Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darbs ne savā profesijā

 
Reitings 45
Reģ: 07.03.2018
Sveiki!
Drīz apritēs 6 gadi kopš strādāju savā iegūtajā profesijā. Ja pirmie 3 darba gadi tika aizvadīti ar dzirsktošām acīm un mīlestību pret to ko daru, tad tagad es esmu izsīkusi un cīnos, lai neiekristu depresijas nagos. Pluss esmu pamanījusi ka vairs neesmu tik lustīga un labā garastāvokl kā pirms 3 gadiem.
Respektīvi- ir apnicis darbs ko daru jeb kurā atrodos un pat pati profesija.
Pirms gada nomainīju darba vidi, jo biju jau uz izdegšanas robežas iepriekšējā darba vietā.
Bet tagad viss nak atkal virsū…
Kā atrast darbu kur nav bijusi ne pieredze ne iegūta izglītība?
Varbūt varat padalīties ar savām pieredzēm? Ieteikumiem ?
Doma ir vienkarsi sutit savu CV uz vietām kurās nav ne attiecīga izglītība un pieredze…
29.06.2022 09:35 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Vienkārši sūti CV. nekāda lielā māksla nav.
29.06.2022 10:20 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Man arī bija periods kad likas par katru cenu jamaina profesija. Ieguvu otru maģistru. Uzsaku pat strādāt arī jaunajā profesija. Studiju laika atradu jaunu darbu iepriekšējā profesija un šoreiz uzņēmuma bija labs mikroklimats un vadība un interese par profesiju atjaunojas. Līdz ar to sapratu, ka uznemums nevis profesija ir noteicoša lai justu apmierinātību ar savu darbu. Šobrīd viss beidzas ar to, ka man ir divas profesijas, divi darbi ko var labi apvienot. Viss beidzas labāk nekā biju iedomājusies
29.06.2022 10:21 |
 
Reitings 6951
Reģ: 13.04.2022
Nu, te ir svarīgi arī saprast kāda profesija ir tagad, un kāda ir vēlamā profesija, kā arī kāda izglītība ir iegūta. Piemēram, tiesību zinātne ir ļoti plaša sfēra, kurā nomainīt virzvienu ir vieglāk, nekā ja esi izmācījies par ķīmiķi, bet vēlies būt auditors.
Manā situācijā es arī īsti nestrādāju savā iegūtajā profesijā, bet kind of līdzīgā. Viss ko darīju - sūtīju CV uz salīdzinoši maziem uzņēmumiem, un pārrunās pārliecināju, ka esmu gatava mācīties un sākt visu no 0. Jau divus gadus veiksmīgi strādāju, uzrāpoju līdz nodaļas vadītājam, izmācījos vēl vienu maģistru.
29.06.2022 10:26 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Šis labs. Arī man interesē. Turklāt jo vecāks paliec, jo vēl mazāka iespēja ir kaut kur dabūt darbu. Jo darba devējam liksies dīvaini, ka pieaugušais - tik un tik gadi, nav darba pieredzes. Labi vēl, ja kaut kur ir strādāts, bet ja līdz šim nekad nekur nav strādāts, tad traki. No vienas puses cilvēks pats vainīgs, ka tā savu dzīvi izmuļļājis, bet no otras - tad jau sanāk, ka tiek bez maz vai atņemtas tiesības strādāt. Šausmas. Cilvēki ir dažādi. Visi kādreiz grib strādāt (absolūti mazākā daļa ir tādi, kas tiešām neko negrib). Bet ja Tevi neņem pretī nekur, tad to pieredzi taču tā arī nekur nevar iegūt! Un iet strādāt kaut kādu darbu, kas bojā veselību - arī nevar, jo tas ir ārkārtīgi bīstami un neloģiski.
29.06.2022 10:30 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Santa1992 @ 29.06.2022 10:21
Man arī bija periods kad likas par katru cenu jamaina profesija. Ieguvu otru maģistru. Uzsaku pat strādāt arī jaunajā profesija. Studiju laika atradu jaunu darbu iepriekšējā profesija un šoreiz uzņēmuma bija labs mikroklimats un vadība un interese par profesiju atjaunojas. Līdz ar to sapratu, ka uznemums nevis profesija ir noteicoša lai justu apmierinātību ar savu darbu. Šobrīd viss beidzas ar to, ka man ir divas profesijas, divi darbi ko var labi apvienot. Viss beidzas labāk nekā biju iedomājusies

Wow! Šis patiesībā ir forši! 🤩
29.06.2022 10:32 |
 
Reitings 45
Reģ: 07.03.2018
Santa1992 @ 29.06.2022 10:21
Man arī bija periods kad likas par katru cenu jamaina profesija. Ieguvu otru maģistru. Uzsaku pat strādāt arī jaunajā profesija. Studiju laika atradu jaunu darbu iepriekšējā profesija un šoreiz uzņēmuma bija labs mikroklimats un vadība un interese par profesiju atjaunojas. Līdz ar to sapratu, ka uznemums nevis profesija ir noteicoša lai justu apmierinātību ar savu darbu. Šobrīd viss beidzas ar to, ka man ir divas profesijas, divi darbi ko var labi apvienot. Viss beidzas labāk nekā biju iedomājusies
Šis tiešām ir fantastiski!
Es arī ieguvu maģistra grādu pilnīgi pretēji tam to daru šobrīd un ko esmu darījusi līdz šim.
Ņemot vērā ka esmu medicīnā, tad šo savu ikdienas darbu plānoju nomainīt uz daudzreiz mazāku slodzi. Tà teikt, ikdienā strādāt kur citur, bet medicīnu atstāt tikai piestrādāšanas pēc…
Protams, viss ir atkarīgs no darba vides, tur es piekrītu!!!
Bet sāku šaubīties vai veselības aprūpē ar gadiem sākšu justies tāpat kā uzsākotprofesijas gaitas.
29.06.2022 10:54 |
 
Reitings 45
Reģ: 07.03.2018
Tigeriene @ 29.06.2022 10:30
Šis labs. Arī man interesē. Turklāt jo vecāks paliec, jo vēl mazāka iespēja ir kaut kur dabūt darbu. Jo darba devējam liksies dīvaini, ka pieaugušais - tik un tik gadi, nav darba pieredzes. Labi vēl, ja kaut kur ir strādāts, bet ja līdz šim nekad nekur nav strādāts, tad traki. No vienas puses cilvēks pats vainīgs, ka tā savu dzīvi izmuļļājis, bet no otras - tad jau sanāk, ka tiek bez maz vai atņemtas tiesības strādāt. Šausmas. Cilvēki ir dažādi. Visi kādreiz grib strādāt (absolūti mazākā daļa ir tādi, kas tiešām neko negrib). Bet ja Tevi neņem pretī nekur, tad to pieredzi taču tā arī nekur nevar iegūt! Un iet strādāt kaut kādu darbu, kas bojā veselību - arī nevar, jo tas ir ārkārtīgi bīstami un neloģiski.
Mans uzskats ar ir tāds, ka par ļaunu nenāk zinàt ko vairāk par tikai savu profesiju. Tu nezini vai pēc 10 gadiem tev tik pat ļoti patiks tas ko dari un to ko esi izmācijies universitātēs utt..
Tàpec, nodrošinàties ar 2 profesijām būtu diezgan vēlami. Bet tagad kad es esmu ieguvusi to 2.profesiju, es saskaros ar to, ka mani nenem, jo cv ir tikai medicīnas darbs un nekāda cita pieredze attiecībā uz jauniegūto “papīru”…
29.06.2022 10:57 |
 
Reitings 45
Reģ: 07.03.2018
amoreamore @ 29.06.2022 10:26
Nu, te ir svarīgi arī saprast kāda profesija ir tagad, un kāda ir vēlamā profesija, kā arī kāda izglītība ir iegūta. Piemēram, tiesību zinātne ir ļoti plaša sfēra, kurā nomainīt virzvienu ir vieglāk, nekā ja esi izmācījies par ķīmiķi, bet vēlies būt auditors.
Manā situācijā es arī īsti nestrādāju savā iegūtajā profesijā, bet kind of līdzīgā. Viss ko darīju - sūtīju CV uz salīdzinoši maziem uzņēmumiem, un pārrunās pārliecināju, ka esmu gatava mācīties un sākt visu no 0. Jau divus gadus veiksmīgi strādāju, uzrāpoju līdz nodaļas vadītājam, izmācījos vēl vienu maģistru.
Super!!!😍 Nu ja, ja neko nedarīs, tad jau nekas nenotik!
29.06.2022 10:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits