DĀVANA IZLAIDUMĀ

 
Reitings 6867
Reģ: 13.04.2022
Sveikiņi visiem :)
Sakiet, lūdzu, izlaidumā neesmu bijusi gadus 7. Kad pēdējo reizi kāds no manējiem izlaidās, tad bija pieņemts dāvināt tikai puķes. Tagad situācija ir tāda, radiniece (ar kuru gan kontaktējamies reizi gadā, tāpēc intereses baigi nepateikšu) beidz profesionālo vidusskolu, un pēc izlaiduma ir paredzēts āfterītis. Ko lai uzdāvina? Puķes... un ko vēl? Naudu? Dāvanu karti? Vai tomēr labāk ko atmiņā paliekošu? Ja kaut ko paliekošu - ko? Varbūt kāda rokdarbniece šeit kaut ko taisa, un ir no Rīgas, lai līdz piektdienai varētu nopirkt?
28.06.2022 12:28 |
 
Reitings 442
Reģ: 07.04.2022
blacke @ 28.06.2022 16:54
Izklausīšos izlepusi, bet es būtu bēdīga ja man mūsdienās uzdavinātu 20eur izlaidumā. Ko par to var nopirkt vispār? ? Es parasti izvēloties dāvans spriežu arī nedaudz pēc tā par ko pati būtu priecīga. Uz izlaidumiem nekad nevienam mazāk par 50 neesmu aploksnē likusi un nejau,lai izrādītos vai vēl sazin ko, bet, lai cilvēks var ko normālu arī sev gala beigās nopirkt par to summu.
Vispār ir variants arī pajautāt pašai saņēmējai, ko vēlētos dāvanā. Man šitā māsīca pēdējā laikā uz visiem svētkiem jautā, agrāk likās tizli, bet tagad tik forši, varu pateikt, ko man tiešam vajag. :)

Tad tu tiešām esi pārāk merkantīli noskaņota, ja domā, ka svešiem cilvēkiem tev jādāvina tādas summas par kurām tu vari apmierināt savu ego ;) 20 eur ir normāla naudas summa, par to var nopirkt gan grāmatu, gan apģērba gabalu, gan iztērēt kosmētikai. Nopirkt saulessargu, pludmales dvieli, peldkostīmu (ja runā par sezonas aktuālo), pludmales somu.
Tā jau tava problēma, ja tev šķiet, ka akurāt jāiet uz dārgākiem veikaliem un tur par to pašu jāmaksā dārgāk. Pārāk augsts ego.
Saprotu, ja tie ir tuvākie cilvēki, tad var arī gaidīt kaut ko vairāk. Bet no svešiem cilvēkiem.... nav tā kā pārāk sakāpis...? :D\
Un atkārtošos, tā ir tikai vidusskolas absolvente! Baigā jau nu personība, kurai būtu akurāt jādāvina 50 eur... ;)))))
28.06.2022 17:00 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
lexxxuslex @ 28.06.2022 17:00

Tad tu tiešām esi pārāk merkantīli noskaņota, ja domā, ka svešiem cilvēkiem tev jādāvina tādas summas par kurām tu vari apmierināt savu ego ;) 20 eur ir normāla naudas summa, par to var nopirkt gan grāmatu, gan apģērba gabalu, gan iztērēt kosmētikai. Nopirkt saulessargu, pludmales dvieli, peldkostīmu (ja runā par sezonas aktuālo), pludmales somu.
Tā jau tava problēma, ja tev šķiet, ka akurāt jāiet uz dārgākiem veikaliem un tur par to pašu jāmaksā dārgāk. Pārāk augsts ego.
Saprotu, ja tie ir tuvākie cilvēki, tad var arī gaidīt kaut ko vairāk. Bet no svešiem cilvēkiem.... nav tā kā pārāk sakāpis...? :D\
Un atkārtošos, tā ir tikai vidusskolas absolvente! Baigā jau nu personība, kurai būtu akurāt jādāvina 50 eur... ;)))))

Nomierinies, neredzēju, ka ir minēts,ka tiek iets pie sveša cilvēka. Kāpēc vispār pie svešiem cilvēkiem jāiet uz izlaidumu tāda gadījumā? Izlasīju,ka radiniece, nevis svešs cilvēks.
Kā arī saprotu,ka mēs te katrs spriežam pēc tā cik varam atļauties dāvināt, nevajag sākt ar kaut kādiem personīgiem apvainojumiem tikai tapēc,ka tu nevari atļauties uzdavināt radiniekiem vairāk par 20eur.
28.06.2022 17:04 |
 
Reitings 2114
Reģ: 07.03.2022
lexxxuslex @ 28.06.2022 17:00

Tad tu tiešām esi pārāk merkantīli noskaņota, ja domā, ka svešiem cilvēkiem tev jādāvina tādas summas par kurām tu vari apmierināt savu ego ;) 20 eur ir normāla naudas summa, par to var nopirkt gan grāmatu, gan apģērba gabalu, gan iztērēt kosmētikai. Nopirkt saulessargu, pludmales dvieli, peldkostīmu (ja runā par sezonas aktuālo), pludmales somu.
Tā jau tava problēma, ja tev šķiet, ka akurāt jāiet uz dārgākiem veikaliem un tur par to pašu jāmaksā dārgāk. Pārāk augsts ego.
Saprotu, ja tie ir tuvākie cilvēki, tad var arī gaidīt kaut ko vairāk. Bet no svešiem cilvēkiem.... nav tā kā pārāk sakāpis...? :D\
Un atkārtošos, tā ir tikai vidusskolas absolvente! Baigā jau nu personība, kurai būtu akurāt jādāvina 50 eur... ;)))))
Es atvainojos, bet, kāda Tev starpība, cik kurš dāvina? Ja Tev 20€ liekas pieņemami, tad dāvini 20€. Bet nevajag uzreiz teikt, ka nu vot dāvināt 50€ jau būtu izsķērdība.
28.06.2022 17:11 |
 
Reitings 442
Reģ: 07.04.2022
blacke @ 28.06.2022 17:04

Nomierinies, neredzēju, ka ir minēts,ka tiek iets pie sveša cilvēka. Kāpēc vispār pie svešiem cilvēkiem jāiet uz izlaidumu tāda gadījumā? Izlasīju,ka radiniece, nevis svešs cilvēks.
Kā arī saprotu,ka mēs te katrs spriežam pēc tā cik varam atļauties dāvināt, nevajag sākt ar kaut kādiem personīgiem apvainojumiem tikai tapēc,ka tu nevari atļauties uzdavināt radiniekiem vairāk par 20eur.

radiniece (ar kuru gan kontaktējamies reizi gadā, tāpēc intereses baigi nepateikšu)

arī tādai tālai radiniecei absolventei pilnīgi noteikti pietiktu ar 20 eur.
Redzi, no tā jau veidojas tas greizais spogulis, ka ikviens tagad domā, ka jādāvina un jāsaņem vairāk, nekā tas ir samērīgi. Audzītēm redz jādāvina ceļojumus, spa un vēl nezin kādas dārgas ekstras, dzeramnaudas jāatstāj bez maz pusi no apēstā (nevis pieņemtie 10%), jādod aploksnītēs pateicības (un vēl kādas...) par to, ko dara ikdienā.
Tas viss ir tik ļoti pārvērtēts.
Nu nav vidusskolas beidzēja nekāda baigā persona, kura pelnījusi tādu godu kā 50 eur. Nezinu, varbūt tu pati pelni 2000 eur un tev tie 50 eur skaitās nothing special, bet 50 eur vispār mūsdienās ir liela nauda.
Un ir jāpasakas par to, ka vispār dāvina. Turklāt ne jau 10 eur (kas, starpcitu, arī būtu tā simboliskā naudas summa). Simbolisks nozīmē mazus tēriņus, nevis jūtams tēriņš. :)
28.06.2022 17:12 |
 
Reitings 6867
Reģ: 13.04.2022
blacke @ 28.06.2022 17:04

Nomierinies, neredzēju, ka ir minēts,ka tiek iets pie sveša cilvēka. Kāpēc vispār pie svešiem cilvēkiem jāiet uz izlaidumu tāda gadījumā? Izlasīju,ka radiniece, nevis svešs cilvēks.
Kā arī saprotu,ka mēs te katrs spriežam pēc tā cik varam atļauties dāvināt, nevajag sākt ar kaut kādiem personīgiem apvainojumiem tikai tapēc,ka tu nevari atļauties uzdavināt radiniekiem vairāk par 20eur.

čill, viņa ir radiniece, vienkārši tā ir sanācis, ka kontaktējamies super reti, iespējams, nezinu viņas intereses, lai točna zinātu ko dāvināt, bet viņa nav man svešs cilvēks :D
28.06.2022 17:15 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
lexxxuslex @ 28.06.2022 17:12

arī tādai tālai radiniecei absolventei pilnīgi noteikti pietiktu ar 20 eur.
Redzi, no tā jau veidojas tas greizais spogulis, ka ikviens tagad domā, ka jādāvina un jāsaņem vairāk, nekā tas ir samērīgi. Audzītēm redz jādāvina ceļojumus, spa un vēl nezin kādas dārgas ekstras, dzeramnaudas jāatstāj bez maz pusi no apēstā (nevis pieņemtie 10%), jādod aploksnītēs pateicības (un vēl kādas...) par to, ko dara ikdienā.
Tas viss ir tik ļoti pārvērtēts.
Nu nav vidusskolas beidzēja nekāda baigā persona, kura pelnījusi tādu godu kā 50 eur. Nezinu, varbūt tu pati pelni 2000 eur un tev tie 50 eur skaitās nothing special, bet 50 eur vispār mūsdienās ir liela nauda.
Un ir jāpasakas par to, ka vispār dāvina. Turklāt ne jau 10 eur (kas, starpcitu, arī būtu tā simboliskā naudas summa). Simbolisks nozīmē mazus tēriņus, nevis jūtams tēriņš. :)

Es jau iepriekšējā lapā pie jautājuma cik tad ir tā simboliskā summa,rakstīju,ka katram noteikti savs. Man simboliski šķiet 50eur, kādam 10, citam 20. Bet tas mūs nevienu nepadara par sliktāku cilvēku. :)
28.06.2022 17:17 |
 
Patīk
Reitings 2675
Reģ: 08.05.2022
Pilnīgi pietiekami ir 20€, vēl pie tam, ja to dāvini cilvēkam kuru satiec, labi ja 1x gadā.
Jāņem vērā, ka Tu noteikti nebūsi vienīgā kas dāvinās naudu, absolventei tā vai tā sasummēsies kopā laba summa. Lai priecājas, ka vispār nauda ir uzdāvināta. 😂
Tuvākiem draugiem un radiem tā būtu pavisam cita runa. Vismaz 50€.
28.06.2022 17:33 |
 
Reitings 6867
Reģ: 13.04.2022
Man tas iekšējais fīlings arī vairāk saka, ka 50 eiro tomēr būs simboliski. Ja tas būtu super tuvs cilvēks, mazāk kā 100 būtu neērti likt. Ja tas ir kāds, kam gribētos dāvināt mazāk kā 50 - neietu vispār. :D
28.06.2022 17:37 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
tas ir radinieks ar kuru nekontaktē. vai būtu jāiespringst? nedomaju.
katram savs, bet nav jau tomēr dz.d vai kāzas , ka jāliek tās 0 klāt.
28.06.2022 17:46 |
 
Reitings 6867
Reģ: 13.04.2022
woman_wonderland @ 28.06.2022 17:46
tas ir radinieks ar kuru nekontaktē. vai būtu jāiespringst? nedomaju.
katram savs, bet nav jau tomēr dz.d vai kāzas , ka jāliek tās 0 klāt.

Tas ir radinieks ar kuru kontaktējos reti, nevis neesam redzējušās vispār un tagad pēkšņi - opā izlaidums. Mēs dzīvojam dažādās laika zonās, dažādās valstīs, un jā, tiekamies reizi gadā, bet tas viņu nepadara par mazāk mīļu man, vienkārši es esmu sūdīga radiniece, kas nezina kas viņai šobrīd varētu patikt.
28.06.2022 17:56 |
 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
amoreamore @ 28.06.2022 17:56

Tas ir radinieks ar kuru kontaktējos reti, nevis neesam redzējušās vispār un tagad pēkšņi - opā izlaidums. Mēs dzīvojam dažādās laika zonās, dažādās valstīs, un jā, tiekamies reizi gadā, bet tas viņu nepadara par mazāk mīļu man, vienkārši es esmu sūdīga radiniece, kas nezina kas viņai šobrīd varētu patikt.

Tad es domaju, ka nauda + ziedi + mīļa kartiņa būs super! Naudas summa pēc Taviem ieskatiem, ja gribas 50 vai vairāk, tad super. Ar to nekad nenošausi greizi. :)
28.06.2022 18:49 |
 
Reitings 27227
Reģ: 11.02.2015
Mazpilsētā 20€ ir ok dāvana izlaidumam, ja Rīga vai cita lielāka pilsēta, var likt 30/40/50€
28.06.2022 19:23 |
 
Reitings 694
Reģ: 16.02.2021
Es masas meitu ari satieku reizi gadā, tad ko man viņai butu jadavina tik 20€ jo reti redzu 😂 katram tomer tas maciņa biezums ir dažāds. Jaunieši vienmer priecājās par lieku naudiņu un nav nozīmes kads izlaidums tas ir arī 9 klases ir ļoti īpašs. Ta simboliska summa bus drizak cik pašam finanses atļauj.
28.06.2022 19:53 |
 
Reitings 2114
Reģ: 07.03.2022
reina @ 28.06.2022 19:23
Mazpilsētā 20€ ir ok dāvana izlaidumam, ja Rīga vai cita lielāka pilsēta, var likt 30/40/50€
wtf. Ar ko Rīga īpašāka par citām pilsētām?
28.06.2022 21:59 |
 
Reitings 27227
Reģ: 11.02.2015
MeltedCheese @ 28.06.2022 21:59
wtf. Ar ko Rīga īpašāka par citām pilsētām?

Eeeemm.. nu ir mazliet cits dzīves līmenis (algas, izmaksas, veikalu/izklaižu iespējas utt ) nekā mazpilsētā 😁
28.06.2022 22:05 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
kāds teiks, ka tā nav mana darīšana kā cits tērē, bet es nedāvinātu vispār naudu vai lielu summu jaunietim, ja zinātu, ka ir sūdīgs dzīvesveids (izlutināts,nepateicīgs, alko, cigaretes un tādā garā). man personīgi ir tādi kadri rados. neizmestu naudu misenē. līdz ar to piedomāju pirms dāvinu kam un ko.
29.06.2022 08:49 |
 
Reitings 6867
Reģ: 13.04.2022
woman_wonderland @ 29.06.2022 08:49
kāds teiks, ka tā nav mana darīšana kā cits tērē, bet es nedāvinātu vispār naudu vai lielu summu jaunietim, ja zinātu, ka ir sūdīgs dzīvesveids (izlutināts,nepateicīgs, alko, cigaretes un tādā garā). man personīgi ir tādi kadri rados. neizmestu naudu misenē. līdz ar to piedomāju pirms dāvinu kam un ko.

jā, šeit es piekritīšu, tādam jaunietiem es arī nez vai dāvinātu naudu, te tiešām drīzāk puķes un kādu konfekšu kārbu :D
bet šajā gadījumā meitene apzinīga, jā, tusējās reizēm, bet pēc mācībām strādā jau no 16 gadu vecuma, un cik man zināms, nekādu problēmu ar viņu nav. :)
29.06.2022 09:34 |
 
10 gadi
Reitings 734
Reģ: 04.10.2009
reina @ 28.06.2022 22:05

Eeeemm.. nu ir mazliet cits dzīves līmenis (algas, izmaksas, veikalu/izklaižu iespējas utt ) nekā mazpilsētā ?

Manu prāt Rīgā ir dzīvot daudz lētāk nekā piemēram Dagdā, tev ir 2 veikali kur maksā viss kosmosā, apģērbu tev jāpērk mērojot ceļa gabaliņu, nav iespējas- lai līdz iespējām tiktu atkal vajag naudu.
Nav izvēle iepirkšos H&M, vai zara- tev jāņem tas kas ir. Arī augļus ir tikai tie kas veikala nevis nakts tirdziņi centrāltirgū.
Man liekas ka Rīgā dzīve ir daudz, daudz lētāka kā lauku miestos.
29.06.2022 09:38 |
 
Reitings 20
Reģ: 14.05.2019
Mēs tikko māsīcai sametāmies nelieliem auskariem, viņa novērtēja. Katram jau sava mēraukla...
29.06.2022 23:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits