Obligātā dienesta ieviešana

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Kā jūs uz to skatāmies?
Es esmu pret piespiedu asiņu izliešanu. Visi to sauc par neobligāti obligāto bet patiesībā tas ir cilvēktiesību pārkāpums, jo ja neiesi tad būs sakncijas. Tātad obligātais.
Protams, norūdīties ir labi. Man pašai ir tādas iemaņas, jo biju jaunsargs skolas laikā.
Bet ja sāktos karš, tad sievas zaudēs vīrus, mātes zaudēs dēlus. Es uzskatu, karot par dzimteni būtu jābūt brīvprātīgam pasākumam nevis piespiedu kārtā asinis izliet. Tagad visi tajā vecumposmā būs izgājuši to dienestu, ja sāktos karš, aizlaisties vairs nekur nevarēs , jo automātiski būsi dezertieris
Es un mans dzīvesbiedrs pagaidām viņš ir tajā kategorijā. Kad pēc tiem 5 gadiem ieviesīs obligāto kad nevarēs vairs atteikties tad jau mums būs ap 30. Ļoti ceru ka tas nedraud
11 mēneši par 400 eiro. Kā ar sievām un bērniem kas mājās? Tur knapi komunālos var samaksāt par tādu summu, nerunājot nemaz par kvalitatīvu ģimenes uzturēšanu. Nu kāpēc šitadu sviestu vajadzēja izdomāt tagad raut ārā vīriešus no labiem darbiem lai sēdētu kazarmās pa kapeikām
06.07.2022 13:15 |
 
Reitings 217
Reģ: 12.04.2022
Neatbalstu. Tāds obligātais dienests raksturīgs nabadzīgākām valstīm, kur nav īpaši intelektuāla darbaspēka.
Žēl gan, ka woman_wonderland un pārējās, kuras atbalsta un saliek tos īkšķīšus uz augšu, nav īpaši gudras. Gudri cilvēki ir pret obligāto militāro dienestu, jo saprot, kāda degradācija tā ir.
Te nav nekāda sakara ar sniegpārsliņām. Un labāk, lai ir intelektuāli strādājošs sniegpārsliņa, nekā iznīcināts cilvēks, izputētas ģimenes un salauztas sirdis. Bet jums to nesaprast, jo dzīvojat tikai savos stereotipos, kur īstens vīrietis ir ar šauteni, visi pārējie mīkstie. Vīrieši neraud, vīriešiem nav emociju, vīriešiem nav savas izvēles, ko grib darīt. Galvenais fiziski izrēķināties. Tāds tas jūsu domāšanas līmenis kā primātiem. ;)
06.07.2022 15:59 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Te nav nekāda sakara ar sniegpārsliņām. Un labāk, lai ir intelektuāli strādājošs sniegpārsliņa, nekā iznīcināts cilvēks, izputētas ģimenes un salauztas sirdis. Bet jums to nesaprast, jo dzīvojat tikai savos stereotipos, kur īstens vīrietis ir ar šauteni, visi pārējie mīkstie. Vīrieši neraud, vīriešiem nav emociju, vīriešiem nav savas izvēles, ko grib darīt. Galvenais fiziski izrēķināties. Tāds tas jūsu domāšanas līmenis kā primātiem.

Manuprāt, tieši tev ir pilnīgi nulle izpratne par to, kas notiek un kāda ir atmosfēra kara stāvokli. Ir viegli, es atvainojos, pļūtīt, tad kad viss ir skaisti un nav nekādu draudu, bet tad kad tiešām sākās dzīvē īsta "huiņa", kā piemēram, īsts karš, kad nāk iekšā bars ar atsaldņiem, kuriem viss ir pie vienas vietas, kuriem ir tikai viens mērķis - pazemot, iznīcināt noslepkavot pretinieku, tad 100% tu būtu pirmā kura slēptos aiz to "īsto vīriešu, ar šautenēm mugurām, kamēr tavs intelektuāli strādājošais sniegpārsliņa mēģinātu sarunāt ar baru orku, pa daugam, lai tevi vesals batalions nepadod pa riņķi.
06.07.2022 16:19 |
 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
Viedokļi protams atšķirās, bet es uzskatu, ka obligātā militārā dienesta atbalstīšana nav normāli. Ja kāds no atbalstītājiem piemirsis, Latvija, bijusī psrs valsts šī iemesla dēļ cieta, tāpat kā citas bijušās psrs valstis, un vēl līdz šai dienai, šeit ir sieviešu pārākums un vīriešu trūkums. Piemēram, Rietumvalstīs sieviešu un vīriešu daudzums ir vienāds, man draugi par Latviju saka, ka visur tikai sievietes, tik maz vīriešu, apkalpojošā sfērā, skolās, slimnīcās, visur. Tad iedomājieties, mums jau tā vīriešu maz, un tad vēl pastāv risks, ka ja kaut kas notiks, vīriešu vispār vairs nebūs, un kas tad karos, pensionāri, sievietes ar bērniem? Ja tik ļoti atbalstat, tad labāk atbalstiet brīvprātīgu, godīgu vēlmi iet armijā, nevis piespiedu "brīvprātīgu", kas nāk līdz ar sodiem, cietumu, sankcijām. Ja grib cīnīties pa valsti, tad to ir jādara stipram cilvēkam, kas pats ir gatavs to darīt, nevis jaunietim, kas grib dzīvot normālā un mierīgā pasaulē.
06.07.2022 16:22 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
un pārējās, kuras atbalsta un saliek tos īkšķīšus uz augšu, nav īpaši gudras. Gudri cilvēki ir pret obligāto militāro dienestu, jo saprot, kāda degradācija tā ir.

Kādu pienesumu dos intelektuālās spējas kara laikā? Kā tas pasargās tevi vai tavus tuvos?
Dzīvo kaut kādā burbuļ-ilūzijā, kamēr kaimiņos notiek reāls karš.
06.07.2022 16:25 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Cilvēki reizēm ir pārāk atrauti no realitātes.
06.07.2022 16:26 |
 
Reitings 853
Reģ: 24.02.2021
Tās, kuras atbalsta, vai jums kàdai ir dēls(i)?
06.07.2022 16:26 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Kādi miljoni ir Krievijai - karavīru? Nav pat miljona, turklāt liela daļa no viņiem nav izgājusi nekādu kvalitatīvu apmācību, tīra lielgabala gaļa.

Protams es tur pārspileju ar tiem skaitļiem, bet salīdzināt Latviju un Krieviju bruņojuma ziņā... Paši redzam cik grūti Ukrainai ir lai gan ir cilvēki kuri karo bet nav tehnikas. Lielgabalu gaļa tomēr tur savas pozīcijas, un tas nav nekas labs.
06.07.2022 16:28 |
 
10 gadi
Reitings 307
Reģ: 02.08.2009
karenmil @ 06.07.2022 15:59
Neatbalstu. Tāds obligātais dienests raksturīgs nabadzīgākām valstīm, kur nav īpaši intelektuāla darbaspēka.
Žēl gan, ka woman_wonderland un pārējās, kuras atbalsta un saliek tos īkšķīšus uz augšu, nav īpaši gudras. Gudri cilvēki ir pret obligāto militāro dienestu, jo saprot, kāda degradācija tā ir.
Te nav nekāda sakara ar sniegpārsliņām. Un labāk, lai ir intelektuāli strādājošs sniegpārsliņa, nekā iznīcināts cilvēks, izputētas ģimenes un salauztas sirdis. Bet jums to nesaprast, jo dzīvojat tikai savos stereotipos, kur īstens vīrietis ir ar šauteni, visi pārējie mīkstie. Vīrieši neraud, vīriešiem nav emociju, vīriešiem nav savas izvēles, ko grib darīt. Galvenais fiziski izrēķināties. Tāds tas jūsu domāšanas līmenis kā primātiem. ;)

Piemēram, Somija, Norvēģija ir nabadzīgās valstis?
06.07.2022 16:29 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
sla
Piedod, bet tā ir kaut kāda utiopiska domāšana. Protams, ka būtu labi, ja visi karavīri pateiktu "fuck it" mums to nevajag. Bet tu tak saproti, ka tā nekad nenotiks, tāpēc ir diezgan muļķīgi "sist kāju pret zemi" un teikt, mēs to neatbalstam, tāpēc mēs nemaz, kaut mazākā mērā, nemaz nesagatavosimies. Pēc tam sākās karš un ko nu? stāvēsi ar izkārtnēm, ka tu to neatbalsti? Pretiniekam būs pie kājas. Un ja tev ir tikai divas izvēles - cīnīties vai mirt, es domāju kāda būtu tava izvēlē , ir skaidrs. Tas ir tāpat kā domāt - ja tagad visi pasaules iedzīvotāji sadotos rokās un pateiktu, ka vini nemaksās nodokļus. Jā tas būtu labi. Bet tas nav un nekad nebūs reāli.
06.07.2022 16:30 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Manuprāt, tieši tev ir pilnīgi nulle izpratne par to, kas notiek un kāda ir atmosfēra kara stāvokli. Ir viegli, es atvainojos, pļūtīt, tad kad viss ir skaisti un nav nekādu draudu, bet tad kad tiešām sākās dzīvē īsta "huiņa", kā piemēram, īsts karš, kad nāk iekšā bars ar atsaldņiem, kuriem viss ir pie vienas vietas, kuriem ir tikai viens mērķis - pazemot, iznīcināt noslepkavot pretinieku, tad 100% tu būtu pirmā kura slēptos aiz to "īsto vīriešu, ar šautenēm mugurām, kamēr tavs intelektuāli strādājošais sniegpārsliņa mēģinātu sarunāt ar baru orku, pa daugam, lai tevi vesals batalions nepadod pa riņķi.

😅 tas ir navi domāt ka OMD to novērsīs. Izvarošanas ir bijušas neatņemam militāro konfliktu sastāvdsļa kopš cilvēces sākumiem, jo tas ir viens no lwbākajiem pretinieka pazemošanas veidiem.
OMD ir lieks, jo tas sagatavo tikai lielgabalu gaļu. Mans tēvs ir dienējis OMD gan profesionāli. 90to beiģas 2000 sākumā kad LV bija vēl OMD, tieši viņš bija tas, kas nokārtoja lai manam brālim nebūtu pēc VSK jāiet uz OMD, jo viss ko viņš tur iemācīsies kopā ar pāriejiem OMD būs dzerstiņi un degrdācija.
Un tagad jau nebūs diži savādāk, vnk šis ir burvīgs veids kā plasaukt budžetu uz militāro.
06.07.2022 16:30 |
 
10 gadi
Reitings 307
Reģ: 02.08.2009
YaeMiko @ 06.07.2022 16:28

Protams es tur pārspileju ar tiem skaitļiem, bet salīdzināt Latviju un Krieviju bruņojuma ziņā... Paši redzam cik grūti Ukrainai ir lai gan ir cilvēki kuri karo bet nav tehnikas. Lielgabalu gaļa tomēr tur savas pozīcijas, un tas nav nekas labs.

Protams, ka Ukrainai grūti, jo nav ieroču, bet cilvēku resurss, kuri ir sagatavoti, dod milzīgu pienesumu un tāpēc visa Ukraina vēl nav okupēta. Latvijai, protams, ir jābūt arī ieročiem un, cerēsim, ka NATO palīdzībai, bet tas neatceļ to, ka arī pašiem valsts iedzīvotājiem būs jākaro, tad labāk, lai viņi ir tam sagatavoti.
06.07.2022 16:33 |
 
10 gadi
Reitings 7529
Reģ: 29.09.2009
Jau sen skolā vajadzēja ieviest militārās apmācības no tām būtu daudz lielāka jēga. Šobrīd tas obligātais dienests ir vienkārši pēdējais salmiņš. Vai es priecājos par to? Nē. Noteikti, ka nē. Mēs neesam ne finansiāli, ne demogrāfiski spēcīgi. Bet kaut kas ir jādara. Laiks rādīs.
06.07.2022 16:33 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Un jūs taču saprotat ka sāksies reāls karš tad tur nepietiks ar zināšanām par to kā turēt rokās ieroci un disciplīna. Tur taču ir tik daudz dažādu tehnikas elementu un tieši tāpēc cilvēki kuri ir NBS profesionāli karavīri to dara visu mūžu un katru gadu piedalās vairākas mācībās. Ar tām zināšanām ko iegūs gadu vai cik tur tos mēnešus esot OMD paši tie vīrieši kļūs par lielgabalu gaļu.
Un zināšanas par to armijas lietām cilvēku nepadara gribošu karot. Okey nodienēs tos mēnešus, bet vai tas cilvēks gribēs karot un aizstāve Latviju?
Kā ari vel jau ir daudz neskaidrību ko vispār tajā OMD mācīs, kā tas īsti būs utt.
06.07.2022 16:34 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
tas ir navi domāt ka OMD to novērsīs. Izvarošanas ir bijušas neatņemam militāro konfliktu sastāvdsļa kopš cilvēces sākumiem, jo tas ir viens no lwbākajiem pretinieka pazemošanas veidiem.
OMD ir lieks, jo tas sagatavo tikai lielgabalu gaļu. Mans tēvs ir dienējis OMD gan profesionāli. 90to beiģas 2000 sākumā kad LV bija vēl OMD, tieši viņš bija tas, kas nokārtoja lai manam brālim nebūtu pēc VSK jāiet uz OMD, jo viss ko viņš tur iemācīsies kopā ar pāriejiem OMD būs dzerstiņi un degrdācija.
Un tagad jau nebūs diži savādāk, vnk šis ir burvīgs veids kā plasaukt budžetu uz militāro.

Nu tā jau var par visu teikt. Tik pat labi var arī pateikt "oh krievu karaspēks ir daudzas reizes lielāks nekā Latvijai, vopšem nav vērts, labāk neko nedarīt.
06.07.2022 16:34 |
 
Patīk
Reitings 1628
Reģ: 16.07.2021
11 mēneši par 400 eiro. Kā ar sievām un bērniem kas mājās? Tur knapi komunālos var samaksāt par tādu summu, nerunājot nemaz par kvalitatīvu ģimenes uzturēšanu.

Pirmajos iesaukšanas gados - jā, kaut kā stulbi, ka būs cilvēki ar ģimenēm un labos darbos, kurus pēkšņi sauks dienēt.
BET, parasti mērķē uz svaigi izceptiem vidusskolniekiem šādos dienestos.
- Ir iespēja pārcelt bišku vēlāk, ja sāk studēt... tas ir 22 gadi.
- Vēl nedaudz pārcelt, ja studē tālāk (dakteros, maģistros, ....)
Bet jau no vidusskolas beigšanas tad ir zināms, ka jādienē būs. Veido dzīvi par un ap to faktu (tas pēc gadiem 10, kad sistēma būs iegājusies).
06.07.2022 16:35 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
OMD ir lieks, jo tas sagatavo tikai lielgabalu gaļu. Mans tēvs ir dienējis OMD gan profesionāli. 90to beiģas 2000 sākumā kad LV bija vēl OMD, tieši viņš bija tas, kas nokārtoja lai manam brālim nebūtu pēc VSK jāiet uz OMD, jo viss ko viņš tur iemācīsies kopā ar pāriejiem OMD būs dzerstiņi un degrdācija.
Un tagad jau nebūs diži savādāk, vnk šis ir burvīgs veids kā plasaukt budžetu uz militāro.

Tieši to arī mani draugi no Izraēlas saka. Tur iesauc cilvēkus pēc vidusskolas kuriem gribas trakot, ballītes utt viņi to neuztver nopietni. Katru nedēļu bija ballītes, kurās tikai kāds izsmiets, pazemots. Visnotaļ tur negatavoja tos stipros večus par kurām daudzas te runā. Vismaz tur bija jādzīvo kazarmās un tad naktis gāja vaļā terors, jo tā teikt vājākie, kuriem bija jākļūst "stipriem" dēļ dienesta, tika pazemoti un darītas dažādas perversas lietas. Un jā gāji pie kāda sūdzēties pateica ka tiec pats galā vai "man up"
06.07.2022 16:42 |
 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
YaeMiko @ 06.07.2022 16:34
Un jūs taču saprotat ka sāksies reāls karš tad tur nepietiks ar zināšanām par to kā turēt rokās ieroci un disciplīna. Tur taču ir tik daudz dažādu tehnikas elementu un tieši tāpēc cilvēki kuri ir NBS profesionāli karavīri to dara visu mūžu un katru gadu piedalās vairākas mācībās. Ar tām zināšanām ko iegūs gadu vai cik tur tos mēnešus esot OMD paši tie vīrieši kļūs par lielgabalu gaļu.
Un zināšanas par to armijas lietām cilvēku nepadara gribošu karot. Okey nodienēs tos mēnešus, bet vai tas cilvēks gribēs karot un aizstāve Latviju?
Kā ari vel jau ir daudz neskaidrību ko vispār tajā OMD mācīs, kā tas īsti būs utt.

Piekrītu. Es atbalstu tos jauniešus, kas paši pēc vsk aizgāja uz armiju, un viņiem tur veicas, jo uz armiju brīvprātīgi iet tie, kas grib ar to saistīt savu dzīvi un karjeru. Tie arī ir īsti cīnītāji, mērķtiecīgi, profesionāli. Zinu vīriešus, kam jau ir gadu desmiti armijā, dienējuši Afganistānā, Sīrijā, kad vēl ISIS teroristi bija pie varas, respekts viņiem, drosmīgi cilvēki, viņi zin, ka viņi tajā sfērā būs līdz pat pensijai, a tas ka jauniešus, kam bijusi komfortabla dzīve tagad sūtīs ar varu, neko labu nedos. Tāpēc arī ir profesionāļi, NATO karavīri, kuriem vajadzētu aizstāvēt Latviju, ASV armija ir spēcīgākā visā pasaulē.
06.07.2022 16:47 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
Patie @ 06.07.2022 16:26
Tās, kuras atbalsta, vai jums kàdai ir dēls(i)?
Jā, man ir dēls.
Bet kā obligātais dienests viņam var kaitēt?
Ja tiešām sāksies nopietns karš sūtīs visus, būs mobilizācija, un tad es labāk izvēlos ka mans dēls vismaz kaut ko zin, kā piemērs, pārlādēt ieroci, zināt kur un kā rīkoties. Tad iespēja izdzīvot ir nedaudz lielāka, nekā ja iedod ieroci rokās un nezin kur pat skriet un ko darīt.
Kā piemērs, ir cilvēki, kas ikdienā pārvietojas ar auto, ir kam ir tiesības, bet brauc varbūt 2x gadā un ir tādi, kas vsp nekad nav sēdējuši pat pie stūres.
Un kuram no pēdējiem diviem ir lielākas iespējas nokļūt no punkta A līdz B, tam kurš 2x gadā pārvietojas, vai tam kurš pat pedāļus neatšķir?🤷🏻‍♀️
06.07.2022 16:54 |
 
Patīk
Reitings 1628
Reģ: 16.07.2021
Tiem, kuriem liekas, ka Latvieši ir kaut kā īpaši nepatriotiski memļaki OMD sakarā...
Es zinu vairākus vīriešus no Vācijas, Grieķijas, Izraēlas un Dienvidkorejas, kuri vai nu izvairījās no dienesta vai dienēja.
- VISI, absolūti visi, kas dienēja uzskatīja, ka tas ir zemē nomests laiks, un, ja varētu, izvairītos
- Viens, kurš jau 8 gadus izvairījās no iesaukšanas (mācījās UK), baidījās atgriezties valstī. Ja nu arestē un iesēdina. Štukoja plānus atpirkties no dienesta. Kaut kādā vecumā varēja samaksāt, laikam, baigos tūkstošus (10 vai 15+ tūkstoši?), lai valsts beidzot liek mierā par to dienestu
- Viens (galīgi ne vienīgais savā valstī, JA tāda iespēja paspīd), atteicās no savas valsts pilsonības un pieņēma ASV pilsonību. Pēc 40 gadu vecuma, ja grib pensionēties un nodzīvot dzīves nogalē dzimtenē, esot iespēja pieteikties un dabūt atpakaļ pilsonību.
06.07.2022 16:59 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
visur tikai sievietes, tik maz vīriešu, apkalpojošā sfērā, skolās, slimnīcās, visur.

Nu tās jau arī ir sieviešu sfēras... Tik pat labi es varu pateikt, ka Latvijā sieviešu vispār nav - celtniecībā, IT, auto servisos, visur tikai vīrieši!
06.07.2022 17:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits