Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

grūti izturēt kolēģi

 
Reitings 103
Reģ: 08.08.2022
3 reizes nedēļā strādāju biroja darbu un nevaru vairs izturēt savu kolēģi. Strādājam kopā jau 3 gadus, sākumā viss bija normāli, pat ļoti sadraudzējāmies, satikāmies arī ārpus ofisa, gājām ciemos viena pie otras, uz Vecrīgu izklaidēties. Tad man nedaudz pamainījās dzīves – uzsāku savu biznesu, paliku nopietnāka un atbildīgāka, interesē izaugsme un vispār dzīves attīstība kopumā. Kolēģe, savukārt, pat esot vecāka par mani, joprojām dzīvo tādu ‘’yolo’’ dzīvi. Es pat nezinu kā noraksturot. Interesē ballītes, šopings, un netflix seriāli. Ik pa laikam ierunājas, ka grib iet mācīties kaut ko, lai dabūtu foršāku darbu, bet viņu attur mācību maksa. Savukārt, kad pienāk nedēļas nogale vai jāiet iepirkt lupatas, tad nav žēl ne 200, ne 300 eur. Vārdu sakot, man nav ar viņu vairs īsti nekas kopīgs. Ir grūti runāt, jo mums dzīvē laikam ir dažādas vērtības. Ik pa laikam jau kopā aizejam kādu kokteili iedzert, vai atpūšamies, jo tomēr bijām/esam arī draudzenes, bet tās sarunas…. Goda vārds viens un tas pats uz riņķi – tenkas, šopings un netflix seriāli. Kas būtu ok, ja nebūtu tikai tas!
BET. Kā cilvēks viņa ir ļoti jauka. Uz viņu vienmēr var paļauties, izpalīdzīga, strādīga, ir vienmēr atbalstījusi… tāpēc es nezinu kā man šajā situācijā izturēties? Šobrīd viņa ir darba darīšanās ārzemēs, un ir 10x patīkamāk būt darbā, jo nav jāklausās tā lētā pļāpāšana. Es negribu izklausīties riebīga vai kaut kāda nopietnā no-lifere... Bet tiešām nesaprotu vai man ir zema tolerance, vai arī ir normāli par kolēģi tā justies/domāt?
Zinu, ka drīz aicinās pie sevis ciemos uz tā saucamo meiteņu vakaru, bet ES NEGRIBU. Ja būtu vairāk cilvēku, labi, kompānijā jautri un tā. Bet tas būtu divatā. Savukārt, citreiz, kad atsaku (kas, ņemot vērā situāciju, sanāk arvien biežāk) viņa mēdz sabēdāties, ka ‘’tu vairs neko negribi darīt kopā’’. Lūdzu, ko jūs darītu manā vietā?
08.08.2022 17:35 |
 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
Tad tā arī pasaki, ka nevēlies tikties. Darbā uzturi lietišķas attiecības, runā tikai par darbu. Ja sāk runāt par tēmām, kuras tev nepatīk, pasaki, ka tev vajag strādāt. Neizliecies par draudzeni, ja tu tāda neesi. Ja tu būtu viņas draudzene, tad spētu pieņemt tādu dzīvesstilu, kāds viņai ir tīkams, spējot atrast kopīgas tēmas, par ko runāt. Katram cilvēkam ir savi mērķi, vēlmes. Ja viņas dzīve viņu apmierina, tad tas ir forši. Lai tie būtu Netflix seriāli, iepirkšanās, tā ir viņas atpūta, dzīve. Man arī ir nopietni mērķi dzīvē, darbs, bet tas nenozīmē, ka brīvdienās nevaru sēdēt ar dumjām spēlītēm, seriāliem, iedzert utt., kas citam liktos dumjš. Ja tavi mērķi un vēlmes nesakrīt ar viņas, tad nevajag domāt, ka viņas dzīve ir sliktāka.
Īsumā samazini kontaktu ar viņu, darbā kontaktējies lietišķi, paskaidro savus iemeslus, ka jums atšķiras intereses. Tas nav nekas nosodāms. Draudzība mēdz pārtrūkt šādu iemeslu dēļ.
09.08.2022 23:01 |
 
Reitings 398
Reģ: 09.08.2022
Jautājums ir nevis par kolēģi, jo katrs var dzīvot ka grib, bet drīzāk kāpēc Tev ir grūti pieņemt cilvēku ar atšķirīgu dzīvesstilu ka Tev? Vai visiem ir jābūt tādiem ka Tu?
Es daudz strādāju un esmu mērķtiecīga. Mana draudzene nestrādā un mīl iedzert. Nu un. Ir arī citas kvalitātes viņā, lai tak dzīvo ka grib.
09.08.2022 21:38 |
 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
No jums abām draudzībai (cieņpilnu attiecību uzturēšanai, komunikācijai) neesi piemērota Tu, nevis viņa. Piedod.
Cilvēki nedalās divās kategorijās - Tev noderīgie un Tev nederīgie. Nav jābur drāmu un jātaisa lielās, dziļās sarunas kā TU jūties. Viņa tur nav Tevis dēļ, bet lai strādātu. Ko Tu darītu, ja strādātu 50 cilvēku kolektīvā? Arī tad visiem būtu jādanco pēc Tavas (patikšanas/nepatikšanas) stabules un Tavām vajadzībām? Uz darbu cilvēki iet strādāt un savstarpējai komunikācijai ir jābūt profesionāli cieņpilnai.
Nu ja nav pa ceļam, tad jāuztur vienkārši pieklājīgas, koleģiālas attiecības.
09.08.2022 20:50 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Jupiter @ 09.08.2022 15:35
es jūtu "es esmu par viņu labāka" attieksmi un cilvēks to nav pelnījis. Visiem būs labāk, ja Tu vnk pateiksi viņai, ka tev ir citas prioritātes un "vērtīgāks" kkas ko darīt. Netērē viņas laiku un nebojā viņas dzīvi.

Piekrītu. No tekstiem nolasās augsprātība. Man nepatiktu pavadīt laiku kopā ar tādu cilvēku. Un es nerunāju par aprakstīto draudzeni, bet pašu tēmas autori.
Ja par tēmu, tad man liekas dīvaini, ka kolēģe it kā ir neizturama, citas dzīves vērtības, neinteresē viņas teiktais, bla, bla, bla, bet no draudzēšanās atteikties arī, redz, negribas, jo kā cilvēks viņa ir jauka. Kaut kāds stulbums, manuprāt. Kāda jēga no tādas "draudzības", ja ir dziļi pie vienas vietas otra cilvēka teiktais, sarunas neinteresē, sarunu tēmas besī un pat uz meiteņu vakaru iet negribas, tāpēc jāizdomā attaisnojumi. Man šķiet, ka jābeidz uzvesties bērnišķīgi un jāpasaka otram cilvēkam skaidri un gaiši, ka jūsu ceļi šķiras, jo esi izaugusi no šīs draudzības. Ja es uzzinātu, ka man ir tāda "draudzene", kura negrib ar mani ne tikties, ne vispār klausās manis teiktajā, pasūtītu trīs mājas tālāk. Lai iet un meklē sev draugus starp "sava līmeņa" personām.
09.08.2022 18:41 |
 
Reitings 70
Reģ: 09.08.2022
Ja viņa ir jauka, kā tu apgalvo, tad es neredzu iemeslu izturēties pret viņu snobiski. Kā jau te minēja iepriekš - viņai ir tiesības dzīvot tādu dzīvi, kādu viņa pati vēlas. Vai esat kādreiz mēģinājušas darīt to, ko vēlies tu? Varbūt ir vērts saglabāt normālu kontaktu, ja abas kādreiz piekāpsieties - vienu reizi paklačosies ar viņu kādā ballītē, nākamreiz ejat tur, kur gribi tu. Ja tevi tas cilvēks neinteresē, tad, protams, nestiep gumiju. Tomēr man liktos pareizāk, ja tu pateiktu kā ir - tevi vairs ballītes neinteresē, tāpēc uz tām vairs neiesi.
09.08.2022 16:17 |
 
Reitings 1379
Reģ: 19.05.2016
es jūtu "es esmu par viņu labāka" attieksmi un cilvēks to nav pelnījis. Visiem būs labāk, ja Tu vnk pateiksi viņai, ka tev ir citas prioritātes un "vērtīgāks" kkas ko darīt. Netērē viņas laiku un nebojā viņas dzīvi.
09.08.2022 15:35 |
 
Reitings 658
Reģ: 18.06.2018
Es domāju tur jau Tu pati sev esi atbildējusi-ja vēlies attālināties,pamazām to visu arī nogriezīsi,ar atšūšanu savu darīšanu dēļ.
Ja jau tagad tikai darbā tiekaties 3x nedēļā.
Man šķiet tas ir tikai normāli ka katrs izaug uz savu pusi. Katram savs attīstības laiks.
09.08.2022 13:58 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Ēs tava vieta arī godīgi patiktu, ka man ir citas darīšanas jeb prioritātes, jeb patiekttu ka jūtos un kā mani neinteresē varbūt tāda veida aktivitātes kā viņa piedāvā, varbūt viņa isakaa jums citu veidu kā kopīgi pavadīt laiku /ja nesanāk vienoties un rast kompromisu tad pārtrauktu draudzīgo kontaktu.
Ja pieklājīgi viņai paskaidrosi, tad iespējams viņa tevi sapratis un vairs neaicinās ciemos.
09.08.2022 02:03 |
 
Reitings 88
Reģ: 15.12.2020
Ja viņa ir tikai kolēģe ar kuru pa retam tiecies ārpus darba laika “tāpatvien” , tad mierīgi vari organiski attālināties, jo kāpēc gan mocīties un uzklausīt kolēģi, ja jūs pamatā vieno tikai kopīga darba vieta. Ja laba draudzene, tad es teiktu citādāk. Kā jau te minēja viņai ir tiesības dzīvot un baudīt dzīvi kā šobrīd vēlas. Varbūt “nopietnība” viņai atnāks vēlāk un atkal jutīsies ar viņu patīkami
kā agrāk un būs kopīgas intereses. Iespējams, viņa tāpat jūtas par Tevi. Pati esmu bijusi tajā lomā pirms daudziem gadiem, kad visas labās druškas palika tusējoties, bet es ātri uzsāku labu karjeru un bija arvien mazāk kopīga. Pagāja daži darbaholisma gadi, izdegu, izšķīros, aizgāju no augsta amata un tad, kad vienkārši gribēju atpūties un pabaudīt atlikušo jaunību, izrādījās, ka vairs nav ar ko, jo pati no visiem biju atšvesinājusies, tad sapratu, ka draudzība ir arī par pielāgošanos un mīlestību, bez nosodījuma par citu izvēlēm.
08.08.2022 22:12 |
 
Reitings 103
Reģ: 08.08.2022
nightjar @ 08.08.2022 21:16
Vai esi atklāti pateikusi, ka Tev neinteresē seriāli, aktivitātes, par ko viņa runā? Parunājusi varbūt par seriāliem, filmām, kas tev patīk? Varbūt Tu turpini izlikties un reaģēt pozitīvi uz visu, ko viņa stāsta, un viņa domā, ka viss ok? Nav jau slikti savu reizi būt apkārt cilvēkiem, ar kuriem vari "atlaist", neiespringt un par neko nedomāt, bet nu ja Tu jūti, ka galīgi velk uz leju, tad nav vērts, protams.

Atklāti pateikusi neesmu. Parasti kad sāk stāstīt, piemēram, weekenda piedzīvojumus, kas izklausās pēc kaut kā, kas notiek 9. klasē, es vienkārši noklausos un pasaku kādu neitrālu frāzi, nu tik daudz, lai no manas puses nebūtu nepieklājīgi. Bet nekādu sajūsmu, papildjautājumus neuzdodu, kas liecinātu par interesi.
Es labprāt darītu zināmu to kā jūtos, bet domāju, ka viņa apvainosies.
08.08.2022 21:45 |
 
Reitings 103
Reģ: 08.08.2022
IceCream @ 08.08.2022 20:22
Nu labi, Tevi besī, bet tā ir viņas dzīve un viņai ir visas tiesības dzīvot kā viņai tīk, pirkt un skatīties kas viņai patīk.
Atteikt ballīti var ar vārdiem - nē, paldies ar aicinājumu, bet es netieku.

Saprotu, ka nebūs visi cilvēki man pa prātam un lai jau dzīvo savu dzīvi kā vēlas. Bet man ir grūti būt kopā ar šo cilvēku. Un nav tas tik vienkārši kā pateikt “nē, negribu”. Ja tas būtu tikko satikts cilvēks tad tas derētu. Draudzenei to pasakot seko vēl miljons jautājumu -kāpēc? Kad tad? Kas Tev noticis? Tad izdomājam ko citu nu un tā tālāk.
08.08.2022 21:40 |
 
Reitings 1951
Reģ: 16.06.2022
Vai esi atklāti pateikusi, ka Tev neinteresē seriāli, aktivitātes, par ko viņa runā? Parunājusi varbūt par seriāliem, filmām, kas tev patīk? Varbūt Tu turpini izlikties un reaģēt pozitīvi uz visu, ko viņa stāsta, un viņa domā, ka viss ok? Nav jau slikti savu reizi būt apkārt cilvēkiem, ar kuriem vari "atlaist", neiespringt un par neko nedomāt, bet nu ja Tu jūti, ka galīgi velk uz leju, tad nav vērts, protams.
08.08.2022 21:16 |
 
10 gadi
Reitings 2605
Reģ: 29.01.2009
Nu labi, Tevi besī, bet tā ir viņas dzīve un viņai ir visas tiesības dzīvot kā viņai tīk, pirkt un skatīties kas viņai patīk.
Atteikt ballīti var ar vārdiem - nē, paldies ar aicinājumu, bet es netieku.
08.08.2022 20:22 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.07.2020
Dzīves vērtības, intereses mainās.
Tu esi izaugusi, Tavi dzīves uzskati arī.
Katrs tērē naudu tam, kam liekas svarīgāk. Kam katru nedēļu vajag jaunu blūzi vai kurpes, kas iegulda veselībā, krāj mašīnai, attīsta savu biznesu.
Ja viņai būtu svarīgi mācīties, tad jau būtu sākusi mācības un atradusi tam naudu, ja var katru nedēļas nogali iztērēt 200-300Eur.
Es personīgi arī esmu izaugusi no varianta katru nedēļu, ko nopirkt. Man arī katru nedēļu neinteresē uzzināt, ko katrs ir nopircis.
Dzeršana katru nedēļas nogali arī nav aktuāla.
Ir cilvēki, kuri iestrēgst tajā stadijā. Nesaku, ka tas ir labi vai slikti.
Katrai Jums ir ejams cits ceļš un gan jau klubā ar laiku viņa atradīs kādu ar ko turpināt tusēties.
Turpmāk laicīgi pasaki par neierašanos pasākumos, klubos. Vari pateikt pa tiešo, ka Tavas intereses ir mainījušās.
Mēģini uzturēt kaut cik normālas attiecības, jo jāstrādā jau kopā Jums būs tāpat. Darbā jau visu laiku neklusēsi, neignorēsi viņu, bet ārpus darba laika gan vari samazināt kontaktu.
08.08.2022 19:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits