Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Problēmas ar māti

 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Hey!
Situācija sekojoša - esmu attiecībās ar savu vīrieti jau pusgadu, mātei esmu par viņu stāstījusi un redzējusi viņu ir(bet ne iepazinusies). Sākumā viņai ļoti patika, bet tagad, lai mani pakļautu, viņa sākusi braukt augumā un vainot manu puisi pie visa.
Piemēram, es paziņoju, ka gribu paņemt gadu brīvu no studijām(es pabeidzu bakalaurus šogad) un nestāties uzreiz maģistros. Viņa tagad man brauc augumā, ka tas ir puiša ietekmē un sākusi draudēt: “ja tu uzreiz neturpināsi studēt, tad savu draugu ciemos vari nevest vispār” uc.
Tāpat es viņai pateicu, ka es šovakar ciemošos pie puiša, viņa sāka man par to pārmest, ka es jau faktiski dzīvoju ar vinu, lai gan esam kopā tikai pusgadu, ka es steidzos, viņs smadzenes man izskalojis uc(realiāte ir ta, ka es jau 2 nedēļas dzīvojos ar puisi, bet man veljoprojam ir dzīvoklis atseviski, kuru īrēju kopa ar vel 2 meitenem un pagaidam es netaisos to mainit, jo gribu, lai butu garants kur atgriezties)
Tāpat par alkoholu. Vienu dienu viņa jautāja ko mēs darījām, es atklāti pateicu, ka bijām jūra nopeldēties un tad vakarā mājās iedzērām džintoniku. Man sāka braukt augumā, ka viņš mani vakaros piedzirda... kas man neskiet logiski, jo katru dienu nedzeram mēs un ja es iedzeru karsta vasaras brīvdiena dzintonika glāzi, tas nepadara mus par alkoholiķiem...
Vienkarsi ir skumji klausities kā mutere draud, ka nepienems manu puisi, ka es vinu varu nevest ciemos, ka vinai vins nepatik, ka man ir slikta ietekme, ka es esmu tada un tada... lai gan realitate mans draugs nekur nejaucas - par studijam panemt brivu ir mana izvele, vins teica, ka atbalstīs jebkadu lemumu, dzivot pie vina saku, jo darba del sanak mums maz laika kopa pavadi(bet draudzeņu dzivokli saglabaju), iedzeram mes brivdienas vai piektdienas vakara, ne katru dienu... turklat man jau ir 22 gadi, nevis 14, lai kontrolētu cik es iedzeru, cik biezi esmu ar puisi vai ko citu. + es esmu finansiali neatkarīga
05.07.2022 11:31 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
RedBull @ 09.07.2022 14:20

Jo esmu pārāk vāja raksturā laikam :) un sava ziņā jūtos parādā, ka līdz pat 20 gadiem viņa mani uzturēja(tad biju tikai 2 vasaras strādājusi, bet ta studēju/mācījos un man deva gan apmaksāt kojas tajā laikā, gan ēšanai/izklaidei/transportam apmēram 150 euro mēnesi). Tad kad sāku trešajā uni kursā strādāt, tad, protams, nebija tik liela finansiāla atkariba, vienigais ko man no sponsorēja bija braucieni mājas(jo dazadas pilsetas) un reizem iedeva kaut ko ēdamu lidzi. Tagad visu maksāju pati, bet tapat man ir apzina - es tacu 20 gadus dzīvoju uz “kakla” un tagad es jūtos slikti, ja sāpinu mati. Es saprotu, ka tas izklausas tik nepareizi...
Bet or tik sapigi, kad dzive viss nostabilizējas - attiecibas, beidzot darbs izstudētaja nozare, pabeigts augstaka izglitiba un ta vieta lai saņemtu atbalstu vai kadu labu vardu man sa braukt auguma, ka es pārak atri teloju lielu, ka mani draugs slikti ietekme utml(lai gan ta galigi nav, vins tiesi otradi teica ka atbalstīs jebkadu manu lemumu attieciba uz studijam un tiesi ir patikami atnakt bo darba majas un paest sagatavotas vakarina vai aizmigt blakus mīlam cilvekam uc.)
Un ja, es saprotu, ka Vina manipulē, bet tas tas nemaina faktu, ka vina man daudz ie palīdzējusi un es vinu milu un man sāp sirds, ja man ir jāklausās teksti “man vairak nav meitas”; “tu mani esi pievīlusi”; “mammas zina ka ir labak” utml.
Tas ko es griberu un esmu vinai teikusi ir lai mani uzklausa, iedziļinās manos argumentos, pastasta savu redzējumu, Saprot mani un ja bus paidziba nepieciešama, tad lai to sniedz iespeju robezas, nevis izdoma problemas pirms tas radusas

Nu, diemžēl, bet ne visām mātēm un meitām var būt draudzeņu attiecības. Ar to jāsamierinās. :)
Arguments - mani māte uzturēja līdz 20 gadiem nav arguments. Vecākiem jārūpējas par bērnu :) un ja viņa nevaretu atlauties tev dot tos 150 euro mēnesi, tad sūtītu darbā, bet dodot viņa akceptēja, ka tā ir ok vinai. Un ko tagad? Tas nav tagad arguments, lai lautu kāpt uz galvas.
Man māte arī ir diez gan kontrolējoša, tāpēc zinu kā tas ir. Viņas nepieņem, ka bērns jau pieaudzis un aiziet savā dzīvē, viņām gribas kontrolēt - cil daudz alko drīkst, cik īsus svārkus, ar ko tikies, kur studēt utml. Bet ta ir tava dzīve un tev ir jāizlemj ko un kad darīt. Ieklausīties ko vecāki saka un izpildīt ultimātus ir dažādas lietas.
Un par tām frāzēm “man vairs nav meitas”; “tu mani esi pievīlusi” ir vispār ārprāts. Nezinu kā vispār var ko tādu teikt savam bērnam. Es apvainotos un vispār nezvanītu, neliktos ne zinis kādu laiku un tad vienkārši mazinātu kontaktu. Apsveiktu svētkos un divas reizes mēnesī apciemotu, pāris dienās reizi piezvanītu un viss.
Par to, ka puisinnepienen nebēdā. Tev ar vinu dzivot, ne vinai. Es domāju, ka mātei pašai būtu neeeri par savu attieksmi, jo ja jus kopā ilgtermiņā paliktu ar draugu, tad kait kādā etapā ģimenes sadraudzējas un svētkus svin kopā(vismaz man no zināmiem gadījumiem), bet tava māte paliktu aiz borta un ar laiku aizdomātos, saprastu, ja redzetu, ka izsūdz par veiksmigu cilveku ub vina atstūmusi.
Bez tam pati komentāros zemak rskstīji, ka vina nepienema ari tava brāļa otro pusīti. Nu tad pati padoma par vinas tieksmēm jaukties svešas dzives, tas dUdz ko izskaidro
Jebkura gadijuma, zinu, ka ar asinsradiniekike ir gruti pārtraukt kontaktu un gribas vērst pa r labu, bet ejot vinai “preti” tu tikai padari so kontrolēšanu par normu.
09.07.2022 19:19 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Jupiter @ 09.07.2022 11:04
Tu ļauj sev kāpt uz galvas. Es pat nevaru iedomāties, ka mana māte tā izturētos pret mani, there is no way. Kā var sev tā ļaut kāpt uz galvas???

Jo esmu pārāk vāja raksturā laikam :) un sava ziņā jūtos parādā, ka līdz pat 20 gadiem viņa mani uzturēja(tad biju tikai 2 vasaras strādājusi, bet ta studēju/mācījos un man deva gan apmaksāt kojas tajā laikā, gan ēšanai/izklaidei/transportam apmēram 150 euro mēnesi). Tad kad sāku trešajā uni kursā strādāt, tad, protams, nebija tik liela finansiāla atkariba, vienigais ko man no sponsorēja bija braucieni mājas(jo dazadas pilsetas) un reizem iedeva kaut ko ēdamu lidzi. Tagad visu maksāju pati, bet tapat man ir apzina - es tacu 20 gadus dzīvoju uz “kakla” un tagad es jūtos slikti, ja sāpinu mati. Es saprotu, ka tas izklausas tik nepareizi...
Bet or tik sapigi, kad dzive viss nostabilizējas - attiecibas, beidzot darbs izstudētaja nozare, pabeigts augstaka izglitiba un ta vieta lai saņemtu atbalstu vai kadu labu vardu man sa braukt auguma, ka es pārak atri teloju lielu, ka mani draugs slikti ietekme utml(lai gan ta galigi nav, vins tiesi otradi teica ka atbalstīs jebkadu manu lemumu attieciba uz studijam un tiesi ir patikami atnakt bo darba majas un paest sagatavotas vakarina vai aizmigt blakus mīlam cilvekam uc.)
Un ja, es saprotu, ka Vina manipulē, bet tas tas nemaina faktu, ka vina man daudz ie palīdzējusi un es vinu milu un man sāp sirds, ja man ir jāklausās teksti “man vairak nav meitas”; “tu mani esi pievīlusi”; “mammas zina ka ir labak” utml.
Tas ko es griberu un esmu vinai teikusi ir lai mani uzklausa, iedziļinās manos argumentos, pastasta savu redzējumu, Saprot mani un ja bus paidziba nepieciešama, tad lai to sniedz iespeju robezas, nevis izdoma problemas pirms tas radusas
09.07.2022 14:20 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Annija35 @ 09.07.2022 11:12

Šī ir manipulācija,lai liktu Tev justies vainīgai un tā viņa pievērsīs Tavu uzmanību.
Vai viņai sava dzīve/intereses vispār ir?

Nu, godīgi sakot domāju, ka nē - strādāšana dārzā(ko daleji varetu nosaukt par hobiju)
09.07.2022 14:08 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
dabūju pārmetumus, ka man māti vispār nevajag un es neinteresējos kā viņai iet

Šī ir manipulācija,lai liktu Tev justies vainīgai un tā viņa pievērsīs Tavu uzmanību.
Vai viņai sava dzīve/intereses vispār ir?
09.07.2022 11:12 |
 
Reitings 1398
Reģ: 19.05.2016
Tu ļauj sev kāpt uz galvas. Es pat nevaru iedomāties, ka mana māte tā izturētos pret mani, there is no way. Kā var sev tā ļaut kāpt uz galvas???
09.07.2022 11:04 |
 
Reitings 352
Reģ: 31.05.2022
RedBull @ 09.07.2022 10:34

Izdarīju tā. :)
Vienu dienu nepiezvanīju, vakar piezvanot dabūju pārmetumus, ka man māti vispār nevajag un es neinteresējos kā viņai iet un ka viņa uzzinājusi, ka es nedzīvoju ar draudzenem(es gan nezinu kā un gan jau dirš, jo draudzenes teica, ka tad, kad vinas bija uz vietas meviens nav nācis ciemos vai zvanījis), ka es neesmu iestājusies magistros(kas ari nav taisniba, jo dokumentus es iesniedzu, konkursa piedalos, bet macities vai iesu tas ir cits jautajums - to izlemšu pec konkursa rezultatiem).
Kopumā dabūju sutu, ka es esmu izlaidusies un ka pārāk atri sadomajos, ka esmu pieaugusi un varu dzivo bez mates.
Atsīsu, vakar bija loti nepatikami, ka atkal man brauc auguma. Sodien ir pat vienalga. Nezvanisu pirma paris dienas vispar, varbut pd nedelas nomierinasies. :) nav man patikami bojāt kontaktu, bet vel nepatīkamāk, kad es piezvanu pec darba un gribu jauki parunat, bet viss lo dabuju ir uzdirsiens par ti cik sliktus lemumus pienemu
nu ļoti pareizi dari. Nevajag arī kautrēties biezāku vārdu pretī pateikt vai tieši runāt mierīgā tonī, tas ļoti uzvelk šos cilvēkus. Saki, ja nebeigs braukt augumā, pārtrauksi sarunu, lai atzvana, kad nomierinās. Ļoti šiem cilvēkiem riebjas šādi teksti 😀 un nekādā gadījumā nepiekāpies. Māte nav nekas tāds, lai tu bojātu sev veselību, paciešot šo stresu. Lai viņa izdomā, vai māk normāli komunicēt, ja tu rūpi, aizdomāsies, ja nē, tad būs Tev par vienu toksisku cilvēku dzīvē mazāk.
09.07.2022 10:50 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
TimeToDream @ 07.07.2022 01:49

Cilvēk, saņemies, tā ir tava dzīve. Tu maģistrantūrā vari nestudēt, ja nevēlies. Nevajag ņemt pie sirds katru vārdu un atskaitīties par katru soli. Studē ne tava māte, bet tu. Ne viņai izbaudīt šo dzīves ritmu, tāpēc tev ir pilnas tiesības izlemt to, ko vēlies tu.
Neesi mazs bērns un pastāvi par sevi. Un pasaki taču vienreiz stingru "ne", citādi liekas, ka tu murmini kaut ko zem deguna, bet pilnvērtīgi nespēj neko pateikt.

Izdarīju tā. :)
Vienu dienu nepiezvanīju, vakar piezvanot dabūju pārmetumus, ka man māti vispār nevajag un es neinteresējos kā viņai iet un ka viņa uzzinājusi, ka es nedzīvoju ar draudzenem(es gan nezinu kā un gan jau dirš, jo draudzenes teica, ka tad, kad vinas bija uz vietas meviens nav nācis ciemos vai zvanījis), ka es neesmu iestājusies magistros(kas ari nav taisniba, jo dokumentus es iesniedzu, konkursa piedalos, bet macities vai iesu tas ir cits jautajums - to izlemšu pec konkursa rezultatiem).
Kopumā dabūju sutu, ka es esmu izlaidusies un ka pārāk atri sadomajos, ka esmu pieaugusi un varu dzivo bez mates.
Atsīsu, vakar bija loti nepatikami, ka atkal man brauc auguma. Sodien ir pat vienalga. Nezvanisu pirma paris dienas vispar, varbut pd nedelas nomierinasies. :) nav man patikami bojāt kontaktu, bet vel nepatīkamāk, kad es piezvanu pec darba un gribu jauki parunat, bet viss lo dabuju ir uzdirsiens par ti cik sliktus lemumus pienemu
09.07.2022 10:34 |
 
Patīk
Reitings 1628
Reģ: 16.07.2021
Ir cilvēki (vecāki) ar kuriem nevar vienmēr pa labam izdabāt. OK, "vēl tikai labu", "emocionāla"... bet ja ar tevi manipulē un čakarē dzīvi, tad tev arī ir jānosprauž robežas un jāpastāv par savu sirdsmieru.
Mēģini saglabāt vēsu prātu un neiekarst pretī, kad sazinies ar māti. Skaidri Nosaki savas robežas. Ja tev sāk kliegt virsū vai raudāt - izbeidz sarunu, noliec klausuli un ļauj, lai nomierinās pāris dienas. Tu esi pieaudzis cilvēks. Ja negribi/nevari/nespēj šobrīd studēt maģistros, tad tas ir tavs lēmums. Pastāvi par sevi.
No pieredzes - ir cilvēki kuriem, jo vairāk izdabāsi - jo vairāk sakāps galvā, un kontrolēs tevi vēl vairāk. Bija laiks, kad mani, PIEAUGUŠU SIEVIETI 20++ gados, masēja par matu garumu un krāsu, kādas drēbes un kādā krāsā es velku, kā es tērēju naudu, ar ko un cik ilgi tiekos, ar ko randiņoju, u.t.t. Bija brīdis, kad noliku pie vietas. Tā nebūs, mātes viedoklis, lai cik labu vēlošs, netika prasīts un manus lēmumus nekādi neietekmēs. Vai māte to vienmēr ievēro - nope. Bet ir daudz labāk. Ja agresīvi sāk "mācīt dzīvot", tad izbeidzu sarunu, atsveicinos un nolieku klausuli vai izeju no telpas.
Saņemies.
07.07.2022 03:14 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Piekrītu, ka vajag nospraust robežas un pateikt stingru nē.
Pakļauties, jo māte vēl labu gan nevajag. Izskatās pēc tipiskas manipulācijas - ja tu nedarīsi x, tad es pretī būšu tāda un tāda.
Vienkārši llauj izpshioties mātei. Nezvani, ja paceļot klausuli tev dirš virsū. Pāris dienas paies, piezvani un paprasi kā iet. Ja atkal dirš, nezvani. Vajag trenēt gribaspeku. Katru reizi atsūtīt bildi vai pierādījumus citus tu vinai liec domāt, ka tā ir ok.
Nezinu kā var ieteikt ieklausīties māte, kurs atklati paranoiski kontrole un jaucas ciilveka dzive. Ja, saprptu negribas, lai meitina pieaug, bet nu sorry prasit dzivokla bildi, limitet tiksanas ar puisi, jo vel par maz kopa un visu citu manuprat ir par daudz. Ir ok, ja mate pasaka savas bazas un iziet uz dialogu, bet raudat klausule un konkreti dirst virsu bernam, uzstādot ultimātus, ta nav nekada ciena un milestiba, ta ir velme izaudzināt sev idealu un nelaimīgu bērnu
07.07.2022 01:57 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
RedBull @ 07.07.2022 01:36

Es neapskaužu un nesaku, ka jālepojas. Tas bija salīdzinājums.
Man ir 22 gadi un izbrīnā mātes nostāja, ka ar čali kuru tūlīt būšu pusgadu kopā dzīvot nevar, ber titkeis pāris reizes vakaros(kas ir vai nu upēs ejot miegu mana gadijuma vai tiekoties uz 2h, ta ka man stradajam abi) ir ok.
Es saprotu, ka tas ir īss termins kopā būšanai, bet mani sadusmo, ka māte liek atskaitīties par visu un izlemj ko man darīt, sakot, ka zina kā es būsu laimīgāka... bet neviens man jau nejautā un vinu neinterese, ka es bakalaura studiju laika stradājot pusgadu paraleli sapisu veselibu , piemersm. Protsms, dzive nav viegla, bet man gribas pagaidam pastradat, pakrāt naudiņu, nedaudz pabaudīt dzivi un tad studēt, ko es ari pec gada varu apsolīt, ka izdarīšu(lai ari cik skeptiski neskanētu)
Es esmu gatav ar Mātinrunat. Bet es sanemu tikai tekstus “ esmu tevī vīlusies”; “ ta un pasaki, ka māti nevajag”, “es tavu puisi nepieņemšu, ja vins nevar tev likt uzreiz studer” utml. Man šie teksti arī sāp un skumji, ka vienmer visi zina llabak kkā man vajag, bet vienalga kā es jūtos

Cilvēk, saņemies, tā ir tava dzīve. Tu maģistrantūrā vari nestudēt, ja nevēlies. Nevajag ņemt pie sirds katru vārdu un atskaitīties par katru soli. Studē ne tava māte, bet tu. Ne viņai izbaudīt šo dzīves ritmu, tāpēc tev ir pilnas tiesības izlemt to, ko vēlies tu.
Neesi mazs bērns un pastāvi par sevi. Un pasaki taču vienreiz stingru "ne", citādi liekas, ka tu murmini kaut ko zem deguna, bet pilnvērtīgi nespēj neko pateikt.
07.07.2022 01:49 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
RedBull @ 06.07.2022 20:12
Es to visu saprotu, ka laiks piebremzēt ar kontaktu.... bet tik sāpīgi, kad atnāc no darba un gribi parunāties mierigi, be tev klausule raud, taisa histēriju un pārmet, ka nepaklausu. Daudzi mani vienaudži jau ir appreecējušies un apbērnojušies, es neko tādu nedaru, lai šausminātos

Tev nav citu cilvēku, ar ko parunāties? Piemēram, tas pats draugs. Nu nerunā ar māti par to, ja viņa to nesaprot, to taču pati tu zini. Runā par neitrālām lietām, kas nesāpinās ne tevi, ne māti. Tu esi pieaudzis cilvēks - rūpējies un tiec ar sevi galā pati. Nav jācieš ne tev, ne tavam draugam, galu galā nav jāskrien iepazīties pēc dažu mēnešu draudzības. Ļauj mātei pierast pie tā, ka tev ir draugs.
Turklāt tev vienmēr ir iespēja pateikt stingru "nē" raudāšanai un manipulācijai. Tu pati skaidri to redzi
.Saņemies.
Piedod, ka to saku, bet tev pašai vajag mugurkaulu un spēju pastāvēt par sevi. Tas noderēs gan ģimenē, gan darbā, gan arī citur. Tagad šķiet, ka tu liecies tur, kur pūš spēcīgāks vējš. Tu šobrīd esi pārāk vāja.
07.07.2022 01:42 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Wordrobe666 @ 07.07.2022 00:30

Tas ka citi apprecas uz gadu diviem un izskiras ,sagaida bērnus kurus pēc tam audzina tikai māte bez tēva ,(un tā notiek ļoti bieži ,neskatoties uz pozitīvajiem gadījumiem ) nav nekas par ko būtu jālepojas jeb jaapskauz tie vienaudži ,tāpat tas ātri beidzas un sākas problēmas tikai !

Es neapskaužu un nesaku, ka jālepojas. Tas bija salīdzinājums.
Man ir 22 gadi un izbrīnā mātes nostāja, ka ar čali kuru tūlīt būšu pusgadu kopā dzīvot nevar, ber titkeis pāris reizes vakaros(kas ir vai nu upēs ejot miegu mana gadijuma vai tiekoties uz 2h, ta ka man stradajam abi) ir ok.
Es saprotu, ka tas ir īss termins kopā būšanai, bet mani sadusmo, ka māte liek atskaitīties par visu un izlemj ko man darīt, sakot, ka zina kā es būsu laimīgāka... bet neviens man jau nejautā un vinu neinterese, ka es bakalaura studiju laika stradājot pusgadu paraleli sapisu veselibu , piemersm. Protsms, dzive nav viegla, bet man gribas pagaidam pastradat, pakrāt naudiņu, nedaudz pabaudīt dzivi un tad studēt, ko es ari pec gada varu apsolīt, ka izdarīšu(lai ari cik skeptiski neskanētu)
Es esmu gatav ar Mātinrunat. Bet es sanemu tikai tekstus “ esmu tevī vīlusies”; “ ta un pasaki, ka māti nevajag”, “es tavu puisi nepieņemšu, ja vins nevar tev likt uzreiz studer” utml. Man šie teksti arī sāp un skumji, ka vienmer visi zina llabak kkā man vajag, bet vienalga kā es jūtos
07.07.2022 01:36 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
RedBull @ 06.07.2022 20:12
Es to visu saprotu, ka laiks piebremzēt ar kontaktu.... bet tik sāpīgi, kad atnāc no darba un gribi parunāties mierigi, be tev klausule raud, taisa histēriju un pārmet, ka nepaklausu. Daudzi mani vienaudži jau ir appreecējušies un apbērnojušies, es neko tādu nedaru, lai šausminātos

Pieņem faktu to ka tava māte ir jutīgakā un emocionālais cilvēks ,iejuties viņas āda ,viņa tikai grib tev to labāko,iespējams negrib tev grūtu likteni ,labāk ieklausies viņas padomos saprāta robežās !
07.07.2022 00:31 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
RedBull @ 06.07.2022 20:12
Es to visu saprotu, ka laiks piebremzēt ar kontaktu.... bet tik sāpīgi, kad atnāc no darba un gribi parunāties mierigi, be tev klausule raud, taisa histēriju un pārmet, ka nepaklausu. Daudzi mani vienaudži jau ir appreecējušies un apbērnojušies, es neko tādu nedaru, lai šausminātos

Tas ka citi apprecas uz gadu diviem un izskiras ,sagaida bērnus kurus pēc tam audzina tikai māte bez tēva ,(un tā notiek ļoti bieži ,neskatoties uz pozitīvajiem gadījumiem ) nav nekas par ko būtu jālepojas jeb jaapskauz tie vienaudži ,tāpat tas ātri beidzas un sākas problēmas tikai !
07.07.2022 00:30 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Es to visu saprotu, ka laiks piebremzēt ar kontaktu.... bet tik sāpīgi, kad atnāc no darba un gribi parunāties mierigi, be tev klausule raud, taisa histēriju un pārmet, ka nepaklausu. Daudzi mani vienaudži jau ir appreecējušies un apbērnojušies, es neko tādu nedaru, lai šausminātos
06.07.2022 20:12 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
RedBull @ 06.07.2022 19:21
Long story short - šodien peizvanīju mātei pajautāt kā iet, viņa sāka klausule raudāt un teikt, ka ļoti žēl, ka es izbojāju attiecības ar viņu un ka es varu vērst visu par labu, ja iestāšos maģistros un pierādīšu, ka vēl ar draudzenem īrēju dzivokli.
Sviests kaut kads.
Patiesiba man ir ļoti skumji, ka ie tada attieksme un vel skumjāk, ka jacies manam draugam, kurš nav ne pie kā vainīgs, bet viņu vaino manās izveles. Gribetos lai pieņem viņu un varam kopā atbraukt ciemos, bet laikam nebūs

Ieteiktu uz kādu laiku pārtraukt kontaktu,jo viņa cenšas manipulēt ar Tevi.
Ja viņa zvana,parunājies par kko,bet ilgi neielaidies sarunās,nav vērts,jo Tevi nesadzird.
Iepazīstināšana ar Tavu draugu ir jāatliek,jo viņa šobrīd viņu nepieņems,lai paiet kāds laiks,varbūt uzvedība mainīsies.
Dzīvo ar savu draugu,kā vēlies Tu un Tev nav šobrīd jādomā,vai mamma pieņems,vai nē,tā ir Tava dzīve.
06.07.2022 19:53 |
 
Patīk
Reitings 1628
Reģ: 16.07.2021
RedBull @ 06.07.2022 19:21
Long story short - šodien peizvanīju mātei pajautāt kā iet, viņa sāka klausule raudāt un teikt, ka ļoti žēl, ka es izbojāju attiecības ar viņu un ka es varu vērst visu par labu, ja iestāšos maģistros un pierādīšu, ka vēl ar draudzenem īrēju dzivokli.
Sviests kaut kads.
Patiesiba man ir ļoti skumji, ka ie tada attieksme un vel skumjāk, ka jacies manam draugam, kurš nav ne pie kā vainīgs, bet viņu vaino manās izveles. Gribetos lai pieņem viņu un varam kopā atbraukt ciemos, bet laikam nebūs

Sviests. Tiešām. Bet labi, ka pastāvi par sevi. Nu nevaram mūžīgi dzīvot vecākiem.
Tev ir tiesības dzīvot savu dzīvi, pieļaut savas kļūdas, izvēlēties savu dzīves ceļu.
06.07.2022 19:48 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Long story short - šodien peizvanīju mātei pajautāt kā iet, viņa sāka klausule raudāt un teikt, ka ļoti žēl, ka es izbojāju attiecības ar viņu un ka es varu vērst visu par labu, ja iestāšos maģistros un pierādīšu, ka vēl ar draudzenem īrēju dzivokli.
Sviests kaut kads.
Patiesiba man ir ļoti skumji, ka ie tada attieksme un vel skumjāk, ka jacies manam draugam, kurš nav ne pie kā vainīgs, bet viņu vaino manās izveles. Gribetos lai pieņem viņu un varam kopā atbraukt ciemos, bet laikam nebūs
06.07.2022 19:21 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Motherofdragons @ 05.07.2022 17:14
Oj, mīļā, tava māte ir 10x sliktāka par manējo. Prasīt bildes, kur tu atrodes, ir reāla pieauguša cilvēka, kas tu arī esi, pazemošana. Adekvāta reakcija uz to būtu pasūtīt viņu 3stāvīgiem vārdiem, nevis apsēsties un izrunāties, kā te iesaka, vai vēl sliktāk, pakļauties, kā dari tu. Jums vienkārši nav bijusi darīšana ar toksiskām mātēm, jebkuru cenšanos kaut ko sarunāt viņas uztver kā vājuma pazīmi.
Kamēr tev būs svarīgas labas attiecības ar māti, viņa turpinās tevi kontrolēt. Viņas saprot tikai "skaldi un valdi" principu, tādu pašu, kādu pielieto pašas. Turpinās kontrolēt? Ok, nekāda kontakta, kamēr nesāks "labi" uzvesties.

Sava ziņā piekrītu un patiesībā domāju, ka viņa ar mani manipulē, jo līdz pateicu, ka gribu gadu brīvu ņemt viņai nebija pretenziju pret draugu, pat teica, ka grib iepazīties un tiklidz pateicu, ka es gadu gribu panemt brīvu no studijām, ta sākas teksti :” vins tevi slikti ietekmē”; “man ir aizdomas ka jūs kopā dzīvojat jau un ir par agru to sākt darit, tev ir jāmācās nevis jātēlo pieauguso”. Tad arī atcerējās par dzintoniku un sākās teksti:” vins tevi katru vakaru piedzirda”(kas vispar ir wtf, jo katru vakaru nedzeram un par dzintoniku pateicu vienu reizi) un ultimāti no serijas “ ja es uzzināsu, ka tu dzivo ar vinu jau un nestudesi rudeni, tad ciemos varat nebraukt un vari aizmirst par māti”.
Vienkārši skumji, ka tā sabojājas attiecibas kaut gan nekas tads nav noticis. Pasaules gala no ta ka dzivosu ar draugu nepienāks
06.07.2022 13:58 |
 
Reitings 88
Reģ: 06.04.2020
Jūtu līdzi autorei.
Esmu līdzīgā situācijā tikai es ar puisi esam mainītās lomās - viņam ir kontrolējoša un (uz mani) greizsirdīga māte.
Pēc mēģinājuma izrunāties, sapratām, ka viņa māte atsakās uzklausīt un lai mums viņa māte nesabojātu savstarpējās attiecības nācās kontaktu samazināt līdz minimumam. Principā viņš (viens pats) aizbrauc māti apciemot tikai uz radu bērēm/kāzām vai dzimšanas dienā. Mēs gan abi dzīvojam kopā un abi strādājam līdz ar to problēmas kontaktu pārtraukšanas dēļ finansiālåziņā nav.
Ja tu esi atkarīga no savas kontrolējošās mātes finansiālā ziņā - klausi viņu, bet mēģini pēc iespējas ātrāk kļūt pilnīgi patstāvīga. Ja jau esi finansiāli neatkarīga - mēģini izrunāties, bet ja nesanāk tev būs jāizvēlas ar kuru pārtraukt attiecības - ar savu puisi vai savu māti. Cita ceļa nav. Varbūt gadiem ejot māte spēs samierinætiez ar tavu izvēli par puisi, ja tomēr izrādīsiez, ka par spīti viņas aizspriedumiem no tevis būs sanācis veiksmīgs, izglītots un par ģimeni rūpēties spējīgs pieaugušais.
Jebkurā gadījumā lai autorei veiksme atrast labāko risinājumu šajā situācijā!
05.07.2022 20:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits