Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

RSU un LU - Tiesību zinātne - bakalaurs

 
Reitings 6
Reģ: 12.01.2018
Sveiki!
Izraku jau esošās sarunas par šo tēmu, bet mēģināšu atrast vēl kādu viedokli - proti, interesē LU Tiesību zinātņu programma, bakalaura līmenī, un, ja vēl precīzāk - nepilna laika (klātiene/neklātiene, tas nebūtu tik būtiski).
Vēlos dzirdēt jūsu pieredzi, viedokli, ja atrastos kāds, kas šobrīd tieši studē šajā programmā un nepilna laika režīmā - vispār ideāli!
Apakšstāsts - šobrīd studēju RSU tiesību zinātni nepilna laika režīmā un apdomāju skolas maiņu, jo ir lietas, kas nepatīk esošajā izvēlē.
Paldies jau iepriekš katram/katrai, kura atbildēs kaut jel ko 😀🙃
17.06.2022 11:53 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Esmu pabeigusi LU Bakalaurus klātienē.
Kaut kas konkreti interesē? Vari arī privāti
17.06.2022 13:22 |
 
Reitings 173
Reģ: 14.02.2022
Mācos tur šobrīd un teikšu godīgi, ka neiesaku. Ir daudz pasniedzēju ar nedaudz šizofrēniskām novirzēm, protams, ir arī daži jauki. Par to jau ir daudz runāts un dzirdēts, bet tiešām studenti tiek iegāsti, lai pēc tam maksātu naudu. Šobrīd mums 80% eksāmenā izkrita un protams, katram par to ir jāmaksā. :D Daudz kas ir nesakàrtots - neieliek laikā atzīmes, sajauc laikus, kd utt. Pašlaik esmu 1. kursā, bet domāju mainīt novirzienu. Ar juristiem var teikt, ka ir tāpat kā àrstiem un ja tiešām ļoti to gribas, un kļūt par juristu ir sapnis, tad iesaku iet, bet ja jau stradiņos kaut kas neapmierina, tad iesaku padomāt divreiz - jo LU ir divreiz grūtāk.
17.06.2022 14:38 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Nu LU nomācoties 3 gadus un esot visus gadus budžetā no savas puses varu teikt - ja baigi neliecies ar pasniedzējiem un mācies laicīgi, tad neviens negāž. Es katrā ziņā attiecībā uz sevi neesmu saskārusies ar to, ka mani kāds censtos iegāzt speciāli(ir gadījies saņemt nesekmīgu vērtējumu, bet labošanas reizē izlaboju un viss bija ok, parādi neizveidojās).
Tas, ka 1.kursa ie gadījies, ka izkrīt 80% kursa eksāmenā, mana laika tā nebija, grūti komentēt. Caurkritušie ir bijuši daudz pirmajā kāzusā civiltiesībās, bet tas bija tikai kontroldarbs un pēc tam lielakoties visi pārrakstīja sekmīgi un par to nebija jāmaksā(par kd labošanu nav jāmaksā). Daudz kritušie biia ari starptautiskajās publiskajās tiesībās, tostarp eksāemnā, bet tas ir 2.kursa priekšmets. Tas vienkārši ir tāds interesants un grūts priekšmets, citiem aiziet(man aizgāja, tur lepojos, ka izcēlu 7 un neko nepārrakstīju :D), citiem galīgi neiet, bet ja klausās lekciiās, sekmigi butu jsbūt.
Kopumā viss ir ļoti individuāli, bet ir vieglāk nokārtojami un grūtāk nokārtojumi priekšmeti. Tāpat ir stingrie un mazāk stingrie pasniedzēji. Ir atsevišķi ar savām dīvainībām, protams. Ir tādi, kuriem šķiet sagādā baudu tas, ka students izskatās mazs un niecīgs pret viņu(zināšanu apjomā), bet katrā ziņā es neesmu saskārusies ar izteikti cūcisku attieksmi pret sevi vai saviem kursa biedriem no pasniedzējiem.
Par organizatorisko daļu. Mums jurista ētikā biaj labošana pirms bija izliktas atzīmes :D. Tas biia tāds lielākais fails. Vairāk neatceros baigo kavēšanos ar vērtējumiem. Bet niķis, kaa ir daudziem Lu JF pasniedzējiem ir neatbildet uz e-pastiem nedēļām. Vairskas x nācies zvanīt metodiķei katedras, lai sazinās ar pasniedzēju.
Kopumā lai arī reizēm atseviski pasniedzēji šķiet dīvaini, pārāk stingri vai nehumāni, reizem ir jāmācās tik daudz, ja malu darbiem neredz un šķiet, ka nu nah to visu, tomēr es nenožēloju savu studiju izvēli. Tie ir labi pamati :)
17.06.2022 15:31 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
bet nu vēlējos piebilst, ka viss atkarīgs no tavas uztveres pret kritiku, skarbāku vardu un ta kad tiek seminaru vadītāji, jo ar daziem izņēmumiem, bet lielakoties es seminariem gatavojos citigi(it ipasi saistību tiesibas, publiskajās, administratīvajās, konstitucionalajas), luni nevareja laist un atsevišķiem pasniedzejiem patik studentus saukt, tad ir nedaudz spiediens, jo nervozi gaidi vai izsauks vai nē😁
17.06.2022 15:35 |
 
Reitings 6867
Reģ: 13.04.2022
Sātana iemiesojums @ 17.06.2022 15:31
Nu LU nomācoties 3 gadus un esot visus gadus budžetā no savas puses varu teikt - ja baigi neliecies ar pasniedzējiem un mācies laicīgi, tad neviens negāž. Es katrā ziņā attiecībā uz sevi neesmu saskārusies ar to, ka mani kāds censtos iegāzt speciāli(ir gadījies saņemt nesekmīgu vērtējumu, bet labošanas reizē izlaboju un viss bija ok, parādi neizveidojās).
Tas, ka 1.kursa ie gadījies, ka izkrīt 80% kursa eksāmenā, mana laika tā nebija, grūti komentēt. Caurkritušie ir bijuši daudz pirmajā kāzusā civiltiesībās, bet tas bija tikai kontroldarbs un pēc tam lielakoties visi pārrakstīja sekmīgi un par to nebija jāmaksā(par kd labošanu nav jāmaksā). Daudz kritušie biia ari starptautiskajās publiskajās tiesībās, tostarp eksāemnā, bet tas ir 2.kursa priekšmets. Tas vienkārši ir tāds interesants un grūts priekšmets, citiem aiziet(man aizgāja, tur lepojos, ka izcēlu 7 un neko nepārrakstīju :D), citiem galīgi neiet, bet ja klausās lekciiās, sekmigi butu jsbūt.
Kopumā viss ir ļoti individuāli, bet ir vieglāk nokārtojami un grūtāk nokārtojumi priekšmeti. Tāpat ir stingrie un mazāk stingrie pasniedzēji. Ir atsevišķi ar savām dīvainībām, protams. Ir tādi, kuriem šķiet sagādā baudu tas, ka students izskatās mazs un niecīgs pret viņu(zināšanu apjomā), bet katrā ziņā es neesmu saskārusies ar izteikti cūcisku attieksmi pret sevi vai saviem kursa biedriem no pasniedzējiem.
Par organizatorisko daļu. Mums jurista ētikā biaj labošana pirms bija izliktas atzīmes :D. Tas biia tāds lielākais fails. Vairāk neatceros baigo kavēšanos ar vērtējumiem. Bet niķis, kaa ir daudziem Lu JF pasniedzējiem ir neatbildet uz e-pastiem nedēļām. Vairskas x nācies zvanīt metodiķei katedras, lai sazinās ar pasniedzēju.
Kopumā lai arī reizēm atseviski pasniedzēji šķiet dīvaini, pārāk stingri vai nehumāni, reizem ir jāmācās tik daudz, ja malu darbiem neredz un šķiet, ka nu nah to visu, tomēr es nenožēloju savu studiju izvēli. Tie ir labi pamati :)

Jums paveicās, manā laikā starptautiskās publiskās tiesības bija piektais semestris, līdz ar to, ja izkrīt, tad jālūdz Dievs, lai izkrīt pietiekami daudz, lai savāktos atkārtotais kurss. Un vienmēr savācās.
17.06.2022 16:48 |
 
Reitings 468
Reģ: 22.07.2020
Esmu pabeigusi LU Tiesību zinātņu bakalaurus.
Jautājums, kāpēc vēlies pāriet no RSU uz LU - kas tieši neapmierina RSU?
Te jau minēja par to, ka k/d pārrākstīšana ir bezmaksas, bet ir svarīga nianse - LU k/d var pārrakstīt tikai 1x - respektīvi, rakstat kopā visi 1x, uzraksti nesekmīgi, vari rakstīt 2x, bet, ja arī ar 2x uzrakstīji nesekmīgi, tad viss kurss jāpārkārto no jauna un, protams, arī maksā no jauna par visu kursu (cik esmu dzirdējusi no paziņām, kas studē RSU, tad tur tā nav, var rakstīt vairākas reizes un, ja tāpat nesanāk, tad ir iespēja vēlreiz pārkārtot šo priekšmetu ar citu kursu, bet nav jāmaksā vēlreiz par visu studiju kursu). Savukārt par eksāmenu pārrakstīšanu ir tā, ka vari pārrakstīt 2x (par 1x vairāk, nekā k/d), bet eksāmenu pārrakstīšana jau no pirmās reizes ir maksas pakalpojums un arī - ja abas reizes nepārraksti, tad viss kurss jāpārkārto no jauna ar visu pilnu kursa maksu.
Vēl, atšķirībā no RSU, LU tu studē vairākus priekšmetus semestrī un tad katra semestra beigās ir sesija, kurā kārto visus priekšmetus. Cik zinu, tad attiecīgi RSU ir savādāk - tu mācies, piem., 2 mēnešus vienu priekšmetu un tad uzreiz arī eksāmens pēc tā. Redzu savā ziņā plusus šādam RSU modelim, jo lielākoties koncentrējies tieši šis priekšmetam, nevis beigās kārto eksāmenus dažādos studiju kursos vienā mēnesī, kas citreiz baigi jauc galvu.
Studiju maksa arī RSU ir daudz zemāka, nekā LU.
Par pasniedzējiem - manuprāt, tas jau kā visās augstskolās - ir labāki, ir ne tik labi.
Par studiju formu LU - bakalauriem tagad ir palikušas tikai PLK jeb pilna laika klātiene, studē standartā katru darba dienu no rīta līdz vakaram un, ja strādā normālu darbu, tad šī forma laikam nederēs. Otra ir NLN jeb nepilna laika neklātiene un tajā studijas ir 2x mēnesī sestdienās no rīta līdz vakaram. It kā nav katras brīvdienas jādodas uz studijām, bet līdz ar to pašam ir jāapgūst daudz vairāk, jo, lai gan studiju ilgums ir par 1 gadu garāks, nekā PLK, tāpat tās kontaktlekcijas ir daudz mazāk. Bet atkal viss atkarīgs no paša - ir studenti, kas labāk uztver vielu, paši meklējot info, bet lielākoties tomēr liels pluss, ka pasniedzējs var daudz labāk izskaidrot un arī tu vairāk informācijas vari iegūt no pasniedzēja, ja ir daudz kontaktlekciju. NLK jen nepilna laika klātiene vairs bakalauriem nav, tā pamatā bija katru darba dienu no 18:15 - 21:30 un studiju ilgums bija 3.5gadi, bet, kā jau rakstīju, tad šī studiju forma vairs netiek realizēta.
Ja ir kādi konkrēti jautājumi, droši vari privāti rakstīt, nu vai arī tepat, bet tas tā uz sitienu, kas pirmais ienāca prātā, par ko varu sniegt atsauksmi ;)
26.06.2022 18:49 |
 
Reitings 5
Reģ: 01.09.2020
Ritta @ 26.06.2022 18:49
Esmu pabeigusi LU Tiesību zinātņu bakalaurus.
Jautājums, kāpēc vēlies pāriet no RSU uz LU - kas tieši neapmierina RSU?
Te jau minēja par to, ka k/d pārrākstīšana ir bezmaksas, bet ir svarīga nianse - LU k/d var pārrakstīt tikai 1x - respektīvi, rakstat kopā visi 1x, uzraksti nesekmīgi, vari rakstīt 2x, bet, ja arī ar 2x uzrakstīji nesekmīgi, tad viss kurss jāpārkārto no jauna un, protams, arī maksā no jauna par visu kursu (cik esmu dzirdējusi no paziņām, kas studē RSU, tad tur tā nav, var rakstīt vairākas reizes un, ja tāpat nesanāk, tad ir iespēja vēlreiz pārkārtot šo priekšmetu ar citu kursu, bet nav jāmaksā vēlreiz par visu studiju kursu). Savukārt par eksāmenu pārrakstīšanu ir tā, ka vari pārrakstīt 2x (par 1x vairāk, nekā k/d), bet eksāmenu pārrakstīšana jau no pirmās reizes ir maksas pakalpojums un arī - ja abas reizes nepārraksti, tad viss kurss jāpārkārto no jauna ar visu pilnu kursa maksu.
Vēl, atšķirībā no RSU, LU tu studē vairākus priekšmetus semestrī un tad katra semestra beigās ir sesija, kurā kārto visus priekšmetus. Cik zinu, tad attiecīgi RSU ir savādāk - tu mācies, piem., 2 mēnešus vienu priekšmetu un tad uzreiz arī eksāmens pēc tā. Redzu savā ziņā plusus šādam RSU modelim, jo lielākoties koncentrējies tieši šis priekšmetam, nevis beigās kārto eksāmenus dažādos studiju kursos vienā mēnesī, kas citreiz baigi jauc galvu.
Studiju maksa arī RSU ir daudz zemāka, nekā LU.
Par pasniedzējiem - manuprāt, tas jau kā visās augstskolās - ir labāki, ir ne tik labi.
Par studiju formu LU - bakalauriem tagad ir palikušas tikai PLK jeb pilna laika klātiene, studē standartā katru darba dienu no rīta līdz vakaram un, ja strādā normālu darbu, tad šī forma laikam nederēs. Otra ir NLN jeb nepilna laika neklātiene un tajā studijas ir 2x mēnesī sestdienās no rīta līdz vakaram. It kā nav katras brīvdienas jādodas uz studijām, bet līdz ar to pašam ir jāapgūst daudz vairāk, jo, lai gan studiju ilgums ir par 1 gadu garāks, nekā PLK, tāpat tās kontaktlekcijas ir daudz mazāk. Bet atkal viss atkarīgs no paša - ir studenti, kas labāk uztver vielu, paši meklējot info, bet lielākoties tomēr liels pluss, ka pasniedzējs var daudz labāk izskaidrot un arī tu vairāk informācijas vari iegūt no pasniedzēja, ja ir daudz kontaktlekciju. NLK jen nepilna laika klātiene vairs bakalauriem nav, tā pamatā bija katru darba dienu no 18:15 - 21:30 un studiju ilgums bija 3.5gadi, bet, kā jau rakstīju, tad šī studiju forma vairs netiek realizēta.
Ja ir kādi konkrēti jautājumi, droši vari privāti rakstīt, nu vai arī tepat, bet tas tā uz sitienu, kas pirmais ienāca prātā, par ko varu sniegt atsauksmi ;)

Sveiki! Mani arī interesē studijas tiesību zinātņu bakalaurā 😊 Gribētos uzzināt viedokli tīri par studiju ikdienu (vai bija grūti mācīties, vai pietika laika citām aktivitātēm, cik ilgs ir vasaras brīvlaiks...)
27.06.2022 02:57 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Par RSU nemāku teikt, bet kolēģei arī nepatika. Pati pabeidzu LU un tagad esmu finiša taisnē maģistros. Par LU man ir tikai labākie vārdi - pasniedzēji ir īstas zvaigznes savā jomā, ja apmeklē seminārus, gatavojas tiem un loģiskā domāšana strādā, tad bakalauri nav grūti. Vairāk jāiespringst ir sesijās. Attiecībā uz maģistriem gan man neliela vilšanās, bet tas dēļ jurista kvalifikācijas eksāmena, jo viss studiju process maģistros ir pakārtots tam eksāmenam.
Vēl ieteiktu padomāt, vai Tu plāno studēt arī maģistrantūrā (tikai tad var dabūt jurista kvalifikāciju). Ja plāno, tad noteikti vai nu bakalaurus vai maģistus iesaku izvēlēties LU.
27.06.2022 14:02 |
 
Reitings 165
Reģ: 09.12.2022
Es mācos LU. Man ir arī pieredze bijusi RSU. Teikšu tā, no sākuma ļoti nepatika un gribēju iet prom, jo nespēju izturēt augstprātīgo attieksmi no pasniedzējiem. Bet ar laiku es sapratu, ka RSU ir nedaudz vieglāk, pasniedzeji mēdz pievērt acis, pielikt punktiņu klāt, draudzīgāki, jo (un šis ir man subjektīvs vērtējums) man ir aizdomas, kas RSU neiet tik viegli noturēt reitingus un tāpēc nākas šādi pašmaukties. Jā, LU ar tevi neviens neauklējas, bet iemācīt viņi māk un ar pasniedzējiem arī var lepoties - cūkas, bet tomēr iemāca un ir nozaru līderi.
09.02.2023 14:14 |
 
Reitings 33
Reģ: 07.03.2015
Labāk LU
18.02.2023 14:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits