Vientuļās mammas

 
Reitings 93
Reģ: 16.06.2022
Kā saņēmāties aiziet no attiecībām?
Jūtos bezspēcīga - ir bebis 5 mēneši, pati esmu dekrētā. Pa dekrēta naudu neko īsti noīrēt nevarēšu. Nav vispār neviena radinieka, kas varētu palīdzēt.
Attiecībās esam 3 gadi, un ar katru dienu ir tikai vairāk strīdu un viss paliek sliktāk. Gribas, lai tas beidzas. Bet neredzu izeju šobrīd.
18.06.2022 17:42 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
cutiecutie @ 19.06.2022 00:40
Par ko ir strīdi katru dienu? Sadzīviskām lietām? Varbūt arī pauze un padzīvošana atsevišķi var ko uzlabot.

padzīvošana atsevišķi ir uzlabojums uz doto brīdi, līdzko pāris atkal ievāca kopā, tā iet viss vecajās sliedēs. Tas nepalīdz ilgstoši, tas ir tikai kā pagaidu variants.
19.06.2022 06:33 |
 
Reitings 93
Reģ: 16.06.2022
Wordrobe666 @ 19.06.2022 01:15
Šis ir lielisks piemērs, tam, ka sieviete nedrīkst būt atkarīga 100 % finansiāli no vīrieša .

Nekad neesmu bijusi atkarīga no vīrieša, vienmēr pati esmu sevi uzturējusi un neesmu paļāvusies ne uz vienu. Mēs aprecējāmies viņš ļoti gribēja bērniņu.
Sākās covid zaudēju darbu kurā bija ļoti laba alga. Vietā dabūju stabilu darbu ar 850 eiro mēnesi.
No šī darba esmu dekrētā un protams, ka viena pati ar bērnu neizdzīvotu.
19.06.2022 07:55 |
 
Reitings 93
Reģ: 16.06.2022
pradacandy @ 19.06.2022 00:00
Šobrīd dzīvo Rīgā? Vai pirms BKA strādāji, jo ikmēneša naudiņa sanāk tāda pati kā alga. Par ko katru dienu ir strīdi? Pašā sākumā apmēram līdz kādam pusgadam ir grūtāk, tāpat sanāca pakašķēties, protams, katru dienu strīdēties nav normāli.

Dzīvoju Rīgā jā! Pabalsts nav tāds kā alga ir diezgan mazāks. Strīdi liekas, ka ir par visu. Man katru dienu ir jājutas vainīgai, ka viņš strādā - bet es tai pat laikā itkā neko nedarītu.
19.06.2022 08:02 |
 
Reitings 93
Reģ: 16.06.2022
cutiecutie @ 19.06.2022 00:40
Par ko ir strīdi katru dienu? Sadzīviskām lietām? Varbūt arī pauze un padzīvošana atsevišķi var ko uzlabot.

Pat par lietu, kas kkur nav nolikta pa viņa pratam. Liekas, ka par itin visu.
Ja būtu kur aiziet es aizietu, tiešām.
19.06.2022 08:05 |
 
Reitings 93
Reģ: 16.06.2022
Annija35 @ 18.06.2022 21:14

Nu šādos apstākļos nav iespējams dzīvot un ir jāpārtrauc tas murgs, kamēr vēl ir spēks un vēlme,nav jāpacieš necieņa pret sevi.
Ja nav gatavs palīdzēt labprātīgi,maksās alimentus caur tiesu.
Ir jāmeklē iespējas kā uzsākt dzīvi kur citur.
vrb pameklē kādu māmiņu forumu,kur var atrast kādus padomus/ieteikumus,kā tikt ārā no šīs situācijas.
Un arī ieteiktu vērsties soc.dienestā.

Cerēju, ka kāda mamma ar līdzīgu pieredzi atsauksies šeit. Mēģinàšu vēl meklēt.
Katru dienu pārskatu atkal un atkal dzīvokļu īres portālus. Varbūt paveiksies un atradīšu kaut ko ko varu atlauties, un tad gadu kaut kā izdzīvot līdz atkal atsākšu strādāt.
Jo nu dzīvojot šeit es laikam prātā sajukšu.
19.06.2022 08:12 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Reidibi @ 19.06.2022 08:02

Dzīvoju Rīgā jā! Pabalsts nav tāds kā alga ir diezgan mazāks. Strīdi liekas, ka ir par visu. Man katru dienu ir jājutas vainīgai, ka viņš strādā - bet es tai pat laikā itkā neko nedarītu.

Kas tam vīrietim galvā darās???
Grib ģimeni,bērnu un tad ir pārmetumi,ka sieviete nestrādā? Kurš tad sēdēs mājās ar mazo? Visa diena ar mazuli ir arī darbs,viņš lkm to īsti nesaprot.
Bet,ja iepriekš Jums nebija tādu strīdu,tad ir vērts saprast iemeslu, kāpēc attiecības tā pasliktinājās un labot to. Attiecības ir darbs,nevar laist visu pašplūsmā.
19.06.2022 10:13 |
 
Reitings 694
Reģ: 16.02.2021
Varbūt jums vajag apmainīties lai viņš sēž mājās ar bērnu un tu ej strādāt.Vai ierosini ņemt aukli jo gribi strādāt. Varbūt tad saks domāt reizēm tada šoka terapija palīdz . Ja tomer izdomasi iet prom pie babalsta vari pieskaitīt arī alimentus no tiem jau viņš neizbēgs.Arpus Rīgas arī ir variants ko pameklēt, mazpilsētās ires cenas ir daudz zemākas.
19.06.2022 10:28 |
 
Reitings 93
Reģ: 16.06.2022
Annija35 @ 19.06.2022 10:13

Kas tam vīrietim galvā darās???
Grib ģimeni,bērnu un tad ir pārmetumi,ka sieviete nestrādā? Kurš tad sēdēs mājās ar mazo? Visa diena ar mazuli ir arī darbs,viņš lkm to īsti nesaprot.
Bet,ja iepriekš Jums nebija tādu strīdu,tad ir vērts saprast iemeslu, kāpēc attiecības tā pasliktinājās un labot to. Attiecības ir darbs,nevar laist visu pašplūsmā.

Nav jau arī tā, ka es neko nemaksātu vai neko nedarītu. Viņš maksā kredītu par dzīvokli, es pērku visu mājai, bērnam drēbes, pārtiku, maksāju komunālos.( ļoti viss jāapdomā ko varu pirkt un ko nē) pati sev vispar neatceros pedejo reizi, kad kaut ko butu atlavusies nopirkt. Bet taaa attieksme, ka bviņš ir tas, kas redzieties strāda, ir noguris utt. Nak majas pargrieztu seju.
Viss jau mainījās, kad aizgāju dekrētā un sāku mājās sēdēt - jau mainijas attieksme ka es varu redz majas gulet vinam jastrada. Ta tas laikam ir aizgajis tik talu ka viss ir vnk slikti.
19.06.2022 10:40 |
 
Reitings 93
Reģ: 16.06.2022
Filomena @ 19.06.2022 10:28
Varbūt jums vajag apmainīties lai viņš sēž mājās ar bērnu un tu ej strādāt.Vai ierosini ņemt aukli jo gribi strādāt. Varbūt tad saks domāt reizēm tada šoka terapija palīdz . Ja tomer izdomasi iet prom pie babalsta vari pieskaitīt arī alimentus no tiem jau viņš neizbēgs.Arpus Rīgas arī ir variants ko pameklēt, mazpilsētās ires cenas ir daudz zemākas.

Šo jau pieminēju. Bet viņš vnk paņirgājās, ka es oficiāli darbu nedabūšot jo skaitos dekretā.
Skatos kaut ko īrēt, tā lai darbam tuvāk, saprotu ka vel gads majas jasez, bet nu nav jega nekur talu vakties prom jo ka pec tam uz darbu tiksu.
Tas laikam ir tas kas visu ari sarezgi. Protams varetu parvakties arpus rigas, bet tad pec laika atkal butu jamekle japarvacas kaut kur tuvak darbam. Liekas kait ka nevajadzigi.
Tgd domāju vilkt laiku, ar ceribam meklet dzivokli kuru varetu atlauties un aizvakties.
19.06.2022 10:44 |
 
Reitings 209
Reģ: 30.01.2022
Nezinot nianses,bet esot gājusi cauri vientuļo mammu pieredzei varu teikt,ka ja lēmums ir pieņemts,Tu atradīsi gan spēku gan iespējas,kā tikt galā.Nedzīvosi izcili,strauji nokritīsies dzīves līmenis,bet ar laiku viss nokārtosies.Kādai tas ir paziņu piedāvāts miteklis,citai radinieku atsūtīti kartupeļi vai atdāvinātas drēbītes.Palīdzība kaut kur uzrodas.Bet pirms to saku,iesaku pierunāt vīru doties pie attiecību speciālista,pat ja negribās un liekas,ka nav vērts.Daudziem tas tāpat beidzas ar šķiršanos,bet process noslēdzas cieņpilnāk un tiek izrunātas lietas,kuras šobrīd maļat uz rinķi bet nedzirdat viens no otra.Vienkārši vienojaties,ka bērna labā šis ir pēdējais kopīgais lēmums,jo mazuli radijāt kopā,tad kopā kā ģimene arī noslēdziet.Bez emocijām,koncentrējoties tikai uz rezultātu.Bērna ienākšana ģimenē ir viena no lielākajām attiecību krīzēm,kura var ilgt mēnesi,citiem pirmos 2 vai vairāk gadus,līdz visi pielāgojas jaunajai dzīvei.Ir un vēl būs daudzas lietas,ko otrs darīs ne tā kā gribi,kas sāp un sāpēs,bet nav attiecību bez krīzēm un brīžiem,kad liekas ka vairs nav pa ceļam.Varbūt parunā ar draugiem,kuri gājuši tam cauri.Par to skaļi neviens nerunā jo kad posms ir galā,visi grib ātri viņu aizmirst un baudīt,ka atkal ir labi.Nāks otrās,trešās,ceturtās attiecības,jaunas krīzes līdz beidzot atnāks apziņa,ka tā tikai liekas,ka citur piedot,sadzīvot būs labāk.Būs tās pašas asaras,tik pat daudz citu lietu,kas besīs un beigu beigās tāpat nāksies samierināties,ka ideālu cilvēku nav un jāmācās pašam pieņemt,ka ir sūdīgi laiki nevis visa dzīve sūdīga.Nesasteidziet.Jūs abi šobrīd neesiet savas īstās,labākās versijas un neviens jūs tādus kādi esiet nepieņems.Tāpat būs jāpielāgojās un jāpieņem arī otra nesmukā daļa
19.06.2022 10:51 |
 
Reitings 209
Reģ: 30.01.2022
Un finanses šajā laikā daudziem ir problēmas,tāpat kā vīrieša manipulēšana ar naudu un varu.Vajag no malas cilvēku,kurš redz cauri-kurš manipulē,kuram depresija,kurš iekritis upura lomā vai kuram pašam galvà liekas,ka ir mazvērtīgs un asi reaģē uz katru kritiku,jo domā,ka tā domā otrs,nevis pats cilvēks par sevi.Nevis lai iemestu acīs,ka redz tu pie visa vainīgs,bet arī pašam atzīt kļūdas un censties tās labot.Te vairs nav katrs pats par sevi,jums ir kopīgs bērns kurš visu iemācīsies no jums.Arī veidot savu ģimeni,kad izaugs liels.Mācieties paši,lai bērniem būtu vieglāk jo priekšā būs labs nevis mīksto piemērs,kas uzmet spuru gaisā un padodas
19.06.2022 10:56 |
 
Reitings 93
Reģ: 16.06.2022
AneteKlausās @ 19.06.2022 10:51
Nezinot nianses,bet esot gājusi cauri vientuļo mammu pieredzei varu teikt,ka ja lēmums ir pieņemts,Tu atradīsi gan spēku gan iespējas,kā tikt galā.Nedzīvosi izcili,strauji nokritīsies dzīves līmenis,bet ar laiku viss nokārtosies.Kādai tas ir paziņu piedāvāts miteklis,citai radinieku atsūtīti kartupeļi vai atdāvinātas drēbītes.Palīdzība kaut kur uzrodas.Bet pirms to saku,iesaku pierunāt vīru doties pie attiecību speciālista,pat ja negribās un liekas,ka nav vērts.Daudziem tas tāpat beidzas ar šķiršanos,bet process noslēdzas cieņpilnāk un tiek izrunātas lietas,kuras šobrīd maļat uz rinķi bet nedzirdat viens no otra.Vienkārši vienojaties,ka bērna labā šis ir pēdējais kopīgais lēmums,jo mazuli radijāt kopā,tad kopā kā ģimene arī noslēdziet.Bez emocijām,koncentrējoties tikai uz rezultātu.Bērna ienākšana ģimenē ir viena no lielākajām attiecību krīzēm,kura var ilgt mēnesi,citiem pirmos 2 vai vairāk gadus,līdz visi pielāgojas jaunajai dzīvei.Ir un vēl būs daudzas lietas,ko otrs darīs ne tā kā gribi,kas sāp un sāpēs,bet nav attiecību bez krīzēm un brīžiem,kad liekas ka vairs nav pa ceļam.Varbūt parunā ar draugiem,kuri gājuši tam cauri.Par to skaļi neviens nerunā jo kad posms ir galā,visi grib ātri viņu aizmirst un baudīt,ka atkal ir labi.Nāks otrās,trešās,ceturtās attiecības,jaunas krīzes līdz beidzot atnāks apziņa,ka tā tikai liekas,ka citur piedot,sadzīvot būs labāk.Būs tās pašas asaras,tik pat daudz citu lietu,kas besīs un beigu beigās tāpat nāksies samierināties,ka ideālu cilvēku nav un jāmācās pašam pieņemt,ka ir sūdīgi laiki nevis visa dzīve sūdīga.Nesasteidziet.Jūs abi šobrīd neesiet savas īstās,labākās versijas un neviens jūs tādus kādi esiet nepieņems.Tāpat būs jāpielāgojās un jāpieņem arī otra nesmukā daļa

Paldies par Tavu ziņu. Godīgi sakot ir ļoti bail no tā, ka bērnam varēšu dot ļoti mazāk kà tagad ja aiziesim ( jo to periodu gadu bus jaizitiek ar to kas ir )
Ja man būtu mamma vai tètis vai ome vai kāds kam lugt palidzibu pie ka aiziet es aizietu, bet esam tikai mēs ar bebi, nav neviena radinieka.
Es tagad loti ceru sagaidit un meginat to psihoterapijas gimenes konsultaciju, ar ceribam ka vins ari atnaks izrunatjes.
Kaut vai ka Tu saki lai skirtos nornali ka cilveki jo talak ari tacu bus jadzivo kaut ka. Tomer kopigs berns.
19.06.2022 11:03 |
 
Reitings 93
Reģ: 16.06.2022
AneteKlausās @ 19.06.2022 10:56
Un finanses šajā laikā daudziem ir problēmas,tāpat kā vīrieša manipulēšana ar naudu un varu.Vajag no malas cilvēku,kurš redz cauri-kurš manipulē,kuram depresija,kurš iekritis upura lomā vai kuram pašam galvà liekas,ka ir mazvērtīgs un asi reaģē uz katru kritiku,jo domā,ka tā domā otrs,nevis pats cilvēks par sevi.Nevis lai iemestu acīs,ka redz tu pie visa vainīgs,bet arī pašam atzīt kļūdas un censties tās labot.Te vairs nav katrs pats par sevi,jums ir kopīgs bērns kurš visu iemācīsies no jums.Arī veidot savu ģimeni,kad izaugs liels.Mācieties paši,lai bērniem būtu vieglāk jo priekšā būs labs nevis mīksto piemērs,kas uzmet spuru gaisā un padodas

Runājot par finansēm kopš esam kopā nekad nav bijusi vajadzība paprasīt, lai man iedod naudu. Jo pašai vienmer ir bijusi laba alga kā arī iekrājumi. Finansiali mums abiem vnm viss bijis okay. Tiaki tas loti mainijas kad aizgaju dekreta, kad piedzima berns. Vins jutas ta ka vinam ir vara tas ir vina dzivoklis un kas es vispar tada esmu. Tas man liek justies slikti.
19.06.2022 11:07 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Reidibi @ 19.06.2022 10:40

Nav jau arī tā, ka es neko nemaksātu vai neko nedarītu. Viņš maksā kredītu par dzīvokli, es pērku visu mājai, bērnam drēbes, pārtiku, maksāju komunālos.( ļoti viss jāapdomā ko varu pirkt un ko nē) pati sev vispar neatceros pedejo reizi, kad kaut ko butu atlavusies nopirkt. Bet taaa attieksme, ka bviņš ir tas, kas redzieties strāda, ir noguris utt. Nak majas pargrieztu seju.
Viss jau mainījās, kad aizgāju dekrētā un sāku mājās sēdēt - jau mainijas attieksme ka es varu redz majas gulet vinam jastrada. Ta tas laikam ir aizgajis tik talu ka viss ir vnk slikti.

Es neattaisnoju šādu vīrieša rīcību un attieksmi,bet tāpat vien tāda attieksme nevar rasties,kkas sagāja Jums greizi attiecībās.
Vai vīrieša attieksme sākumā arī bija tāda,kā šobrīd? Jo bieži tā notiek,kad sieviete ir stāvoklī vai piedzimst bērniņš un visa sievietes uzmanība aiziet mazulim un tad vīrietis paliek novārtā un attiecības sašķobās,un vīrietim var rasties agresīva attieksme/dusmas.
19.06.2022 11:08 |
 
Reitings 93
Reģ: 16.06.2022
Annija35 @ 19.06.2022 11:08

Es neattaisnoju šādu vīrieša rīcību un attieksmi,bet tāpat vien tāda attieksme nevar rasties,kkas sagāja Jums greizi attiecībās.
Vai vīrieša attieksme sākumā arī bija tāda,kā šobrīd? Jo bieži tā notiek,kad sieviete ir stāvoklī vai piedzimst bērniņš un visa sievietes uzmanība aiziet mazulim un tad vīrietis paliek novārtā un attiecības sašķobās,un vīrietim var rasties agresīva attieksme/dusmas.

Protams sakuma nekas ta nebija, viss bija kartiba.
Piedzima berns un viss mainijas.
Esmu jautājusi, kas mainījies kapēc ir tāds kāds viņš ir - uz to atbilde viss burvigi man viss kartiba bez maz vai ko gribi. Neizrunā lietas līdz galam.
Varbut vnk ir vīlies ar jauno dzivi kura ir berns.
19.06.2022 11:11 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Wordrobe666 @ 19.06.2022 01:15
Šis ir lielisks piemērs, tam, ka sieviete nedrīkst būt atkarīga 100 % finansiāli no vīrieša .
Piekrītu - tāpēc mana ex draudzene mani easy pameta, jo viņa bija 100% finasiāli neatkarīga.
19.06.2022 11:23 |
 
Reitings 93
Reģ: 16.06.2022
Aldis15 @ 19.06.2022 11:23
Piekrītu - tāpēc mana ex draudzene mani easy pameta, jo viņa bija 100% finasiāli neatkarīga.

Protams vainoju sevi, ka nepadomāju uz priekšu. Vajadzēja sev dzīvokli iegādāties, nevis iegādāties kopīgu. Vajadzēja daudz lietas darīt savādāk.
Bet kad cilvēki mīl ir kopā un aprecas + gaida bērniņu viss notiek savādāk. Jūs esat kopā, viss notiek kopīgi.
Ai nezinu diezgan stulbi.
19.06.2022 11:28 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Reidibi @ 19.06.2022 11:11

Protams sakuma nekas ta nebija, viss bija kartiba.
Piedzima berns un viss mainijas.
Esmu jautājusi, kas mainījies kapēc ir tāds kāds viņš ir - uz to atbilde viss burvigi man viss kartiba bez maz vai ko gribi. Neizrunā lietas līdz galam.
Varbut vnk ir vīlies ar jauno dzivi kura ir berns.

Vīrietis vai nu nemāk,vai nav radis izrunāties par problēmām.
Izstāsti par savām sajūtām, pārdzīvojumiem,bez pārmetumiem un iespējams ar ģimenes konsultācijām ir iespējams risināt Jūsu problēmas attiecībās,ja vien abi to vēlaties.
19.06.2022 11:30 |
 
Reitings 93
Reģ: 16.06.2022
Annija35 @ 19.06.2022 11:30

Vīrietis vai nu nemāk,vai nav radis izrunāties par problēmām.
Izstāsti par savām sajūtām, pārdzīvojumiem,bez pārmetumiem un iespējams ar ģimenes konsultācijām ir iespējams risināt Jūsu problēmas attiecībās,ja vien abi to vēlaties.

Nekad īsti nav runājis par savām emocijām.
Zinu, ka darbā grūti iet un nevarot izturet, un liekas ka tiesi tadel es to visu attieksmi sanjemu pret sevi. Darba nevienam nevar neko pateikt, un tad majas pret mani izgaz. Esmu vinam to teikusi, esmu teikusi lai maina darbu. Bet vins isti neatbild neko. Nemak neko izrunat.
Saprotu, ka vel neizguletas naktis iekrajusas jo berns slikti gul naktis. Vinam jaiet uz darbu tadam, es palieku majas. Liekas kkads aizvainojums vinam par to ka ir tagad.
19.06.2022 11:34 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Aldis15 @ 19.06.2022 11:23
Piekrītu - tāpēc mana ex draudzene mani easy pameta, jo viņa bija 100% finasiāli neatkarīga.

Šis galīgi nav salīdzināms ar autores situāciju.
Jums nebija ģimene,kad sieviete ir dekrētā,viņai nav iespējams pilnvērtīgi strādāt un būt finansiāli neatkarīgai.
19.06.2022 11:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits