Obligātā dienesta ieviešana

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Kā jūs uz to skatāmies?
Es esmu pret piespiedu asiņu izliešanu. Visi to sauc par neobligāti obligāto bet patiesībā tas ir cilvēktiesību pārkāpums, jo ja neiesi tad būs sakncijas. Tātad obligātais.
Protams, norūdīties ir labi. Man pašai ir tādas iemaņas, jo biju jaunsargs skolas laikā.
Bet ja sāktos karš, tad sievas zaudēs vīrus, mātes zaudēs dēlus. Es uzskatu, karot par dzimteni būtu jābūt brīvprātīgam pasākumam nevis piespiedu kārtā asinis izliet. Tagad visi tajā vecumposmā būs izgājuši to dienestu, ja sāktos karš, aizlaisties vairs nekur nevarēs , jo automātiski būsi dezertieris
Es un mans dzīvesbiedrs pagaidām viņš ir tajā kategorijā. Kad pēc tiem 5 gadiem ieviesīs obligāto kad nevarēs vairs atteikties tad jau mums būs ap 30. Ļoti ceru ka tas nedraud
11 mēneši par 400 eiro. Kā ar sievām un bērniem kas mājās? Tur knapi komunālos var samaksāt par tādu summu, nerunājot nemaz par kvalitatīvu ģimenes uzturēšanu. Nu kāpēc šitadu sviestu vajadzēja izdomāt tagad raut ārā vīriešus no labiem darbiem lai sēdētu kazarmās pa kapeikām
06.07.2022 13:15 |
 
10 gadi
Reitings 307
Reģ: 02.08.2009
woman_wonderland @ 08.07.2022 10:53
skaidrs, ka te sacepās jaunieši, kas ir tajā vecuma kategorijā 18-27 ?

Ne tikai, sacepas par šo tēmu visi tie, kas nav darītāji, kas grib labi dzīvot, domāt par frizūram, ceļojumiem u.c. lietām, gaidot, kad, pienākot karam, viņus aizstāvēs citi - NATO, politiķi, jebkurš cits, bet ne viņi paši, a viņi mierīgi pārcietīs to visu. Tādi cilvēki negrib redzēt realitāti, ka karš nešķiros cilvēkus. Protams, ka tāda ir arī jaunā paaudze, kā bija tajā teicienā, ka "grūti laiki veido stiprus cilvēkus, bet labi laiki - vājus" un mums tagad ir vājo cilvēku paaudze, kas nezin neko par pienākumiem, jebkurš pienākums ir uzspiešana.
08.07.2022 11:09 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
Maija ... @ 08.07.2022 11:09

Ne tikai, sacepas par šo tēmu visi tie, kas nav darītāji, kas grib labi dzīvot, domāt par frizūram, ceļojumiem u.c. lietām, gaidot, kad, pienākot karam, viņus aizstāvēs citi - NATO, politiķi, jebkurš cits, bet ne viņi paši, a viņi mierīgi pārcietīs to visu. Tādi cilvēki negrib redzēt realitāti, ka karš nešķiros cilvēkus. Protams, ka tāda ir arī jaunā paaudze, kā bija tajā teicienā, ka "grūti laiki veido stiprus cilvēkus, bet labi laiki - vājus" un mums tagad ir vājo cilvēku paaudze, kas nezin neko par pienākumiem, jebkurš pienākums ir uzspiešana.

Zini to teicienu par skabargu un baļķi? Nu, lūk! Tas ir Tavs gadījums!:D
08.07.2022 11:19 |
 
10 gadi
Reitings 307
Reģ: 02.08.2009
BlackPill @ 08.07.2022 11:19

Zini to teicienu par skabargu un baļķi? Nu, lūk! Tas ir Tavs gadījums!:D

Vari droši neko par maniem komentāriem nerakstīt, ar neadekvātajiem diskusijās neielaižos.
08.07.2022 11:22 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
BlackPill @ 08.07.2022 11:04
mazaskudra
Ko arī vajadzēja pierādīt! Tu pati sev izvēlējies vīrieti tieši pēc izskata un vēl kaut ko raksti par paur kādām mistiskām iezīmēm, par kurām Tev, tavos labākajos gados, bija nospļauties.

Taisnība, nenoliedzu. Bet arī tad tīri ātri sapratu, ka nebūs tur nekādas aršanas. Jo ja esi sieviete kas meklē dzīvei partneri, nevis kādam brītiņam, ātri top skaidras tās lietas kas vīrieti padara vērtīgu.
08.07.2022 11:26 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
Nesen ar draudzenēm runājām, mūsdienās, ja puisim ir sava dzīvesvieta (kaut īrēta), normāls darbs un vairāk par vienu spilvenu, viņš jau skaitās afigennais ķēriens. Opā, patstāvīgs. Kaut kā baigi zemu tā latiņa nolaidusies.
Protams, mēs daudzas jaunietes jau arī neesam nekādas baigās princeses, bet salīdzinot kā mūsdienu čaļi savas dzīves veido un kā meitenes - nu kaut kas tur kopā neiet.

Par kuru vecuma grupu ir runa? Ja puisis mācās augstskolā, manuprāt, ir ok neīrēt vienam dzīvokli un nestrādāt arī 24 gadu vecumā. Tam vēl visa dzīve priekšā pēc augstskolas absolvēšanas. Nu nav visiem jāstrādā pilna laika darbs, kad studē.
08.07.2022 11:29 |
 
Reitings 171
Reģ: 13.05.2020
Maija ... @ 08.07.2022 10:41

Es godīgi sāku apšaubīt mūsu sabiedrības spriestspēju izlasot jau nezin kuro šādu komentāru - jūs vispirms izlasiet kādi ir varianti iziet OMD un tad rakstiet - ne visiem ir jādien 11 mēneši, ir arī citas opcijas.
Un par kompensāciju līdz 400 eur - cik tad valstij ir jāmaksā par dienestu, kurā gadu valsts cilvēku uztur - ne apģērbs jāpērk, ne par dzīvesvietu, ne pārtiku jāmaksā?

Tici man, ir izlasītas arī citas opcijas, kas nav ne par kripatiņu labākas.
Ja puikiņam ir 18 gadi, dzīvo pie mammas un spēlē datorspēles, tad tie 400€ un OMD ir medusmaize. Vīrietim ar savu uzņēmumu/ražotni, darbiniekiem pakļautībā un savu dzīvokli tas IR IZSMIEKLS. 😄 Tāds uzņēmums valstij sniedz daudz vairāk, jo maksā n-tos tūkstošus nodokļos, par kuriem tad kara gadījumā var arī iegādāties militāro tehniku utt.
Vispār nesaprotu, kāpēc tik daudzas sievietes šo normalizē? Mans tēvs ir armijnieks, kas braucis uz aktīvām kara zonām, un tas man un mammai ir tikai bojājis dzīvi. Šie vīrieši, protams, paši iemācās aiz sevis savākt, drēbes mazgāt un gatavot, bet viņi arī iemācās, ka vienīgais konflikta atrisinājums ir fiziska spēka pielietošana, agresija utt. Man sita pa galvu ar televizora pulti, jo nesapratu matemātikas uzdevumu. Tie vīrieši neiemācās tur empātiju, cieņu pret sievietēm vai bērniem. Visu cenšas risināt ar sišanu. Nebija man laimīga bērnība ar tādu tēvu, un negribu tādu tēvu saviem bērniem. Beidziet normalizēt militāro dienestu un sapņot, ka visi puikiņi kļūs par vīriešiem, īpaši, ja Jums nekad nav bijusi saskarme ar armijnieku.
08.07.2022 11:54 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Kitijaaaa @ 08.07.2022 11:29

Par kuru vecuma grupu ir runa? Ja puisis mācās augstskolā, manuprāt, ir ok neīrēt vienam dzīvokli un nestrādāt arī 24 gadu vecumā. Tam vēl visa dzīve priekšā pēc augstskolas absolvēšanas. Nu nav visiem jāstrādā pilna laika darbs, kad studē.

Piekrītu, ka tā situācija savā ziņā individuāla. Ja ir citas saprotamas lietas, piemēram augstskola vai kas tāds, tad nav jau uzreiz jādzīvo vienam atsevišķi. Arī par dzīvošanu pie mammas ir situācijas, kad vēl saprotams.
Bet ne viens vien čalis redzēts, kurš par tādām lietām tikai attaisnojumus meklē.
Vienu piemēru varu iedot. 35 gadi un dzīvo pie mammas viesistabā uz dīvāna ar mammas dvieļu skapī atvēletiem diviem plauktiem. Īsti ne reizi nav dzīvojis atsevišķi. Kaut kad sen ar bijušo draudzeni uz pāris mēnešiem. Pirms diviem gadiem attaisnojās ar kovidu, lētāk sanākot. Okey, sanāk, piekrītu. Pie mammām izdevīgi dzīvot, nenoliegšu. Pirms gada, nevarēja atrast dzīvokli, lai būtu tuvāk darbam. Tajā rajonā nekā nav. Tagad nevarot atrast tādu dzīvokli kas patīk. Un baigi dārgi sanākšot ievākties un pašam visu uzreiz pirkt.
Nu velns nu…
Bet toties labu, smuku mašīnu uzreiz naļikā gan varēja pagāšgad nopirkt no mammas iedotās naudas.
Es saku, ne visi čaļi slikti. Lielākā daļa ir tīri okey. Bet citreiz gadās tādi, kuriem prioritātes sagājušas pakaļgalā un tad tu domā, kas viņu audzināja un kā tā dzīvē var sanākt. 😅
08.07.2022 12:08 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
mazaskudra @ 08.07.2022 12:08

Piekrītu, ka tā situācija savā ziņā individuāla. Ja ir citas saprotamas lietas, piemēram augstskola vai kas tāds, tad nav jau uzreiz jādzīvo vienam atsevišķi. Arī par dzīvošanu pie mammas ir situācijas, kad vēl saprotams.
Bet ne viens vien čalis redzēts, kurš par tādām lietām tikai attaisnojumus meklē.
Vienu piemēru varu iedot. 35 gadi un dzīvo pie mammas viesistabā uz dīvāna ar mammas dvieļu skapī atvēletiem diviem plauktiem. Īsti ne reizi nav dzīvojis atsevišķi. Kaut kad sen ar bijušo draudzeni uz pāris mēnešiem. Pirms diviem gadiem attaisnojās ar kovidu, lētāk sanākot. Okey, sanāk, piekrītu. Pie mammām izdevīgi dzīvot, nenoliegšu. Pirms gada, nevarēja atrast dzīvokli, lai būtu tuvāk darbam. Tajā rajonā nekā nav. Tagad nevarot atrast tādu dzīvokli kas patīk. Un baigi dārgi sanākšot ievākties un pašam visu uzreiz pirkt.
Nu velns nu…
Bet toties labu, smuku mašīnu uzreiz naļikā gan varēja pagāšgad nopirkt no mammas iedotās naudas.
Es saku, ne visi čaļi slikti. Lielākā daļa ir tīri okey. Bet citreiz gadās tādi, kuriem prioritātes sagājušas pakaļgalā un tad tu domā, kas viņu audzināja un kā tā dzīvē var sanākt. ?

Ok, ja runa ir par nepatstāvīgiem vīriešiem vecumā pēc 25, tad vēl saprotu. Ar vārdu '''jaunietis'' padomāju, ka šeit ir domāts par padsmit un agrajiem 20 gadiem.
08.07.2022 12:13 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
cutiecutie @ 08.07.2022 11:54

Tici man, ir izlasītas arī citas opcijas, kas nav ne par kripatiņu labākas.
Ja puikiņam ir 18 gadi, dzīvo pie mammas un spēlē datorspēles, tad tie 400€ un OMD ir medusmaize. Vīrietim ar savu uzņēmumu/ražotni, darbiniekiem pakļautībā un savu dzīvokli tas IR IZSMIEKLS. ? Tāds uzņēmums valstij sniedz daudz vairāk, jo maksā n-tos tūkstošus nodokļos, par kuriem tad kara gadījumā var arī iegādāties militāro tehniku utt.
Vispār nesaprotu, kāpēc tik daudzas sievietes šo normalizē? Mans tēvs ir armijnieks, kas braucis uz aktīvām kara zonām, un tas man un mammai ir tikai bojājis dzīvi. Šie vīrieši, protams, paši iemācās aiz sevis savākt, drēbes mazgāt un gatavot, bet viņi arī iemācās, ka vienīgais konflikta atrisinājums ir fiziska spēka pielietošana, agresija utt. Man sita pa galvu ar televizora pulti, jo nesapratu matemātikas uzdevumu. Tie vīrieši neiemācās tur empātiju, cieņu pret sievietēm vai bērniem. Visu cenšas risināt ar sišanu. Nebija man laimīga bērnība ar tādu tēvu, un negribu tādu tēvu saviem bērniem. Beidziet normalizēt militāro dienestu un sapņot, ka visi puikiņi kļūs par vīriešiem, īpaši, ja Jums nekad nav bijusi saskarme ar armijnieku.

Saprotu tevi. Man arī ir gadījies tādas lietas pieredzēt. Bet tur arī visam apakšā smagas padomju laika pēdas. Pirms 20 gadiem arī vēl bija okey bērnus ar žagariem un siksnām katru dienu audzināt. Kur nu vēl pirms tam gadus atpakaļ. Tagad tā īsti vairs nav.
Nenoliedzu, ka ir vīrieši kuriem dienestā varētu aiziet kāda skrūve ciet. Kur nu vēl ja pienāk x stunda un vēl nezin kas. Psihe sabojāta uz mūžu un nākotnes ģimene būs tā kas no tā cietīs. Vēl nedod Dievs, ja iedosi tādam iedzert.
Zinu kā tās lietas notiek.
Tagad mūsdienās gan šaubos, ka tas gads obligātajā dienestā varētu kaut ko baigi ietekmēt. Kādreiz jau sūtīja uz ilgāku laiku tos puišus un ne jau tikai te pat pa Latvijas mežiem skraidīt. Un tad tiešām visus dresēja, jo cieņas pret cilvēku nekādas nebija.
08.07.2022 12:17 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Kitijaaaa @ 08.07.2022 12:13

Ok, ja runa ir par nepatstāvīgiem vīriešiem vecumā pēc 25, tad vēl saprotu. Ar vārdu '''jaunietis'' padomāju, ka šeit ir domāts par padsmit un agrajiem 20 gadiem.

Iespējams iepriekš ne tā izteicos, atvainojos.
Bet jā, gadās tie čaļi visādi. Es esmu super saprotošs cilvēks. Zinu, ka LV nav nekādi zelta kalni un nevar jau gaidīt ka dzīvos zelta pilī. Jāgrozās kā nu var. Bet kaut kādiem mērķiem dzīvē jābūt. Kaut vai minimāliem.
Ja pieaudzis vīrietis ir apmierināts ar tādu nekādu dzīvi un vairāk neko negrib un necenšās darīt, tad nu kaut kas nav kā vajag
08.07.2022 12:23 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Tie vīrieši neiemācās tur empātiju, cieņu pret sievietēm vai bērniem. Visu cenšas risināt ar sišanu.

Par tādiem izaug tie vīrieši,kuri redzēja to savā ģimenē,tādu piemēru rādīja visticamāk tēvs,kurš ir bijis vardarbīgs pret sievu/bērniem.
Tādas elemtāras lietas māca ģimenē un tiem,kam vardarbību nav norma ģimenē,to arī māca.
08.07.2022 12:24 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Vispār nesaprotu, kāpēc tik daudzas sievietes šo normalizē?

Tik daudz komentāru, bet daža laba vēl jo projām nesaprot, nespēj vai negrib saprast pašu idejas sakni / jēgu, kas jau vien parāda par šo personu prāta spējām. Kurš vispar normalizē kuru? Neviens. Tu saproti, ka karā likumu nav. Tu saproti, ja pretinieks ienāks, tad viņam būs vienalga vai tu to normalizē vai nē. Ja tev kāds nāktu virsū ar nazi ar mērķi nogalināt, ko tu darītu? Teiktu viņam, ka esi pret vardarbību? Domā viņam tas interesētu? Tur būtu tikai pāris varianti - mēğināt aizbēgt vai nokrist ceļos un ļaut, lai tevi nodur, vai cīnīties par savu dzīvību. Kuram, tavuprāt, būtu lielāka iespēja izdzīvot? Tādam kurš ir apmācīts kā rīkoties šādās situācijas, vai tādam, kurš nav? Es tiešām nesaprotu, kā var to nesaprast.
08.07.2022 12:39 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Annija35 @ 08.07.2022 12:24

Par tādiem izaug tie vīrieši,kuri redzēja to savā ģimenē,tādu piemēru rādīja visticamāk tēvs,kurš ir bijis vardarbīgs pret sievu/bērniem.
Tādas elemtāras lietas māca ģimenē un tiem,kam vardarbību nav norma ģimenē,to arī māca.

Tā ir. Visa dzīve mums sākas savā ģimenē. Tās pamatvērtības, kuras ir mūsu ģimenēs tad kad augam, gribot negribot ieliksies arī ģimenē kuru paši veidojam. Bet ja izvēlamies sliktās lietas nepārnest savā jaunajā ģimenē tur ir smagi jālauž sava psihe un varbūt pat raksturs.
Bet no citas puses skatoties, tādus prikolus no agresīviem vīriešiem, sievietes pašas arī pacieš. Negribu gan baigi celt vēl šādu nepatīkamu tematu gaisā, bet tomēr perspektīvas dēļ.
Ja visas sievietes būtu pēc tā pirmā sitiena savākušas savas mantas un aizgājušas (un ja vēl bērni, tad bērnus padusē) būtu cita runa. Zinu ka tur nāk vēl tūkstošiem citu problēmu ar to visu klāt. Kur iet, ko darīt, ja nav darba, utt, vēl precēti un bērni, un hujo majo. Visu saprotu. Bet arī kaut kā nešķiet pareizi paciest fizisku un emocionālu vardarbību no vīrieša.
Kā tas sākas. Kaut kas nepatīk - uzbļauju. Ja vēl nepatīk - iesitu. Ja sieviete nolaiž galvu un izdara kā vīrietis grib un vēl pati pēc tam atvainojas par visu. Viss. Mācība rokās. Tātad ar bļaušanu un sišanu es varu dabūt rezultātu.
08.07.2022 12:48 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
mazaskudra @ 08.07.2022 12:48

Tā ir. Visa dzīve mums sākas savā ģimenē. Tās pamatvērtības, kuras ir mūsu ģimenēs tad kad augam, gribot negribot ieliksies arī ģimenē kuru paši veidojam. Bet ja izvēlamies sliktās lietas nepārnest savā jaunajā ģimenē tur ir smagi jālauž sava psihe un varbūt pat raksturs.
Bet no citas puses skatoties, tādus prikolus no agresīviem vīriešiem, sievietes pašas arī pacieš. Negribu gan baigi celt vēl šādu nepatīkamu tematu gaisā, bet tomēr perspektīvas dēļ.
Ja visas sievietes būtu pēc tā pirmā sitiena savākušas savas mantas un aizgājušas (un ja vēl bērni, tad bērnus padusē) būtu cita runa. Zinu ka tur nāk vēl tūkstošiem citu problēmu ar to visu klāt. Kur iet, ko darīt, ja nav darba, utt, vēl precēti un bērni, un hujo majo. Visu saprotu. Bet arī kaut kā nešķiet pareizi paciest fizisku un emocionālu vardarbību no vīrieša.
Kā tas sākas. Kaut kas nepatīk - uzbļauju. Ja vēl nepatīk - iesitu. Ja sieviete nolaiž galvu un izdara kā vīrietis grib un vēl pati pēc tam atvainojas par visu. Viss. Mācība rokās. Tātad ar bļaušanu un sišanu es varu dabūt rezultātu.

Precīzi 👌
08.07.2022 12:51 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Annija35 @ 08.07.2022 12:24

Par tādiem izaug tie vīrieši,kuri redzēja to savā ģimenē,tādu piemēru rādīja visticamāk tēvs,kurš ir bijis vardarbīgs pret sievu/bērniem.
Tādas elemtāras lietas māca ģimenē un tiem,kam vardarbību nav norma ģimenē,to arī māca.

Vispār manuprāt viss sākas un beidzas galvā. Man māte visu bērnību nokliedza par katru sūdu. Vajag vai nevajag. Bet tamdēļ es savam partnerim nekliedzu virsū pie kāda nelaikā uzdota jautājuma vai ne tur nomestas zeķes.
08.07.2022 12:54 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
.Eksperte. @ 08.07.2022 12:54

Vispār manuprāt viss sākas un beidzas galvā. Man māte visu bērnību nokliedza par katru sūdu. Vajag vai nevajag. Bet tamdēļ es savam partnerim nekliedzu virsū pie kāda nelaikā uzdota jautājuma vai ne tur nomestas zeķes.

Taisnība. Tātad esi izvēlējusies to visu lauzt.
No vienas puses tas ir galvā, no otras ir aizkaitināmības slieksnis. Padomju laika vecākiem tam slieksnim pārkāpt bija viegli. Nepatika kaut kas - uzšāva tev par to un vēl par nākamo reizi bonusā.
08.07.2022 13:18 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Es arī nedomāju, ka OMD kādu padara īpaši agresīvu. Cits jautājums vai agresīviem vīriešiem pašiem nav vēlme būt armijniekiem, kur var agresiju izgāzt pret zemāk stāvošiem, piedalīties aktīvā kara darbībā utt.
08.07.2022 13:35 |
 
Reitings 110
Reģ: 04.07.2022
Kitijaaaa @ 08.07.2022 12:13

Ok, ja runa ir par nepatstāvīgiem vīriešiem vecumā pēc 25, tad vēl saprotu. Ar vārdu '''jaunietis'' padomāju, ka šeit ir domāts par padsmit un agrajiem 20 gadiem.

Bet 25 gati mūsdienās nav nekas. 35 arī nav nekas.
Univeristāti 4 gadu programmu mums pabeidza 13 cilveki no 47 1. kursā. Tātad pēc 23 veselai kaudzei ne tuvu nebūs pat bakalaurs kur nu maģistrs.
Tagad nav PSRS laiki, kad darbs garantēts pēc mācībām utt.
08.07.2022 13:46 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
29090 @ 08.07.2022 13:35
Es arī nedomāju, ka OMD kādu padara īpaši agresīvu. Cits jautājums vai agresīviem vīriešiem pašiem nav vēlme būt armijniekiem, kur var agresiju izgāzt pret zemāk stāvošiem, piedalīties aktīvā kara darbībā utt.

Arī fakts. Pieļauju, ka kāda daļa tādi ir.
08.07.2022 13:46 |
 
Reitings 10703
Reģ: 05.03.2020
mazaskudra @ 08.07.2022 13:46

Arī fakts. Pieļauju, ka kāda daļa tādi ir.

ļoti liela daļa. tāpat kā policijā. diemžēl
08.07.2022 13:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits