.08.2022 16:45 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Kitijaaaa @ 14.08.2022 16:04

Kādi vīrietim ir ieguvumi no tā, ka viņš visu apmaksā un sieviete nestrādā? Nav domāts negatīvi, vienkārši interesē visi punkti no tāda vīrieša skatupunkta, kurš vēlas šo modeli.

Es itkā saprotu šo. Ja mans darbs man ienestu kādus 5 tūkstošus mēnesī un tiekot galā ar visām dzīves nepieciešamībām vel pāri paliktu, tad man patiktu, ka kāds manā vietā dara visus mājas darbus, vienalga, ka neienes papildus finanses. Mainītās lomās gan negribētu būt, šrubēt māju, taisīt nagus un pirkt Uresinas coach sesijas. 😀
Bet arī interesē vel vīrieša viedoklis par šo
14.08.2022 16:47 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Kitijaaaa @ 14.08.2022 16:04

Kādi vīrietim ir ieguvumi no tā, ka viņš visu apmaksā un sieviete nestrādā? Nav domāts negatīvi, vienkārši interesē visi punkti no tāda vīrieša skatupunkta, kurš vēlas šo modeli.

Gan jau sievietes, kuras nestrādā mazāk nogurst, ir smaidīgākas, laimīgākas, vairāk uzņemas mājas darbus, ir seksuāli aktīvākas, mazāk, ko pārmet vīrietim.
14.08.2022 16:52 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Mainītās lomās gan negribētu būt, šrubēt māju, taisīt nagus un pirkt Uresinas coach sesijas

Nē, nu ja cilvēkiem (parasti jau "neatkarīgajām" sievietēm, kurām attiecības ir uz 50/50) ir tāds uzskatas, ka sievietes, kuras uztur draugi / vīri, ka viņas tik to vien dara kā taisa nagus un pie spoguļa gorās, tad varbūt jums ir ļoti šaurs intrešu loks un domāšana.
14.08.2022 17:00 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
GhostGG @ 14.08.2022 17:00

Nē, nu ja cilvēkiem (parasti jau "neatkarīgajām" sievietēm, kurām attiecības ir uz 50/50) ir tāds uzskatas, ka sievietes, kuras uztur draugi / vīri, ka viņas tik to vien dara kā taisa nagus un pie spoguļa gorās, tad varbūt jums ir ļoti šaurs intrešu loks un domāšana.

Nu taču protams, ka arī audzina bērnus un kaut kā izglītojas, vai hobijus izdomā, par to es nešaubos.
Es saprotu, ka daudzām sievietēm tas patīk, neko nepārmetu, bet man, subjektīvi, tas šķiet vientuļi. Būt lielākoties mājās, vai, nu labi, kaut kādos hobiju pulciņos. Es savā darbā satieku cilvēkus, kas mani motivē mācīties jaunas prasmes un zināšanas, lepojos ar saviem sasniegumiem.
Varbūt man tāds viedoklis, jo esmu pašnodarbinātā ar savu uzņēmumu. Ja sēdētu birojā, iespējams, tā nedomātu un tad gan labāk darbotos pa mājām, lai vīrs pelna visu naudiņu.
Ir vēl kaut kas piepildošs, ko mājsaimneieces var darīt? Es nesaku, ka ar bērnu audzināšanu utt nav gana, tas ir pilnas slodzes darbs. Vienkārši teici, ka man šaurs interešu loks, ja neredzu ko vēl mājsaimnieces var ikdienā darīt. Ko vēl var izņemot audzināt bērnus, tīrīt, pucēties un kādu gleznošanas pulciņu? (Atkārtošos, tas viss ir pilnīgi ok, mani tas vienkārši nesaista)
14.08.2022 17:14 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Lula
Nu tieši tāpat kā tu nesaproti, kā var būt par mājsaimnieci, tāpat ir cilvēki, kuri nesaprot kā var gribēt strādāt un veidot karjeru. Viens otru nekad nesapratīs.
14.08.2022 17:21 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Man vienkāršāk un ērtāk ir tā - es vīrietis, es parūpēšos par financiālo pusi un tu par pārējo.

Kur var pieteikties uz sievas amatu? Prasu priekš draudzenes 😃😃😃
14.08.2022 17:44 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
mollia @ 14.08.2022 17:44

Kur var pieteikties uz sievas amatu? Prasu priekš draudzenes ???

😀😀
14.08.2022 17:45 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Kur var pieteikties uz sievas amatu? Prasu priekš draudzenes

Viņa ir smuka?
14.08.2022 17:46 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Bet ja tā bez jokiem tad laikam šādiem "modeļiem" nebūtu jābūt tik strikti iedalītiem. Kas notiek gadijumā ja vīrs apmaksā lielākos tēriņus, bet viņam piem., kā GhostGG nepatīk gatavot ēst, bet es atnāku no sava darbu, kur pelnu savu "kabatas naudu" nevis sēžu mājās un goros pie spoguļa un vēlos lai vīrs būtu pagatavojis vakariņas? Viņš mani sūta dillēs un saka "Gatavo pati, es par visu maksāju"?😃
14.08.2022 17:48 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Bet ja tā bez jokiem tad laikam šādiem "modeļiem" nebūtu jābūt tik strikti iedalītiem. Kas notiek gadijumā ja vīrs apmaksā lielākos tēriņus, bet viņam piem., kā GhostGG nepatīk gatavot ēst, bet es atnāku no sava darbu, kur pelnu savu "kabatas naudu" nevis sēžu mājās un goros pie spoguļa un vēlos lai vīrs būtu pagatavojis vakariņas? Viņš mani sūta dillēs un saka "Gatavo pati, es par visu maksāju"?

Tu jau man liekas tu kā citas izlasa un izdomā pašus traģiskākos un šausmīgākos scenārijus. :D Nevajag jau arī visu uztvert tik burtiski, es noteikti to, ko rakstīju nedomāju tā, ka sievietei ir katru dienu jāstāv pie plīts un jāgatavo 3x ēdieni. Es domāju, ka jebkurš normāls un saprotošs vīrietis, ja redzētu, ka esi nogurusi, tad viņš pasūtītu ko ēdamu uz mājām vai arī pēc darba aizvestu vakariņās. Nevajag dramatizēt.
14.08.2022 17:55 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Kitijaaaa @ 14.08.2022 16:04

Kādi vīrietim ir ieguvumi no tā, ka viņš visu apmaksā un sieviete nestrādā? Nav domāts negatīvi, vienkārši interesē visi punkti no tāda vīrieša skatupunkta, kurš vēlas šo modeli.

Personīgi īsti nekādi.
-Vīriešu darbi/lietas tāpat jārisina.
-Dzīvoklī nav tik daudz darāmā, lai to nosauktu par pilnas slodzes darbu un ko nevarētu izdarīt pats.
-Cieš iespēja iekrāt, atļauties lielākus pirkumus. Īpaši priekš sevis.
-Manas darba nespējas gadījumā pilnībā zūd ienākumi ģimenē.
-Šajā komentārā minētais nekādi nav garantēts:
Mākoņmaliņa @ 14.08.2022 16:52

Gan jau sievietes, kuras nestrādā mazāk nogurst, ir smaidīgākas, laimīgākas, vairāk uzņemas mājas darbus, ir seksuāli aktīvākas, mazāk, ko pārmet vīrietim.

It īpaši pēdējie trīs. Pat šajā forumā ir gana daudz diskusiju, kur it kā vīrietis labs, rūpīgs, bet tāpat kaut kas nepatīk, seksu negribas, utt.
Vienīgais brīdis, kur ir ieguvums vairāk paņemt uz sevi ir tad, kad parādās bērni. Jo tad viennozīmīgi cieš sievietes ienākumi, uz sievieti ir papildus slogs, kas tad kaut kā ir jānoņem, utt.
Un, protams, situācija arī citādi var mainīties tā, ka man tas varētu palikt izdevīgi.
14.08.2022 17:57 |
 
Reitings 869
Reģ: 20.06.2022
mollia @ 14.08.2022 17:48
Bet ja tā bez jokiem tad laikam šādiem "modeļiem" nebūtu jābūt tik strikti iedalītiem. Kas notiek gadijumā ja vīrs apmaksā lielākos tēriņus, bet viņam piem., kā GhostGG nepatīk gatavot ēst, bet es atnāku no sava darbu, kur pelnu savu "kabatas naudu" nevis sēžu mājās un goros pie spoguļa un vēlos lai vīrs būtu pagatavojis vakariņas? Viņš mani sūta dillēs un saka "Gatavo pati, es par visu maksāju"??
visdrīzākais ta ari būs 😁Es tomēr visvairak sliecos uz to,ka jebkurai sievietei 8r 1.kart jāparūpējas par savu pensiju 2.jāspēj nodrošināt,bez vīra savi bērni un sevi.3.ja izvēlas majsaimnieces modeli,būt tomer kādā hobiju līmenī,mācities attistities,lai butu derīga darba tirgum.Un vīriem nebut tik kategoriskiem ,pret stradašanu.jo vai ir paredzams,kas var ar pašiem notikt,un kā pec tam sieva tiks galā ar materialo pusi,ja biji paņēmis zem sava spārna.🤔gribētu izdzirdēt kāda virieša viedokli.vai ir parupejušies par neparedzamo.
14.08.2022 18:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits