Obligātā dienesta ieviešana

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Kā jūs uz to skatāmies?
Es esmu pret piespiedu asiņu izliešanu. Visi to sauc par neobligāti obligāto bet patiesībā tas ir cilvēktiesību pārkāpums, jo ja neiesi tad būs sakncijas. Tātad obligātais.
Protams, norūdīties ir labi. Man pašai ir tādas iemaņas, jo biju jaunsargs skolas laikā.
Bet ja sāktos karš, tad sievas zaudēs vīrus, mātes zaudēs dēlus. Es uzskatu, karot par dzimteni būtu jābūt brīvprātīgam pasākumam nevis piespiedu kārtā asinis izliet. Tagad visi tajā vecumposmā būs izgājuši to dienestu, ja sāktos karš, aizlaisties vairs nekur nevarēs , jo automātiski būsi dezertieris
Es un mans dzīvesbiedrs pagaidām viņš ir tajā kategorijā. Kad pēc tiem 5 gadiem ieviesīs obligāto kad nevarēs vairs atteikties tad jau mums būs ap 30. Ļoti ceru ka tas nedraud
11 mēneši par 400 eiro. Kā ar sievām un bērniem kas mājās? Tur knapi komunālos var samaksāt par tādu summu, nerunājot nemaz par kvalitatīvu ģimenes uzturēšanu. Nu kāpēc šitadu sviestu vajadzēja izdomāt tagad raut ārā vīriešus no labiem darbiem lai sēdētu kazarmās pa kapeikām
06.07.2022 13:15 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3721
Reģ: 31.10.2010
Un man liekas smieklīgi te viena otra uzskati, ka ja vīrietis lieto makeup, ģērbjas ne tā, kā pelēkā viduvējība vai jebkā citādi atšķiras, tūlīt tiek izdarīti secinājumi, ka viņš neko nemāk un sabiedrībai nav derīgs. Tā nu ir Latvijas homogēnā sabiedrība - gatava tūlīt noknābt kādu, kurš ir citāds.
07.07.2022 23:33 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
ganeša @ 07.07.2022 18:42

Es arī atbalstu!
Bla, kādi tie jaunieši tagad ir. Vienkārši apkaunojuns. Staigā telefonos ieurbušies, Tik Tokos utt. Fuj.
Zeķes līdz ceļiem savilktas, pilnīgi pretīgi skatīties.
Ne naglu māk iedzīt, ne malku saskaldīt.
No darba mūk kā no mēra. Prasa naudu mammītēm.
Es nesaku, ka VISI tādi ir, bet nu daudz.
Lai tik iet dienēt!

Piekrītu. Un starp citu, tādi ir ne tikai jaunieši, bet arī pieauguši vīrieši 30 gados. Ne vienu vien zinu, kurš dzīvo 30 pāri gados pie mammas, nemāk pat pelmeņus uzvārīt un kuram nepieder pat karote. Ne dzīvē mērķa, ne ambīciju. Un sūdzās, ka ar nevienu meiteni nesanāk tālāk par pirmo randiņu tikt. Bet pats domā, ka baigais ķēriens.
Dienestā fiksi un ātri mainītos mentalitāte. Iemācītos gan aiz sevis savākt, gan sevi uzturēt fiziski aktīvu, gan laiku plānot, gan stratēģiski domāt un smadzenes darbībā pielikt, gan patstāvīgs būt, gan rastos varbūt jauni draugi un jauni kontakti ar citiem džekiem.
Dienestā ir daudz plusu, nav jau tikai mīnusi. Tagad skatos, ka vairāk tās kuras bļauj par to dienestu ir tieši sievietes. Cik ar puišiem tajā vecumā (18-23) šodien esmu runājusi, pēc šīm ziņām, visi saka - nu ja jāiet, tad jāiet. Bet toties visiem mammas un draudzenes tik bļauj, ka nē un nekur nelaidīs.
08.07.2022 00:07 |
 
Reitings 110
Reģ: 04.07.2022
Zuzuu10 @ 07.07.2022 16:26
Tieši tā.
Un Somiem tas arī ir goda jautājums, jo viņiem ja uzzina ka kāds nav dienējis uzreiz tāds - jo? Kas par problēmu???
Viņiem tā ir normāla prakse.
Un nav tā ka tagad neviens nemācas vai dzīves sačakarētas. Domāju ka augstākā izglītība procentuāli Somijā ir vairāk cilvēkiem kā Latvijā, ņemot vērā vēl to ka viņa ir bezmaksas.
Bet jā, vienīgais, kas arī mani mulsina ir tie 400€, tikko beigušam vidusskolniekam vēl ok, uz gadu. Bet ja vēlas jau strādājošus pieaugušus cilvēkus, tad šis ir jāpārdomā.

tāpat kā drāzties uz ielas un citu priekšā. Tāpat kā pietemtiem. Un, kas, tagad līdz viņu līmenim vieim jādegradējas?
08.07.2022 00:10 |
 
Reitings 171
Reģ: 13.05.2020
Neatbalstu šo. Mans vīrietis ir tajā vecuma grupā un vada savu uzņēmumu. Bez viņa šis uzņēmums apstājas uz 11 mēnešiem. Kurš atmaksās visus zaudējumus, algas pārējiem darbiniekiem utt? 400€ ir izsmiekls.
08.07.2022 00:15 |
 
Reitings 110
Reģ: 04.07.2022
BlackPill @ 07.07.2022 17:52

Sakars tāds, ka viņas nav pelnījušas, lai vīrieši par viņām atdotu savu dzīvību.
K@rot ar ko? Tu vēl neesi sapratusi, ka mūsu "k@rošana" būtu pielīdzināma skudras cīņai ar ziloni? Kā jau teicu, mūsu donoram, GhostGG, labprāt uzdāvināšu pastalas, lai viņam būtu 0,01% varbūtība, ka kāds padosies no smieklu lēkmes.

Par to ir runa- būsi lielgabalu gaļa.
Un Ukainā neviens ar militāro apmācību netika izlaists no valsts.
Baltija jau nav Ukaina un visi attiecīgajās aprindās zina, ka LV pat teorētiski nevar atsisties. Plāns ir ļaut ieņemt Baltiju un tad ar NATO palīdzību atkarot.
Konkŗeti atkal asinspirts, LV pa visu 2 fronšu sadusrmes vieta un tevi var nogalināt vai sakropļot kā Krievs tā LV vai NATO.
Tāpat tagad sievietes- super iedomājos mēnešreižu laikā dzīvot kazarmās un vai mežā pārgājienā iet ziemas laikā. Soma tiem militāristiem ir 30 kg. Ļoti maza daļa vīriešu to var panest. Sievietes? Jūs traki? Sievietēm tak kvantumā ir slimas vēnas.
Vēl fakts- ja sieviete kara laikā pie pretiniekiem gūstā- pa riņķi laiksta un izvaota 100%. Bez vaiantiem.
Un te pat runā par masveida izvarošanām savās armijās. Izrēlā, USA, UK. Masveida.
Tad uz armiju iet padibenes. Reāli padibenes. Dzīvē arminjienus dizkriminēju. Īpeši ne augsta ranga. Cik saskāros slimi, stulbi padibeņi gan paši gan bērni. Tur loģika- ja ir citas iespējas tad par grašiem uz fiziski smagu darbu neiesi. Vēl protams ir dzīves upuri kuri vnk nav situēti, lokēti pilsētās un tāpēc nekādu citu darba iespēju nav. Bet realitāte- nav sabiedrības krējums.
Skaidri pateikšu- tās padibenes iepazīt negribu! Pietika ar vecu bezkaunīgu, sievietes verbāli aizskarošu ( no kuras noraksta), cieņu neizrādošu, nevēlamus kaķēnus vairojošu un tad mēģinošu iespērēt 20 gadus armijā dienējošu padibeni. Pietika. Pārējie ar ko saskāros arī atsaldēti jibanuti lohi un padibenes bija. 11 mēnešus tādā kompānijā? Ejiet tak jūs nah*j!
08.07.2022 00:27 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
keitakinga @ 08.07.2022 00:10

tāpat kā drāzties uz ielas un citu priekšā. Tāpat kā pietemtiem. Un, kas, tagad līdz viņu līmenim vieim jādegradējas?
Neesmu kaut kā manījusi ka viņi drāztos uz ielas😁 lai gan ar latviešiem šādi video bieži paklīst soc. tīklos😁
Līdz Somijas līmenim Latvijai nav jādegradējas, tur vēl augt un augt, gadu desmitiem ja ne simtiem😁 viņu dzīves līmenis ir kudiš labāks.
08.07.2022 07:58 |
 
Reitings 10693
Reģ: 05.03.2020
man šķiet naivi domāt, ka dienēšana nepilna gada garumā stipri mainīs tos bāleliņus, par kuriem te iet runa, turklāt mainīs uz labo pusi. dienēt jāiet tiem, kas to vēlas un punkts. es tiešām neuzskatu, ka kāds vīrietis vai sieviete ir parādā valstij savu dzīvi gada garumā (mācoties) vai dzīvību (ejot karot). ja cilvēks pats uzskata, ka tā ir, tad lai brīvprātīgi iet dienēt, karot utt. ne velti mums NBS karavīriem ir algas vairāki tūkstoši. ja nemaldos zaļajiem gurķiem uzreiz maksā pāri štukai. ne velti mēs esam NATO. nu neesam mēs nekādi valsts parādnieki. godīgi strādājot un maksājot nodokļus mēs katru mēnesi daudz vairāk atdodam valstij, nekā no tās saņemam atpakaļ un tā tas ir visu dzīvi. ir vīrieši, kuri ir gana stipri, gudri, adekvāti - nedienējot un ir tādi, kas ir nestabili, vāji, neuzticami (visādos aspektos) un viņi nekļūs citādāki, arī nodienējot (nu neiemācīs tur cilvēciskās īpašības, es tik daudz NBS karavīrus vai zemessargus zinu, tādi paši parastie cilvēki, tikai fiziski mazliet spēcīgāki, jo daudz trenējas, bet domāšana .. dažiem vēl lielāki putni, nekā tiem, kas nekad nav dienējuši). un tad padomāsim arī uz priekšu par to, kā fiziski izturīgāki apcels tos, kuri ir vājāki? tā saucamā dedavščina. un nesakiet, ka Latvijā jau tā nebūs. būs, būs, jo īpaši, ja dienēs zaļi gurķi uzreiz pēc skolas. un tad padomāsim, kādi iznāks ārā tie, kurus apcēla? vai nebūs psihe vēl vairāk sabojāta, nekā bija pirms tam? kopumā - es šobrīd saskatu tam vairāk mīnusus, nekā plusus.
PS. un es nemaz nerunāju par to, kādu robu jau tā nabadzīgajā valstī, kur pat normālām iedzīvotāju vajadzībām nekad nepietiek naudas, atstās šī ideja. viens jau minēja, ka ap 800 milj. iesākumam un tad katru gadu ap 120 milj. ne? normāli dzīvosim 😀
08.07.2022 08:24 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
Zuzuu10 @ 07.07.2022 22:12
Te kāds ļoti apbižojies puišelis?
Nezināju ka kari notiek dēļ sievietēm un viņu tiesībām, es vēl biju nikna uz Putinu, izrādās tomēr cēlu mērķu vadīts - par sievietēm??? (šis ar ironiju)
Jautājums “karot par ko?” neviens Jums tagad neliek kaut kur karot, par ko Jūs stresojat? Jums kāds liek tagad karā iet?

Nu, pēc būtības, kari, parasti, notiek dažādu ģeopolitisko apstākļu dēļ, bet tas nenozīmē, ka vienlaicīgi netiek aprūpēta/aizstāvēta kāda aizsargātā "suga". Nekad neesi domājusi, kāpēc valstis nesūta vairumā uz fronti stiprās un neatkarīgās miz@ndristes/fэministes? Atbilde: tāpēc, ka viņu dzīvības v@ldošajiem ir daudz svarīgākas nekā vidējā bāleliņa.
Vēsturiski, vairums kareivju devās kaujās ar domu aizstāvēt/pasargāt savu sievieti atvases no nelaimes un/vai atgriezties pie viņām sveikiem un veseliem.
Šajā gadījumā, savukārt, ja izmantojam augstāk minēto analoģiju, daudzi vīrieši nebūtu gatavo riskēt ar savu dzīvību kaut vai tāpēc vien, ka nav cilvēku, kuri būtu pelnījuši tādus upurus.
Tāpat, ieteiktu Tev ik pa laikam papētīt arī kādus alternatīvās informācijas ieguves avotus. Kā nekā, tagad, paralēli kar@darbībai, notiek arī aktīvs info k@rš, kur nepatiesu ziņu ir pārpārēm!
08.07.2022 09:45 |
 
Reitings 853
Reģ: 24.02.2021
Manuprāt, tur tikai cilvēks nolaidīsies. Gan tās "iesvētības", kur jauniņie tiek pazemoti, gan dažreiz pat netīši nogalināti, ir bijuši gadījumi! Gan aiz neko darīt sākuši kopoties savā starpā, tas gan notika krievijā, bet tie tādi paši cilvēki vien ir.
08.07.2022 10:05 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
mazaskudra
Dienestā fiksi un ātri mainītos mentalitāte. Iemācītos gan aiz sevis savākt, gan sevi uzturēt fiziski aktīvu, gan laiku plānot, gan stratēģiski domāt un smadzenes darbībā pielikt, gan patstāvīgs būt, gan rastos varbūt jauni draugi un jauni kontakti ar citiem džekiem.
Vienīgā no šīm, Tevis minētajām, nekam attiecību izveidošanai nederīgajām prasmēm, ko mūsdienu sieviete teorētiski varētu novērtēt ir fiziskā aktivitāte. Mūsdienu sievietēm svarīgākais ir izskats. Ja vīrietis neatbilst viņas debesskrāpja izskata/auguma prasībām, viņš var kaut "līst laukā no ādas" un nevienam no tā nebūs nekādas jēgas.
08.07.2022 10:09 |
 
Reitings 1463
Reģ: 21.11.2017
Ka domājat sievietēm būs obligāti? Man ir divi mazi bērni. Kur atstāšu!
08.07.2022 10:16 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/aizsardzibas-dienesta-plano-iesaukt-ari-pilsonus-no-arvalstim-varetu-but-obligats-ari-sievietem.a464466/?fbclid=IwAR1-K25A8gZq_gt3nELpuD0PhbugXHLaqxz-MmhT5La1a8ESO2DCrmj8b1Y
Nu ko meitenes, iespējas, ka arī meičām valsts var noteikt ko darīt savā dzīvē. Karjera, apmācības, tad kur nu vēl, sapņot par kaut kādiem ceļojumiem, skaistām drēbēm, frizētavām, saloniem var aizmirst. Dzimumu vienlīdzība it is.
08.07.2022 10:37 |
 
10 gadi
Reitings 307
Reģ: 02.08.2009
cutiecutie @ 08.07.2022 00:15
Neatbalstu šo. Mans vīrietis ir tajā vecuma grupā un vada savu uzņēmumu. Bez viņa šis uzņēmums apstājas uz 11 mēnešiem. Kurš atmaksās visus zaudējumus, algas pārējiem darbiniekiem utt? 400€ ir izsmiekls.

Es godīgi sāku apšaubīt mūsu sabiedrības spriestspēju izlasot jau nezin kuro šādu komentāru - jūs vispirms izlasiet kādi ir varianti iziet OMD un tad rakstiet - ne visiem ir jādien 11 mēneši, ir arī citas opcijas.
Un par kompensāciju līdz 400 eur - cik tad valstij ir jāmaksā par dienestu, kurā gadu valsts cilvēku uztur - ne apģērbs jāpērk, ne par dzīvesvietu, ne pārtiku jāmaksā?
08.07.2022 10:41 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
mayja @ 08.07.2022 10:16
Ka domājat sievietēm būs obligāti? Man ir divi mazi bērni. Kur atstāšu!

Tu kā māmiņa gribētu tagad atdot kādam savus bērnus? Es pat negribētu atdot savai mammai, kaut arī viņai uzticos, bet tie ir mani bērni, mana atbildība, nevienam nav tiesību izšķirt ģimeni, kaut vai uz kādu laiku. Nost rokas no mana ķermeņa un maniem mazajiem! Lai paši politiķi un viņu ģimenes iet dienēt.
08.07.2022 10:43 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
sla @ 08.07.2022 10:43

Tu kā māmiņa gribētu tagad atdot kādam savus bērnus? Es pat negribētu atdot savai mammai, kaut arī viņai uzticos, bet tie ir mani bērni, mana atbildība, nevienam nav tiesību izšķirt ģimeni, kaut vai uz kādu laiku. Nost rokas no mana ķermeņa un maniem mazajiem! Lai paši politiķi un viņu ģimenes iet dienēt.

Nekur nav nekas minēts,ka būs jāiet dienēt sievietēm,kam ir bērni.
Tak nevajag piefantazēt.
08.07.2022 10:49 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
skaidrs, ka te sacepās jaunieši, kas ir tajā vecuma kategorijā 18-27 😁
08.07.2022 10:53 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
Annija35 @ 08.07.2022 10:49

Nekur nav nekas minēts,ka būs jāiet dienēt sievietēm,kam ir bērni.
Tak nevajag piefantazēt.

Nu viss jau vēl var mainīties tāpat, kā tas notika ar svēt@jām potēm.:D
08.07.2022 10:59 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
BlackPill @ 08.07.2022 10:09
mazaskudra
Vienīgā no šīm, Tevis minētajām, nekam attiecību izveidošanai nederīgajām prasmēm, ko mūsdienu sieviete teorētiski varētu novērtēt ir fiziskā aktivitāte. Mūsdienu sievietēm svarīgākais ir izskats. Ja vīrietis neatbilst viņas debesskrāpja izskata/auguma prasībām, viņš var kaut "līst laukā no ādas" un nevienam no tā nebūs nekādas jēgas.

Tas kā kurai. Es arī skaitos mūsdienu sieviete un vēl diezgan agrā vecumā, jauniete. Man tas izskats sekundāri. Protams, nesūdzētos, ja vīrietis labi izskatītos. Bet ja galvas uz pleciem nav un otru mammu vajag, kas pat pie ārsta pierakstīs un visas citas dzīves lietas pieaugušam vecim kārtos, nu čalīt… sorry. No sākuma jābūt pašam patstāvīgam un apzinīgam un tad varam kopīgi kaut ko veidot.
Es arī kādreiz biju jauna un stulba un uzķēros tādiem uz čaļiem. Smuks bezgala un liekās itkā tīri tā neko cilvēks. Bet neviena mērķa dzīvē, vajag kādu kas tikai pažēlos, viņam dzīvokli iztīrīs un sakārtos, ēst uztaisīs un smuki blakus izskatīsies. A pats pretī dot var tikai apskāvienu un jēlus jokus.
Ne tu viņam vari uzticēties, ne droši blakus justies, ne iedomāties par labu nākotni.
Nesen ar draudzenēm runājām, mūsdienās, ja puisim ir sava dzīvesvieta (kaut īrēta), normāls darbs un vairāk par vienu spilvenu, viņš jau skaitās afigennais ķēriens. Opā, patstāvīgs. Kaut kā baigi zemu tā latiņa nolaidusies.
Protams, mēs daudzas jaunietes jau arī neesam nekādas baigās princeses, bet salīdzinot kā mūsdienu čaļi savas dzīves veido un kā meitenes - nu kaut kas tur kopā neiet.
08.07.2022 10:59 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
mazaskudra
Es arī kādreiz biju jauna un stulba un uzķēros tādiem uz čaļiem. Smuks bezgala un liekās itkā tīri tā neko cilvēks. Bet neviena mērķa dzīvē, vajag kādu kas tikai pažēlos, viņam dzīvokli iztīrīs un sakārtos, ēst uztaisīs un smuki blakus izskatīsies. A pats pretī dot var tikai apskāvienu un jēlus jokus.
Ko arī vajadzēja pierādīt! Tu pati sev izvēlējies vīrieti tieši pēc izskata un vēl kaut ko raksti par paur kādām mistiskām iezīmēm, par kurām Tev, tavos labākajos gados, bija nospļauties.
08.07.2022 11:04 |
 
Reitings 1463
Reģ: 21.11.2017
sla @ 08.07.2022 10:43

Tu kā māmiņa gribētu tagad atdot kādam savus bērnus? Es pat negribētu atdot savai mammai, kaut arī viņai uzticos, bet tie ir mani bērni, mana atbildība, nevienam nav tiesību izšķirt ģimeni, kaut vai uz kādu laiku. Nost rokas no mana ķermeņa un maniem mazajiem! Lai paši politiķi un viņu ģimenes iet dienēt.

Protams, ka nē! Man gribedamai nebūtu kur atstāt bērnus. Esmu viena, vecāki nespētu parūpēties, pat ja gribētu. Par to uztraucos visvairāk, lai neizdomā šādu murgu
08.07.2022 11:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits