Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Problēmas ar māti

 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Hey!
Situācija sekojoša - esmu attiecībās ar savu vīrieti jau pusgadu, mātei esmu par viņu stāstījusi un redzējusi viņu ir(bet ne iepazinusies). Sākumā viņai ļoti patika, bet tagad, lai mani pakļautu, viņa sākusi braukt augumā un vainot manu puisi pie visa.
Piemēram, es paziņoju, ka gribu paņemt gadu brīvu no studijām(es pabeidzu bakalaurus šogad) un nestāties uzreiz maģistros. Viņa tagad man brauc augumā, ka tas ir puiša ietekmē un sākusi draudēt: “ja tu uzreiz neturpināsi studēt, tad savu draugu ciemos vari nevest vispār” uc.
Tāpat es viņai pateicu, ka es šovakar ciemošos pie puiša, viņa sāka man par to pārmest, ka es jau faktiski dzīvoju ar vinu, lai gan esam kopā tikai pusgadu, ka es steidzos, viņs smadzenes man izskalojis uc(realiāte ir ta, ka es jau 2 nedēļas dzīvojos ar puisi, bet man veljoprojam ir dzīvoklis atseviski, kuru īrēju kopa ar vel 2 meitenem un pagaidam es netaisos to mainit, jo gribu, lai butu garants kur atgriezties)
Tāpat par alkoholu. Vienu dienu viņa jautāja ko mēs darījām, es atklāti pateicu, ka bijām jūra nopeldēties un tad vakarā mājās iedzērām džintoniku. Man sāka braukt augumā, ka viņš mani vakaros piedzirda... kas man neskiet logiski, jo katru dienu nedzeram mēs un ja es iedzeru karsta vasaras brīvdiena dzintonika glāzi, tas nepadara mus par alkoholiķiem...
Vienkarsi ir skumji klausities kā mutere draud, ka nepienems manu puisi, ka es vinu varu nevest ciemos, ka vinai vins nepatik, ka man ir slikta ietekme, ka es esmu tada un tada... lai gan realitate mans draugs nekur nejaucas - par studijam panemt brivu ir mana izvele, vins teica, ka atbalstīs jebkadu lemumu, dzivot pie vina saku, jo darba del sanak mums maz laika kopa pavadi(bet draudzeņu dzivokli saglabaju), iedzeram mes brivdienas vai piektdienas vakara, ne katru dienu... turklat man jau ir 22 gadi, nevis 14, lai kontrolētu cik es iedzeru, cik biezi esmu ar puisi vai ko citu. + es esmu finansiali neatkarīga
05.07.2022 11:31 |
 
Reitings 1445
Reģ: 03.03.2020
Nevajag ar mammu visā dalīties, neizskatās, ka jums ir “draudzeņu”attiecību modelis.
05.07.2022 11:42 |
 
Reitings 3650
Reģ: 01.03.2022
Kāpēc Tu vēlies izlaist gadu? Ko vēlies darīt šajā laikā?
Es pieņemu, ka mamma redz, ka Tu palaid grožus vaļīgāk un nespēj to pieņemt, jo nevēlas, lai Tu palaidies. Vēlāk viss aiziet pašplūsmā un ir grūtāk saņemties atpakaļ ierindā. Mamma negrib, lai pielaid kļūdas.
Bet tā atkal nav viņas darīšana, gribi padzīvot brīvībā, tad nestāsti mammai tik daudz. Dzīvo atsevišķi, uzturi pari sevi un mammai nav jāatskaitās. Uzturi mamma - meita attiecības un viss. Mammu gluži vainot arī nevajag. Izklausās, ka Tev gribās patrakot, bet mamma tikai grib kā labāk. Tā uztājīgi, kas tevi, protams, kaitina.
05.07.2022 11:51 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Dalia @ 05.07.2022 11:51
Kāpēc Tu vēlies izlaist gadu? Ko vēlies darīt šajā laikā?
Es pieņemu, ka mamma redz, ka Tu palaid grožus vaļīgāk un nespēj to pieņemt, jo nevēlas, lai Tu palaidies. Vēlāk viss aiziet pašplūsmā un ir grūtāk saņemties atpakaļ ierindā. Mamma negrib, lai pielaid kļūdas.
Bet tā atkal nav viņas darīšana, gribi padzīvot brīvībā, tad nestāsti mammai tik daudz. Dzīvo atsevišķi, uzturi pari sevi un mammai nav jāatskaitās. Uzturi mamma - meita attiecības un viss. Mammu gluži vainot arī nevajag. Izklausās, ka Tev gribās patrakot, bet mamma tikai grib kā labāk. Tā uztājīgi, kas tevi, protams, kaitina.

Pastrādāt. Beidzot atradu darbu nozarē(līdz tam strādāju nesaistīta darbā), saprast vai šis darbs man ir īstais. Atpūsties nedaudz, jo doma, ka jau pēc 2 mēnešiem es iziesu no mājas 7 un būšu pēc 22 mājās(jo darbs un studijas) mani neiepriecina. Turklāt bakalaurus es studēju tieši spiediena dēļ... es gribu saprast savu vietu dzīvē un pēc gada apsollīju, ka atsaksu studijas un draugs teica, ka piespiedīs ja nu kas...bet tā vietā lai uzklausītu argumentus manus māte, viņa saka, ka tā ir puisa vaina un ja es nestudēšu, tad viņu nepieņems... kas man automātiski rada pretreakciju, jo ir izvēle - vai nu pakļauties viņai un tad nākotne ari paklauties via ari risket, ka nepieņems manu puisi, lai gan vins vispār mav ietekmējis manu lēmumu....
Vienkārši es vienmēr esmu izjutusi spiedienu. Skolas laikā - kāpēc tik sliktas atzīmes(lai gan es mācījos uz 7 un uz augsu) Pēc vidusskolas ej uzreiz studēt, meitenem pienākas studet uc. Tagad - ej uzreiz uz magistriem, nedzivo ar puisi, nedzer....
Man vienkarsi sāpīgi, ka man pieprasa atklātību un tad, kad es atklāti runāju, tad man sāk uzspiest vienu viedokli un nemaz necenšas iedziļināties kones gribu
05.07.2022 12:15 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Bet es nesaku, ka māte slikta. Viņa nav slikta. Es zinu, ka grib pasargāt, bet es gribētu, lai mani uztver kā pieaugušu cilvēku, nevis bērnu un pieprasa atskaitīties. Es labprāt ar viņu dalītos visā, bet es to nevaru, jo katru reizi man pārmet, lai gan viņa nestāv klāt un nezina ka ir patiesībā, bet tikai iedomājas kā viss ir....
05.07.2022 12:17 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Atrodi sev kādu draudzeni beidzot, lai ir ar ko parunāt par puišiem un džintonikiem. Manai mātei arī nekad nekas nepatīk, ne tas ka nemācījos maģistros (viņai pašai nav augstākās), ne mani puiši (kad viņus pametu, tad atkal bija slikti), ne mana māja, ne mana kāzu kleita, ne mana bērna vārds. Beidz lolot nereālas cerības, ka varēsi kādreiz at savu māti sirsnīgi patunāt, kā ar draudzeni. Mūsu mātes vienkārši nav tā suga. Stāsti viņai mazāk.
05.07.2022 12:33 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
RedBull @ 05.07.2022 12:17
Bet es nesaku, ka māte slikta. Viņa nav slikta. Es zinu, ka grib pasargāt, bet es gribētu, lai mani uztver kā pieaugušu cilvēku, nevis bērnu un pieprasa atskaitīties. Es labprāt ar viņu dalītos visā, bet es to nevaru, jo katru reizi man pārmet, lai gan viņa nestāv klāt un nezina ka ir patiesībā, bet tikai iedomājas kā viss ir....

Nu nesanāks Tev ar viņu atklāti un jauki parunāties,ja tas nav līdz šim tā bijis.
Nav jāparstāj runāties ar mammu,bet Tev nav viņai tik detalizēti jāstāsta viss par savu dzīvi/attiecībām,mamma grib Tevi kā kontrolēt,lai Tu klausi viņai/viņas viedoklim,negrib pieņemt,ka esi pieaugusi.
05.07.2022 12:38 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Tikai tu vari izlemt ko darīt ar savu dzīvi. Gribi brīvu gadu ņem, gribi dzert džintonikus dzer. Ne jau tava mātei būs jādzīvo tāda režīmā kā tev.
Ir divas izvēles vai nu stāsti visu ko gribi un vienkārši neklausies pārmetumus vai arī nestāsti tik daudz un viss.
Izskatās ka viņai vienkārši nepatīk pārmaiņas kuras rodas tevi un droši vien viņai rodas sajūta, ka tevi vairāk nevar kontrolēt. Tāpēc arī visu noveļ uz draugu.
05.07.2022 12:43 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Tādā gadījumā nestāsti lietas, kas viņai nepatīk - alkohols utt.. nepiemini un iztiksiet bez liekiem kašķiem. pietaupi spēkus.
05.07.2022 12:44 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Es visu nestāstu un daudz ko noklusēju. Par attiecībām pateicu, jo draugs nāca uz manu izlaidumu un tad lai nav kā sniegs uz galvas un neērti pret citiem radiem, es patiecu mammai, ka man ir attiecības.
Bet līdz tam tikos 4 mēnešus un neko netiecu, bet jus tad viņa mani kontrolēja. Piemeram, reiz viņa pieprasīja, lai es tsūtu savas gultas un galda bildi, jo viņai esot priekšnojauta, ka es neesmu pie sevis(taja vakara es biju un nosūtiju).
Tad tagd viņa netic, ka es vēl dzīvoju ar meitenem un teica, ka kuru dienu atbrauks ciemos un lai es ielaistu iekšā. Nu es pateicu, ka ja būsu mājās tad, jā, bet labak lai pabrīdina, jo nu es tur nedzīvoju viena un tas ir nesmuki bez brīdināšanas lauzties iekšā.
Kopumā man ir sāpīgi, ka viņa pieprasa atklātību, bet kad es pasaku atklāti, tad man netic vai brauc auguma, vaino puisi, it ka vins mani dzirdītu, liktu nestudet un dzīvot pie vina. Tā ir mana izvēle un viņš vispar nav jaucies taja visā, bet māte vaino puisi un draud:” ja tu neturpināsi uzreiz studēt un ja tu jau busi pārvākusies pie puisa, tad negaidi no manis palidzibu un nedoma viņu vest ar mani iepazīstināt, es viņu nepieņemšu. Man ir ļoti skumji, ka es izaudzināju tik nepaklausīgu meitu, kurai māte nav vajadziga.”
Vienkarsi ļoti sadusmo tā situācija, jo es laborat atvestu draugu ciemos, laborat griberu lai viniem labas attiecibas nodibinās. Labprat dalītos ar mammu savās pārdomas un uzklausītu kāpēc viņa uzskata, ka man uzreiz jāstudē un gribētu lai uzklausa manus argumentus, nevis pieņem, ka viss puisis mani samaitāja, es esmu pazudis cilvēks utml. Es nekādus sūdus neesmu savārījusi, stavokli neesmu, studijas bakalaura pabeidzu esot attiecibas, piedzerusies uj nonarkojisies neesmu. Es vienkarsi veidoju savu dzivi un censos, lai viss sanak...
05.07.2022 13:20 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Bet par to, ka viņa varetu nepieņemt puisi man ir pamatotas aizdomas, ka tie nebūs tikai draudi. Brāļa pirmo meiteni arī viņa nepieņēma, bet tur bija citi iemesli - meitene nestrādāja, nestudēja un dzīvoja uz brāļa kakla, mātei nepatika... paslaik mana modeli mes abi stradajam un viņš tā kā sir gadu jaunaks par mani, ari stude vēl... un vienigais kāpēc nepieņemt ir aizdomas, ka viņs manas izvēles ietekmē, kas galigi nav tā
05.07.2022 13:24 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Sorry, bet tava māte ir toxic as hell. Un tā nav mātes vēlme lai tu būtu atklāta. Viņas vienīgā vēlme ir tevi kontrolēt un ar tavu "atklātību" tevi izmanipulēt. Ja tu dzīvo savu dzīvi, tad neuztraucies, ja māte nepieņem puisi. Nedomāju, ka tas ir pasaules gals. Turpini darīt iesākto, galvenais neatmet ar roku studijām.
05.07.2022 13:30 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Bet līdz tam tikos 4 mēnešus un neko netiecu, bet jus tad viņa mani kontrolēja. Piemeram, reiz viņa pieprasīja, lai es tsūtu savas gultas un galda bildi, jo viņai esot priekšnojauta, ka es neesmu pie sevis(taja vakara es biju un nosūtiju).
Tad tagd viņa netic, ka es vēl dzīvoju ar meitenem un teica, ka kuru dienu atbrauks ciemos un lai es ielaistu iekšā. Nu es pateicu, ka ja būsu mājās tad, jā, bet labak lai pabrīdina, jo nu es tur nedzīvoju viena un tas ir nesmuki bez brīdināšanas lauzties iekšā.

Sieviete mīļā cik tev ir gadu? Vai arī meitene, jo tava māte tevi kontrolē kā mazu bērnu. Kāpēc vispār sūtīt bildes, kāpēc vispār pakļauties kam tādam...
Un vispār man liekas ka šeit jau bija meitene kurai bija tieši šāda problēma pirms kāda laika, bet vēl nebija draugs tikai studēja. Tu tā pati?
05.07.2022 13:32 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
Lasot ir saprotams ka mamma ļoti uztraucas, lai nenoej no ceļa, viss kas apkārt jau ir redzēts utt.
Bet ieteiktu ar mammu ari kartigi izrunāties nevis dumpoties pretī, jo dēļ tā varbūt viņai arī šķiet ka esi vēl maza.
Vnk bez pārmetumiem kādu dienu aizbrauc un pasaki, ka vēlie parunāt, lai no sākuma uzklausa Tevi.
Pasaki ka saproti viņu ļoti labi, ka uztraucas, lai nenoej no ceļa, ka vēl to labāko, bet pasaki ka Tev nav tāda plāna, ka Tev ir daudzi mērķi, bet šobrīd nepieciešams laiks nedaudz atpūtai.
Lai viņa konkrēti pasaka, kas viņai nepatīk Tavā partnerī, un paskaidro pretī kas ko kā. Protams vislabāk jau Tu zināsi kādas lietas ir jāsaka, bet vajag tieši izrunāties, nevis strīdēties.
Galu galā, vari vēl piebilst vai mamma uzskata ka ir slikti audzinājusi meitu, ka šādi pārmetumi😁
Pie kā vari pateikt ka audzinājusi ir labi, un nav par ko satraukties.
Arī paskaidro ka vēlies atklātas attiecības, lai nav ka nevēlies ar kaut ko dalīties, jo būs pārmetumi, bet tieši, kad būs grūti vai kāds jautājums, būs pie kā vērsties.☺️
Kaut kā nedaudz haotiski sarakstīju, bet cerams ka domu saprati😁
05.07.2022 13:33 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Man liekas, ka mātes komentāri ir Ok, līdz brīdim par to alkohola lietošanu. Ir diezgan Ok, ja māte vēlas tevī kultivēt mērķtiecību izglītības sakara. Ka arī nesasteigšanu ar attiecībām, jo tas nereti noved pie ne tik laba rezultāta. Bet piepisties par džintoniku jau ir too much. Mammai labi nodomi, bet drusku par daudz forsē.
05.07.2022 13:35 |
 
Reitings 438
Reģ: 21.01.2021
Piekrītu Ekspertei, tās nav rūpes, bet gan manipulācija. Grib kontrolēt pilnīgi visu un tas nav normāli nekādā vecumā.
05.07.2022 13:37 |
 
Reitings 352
Reģ: 31.05.2022
var arī vienkārši ar māti nekomunicēt, kam vajadzīgs tāds cilvēks dzīvē, kas tikai manipulē un velk uz leju?
05.07.2022 13:44 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Es teiktu, ka vienkārši tava mate baidās, ka meitiņa aiziet lielajā dzīvē un cenšas piepildit kaut kādus savus ideālus - panakt, ka tu iegūsti augstāko izglītību maģistrantūra studejot, lai butu apzina, ka gudra meita un var lepoties. Cenšas tevi noturet pie sevis, tapec iebilst, ja tu sāc daudz uzturēties pie drauga un kopumā censas pasargāt, iespejams neapzinoies, ka dara tev sliktāk.
Es tiešām ieteiktu izrunāties ar viņu un mierigi paskaidrot, patsikt, ka esi gatava uzklausīt visu, bet nepakļauties, jo likt bildēt lokāciju, braukt pārbaudīt kur tu dzīvo uc ir jau par daudz. Tā ir necieņa pret tevi no viņas puses. Ja nekas nemainās, tad uzturi neitrālas attiecības - nestasti meko daudz, reizēm piezvani painteresējies kā vinai iet, bet tas ari viss. Ja draugu nepienem, jo vinai aizdomas, tad labi, neiespringsti, lai nepienem, es domaju vinai pasai kkura bridinbus neerti, ja jums attieicbas veidosies talak un gribesies svētkos but kopa un aizbraukt pie vecakiem, bwt kopa pie taviem nevaresi, automātiski radisies velme norobežoties un mātei nepatiks, ka vina paliek ārpuse...
05.07.2022 13:51 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Es saprotu, meitenes, piekritu arī, ka šis ir par traku no mātes puses, bet man tik ļoti negribas sabojāt attiecibas ar māti, megribas, lai no manis novēršas.... jo viņa mav slikta.. bet man tiešām
Sāpīgi, ka man 22 gados jāklausās, ka studēt uzreiz un neapspriežas, pie puiša 2x nedēļā var palikt un ne vairāk, nedzīvot ar viņu, nedzert džintoniku, nedarit to un to. Labi, ja man brauktu augumā tas vēl ta, bet kā es teiksu draugam - “ mana māte tevi ienist, jo domā, ka tu mani slikti ietekme? Piedod, bet ciemos nevarēsi braukt, tevi redzēt negrib” tā teikt ?
05.07.2022 16:23 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
RedBull @ 05.07.2022 16:23
Es saprotu, meitenes, piekritu arī, ka šis ir par traku no mātes puses, bet man tik ļoti negribas sabojāt attiecibas ar māti, megribas, lai no manis novēršas.... jo viņa mav slikta.. bet man tiešām
Sāpīgi, ka man 22 gados jāklausās, ka studēt uzreiz un neapspriežas, pie puiša 2x nedēļā var palikt un ne vairāk, nedzīvot ar viņu, nedzert džintoniku, nedarit to un to. Labi, ja man brauktu augumā tas vēl ta, bet kā es teiksu draugam - “ mana māte tevi ienist, jo domā, ka tu mani slikti ietekme? Piedod, bet ciemos nevarēsi braukt, tevi redzēt negrib” tā teikt ?

Izrunājies mierīgi ar mammu,ka Tev ir svarīgs arī viņas redzējums/viedoklis un ir patīkami,ka uztraucas oar Tevi,bet lai viņa uzticas Tev un ka Tu spēj pieņemt lēmumus pati,un lai ļauj dzīvot mierīgi,bez stresa un aizrādījumiem.
Ja tā nesanāk,tad nu kontakts jāsamazina,lai viņa saprot,ka tāda viņas uzvedība ir par traku.
Mācies likt savas robežas ar citiem cilvēkiem.
05.07.2022 16:30 |
 
Reitings 236
Reģ: 01.01.2020
Manuprāt,
ir jāprecas nevis jāpalaiž pa labi un pa kreisi.
Varbūt, točna muterei par to dzeršanu ir taisnība. Tas rada baigo atkarību.
05.07.2022 17:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits