Obligātā dienesta ieviešana

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Kā jūs uz to skatāmies?
Es esmu pret piespiedu asiņu izliešanu. Visi to sauc par neobligāti obligāto bet patiesībā tas ir cilvēktiesību pārkāpums, jo ja neiesi tad būs sakncijas. Tātad obligātais.
Protams, norūdīties ir labi. Man pašai ir tādas iemaņas, jo biju jaunsargs skolas laikā.
Bet ja sāktos karš, tad sievas zaudēs vīrus, mātes zaudēs dēlus. Es uzskatu, karot par dzimteni būtu jābūt brīvprātīgam pasākumam nevis piespiedu kārtā asinis izliet. Tagad visi tajā vecumposmā būs izgājuši to dienestu, ja sāktos karš, aizlaisties vairs nekur nevarēs , jo automātiski būsi dezertieris
Es un mans dzīvesbiedrs pagaidām viņš ir tajā kategorijā. Kad pēc tiem 5 gadiem ieviesīs obligāto kad nevarēs vairs atteikties tad jau mums būs ap 30. Ļoti ceru ka tas nedraud
11 mēneši par 400 eiro. Kā ar sievām un bērniem kas mājās? Tur knapi komunālos var samaksāt par tādu summu, nerunājot nemaz par kvalitatīvu ģimenes uzturēšanu. Nu kāpēc šitadu sviestu vajadzēja izdomāt tagad raut ārā vīriešus no labiem darbiem lai sēdētu kazarmās pa kapeikām
06.07.2022 13:15 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Zuzuu10 @ 06.07.2022 16:54
Jā, man ir dēls.
Bet kā obligātais dienests viņam var kaitēt?
Ja tiešām sāksies nopietns karš sūtīs visus, būs mobilizācija, un tad es labāk izvēlos ka mans dēls vismaz kaut ko zin, kā piemērs, pārlādēt ieroci, zināt kur un kā rīkoties. Tad iespēja izdzīvot ir nedaudz lielāka, nekā ja iedod ieroci rokās un nezin kur pat skriet un ko darīt.
Kā piemērs, ir cilvēki, kas ikdienā pārvietojas ar auto, ir kam ir tiesības, bet brauc varbūt 2x gadā un ir tādi, kas vsp nekad nav sēdējuši pat pie stūres.
Un kuram no pēdējiem diviem ir lielākas iespējas nokļūt no punkta A līdz B, tam kurš 2x gadā pārvietojas, vai tam kurš pat pedāļus neatšķir???‍♀️

Izklausās puķaini, bet vien pārlādēt ieroci ir nevainīgi. To jau visi, kam ir rokas spēj, sievietes, vīrieši, tad jau visus varētu apmācīt lietot ieroci un visi būs 'gatavi' sevi un valsti aizstāvēt. Ar to vien nepietiks. Obl. d. māca to, ko labāk nenovēlēt nevienam, karā sūta cilvēkus nomirt. Mans tēvs piepiedu kārtā psrs dienēja Sibīrijā, viņš izdzīvoja, bet teica, ka viņa biedri, viena daļa, nevarēja pat izturēt obl. d. slodzi, ka vien no apmācībām pastāvēja iespēja nomirt. Ne visi var būt fiziski, mentāli sagatavoti un spēcīgi.
06.07.2022 17:04 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
Andie @ 06.07.2022 16:30

? tas ir navi domāt ka OMD to novērsīs. Izvarošanas ir bijušas neatņemam militāro konfliktu sastāvdsļa kopš cilvēces sākumiem, jo tas ir viens no lwbākajiem pretinieka pazemošanas veidiem.
OMD ir lieks, jo tas sagatavo tikai lielgabalu gaļu. Mans tēvs ir dienējis OMD gan profesionāli. 90to beiģas 2000 sākumā kad LV bija vēl OMD, tieši viņš bija tas, kas nokārtoja lai manam brālim nebūtu pēc VSK jāiet uz OMD, jo viss ko viņš tur iemācīsies kopā ar pāriejiem OMD būs dzerstiņi un degrdācija.
Un tagad jau nebūs diži savādāk, vnk šis ir burvīgs veids kā plasaukt budžetu uz militāro.
nu ja Latvijā viss ko OMD iemāca ir dzerstiņi un degradācija, tad tas ir atsevišķs jautājums.
Somijā kaut kā nemanu ka visi būtu degradējušies, diezgan attīstīta valsts.
06.07.2022 17:11 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
sla @ 06.07.2022 17:04

Izklausās puķaini, bet vien pārlādēt ieroci ir nevainīgi. To jau visi, kam ir rokas spēj, sievietes, vīrieši, tad jau visus varētu apmācīt lietot ieroci un visi būs 'gatavi' sevi un valsti aizstāvēt. Ar to vien nepietiks. Obl. d. māca to, ko labāk nenovēlēt nevienam, karā sūta cilvēkus nomirt. Mans tēvs piepiedu kārtā psrs dienēja Sibīrijā, viņš izdzīvoja, bet teica, ka viņa biedri, viena daļa, nevarēja pat izturēt obl. d. slodzi, ka vien no apmācībām pastāvēja iespēja nomirt. Ne visi var būt fiziski, mentāli sagatavoti un spēcīgi.
Jūs saprotat, ka reālā kara situācijā, ja ir mobilizācija, sūta pilnībā VISUS vīriešus. Ir viņam bijis sakars ar armiju vai nav.
Un ja rodas tāda situācija, es labāk izvēlos ka cilvēks saprot kā atšķirt pretinieku, saprot, kas notiek un kā rīkoties. Nevis kā mērkaķis ar ieroci apkārt skraida.
Jo ja ir karš, jebkurā gadijumā būs, kas izdzīvo un kas nē.
Un tāda ir tā realitāte.
Bet ja sākas karš, un vienīgais, kur puisis ir šāvis ar ieroci ir datorspēle, es tādam droši nejustos blakus.
06.07.2022 17:25 |
 
Reitings 2125
Reģ: 10.04.2022
Es domāju, ka tagad visi 18 gadnieki taisnā ceļā uz ārzemēm pārcelsies🙈
06.07.2022 17:28 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Pret. Ja ieviestu obligāto dienestu turklāt vēl sievietēm, manis jau nākošajā dienā šajā valstī nebūtu. Prātā nenāk. Ja nevarētu aizbraukt, nosimulētu kādu slimību. Ieročiem vispār pat pieskarties negribu.
06.07.2022 18:02 |
 
Reitings 60
Reģ: 20.08.2021
Zuzuu10 @ 06.07.2022 17:25
Jūs saprotat, ka reālā kara situācijā, ja ir mobilizācija, sūta pilnībā VISUS vīriešus. Ir viņam bijis sakars ar armiju vai nav.
Un ja rodas tāda situācija, es labāk izvēlos ka cilvēks saprot kā atšķirt pretinieku, saprot, kas notiek un kā rīkoties. Nevis kā mērkaķis ar ieroci apkārt skraida.
Jo ja ir karš, jebkurā gadijumā būs, kas izdzīvo un kas nē.
Un tāda ir tā realitāte.
Bet ja sākas karš, un vienīgais, kur puisis ir šāvis ar ieroci ir datorspēle, es tādam droši nejustos blakus.

Bet šis cilvēks, kas ir šāvis ar ieroci datorspēlē noteikti jutīsies droši Jūsu klātbūtnē, jo Jūs taču pieteiksieties brīvprātīgi, vai ne? :)
06.07.2022 18:14 |
 
10 gadi
Reitings 3169
Reģ: 18.12.2012
mikina @ 06.07.2022 17:28
Es domāju, ka tagad visi 18 gadnieki taisnā ceļā uz ārzemēm pārcelsies?
Es arī tā domāju. Un ne tikai tāpēc, ka "mīkstie", bail vai negrib. Bet cilvēkiem reāli (nu vismaz dažiem) ir ambīcijas vai vismaz kaut kādas idejas, kā veidot dzīvi. Jā, protams, ne visiem 18-gadniekiem, nemaz par laukiem un ballētājiem nerunājot. Bet radu un draugu radu lokā zinu gana daudzus kas grib studēt, ģimenes, labus darbus... Un tagad tā, uz gadu nopauzējam... Nu nemainīs tas LV situāciju.
06.07.2022 18:21 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
melnsramis @ 06.07.2022 18:14

Bet šis cilvēks, kas ir šāvis ar ieroci datorspēlē noteikti jutīsies droši Jūsu klātbūtnē, jo Jūs taču pieteiksieties brīvprātīgi, vai ne? :)
Nē brīvprātīgi es nepieteikšos, lai gan kas zin, ko teikšu pēc laika.
Bet dzīvesbiedrs man ir dienējis tādēļ jūtos drošāk.
Jau Ukrainas kara sākumā, ir izrunātas instrukcijas ko darīt katrā situācijā, kādas situācijas var sagaidīt utt.
Tākā dzīvojam Somijā, arī manam dēlam būs nepieciešams iziet OMD, kā jebkuram somu vīrietim.
Es tur neko sliktu nesaredzu.
06.07.2022 18:32 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
Daudzi šeit šo uzskata kā kaut ko briesmīgu, itkā tagad teiktu ka visiem rīt jābrauc uz Ukrainu karot.
Uzņemiet to kā papildus zināšanas vīriešiem.
Vidusskola gadu ilgāk, sauc kā grib.
Tas ir tā pat kā teikt, kāpēc manam bērnam skolā jāskrien kross ja viņš to nevēlas, kādēļ vispār bērnam jāiet uz skolu ja viņš to nevēlas. Tak neliek visu mūžu kādam dienēt.
06.07.2022 18:38 |
 
Reitings 87
Reģ: 04.04.2020
Vispārīgi karot nevajag. Tā ir liela un briesmīga kļūda sistēmā, un vēl lielāka tā, ka jākaro vienam pret otru, ja var nekarot neviens! Karā nav uzvarētāju, to ir jāatceras! Labāk visi teiktu, lai beidzas tas viss un visa pasaule dzīvo ilgi un laimīgi, nevis atkal ekonomika un nauda, tas arī iznīcina visus! Pietam mūsu valstī to līmeni nedabūs tādā, ka spēs Latviju pasargāt no autobumbām! Labāk katram izvēlēties kā nodzīvot savu dzīvi un priecāties par katru dienu, kas ir dota. Tā ir svētība, un nav citu vietā jālemj, jo pat uz ielas neviens nespēj aiztāvēt mazākos, kurus apceļ, tad kur nu vēl karot!
06.07.2022 20:05 |
 
Reitings 2
Reģ: 06.07.2022
Par ko būtu jakaro?
06.07.2022 20:25 |
 
Reitings 48
Reģ: 17.06.2022
Esmu pret. Neatbalstu neko, kas saistīts ar karu, militārismu. Tas ir drausmīgi, ka cilvēkiem piespiedu kārtā čakarēs dzīves. Ja būtu attiecīgā vecuma vīrietis, būtu prom no valstis, ka ne smakas no manis te nepaliktu. Pilnīgas muļķības, ka armiju vajag, lai pataisītu par vīrieti, tas ir jādara ģimenei un skolai.
06.07.2022 20:28 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
doilike @ 06.07.2022 20:25
Par ko būtu jakaro?

Krieviem fantāzija ir pārbagāta.
06.07.2022 21:17 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Pilnīgas muļķības, ka armiju vajag, lai pataisītu par vīrieti, tas ir jādara ģimenei un skolai.

Jā, tās ir muļķības. Armija ir nepieciešama citam mērķim.
06.07.2022 21:22 |
 
Reitings 869
Reģ: 20.06.2022
goodmorning @ 06.07.2022 13:15
Kā jūs uz to skatāmies?
Es esmu pret piespiedu asiņu izliešanu. Visi to sauc par neobligāti obligāto bet patiesībā tas ir cilvēktiesību pārkāpums, jo ja neiesi tad būs sakncijas. Tātad obligātais.
Protams, norūdīties ir labi. Man pašai ir tādas iemaņas, jo biju jaunsargs skolas laikā.
Bet ja sāktos karš, tad sievas zaudēs vīrus, mātes zaudēs dēlus. Es uzskatu, karot par dzimteni būtu jābūt brīvprātīgam pasākumam nevis piespiedu kārtā asinis izliet. Tagad visi tajā vecumposmā būs izgājuši to dienestu, ja sāktos karš, aizlaisties vairs nekur nevarēs , jo automātiski būsi dezertieris
Es un mans dzīvesbiedrs pagaidām viņš ir tajā kategorijā. Kad pēc tiem 5 gadiem ieviesīs obligāto kad nevarēs vairs atteikties tad jau mums būs ap 30. Ļoti ceru ka tas nedraud
11 mēneši par 400 eiro. Kā ar sievām un bērniem kas mājās? Tur knapi komunālos var samaksāt par tādu summu, nerunājot nemaz par kvalitatīvu ģimenes uzturēšanu. Nu kāpēc šitadu sviestu vajadzēja izdomāt tagad raut ārā vīriešus no labiem darbiem lai sēdētu kazarmās pa kapeikām
koks ar diviem galiem.Pec loģikas piekritu.Jaunajiem puisiem noderetu.Pie tam dienests nav tikai ieroci.ir gan diciplina gan noruda raksturu,gan fizisko izturibu un iemaca ari izdzivot ekstremalos apstaklos.vajadzibas gadijuma savu gimeni vismaz nedelu meza uzturetu.11 menesi nav briesmigi daudz.nav jau 5 gadi.no otras puses finanses.kuriem nav gimenes pietiktu ar to ko dienests dod.bet par viriesiem kuriem ir gimenes gan tos 11 menesus vajadzetu atbalstit.nenovelt visu uz sievietes pleciem.Ja kas man aug 3 dēli. ES saku to ka mamma😁
06.07.2022 21:36 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
Negribētu liegt GhostGG iespēju parādīt savas cīņas prasmes un atbrīvoties no sniegpārsliņas mentalitātes. Ja ar kaut kādu mistisko, augstāko, spēku palīdzību izdzīvos - varēs kā tautas varonis sev pievākt visas vientuļās māmiņas ar viņu atvasītēm! Savukārt, mans verdikts visiem ar jebkādām smadzeņu paliekām: kategoriski izvairīties no šī marazma...
06.07.2022 21:53 |
 
Reitings 48
Reģ: 17.06.2022
Jaunajiem puisiem noderetu.Pie tam dienests nav tikai ieroci.ir gan diciplina gan noruda raksturu,gan fizisko izturibu un iemaca ari izdzivot ekstremalos apstaklos.

Neuzskatu šīs prasmes par aktuālām mūsdienās. Kam patīk, padzīvo nedēļu mežā, iet pārgājienā, ar domubiedriem uztaisa sev kādu izdzīvošanas dabā pasākumu. Piespiedu kārtā visiem tas nav jāapgūst.
06.07.2022 21:56 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
eveIina @ 06.07.2022 20:28
Esmu pret. Neatbalstu neko, kas saistīts ar karu, militārismu. Tas ir drausmīgi, ka cilvēkiem piespiedu kārtā čakarēs dzīves. Ja būtu attiecīgā vecuma vīrietis, būtu prom no valstis, ka ne smakas no manis te nepaliktu. Pilnīgas muļķības, ka armiju vajag, lai pataisītu par vīrieti, tas ir jādara ģimenei un skolai.

Pilnībā piekrītu! Vienīgi spociņam varētu uztaisīt izņēmumu. Es jau tagad redzu, kā viņš, uzmaucis pastalas, kopā vēl ar dažiem atsaldētajiem, dotos k@ra laukā. Tas skats būtu episks!
06.07.2022 22:03 |
 
10 gadi
Reitings 307
Reģ: 02.08.2009
Visi argumenti pret ir cilvēciski saprotami, bet realitāte ir tāda, ka, ja sāksies karš, kas var notikt pēkšņi, tad izdzīvot tik mazā teritorijā bez jebkādām zināšanām ir nereāli, var jau neiet karot, bet kaut vai noslēpties mežā un izdzīvot, tas arī ir jāprot. Kara gadījumā arī aizbēgt no Latvijas būs grūti - ja neticat - atveriet pasaules karti. Un pat, ja izdosies aizbēgt, cik diez pretīmnākošas būs citas valstis pret vīriešiem, kas ir aizmukuši no mobilizēšanās? Mobilizēšana notiks jebkurā gadījumā, ja būs karš, pat, ja nekad nav dienēts vai iziet kkadas militārās apmācības.
Kā arī - lēmums par OBM tika pieņemts pēc Madrides samita - nav jābūt zīlniekam, lai saprastu, ka Latvijai nav opciju no tā izvairīties.
06.07.2022 22:07 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
kategoriski izvairīties no šī marazma...

Nez kāpēc mani tas nemaz nepārsteidz :D šnuk, šnuk.
06.07.2022 23:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits