Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sociālā trauksme jeb sociofobija

 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Sveiki !
Problēmas rodas iziet lielākā sabiedrība ,kā arī cenšos izvairīties no sociālās dzīves! Vislabāk ir noslēgties klusā telpā ,un darīt savas lietas.
Ar šo problemu jau cīnos vairākus gadus !
Ka arī ir izskanējuši viedokli no cilvēkiem apkārt par to ka esmu augstprātīga, tādā un šītada ,ka man viņi nepatīk ,esmu parak iedomiga, neizradu pieklājību -ta esot necieņa un bla bla ,tā tas iet uz apli un atkārtojas vienmer.
Ka arī kuram katram netaisos skaidrot ,kāpēc esmu tik atturīga attiecības ar cilvēkiem.
Saprotu ,ka cilvēkiem visiem nevar izdabat un patikt ,un to arī nevēlos!
Vienmēr izjūtu diskomfortu sociālās situācijas un tāpēc izvairos ,jo nevēlos justies tā ka jūtos .
Sirds sāk sisties pirms satikšanās ar cilvēkiem rodas baiļu lēkmes,panika un viss pārējais .
Šis viss man traucē dzīvot pilnvērtīgi .rodas pārāk daudz stresa ,līdz ar to izvairīšanās no kontaktēšanas!
Esmu mēģinājusi dzert baldriānus, piparmētru tējas ,u.c ,bet ilgstoši nekas nepalīdzēja. Esmu apņēmusies pati ruzlabot šo lietu bez psihologa palīdzības !
Kads ir jūsu viedoklis par šo situāciju?
Ka jūs risināt šo problēmu -socialo trauksmi (bez psihologa ) ?
Kas jums vislabāk palīdz ?
Ka jums izpaužas šī problēma ?
Paldies !
30.06.2022 03:38 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Man palīdz doma - nekas slikts jau nevar notikt.
Nu, aiziešu tikties ar puiša draugiem, nu nepatiks man ļoti, jutīšos neērti, nepieņemta. Pieņemsim, ka tā. Kas tālāk? Mūžīgi jau nebūs jāatrodas vienā telpā. Pasākums beigsies. Tikšu mājās. Nakamreiz izvērtēšu vai vēl iešu.
Aiziesu uz valodu kursiem. Būs jākomunicē. Labi, bet es gribu iemācīties valodu, nevis draugus iegūt. Kāda tad nozīme tam ko citi padomā?!
04.07.2022 18:31 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Man ir kaut kas līdzīgs. Agrāk bija izteikti. Es varēju pieteikties pie friziera(man pirms tam bija jāsaņemas piezvanīt un pieteikt vizīti pa telefonu :D) un pēc tam vēl stresot, ka ar mani frizetava gribes runāt.
Tàpat kā ejot uz kursiem uc.
Tagad esmu attiecībās ar puisi, kurš ir ļooti atverts un viņiem ir tradīcija, ka draugi ar meitenēm nāk uz “pasēdēšanām”. Sākumā es izvairījos nākt kā viņa +1, bet tagad jau pāris reizes biju un jau jūtos labi tajā kompānijā. Pirmaja reizē pa vakaru es pateicu labi ja 10 vardus :D
Es domāju to nevar iemācīties. Ta vienkārši ir domāšana. Piemeram, tagad man nav problēmu pierakstīties pie ārsta vai friziera un atnākt sanemt pakalpojumu, jo galu galā - es taču maksāju. Uztveru kā dabiski procesu.
Ar cilvekiem man ie grūti iepazīties. Bet tur jau ar laiku - tu aprodi pie kompānijas un atraisies. Uz sitiena nekas nenotiek.
04.07.2022 18:28 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
Wordrobe666 @ 02.07.2022 14:42

Var izmantot smieklu taktiku, galu galā to neveiklo brīdī var pārvest par joku un pasmieties par sevi pats. Man ir gadījies izmest no rokām kautko, un pēc tam smiekli garantēti.

Pareizi! Angļu valodā runājošajās valstīs to sauc par "self-deprecating humor".
03.07.2022 00:48 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Kitijaaaa @ 02.07.2022 12:59
Zinu tikai divus cilvēkus, kas atklāti man pateikuši, ka lieto antidepresantus 10+ gadus (tos laikam arī lieto pret trauksmi?), bet, redzot, kādas viņiem tagad ir problēmas (nav mazas) nolēmu paskatīties internetā, vai tās pieder pie ilglaicīgu antidepresantu lietošanas blaknēm. Un sakrīt. Tādēļ labāk tomēr censties ar tiem sevis ''pārprogrammēšanas'' trikiem un tikt vaļā no trauksmes ilgākā laika posmā, nekā to pārvarēt ātri ķīmiskā ceļā, bet riskēt ar blaknēm.

Antidepresantu notiekti nevēlos dzert, es negribētu justies kā dārzenis, kam viss vienalga, neizjūt ne prieku ne bēdas, ne dusmas. Man tomēr gribas kautkadas emocijas just.
02.07.2022 14:44 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
BlackPill @ 02.07.2022 12:14

Ir vēl viens triks, kuru es izmantoju tieši, lai apmānītu savas smadzenes. Es sev iegalvoju, ka jūtos ērti tad, kad man ir neērti. Itkā sīkums, bet tas var ievērojami mainīt cilvēka uzvedību/uztveri.
Neliels piemērs. Agrāk, kad man no rokām kaut kas izkrita, es vienmēr centos to maksimāli ātri pacelt, lai neviens par mani nesmietos utt. Tagad, ja man kaut kas nokrīt, es, bieži vien, apzināti nesteidzos to lietu pacelt, lai sevi nedaudz izaicinātu. Tici vai nē, bet pat šādi sīkumi var Tev palīdzēt attīstīties.

Var izmantot smieklu taktiku, galu galā to neveiklo brīdī var pārvest par joku un pasmieties par sevi pats. Man ir gadījies izmest no rokām kautko, un pēc tam smiekli garantēti.
02.07.2022 14:42 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
Zinu tikai divus cilvēkus, kas atklāti man pateikuši, ka lieto antidepresantus 10+ gadus (tos laikam arī lieto pret trauksmi?), bet, redzot, kādas viņiem tagad ir problēmas (nav mazas) nolēmu paskatīties internetā, vai tās pieder pie ilglaicīgu antidepresantu lietošanas blaknēm. Un sakrīt. Tādēļ labāk tomēr censties ar tiem sevis ''pārprogrammēšanas'' trikiem un tikt vaļā no trauksmes ilgākā laika posmā, nekā to pārvarēt ātri ķīmiskā ceļā, bet riskēt ar blaknēm.
02.07.2022 12:59 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
Wordrobe666 @ 02.07.2022 09:14

Paldies par vērtīgo, padomu, noteikti mēģināšu darīt un iet vairāk, bet kaut kā jaapstādina uzmācīgas domas.,jo pirms situācija ir notikusi, mani jau sāk pārņemt nelāgas sajautas - nemiers,jau no domas vien, ka būs jāiet klāt un jārunā. Tās pats attiecas uz sen neredzētiem radiniekiem - pirms satikšanās, un ieraugot to cilvēku, sākas nedrošība u.tt
Laba doma par to ka vajag sevi paslavēt un atalgot.

Ir vēl viens triks, kuru es izmantoju tieši, lai apmānītu savas smadzenes. Es sev iegalvoju, ka jūtos ērti tad, kad man ir neērti. Itkā sīkums, bet tas var ievērojami mainīt cilvēka uzvedību/uztveri.
Neliels piemērs. Agrāk, kad man no rokām kaut kas izkrita, es vienmēr centos to maksimāli ātri pacelt, lai neviens par mani nesmietos utt. Tagad, ja man kaut kas nokrīt, es, bieži vien, apzināti nesteidzos to lietu pacelt, lai sevi nedaudz izaicinātu. Tici vai nē, bet pat šādi sīkumi var Tev palīdzēt attīstīties.
02.07.2022 12:14 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Wordrobe666 @ 02.07.2022 09:26

Ja, man pūli ir vairākkārtīgi notikusi nepatīkama situācija - piemēram tā pati apsmiešana no klasesbiedru puses , ka jau daudziem skolā ir gadījies, iespējams, ka tas ir viens no daudzajiem iemesliem, kāpēc man ir izveidojusies trauksme no saskarsmes ar cilvēkiem.

Ir pat bijis gadījums, kad pati skolotāja atļāvās , bez konkrēta iemesla) pazemot,un nomelnot mani klases priekša. Pēc tam es visu dienu jūtos iekšēji ļoti slikti, un diemžēl, tādas situācijas nav iespējams aizmirst.
02.07.2022 09:44 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
didii5 @ 30.06.2022 08:51
Sveika vienīgais veids kā to pārvarēt ir tieši iet cilvēkos jo vairāk jo labāk sākumā būs nenormāli grūti un smagi, bet pēc tam organisms sāks pieņemt situācijas normāli, jo vairāk bēgsi un slēpsies jo vairāk būs bail vairāk panikas tas no personīgās pieredzes un vēl ieteiktu izdarīt kaut ko no kā ir ļoti ļoti bail dabūsi adrenalīnu organismā un liksies viss pārējais sīkums nekas nenotika viss kārtībā urrā es to izdarīju cita varianta nav vienīgais tad psihoterapeits psihologs psihiatrs domāju tev pūlī ir notikusi kāda nepatīkama situācija kas ir izraisijis šo bet nekas nav nepārvarams tas jau ka tu runā par savu problēmu un atzīsti to ir ceļš uz izārstēšanos lai tev viss izdodas ?

Ja, man pūli ir vairākkārtīgi notikusi nepatīkama situācija - piemēram tā pati apsmiešana no klasesbiedru puses , ka jau daudziem skolā ir gadījies, iespējams, ka tas ir viens no daudzajiem iemesliem, kāpēc man ir izveidojusies trauksme no saskarsmes ar cilvēkiem.
02.07.2022 09:26 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
BlackPill @ 01.07.2022 23:26
Wordrobe666
Domāju, ka varu Tev palīdzēt, jo esmu bijis Tavā situācijā neskaitāmas reizes un līdz +/- 25 gadiem man bija milzīgas komunikācijas problēmas.
Centīšos atbildēšu maksimāli īsi un kodolīgi, ko darīt. Vienkārši sāc sevi nedaudz izaicināt! Sāc rīkoties pretēji tam, ko esi pieradusi darīt! Ja Tevi aicina uz kādu pasākumu: dodies! Ja redzi kādu paziņu, kura, tāpat kā Tu, stāv malā, uzdrošinies pieiet viņai(-am) klāt un uzsākt sarunu! Jā - no sākuma būs ļoti grūti un, ticamākais, arī neērti, bet ar laiku Tu pieradīsi. Kad jau būsi nedaudz uzlabojusi savas prasmes, varēsi jau iet klāt vairāku pazīstamu cilvēku grupai.
Galvenais komunikāciju uztvert kā sava veida izaicinājumu vai spēli un vienmēr atcerēties sevi uzslavēt par uzdrošināšanos, pat ja komunikācija neizdodas un/vai sarunas biedrs ir neiecietīgs.

Paldies par vērtīgo, padomu, noteikti mēģināšu darīt un iet vairāk, bet kaut kā jaapstādina uzmācīgas domas.,jo pirms situācija ir notikusi, mani jau sāk pārņemt nelāgas sajautas - nemiers,jau no domas vien, ka būs jāiet klāt un jārunā. Tās pats attiecas uz sen neredzētiem radiniekiem - pirms satikšanās, un ieraugot to cilvēku, sākas nedrošība u.tt
Laba doma par to ka vajag sevi paslavēt un atalgot.
02.07.2022 09:14 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
Wordrobe666
Domāju, ka varu Tev palīdzēt, jo esmu bijis Tavā situācijā neskaitāmas reizes un līdz +/- 25 gadiem man bija milzīgas komunikācijas problēmas.
Centīšos atbildēšu maksimāli īsi un kodolīgi, ko darīt. Vienkārši sāc sevi nedaudz izaicināt! Sāc rīkoties pretēji tam, ko esi pieradusi darīt! Ja Tevi aicina uz kādu pasākumu: dodies! Ja redzi kādu paziņu, kura, tāpat kā Tu, stāv malā, uzdrošinies pieiet viņai(-am) klāt un uzsākt sarunu! Jā - no sākuma būs ļoti grūti un, ticamākais, arī neērti, bet ar laiku Tu pieradīsi. Kad jau būsi nedaudz uzlabojusi savas prasmes, varēsi jau iet klāt vairāku pazīstamu cilvēku grupai.
Galvenais komunikāciju uztvert kā sava veida izaicinājumu vai spēli un vienmēr atcerēties sevi uzslavēt par uzdrošināšanos, pat ja komunikācija neizdodas un/vai sarunas biedrs ir neiecietīgs.
01.07.2022 23:26 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
BellaCiao @ 01.07.2022 22:15
Man visu mūžu bija līdzīgi. Palidzēja tikai terapija. Gluži uz skatuves kāpt un runāt pūlim es nevēlos joprojām, bet visādi citādi tagad ir pilnīgi ok, mierīgi varu uzsākt sarunu ar svešiniekiem

Piemērs ar sporta zāles apmeklējumu - ir grūti kautko darīt un vingrot uz trenažiera ,jo ir sajūta ka tevi visu laiku kāds novēro ,ka tu to dari ,un ir problēmas koncentrēties uzdevuma veikšanai.
01.07.2022 22:31 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
BellaCiao @ 01.07.2022 22:15
Man visu mūžu bija līdzīgi. Palidzēja tikai terapija. Gluži uz skatuves kāpt un runāt pūlim es nevēlos joprojām, bet visādi citādi tagad ir pilnīgi ok, mierīgi varu uzsākt sarunu ar svešiniekiem

Sirds sāk sisties un parādās uztraukums arī pirms zvanīšanas svešam cilvēkam!
01.07.2022 22:26 |
 
Reitings 1412
Reģ: 03.03.2020
Man visu mūžu bija līdzīgi. Palidzēja tikai terapija. Gluži uz skatuves kāpt un runāt pūlim es nevēlos joprojām, bet visādi citādi tagad ir pilnīgi ok, mierīgi varu uzsākt sarunu ar svešiniekiem
01.07.2022 22:15 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
amen!
01.07.2022 22:10 |
 
Reitings 1072
Reģ: 30.03.2022
Wordrobe666 @ 30.06.2022 21:21

Man negribētos dzert zāles ikdienā un uzsēsties uz viņam, tā kā būtu visu mūžu jālieto.
aste @ 30.06.2022 21:28
nekas nav visu mūžu, bet līdz izārstē

Trauksme nav sagriezts pirksts, ko tā vienkārši izārstē. Noteikti var palikt labāk, un arī tik labi, ka zāles vismaz uz kādu laiku nepieciešamas nav. Bet tā var arī nenotikt un bez zālēm vaina ir atpakaļ. Bet tas nenozīmē, ka pie tā ir vainīgs konkrētais medikaments.
Ja tev šobrīd ir ļoti slikti, tu sāc dzert zāles, tev paliek labāk, tu beidz dzert zāles, tev paliek sliktāk, vai tu esi uzsēdusies? Nē. Tu nedzer zāles, kas tev ir vienmēr bijušas nepieciešamas.
Zāles nav nekāds bubulis, no kā jābaidās. Ja tev sirds ārsts pateiktu, ka tev ir jālieto zāles X, lai tava sirds normāli darbotos, un bez tām tu turpināsi katru dienu ļoti mocīties un nevari normāli dzīvot kā cilvēks, tu taču neteiktu viņam, ka negribi uzsēsties uz zālēm un tāpēc nedzersi? Neteiktu.
Tieši tas pats ir ar psihisku kaišu medikamentiem. Tie vienkārši palīdz tev vieglāk dzīvot, funkcionēt sabiedrībā. Neviens no mocīšanās medaļu nav saņēmis un arī tu nesaņemsi, kam tas ir vajadzīgs? Aizej vien pie psihiatra vai ģimenes ārsta un tiec pie zālēm. Ātri vien sapratīsi, ka dzīvot ar tādām ir daudz labāk, nekā spīdzināt sevi visu mūžu. Uzskaitē neviens par trauksmi netiek likts un nekādus ierobežojumus tas nedod, slimnīcā ārstēties neliks un ar pirkstu arī nerādīs. Pilnīgi parasta ārstu ikdiena.
Neļauj tikai garu kokteili izrakstīt, no tā pirmajā reizē nebūs nekādas jēgas.
(protams, terapija būtu ideālais variants, pēc vajadzības ar vai bez medikamentiem, bet tā ir ļoti dārga un būtu svarīgi saprast, ka no zālēm nav jābaidās)
01.07.2022 04:06 |
 
Reitings 352
Reģ: 31.05.2022
Wordrobe666 @ 30.06.2022 21:21

Man negribētos dzert zāles ikdienā un uzsēsties uz viņam, tā kā būtu visu mūžu jālieto.
nekas nav visu mūžu, bet līdz izārstē
30.06.2022 21:28 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Jupiter @ 30.06.2022 09:17
Kāpēc tā ir problēma? Es sevi pieņemu kāda esmu un no sociālas trauksmes izraisošām situācijām izvairos. Ja tas tevi traucē tik ļoti - trauksmi ārstē ar zālēm

Protams, ka var izvairīties kādu laiku, un nejiet baigajos pūļos vai uz koncertiem un tādām lietām, bet mūžīgi nav iespējams izvairieties no kontakta... Un šeit nav runa tikai par lieliem pūļiem, bet arī par pārdesmit vai mazāk cilvēkiem.
30.06.2022 21:24 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
didii5 @ 30.06.2022 09:44
Jā vēl variants ir zāles pret trauksmi

Man negribētos dzert zāles ikdienā un uzsēsties uz viņam, tā kā būtu visu mūžu jālieto.
30.06.2022 21:21 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Pati diezvai tiksi galā, noderētu apmeklēt psihoterapeitu, kurš izrakstītu zāles "atslābt" šādās situācijās. Nemoki sevi, tā ir slimība galvā, kas jāārstē.
30.06.2022 10:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits