Problēmas ar māti

 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Hey!
Situācija sekojoša - esmu attiecībās ar savu vīrieti jau pusgadu, mātei esmu par viņu stāstījusi un redzējusi viņu ir(bet ne iepazinusies). Sākumā viņai ļoti patika, bet tagad, lai mani pakļautu, viņa sākusi braukt augumā un vainot manu puisi pie visa.
Piemēram, es paziņoju, ka gribu paņemt gadu brīvu no studijām(es pabeidzu bakalaurus šogad) un nestāties uzreiz maģistros. Viņa tagad man brauc augumā, ka tas ir puiša ietekmē un sākusi draudēt: “ja tu uzreiz neturpināsi studēt, tad savu draugu ciemos vari nevest vispār” uc.
Tāpat es viņai pateicu, ka es šovakar ciemošos pie puiša, viņa sāka man par to pārmest, ka es jau faktiski dzīvoju ar vinu, lai gan esam kopā tikai pusgadu, ka es steidzos, viņs smadzenes man izskalojis uc(realiāte ir ta, ka es jau 2 nedēļas dzīvojos ar puisi, bet man veljoprojam ir dzīvoklis atseviski, kuru īrēju kopa ar vel 2 meitenem un pagaidam es netaisos to mainit, jo gribu, lai butu garants kur atgriezties)
Tāpat par alkoholu. Vienu dienu viņa jautāja ko mēs darījām, es atklāti pateicu, ka bijām jūra nopeldēties un tad vakarā mājās iedzērām džintoniku. Man sāka braukt augumā, ka viņš mani vakaros piedzirda... kas man neskiet logiski, jo katru dienu nedzeram mēs un ja es iedzeru karsta vasaras brīvdiena dzintonika glāzi, tas nepadara mus par alkoholiķiem...
Vienkarsi ir skumji klausities kā mutere draud, ka nepienems manu puisi, ka es vinu varu nevest ciemos, ka vinai vins nepatik, ka man ir slikta ietekme, ka es esmu tada un tada... lai gan realitate mans draugs nekur nejaucas - par studijam panemt brivu ir mana izvele, vins teica, ka atbalstīs jebkadu lemumu, dzivot pie vina saku, jo darba del sanak mums maz laika kopa pavadi(bet draudzeņu dzivokli saglabaju), iedzeram mes brivdienas vai piektdienas vakara, ne katru dienu... turklat man jau ir 22 gadi, nevis 14, lai kontrolētu cik es iedzeru, cik biezi esmu ar puisi vai ko citu. + es esmu finansiali neatkarīga
05.07.2022 11:31 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
TimeToDream @ 07.07.2022 01:49

Cilvēk, saņemies, tā ir tava dzīve. Tu maģistrantūrā vari nestudēt, ja nevēlies. Nevajag ņemt pie sirds katru vārdu un atskaitīties par katru soli. Studē ne tava māte, bet tu. Ne viņai izbaudīt šo dzīves ritmu, tāpēc tev ir pilnas tiesības izlemt to, ko vēlies tu.
Neesi mazs bērns un pastāvi par sevi. Un pasaki taču vienreiz stingru "ne", citādi liekas, ka tu murmini kaut ko zem deguna, bet pilnvērtīgi nespēj neko pateikt.

Izdarīju tā. :)
Vienu dienu nepiezvanīju, vakar piezvanot dabūju pārmetumus, ka man māti vispār nevajag un es neinteresējos kā viņai iet un ka viņa uzzinājusi, ka es nedzīvoju ar draudzenem(es gan nezinu kā un gan jau dirš, jo draudzenes teica, ka tad, kad vinas bija uz vietas meviens nav nācis ciemos vai zvanījis), ka es neesmu iestājusies magistros(kas ari nav taisniba, jo dokumentus es iesniedzu, konkursa piedalos, bet macities vai iesu tas ir cits jautajums - to izlemšu pec konkursa rezultatiem).
Kopumā dabūju sutu, ka es esmu izlaidusies un ka pārāk atri sadomajos, ka esmu pieaugusi un varu dzivo bez mates.
Atsīsu, vakar bija loti nepatikami, ka atkal man brauc auguma. Sodien ir pat vienalga. Nezvanisu pirma paris dienas vispar, varbut pd nedelas nomierinasies. :) nav man patikami bojāt kontaktu, bet vel nepatīkamāk, kad es piezvanu pec darba un gribu jauki parunat, bet viss lo dabuju ir uzdirsiens par ti cik sliktus lemumus pienemu
09.07.2022 10:34 |
 
Reitings 352
Reģ: 31.05.2022
RedBull @ 09.07.2022 10:34

Izdarīju tā. :)
Vienu dienu nepiezvanīju, vakar piezvanot dabūju pārmetumus, ka man māti vispār nevajag un es neinteresējos kā viņai iet un ka viņa uzzinājusi, ka es nedzīvoju ar draudzenem(es gan nezinu kā un gan jau dirš, jo draudzenes teica, ka tad, kad vinas bija uz vietas meviens nav nācis ciemos vai zvanījis), ka es neesmu iestājusies magistros(kas ari nav taisniba, jo dokumentus es iesniedzu, konkursa piedalos, bet macities vai iesu tas ir cits jautajums - to izlemšu pec konkursa rezultatiem).
Kopumā dabūju sutu, ka es esmu izlaidusies un ka pārāk atri sadomajos, ka esmu pieaugusi un varu dzivo bez mates.
Atsīsu, vakar bija loti nepatikami, ka atkal man brauc auguma. Sodien ir pat vienalga. Nezvanisu pirma paris dienas vispar, varbut pd nedelas nomierinasies. :) nav man patikami bojāt kontaktu, bet vel nepatīkamāk, kad es piezvanu pec darba un gribu jauki parunat, bet viss lo dabuju ir uzdirsiens par ti cik sliktus lemumus pienemu
nu ļoti pareizi dari. Nevajag arī kautrēties biezāku vārdu pretī pateikt vai tieši runāt mierīgā tonī, tas ļoti uzvelk šos cilvēkus. Saki, ja nebeigs braukt augumā, pārtrauksi sarunu, lai atzvana, kad nomierinās. Ļoti šiem cilvēkiem riebjas šādi teksti 😀 un nekādā gadījumā nepiekāpies. Māte nav nekas tāds, lai tu bojātu sev veselību, paciešot šo stresu. Lai viņa izdomā, vai māk normāli komunicēt, ja tu rūpi, aizdomāsies, ja nē, tad būs Tev par vienu toksisku cilvēku dzīvē mazāk.
09.07.2022 10:50 |
 
Reitings 1400
Reģ: 19.05.2016
Tu ļauj sev kāpt uz galvas. Es pat nevaru iedomāties, ka mana māte tā izturētos pret mani, there is no way. Kā var sev tā ļaut kāpt uz galvas???
09.07.2022 11:04 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
dabūju pārmetumus, ka man māti vispār nevajag un es neinteresējos kā viņai iet

Šī ir manipulācija,lai liktu Tev justies vainīgai un tā viņa pievērsīs Tavu uzmanību.
Vai viņai sava dzīve/intereses vispār ir?
09.07.2022 11:12 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Annija35 @ 09.07.2022 11:12

Šī ir manipulācija,lai liktu Tev justies vainīgai un tā viņa pievērsīs Tavu uzmanību.
Vai viņai sava dzīve/intereses vispār ir?

Nu, godīgi sakot domāju, ka nē - strādāšana dārzā(ko daleji varetu nosaukt par hobiju)
09.07.2022 14:08 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Jupiter @ 09.07.2022 11:04
Tu ļauj sev kāpt uz galvas. Es pat nevaru iedomāties, ka mana māte tā izturētos pret mani, there is no way. Kā var sev tā ļaut kāpt uz galvas???

Jo esmu pārāk vāja raksturā laikam :) un sava ziņā jūtos parādā, ka līdz pat 20 gadiem viņa mani uzturēja(tad biju tikai 2 vasaras strādājusi, bet ta studēju/mācījos un man deva gan apmaksāt kojas tajā laikā, gan ēšanai/izklaidei/transportam apmēram 150 euro mēnesi). Tad kad sāku trešajā uni kursā strādāt, tad, protams, nebija tik liela finansiāla atkariba, vienigais ko man no sponsorēja bija braucieni mājas(jo dazadas pilsetas) un reizem iedeva kaut ko ēdamu lidzi. Tagad visu maksāju pati, bet tapat man ir apzina - es tacu 20 gadus dzīvoju uz “kakla” un tagad es jūtos slikti, ja sāpinu mati. Es saprotu, ka tas izklausas tik nepareizi...
Bet or tik sapigi, kad dzive viss nostabilizējas - attiecibas, beidzot darbs izstudētaja nozare, pabeigts augstaka izglitiba un ta vieta lai saņemtu atbalstu vai kadu labu vardu man sa braukt auguma, ka es pārak atri teloju lielu, ka mani draugs slikti ietekme utml(lai gan ta galigi nav, vins tiesi otradi teica ka atbalstīs jebkadu manu lemumu attieciba uz studijam un tiesi ir patikami atnakt bo darba majas un paest sagatavotas vakarina vai aizmigt blakus mīlam cilvekam uc.)
Un ja, es saprotu, ka Vina manipulē, bet tas tas nemaina faktu, ka vina man daudz ie palīdzējusi un es vinu milu un man sāp sirds, ja man ir jāklausās teksti “man vairak nav meitas”; “tu mani esi pievīlusi”; “mammas zina ka ir labak” utml.
Tas ko es griberu un esmu vinai teikusi ir lai mani uzklausa, iedziļinās manos argumentos, pastasta savu redzējumu, Saprot mani un ja bus paidziba nepieciešama, tad lai to sniedz iespeju robezas, nevis izdoma problemas pirms tas radusas
09.07.2022 14:20 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
RedBull @ 09.07.2022 14:20

Jo esmu pārāk vāja raksturā laikam :) un sava ziņā jūtos parādā, ka līdz pat 20 gadiem viņa mani uzturēja(tad biju tikai 2 vasaras strādājusi, bet ta studēju/mācījos un man deva gan apmaksāt kojas tajā laikā, gan ēšanai/izklaidei/transportam apmēram 150 euro mēnesi). Tad kad sāku trešajā uni kursā strādāt, tad, protams, nebija tik liela finansiāla atkariba, vienigais ko man no sponsorēja bija braucieni mājas(jo dazadas pilsetas) un reizem iedeva kaut ko ēdamu lidzi. Tagad visu maksāju pati, bet tapat man ir apzina - es tacu 20 gadus dzīvoju uz “kakla” un tagad es jūtos slikti, ja sāpinu mati. Es saprotu, ka tas izklausas tik nepareizi...
Bet or tik sapigi, kad dzive viss nostabilizējas - attiecibas, beidzot darbs izstudētaja nozare, pabeigts augstaka izglitiba un ta vieta lai saņemtu atbalstu vai kadu labu vardu man sa braukt auguma, ka es pārak atri teloju lielu, ka mani draugs slikti ietekme utml(lai gan ta galigi nav, vins tiesi otradi teica ka atbalstīs jebkadu manu lemumu attieciba uz studijam un tiesi ir patikami atnakt bo darba majas un paest sagatavotas vakarina vai aizmigt blakus mīlam cilvekam uc.)
Un ja, es saprotu, ka Vina manipulē, bet tas tas nemaina faktu, ka vina man daudz ie palīdzējusi un es vinu milu un man sāp sirds, ja man ir jāklausās teksti “man vairak nav meitas”; “tu mani esi pievīlusi”; “mammas zina ka ir labak” utml.
Tas ko es griberu un esmu vinai teikusi ir lai mani uzklausa, iedziļinās manos argumentos, pastasta savu redzējumu, Saprot mani un ja bus paidziba nepieciešama, tad lai to sniedz iespeju robezas, nevis izdoma problemas pirms tas radusas

Nu, diemžēl, bet ne visām mātēm un meitām var būt draudzeņu attiecības. Ar to jāsamierinās. :)
Arguments - mani māte uzturēja līdz 20 gadiem nav arguments. Vecākiem jārūpējas par bērnu :) un ja viņa nevaretu atlauties tev dot tos 150 euro mēnesi, tad sūtītu darbā, bet dodot viņa akceptēja, ka tā ir ok vinai. Un ko tagad? Tas nav tagad arguments, lai lautu kāpt uz galvas.
Man māte arī ir diez gan kontrolējoša, tāpēc zinu kā tas ir. Viņas nepieņem, ka bērns jau pieaudzis un aiziet savā dzīvē, viņām gribas kontrolēt - cil daudz alko drīkst, cik īsus svārkus, ar ko tikies, kur studēt utml. Bet ta ir tava dzīve un tev ir jāizlemj ko un kad darīt. Ieklausīties ko vecāki saka un izpildīt ultimātus ir dažādas lietas.
Un par tām frāzēm “man vairs nav meitas”; “tu mani esi pievīlusi” ir vispār ārprāts. Nezinu kā vispār var ko tādu teikt savam bērnam. Es apvainotos un vispār nezvanītu, neliktos ne zinis kādu laiku un tad vienkārši mazinātu kontaktu. Apsveiktu svētkos un divas reizes mēnesī apciemotu, pāris dienās reizi piezvanītu un viss.
Par to, ka puisinnepienen nebēdā. Tev ar vinu dzivot, ne vinai. Es domāju, ka mātei pašai būtu neeeri par savu attieksmi, jo ja jus kopā ilgtermiņā paliktu ar draugu, tad kait kādā etapā ģimenes sadraudzējas un svētkus svin kopā(vismaz man no zināmiem gadījumiem), bet tava māte paliktu aiz borta un ar laiku aizdomātos, saprastu, ja redzetu, ka izsūdz par veiksmigu cilveku ub vina atstūmusi.
Bez tam pati komentāros zemak rskstīji, ka vina nepienema ari tava brāļa otro pusīti. Nu tad pati padoma par vinas tieksmēm jaukties svešas dzives, tas dUdz ko izskaidro
Jebkura gadijuma, zinu, ka ar asinsradiniekike ir gruti pārtraukt kontaktu un gribas vērst pa r labu, bet ejot vinai “preti” tu tikai padari so kontrolēšanu par normu.
09.07.2022 19:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits