Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bakalaura darba aizstāvēšanas stress

 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Sveikas!
Es vakar pabeidzu bakalaura darbu, visu sakārtoju, šodien iesēju un pirmdien braucu nodot, bet man jau tagad ir nenormāls stress.
Galvenokārt tāpēc, ka zinu, ka darbs nav labs. Uz augsto vērtējumu es arī nepretendēju, viss ir noriebies un man vajag tikai pabeigt studijas.... darba vadītājs parakstīja, bet teica, ka darbs nav spīdošs, nav būtiska zinātniskā pienesuma, vairāk aprakstošs un tāds, kur es izvērtējot sliecos piekrist vienam vai citam autoram.. bet ne piedāvāju kaut ko orģinālu... kopumā novēlēja veiksmi, bet teica, ka ne uz ko augstu cerēt nevar..
Un es tagad par to visu laiku domāju, maļu uz riņķi galvā...
Ceru, ka sekmīgi būs... bet ja nav?
Zinu, ka aizstāvēšana varētu pacelt vērtējumu, bet nevaru piesēsties pie tā, jo visu laiku stress...eh... man vēl nav recencijas, varbūt pagaidīt līdz tai? Bet tad jau būs vēl lielāks stress, kad ieraudzīšu vērtējumu...
Es nezinu, kāpēc mani šis tā satrauc. Šķiet, ka jābūt sekmīgam. Nu savādāk nevar. Bet ja nu nav? Zinu, ka jādomā pozitīvi, bet nevaru... bez tam bakalaura atzīme manā dzīvē neko nemainīs... ajj..
Kā jums gāja aizstāvēšanā?
Kā ieteiktu gatavoties, ja darbs nav pārāk labs?
Kā nestresot par lietām, kuras vairāk nevar mainīt?

Šķiet, ka es nojūgšos vienkārši līz to darbu aizstāvēšu....
P.S esmu cilvēks kas bēg no publiskās runas kā velns no krusta, līdz ar to tas papildus uzjundī asinis, ne tikai, ka darbs ne pāŗāk labs...
21.05.2022 20:59 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Liga39 @ 23.05.2022 21:31

Izturība noderēs, paldies! Jums jau iesiets bija jānodod? Pirms tam bija plaģiāta pārbaude? Es nedomāju, ka recenzents liktu nesekmīgu vērtējumu, jābūt nu tiešām kaut kam pilnīgi ārkārtējam, lai tā notiktu! Kad zināsi vērtējumu?

Iesiets bija jānodod līdz šodienai. Es nodevu jau piektdien, jo pacietības vadzis bija pilns. Pirms tam sanāca burtiski diennakti negulēt, jo formēju atsauces, literatūras sarakstu... pārbaudīju gramatiku.. liku klāt atsevišķās vietā tekstu... Murgs....tagad pārlasot saprotu, ka pēc stila teikumi vietām ir drausmīgi un ļoti gari. Nezinu kāpēc neprotu normāli rakstīt, ceru, recenzents nav gramatikas guru, jo tajos garajos teikumos gan jau ir problēmas ar pieturzīmēm... un atseviškas atsauces varētu izbrāķēt par cik metodiskajos noteikumis tss viss nebija atrunāts, tad meklēju is ir citām uni un gudroju savu versiju...
Recenzentu man jau paziņoja un aizstāvēšana 2.jūnijā, bet kad recenzents izvērtēs nezinu. Gan jau pec tam, kas būs beidzies iesniegšana termiņš, tad arī viņiem nodos darbus un kaut kad būs recenzija.
Bail man ir ļoti no tās, jo darbu rakstīju, kopā visu saliekot....nu, kādas nepilnas 2 nedēļas(parasti parakstīju 2 dienas, vairākas nedēļas neko, tad atkal parakstu un tad neko). Vienīgais labums, ka biju iesākusi so tēmu kursa darbā, tāpēc bija nedaudz vieglāk... bet nu vadītājs dusmīgs, ka nekomunicēju un frāzes, ka darbs būtiski bija jāuzlabo mani biedē...
Pašlaik gribas tikai pabeigt studijas :D jo jūtos emocionāli iztukšota, izbesījusies nelaimīga par to darbu
23.05.2022 22:45 |
 
Reitings 133
Reģ: 14.08.2013
Meitenex @ 23.05.2022 20:16

Oh, izturību.
Manu darbu vadītājs redzēja kādas 4x(bet nu reāli ieteica kaut ko labot tikai vienu, pārējās bija dusmīgs un teica, ka vajadzēja laicīgi rakstīt, visu laiku saņēmu kritiku.... ar frāzēm "Darbs būtiski jāuzlabo", es laboju, bet frāzes atkārtojās... nezinu ko sagaidīt) Nospļāvos un iesniedzu. Tagad domāju, ka varēju piestrādāt...bet nu jau par vēlu.

Izturība noderēs, paldies! Jums jau iesiets bija jānodod? Pirms tam bija plaģiāta pārbaude? Es nedomāju, ka recenzents liktu nesekmīgu vērtējumu, jābūt nu tiešām kaut kam pilnīgi ārkārtējam, lai tā notiktu! Kad zināsi vērtējumu?
23.05.2022 21:31 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
+ man iedalīts ļoti stingrs pasniedzējs kā rezcenzents, bail, ka neieliek nesekmīgi
23.05.2022 20:19 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Man vienkārši vajag sekmīgu, jo saprotu, ka darbs nedaudz haotisks, tas ir, teikumos vārdi atkārtojas vietām, tas stiliņš vietām pieklibo, secinājuos it kā ir priekšlikumi, bet nekas grandiozns..
viemīgais, ka smierina, ka ir cilēvki, kas iesneidz trakākus darbus un pabeidz..
23.05.2022 20:18 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Liga39 @ 23.05.2022 17:20
Bakalauru aizstāvēju pagājušajā gadā, īsā termiņā izstrādāju, pa naktīm lielākoties, kad bebis gulēja, bija traki, bet rezultāts pēc vērtējuma izcils, lai gan pašai tā nelikās! Šogad jāaizstāv maģistrs, iesniegšanas termiņš - piektdiena, darbu ne reizi nav lasījusi darba vadītāja (biju uz vienu konsultāciju, teica, ka studenti viņai paši darbus rakstot, ja vēl nepieciešama konsultācija, lai sazinos). Tā nu pati klabinu ar cerību, ka apstiprinās un paspēšu termiņos, bet iet grūti. Es būtu laimīga par pabeigtu darbu, bet diemžēl realitāte ir cita - kā varde piena krūkā sviestu kuļu?

Oh, izturību.
Manu darbu vadītājs redzēja kādas 4x(bet nu reāli ieteica kaut ko labot tikai vienu, pārējās bija dusmīgs un teica, ka vajadzēja laicīgi rakstīt, visu laiku saņēmu kritiku.... ar frāzēm "Darbs būtiski jāuzlabo", es laboju, bet frāzes atkārtojās... nezinu ko sagaidīt) Nospļāvos un iesniedzu. Tagad domāju, ka varēju piestrādāt...bet nu jau par vēlu.
23.05.2022 20:16 |
 
Reitings 356
Reģ: 03.10.2013
oi, tas bija sen, bet atceros, ka vienīgais ko gaidīju, lai ir sekmīgi. Darbu rakstīju pati, mazliet jau ūdeni palēju un šķita, ka būs galīgi slikti, taču nebija tik traki, recenzents ielika 10, darba vadītāja 9. Par pāris drukas kļūdām darbā nepārdzīvot, izrādās citiem to ir daudz vairāk.
Aizstāvēšanā galvenais labi pārzināt savu darbu un pārliecinoši atbildēt uz jautājumiem, runāt tā lai citiem ir interesanti klausīties, citādāk komisijai miegs uznāks. Vēl iesaku prezentācijā nelikt slaidos garus aprakstošus tekstus, kurus pēc tam monotoni nolasa, labāk īsu konspektu ar galvenajiem punktiem un to garo tekstu sagatavot kā runu. kaut kā tā, lai veicas.
23.05.2022 17:45 |
 
Reitings 133
Reģ: 14.08.2013
Bakalauru aizstāvēju pagājušajā gadā, īsā termiņā izstrādāju, pa naktīm lielākoties, kad bebis gulēja, bija traki, bet rezultāts pēc vērtējuma izcils, lai gan pašai tā nelikās! Šogad jāaizstāv maģistrs, iesniegšanas termiņš - piektdiena, darbu ne reizi nav lasījusi darba vadītāja (biju uz vienu konsultāciju, teica, ka studenti viņai paši darbus rakstot, ja vēl nepieciešama konsultācija, lai sazinos). Tā nu pati klabinu ar cerību, ka apstiprinās un paspēšu termiņos, bet iet grūti. Es būtu laimīga par pabeigtu darbu, bet diemžēl realitāte ir cita - kā varde piena krūkā sviestu kuļu😁
23.05.2022 17:20 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
unicorngirl @ 22.05.2022 23:01
Saprotu Tevi :) man ir otrādāk! Vadītāja saka, ka mans darbs ir labs un viņa domā, ka tiks novērtēts ar 8+, bet man pašai viņš nešķiet labs. Jā, es ieguldīju daudz laika un zinu katru teikumu savā darbā. Par manu tēmu nav tapis vēl neviens darbs, tāpēc pasniedzējiem ir interesanti lasīt un klausīties, bet bažas manī rada tas, ka mana vadītāja pirmo gadu vada bakalaura darbu un viņai vēl nav tik liela pieredze.. viņa nav redzējusi, pie kā recenzenti "piekasās" un kādas ir citu studentu kļūdas. Ja Tava vadītāja nevada pirmo gadu, vispār sēdi mierīga, viss būs! Bet arī es sevi mierinu ar to, ka ja darbs ir izdarīts un labojumi tomēr arī ir veikti, saskaņojot ar vadītāju, tad viss būs labi. Ja Tev būtu iespēja palasīt citus bakalaura darbus, Tu noteikti saprastu, ka pabeidz studenti ar diametrāli pretēju ieguldījumu- gan tie, kuri pēdējās dienās lējuši tur ūdeni, gan tie, kuri mēnešiem veikuši pētījumu.

Man tur sanāca tādi sūdi, ka es ar darba vadītāju īsti nevedās komunikācija. Gan viņš ilgi neatbildēja(vidēji 5-8 dienās tikai saņēmu atbildi, kamēr citi kursa biedri tajā pat vai nākamajā), ieteica arī virspusēji - tas nav labi, vajadzētu papildināt utml, bet tā konkrēti kā citiem kursa darbiem nē. Ar mani neauklējās. Tāpēc man reizēm sajūta, ka es pati būtu vadījusi savu darbu, jo ar visiem sūdiem bija jātiek pašai garām. Bija arī kļūdas no manas puses - menlrakstu un pašu darbu sūtīju termiņu beidzamajās dienās, bet nu aj...
Nevada gan pirmo gadu. Un citus darbus esmu redzējusi. tā kā studēju lu, mums datu bāze ir pieejama. Secināju, ka ir dažādi - ir ļoti labi, ir it kā vidēji, ir arī tādi, kur pat darbs nav atbilstoši metodiskajiem noformēts, nerunājot jau par saturu, kur secinājumi ir kaut kas basic, ko jebkurš zinātu, ja būtu izlasījis pāris rakstus internetā par tematu.
Bet nu aj, kritika mani lauž no kātiem. Īpaši jau tāpēc, ka studiju darbus rakstīju labi, tad tagad ar visām lietām, ka snotika privātajā dzīvē palaidos... un laikam pirmo x studiju pieredzē uznāca paranoja, ka būs nesekmīgi(nu es zinu, ka jābūt būtu sekmīgi, bet ja nu..)
23.05.2022 00:21 |
 
Reitings 206
Reģ: 18.08.2015
Saprotu Tevi :) man ir otrādāk! Vadītāja saka, ka mans darbs ir labs un viņa domā, ka tiks novērtēts ar 8+, bet man pašai viņš nešķiet labs. Jā, es ieguldīju daudz laika un zinu katru teikumu savā darbā. Par manu tēmu nav tapis vēl neviens darbs, tāpēc pasniedzējiem ir interesanti lasīt un klausīties, bet bažas manī rada tas, ka mana vadītāja pirmo gadu vada bakalaura darbu un viņai vēl nav tik liela pieredze.. viņa nav redzējusi, pie kā recenzenti "piekasās" un kādas ir citu studentu kļūdas. Ja Tava vadītāja nevada pirmo gadu, vispār sēdi mierīga, viss būs! Bet arī es sevi mierinu ar to, ka ja darbs ir izdarīts un labojumi tomēr arī ir veikti, saskaņojot ar vadītāju, tad viss būs labi. Ja Tev būtu iespēja palasīt citus bakalaura darbus, Tu noteikti saprastu, ka pabeidz studenti ar diametrāli pretēju ieguldījumu- gan tie, kuri pēdējās dienās lējuši tur ūdeni, gan tie, kuri mēnešiem veikuši pētījumu.
22.05.2022 23:01 |
 
Reitings 20
Reģ: 22.05.2022
Pārsvarā uzdod jautājumus, kas bija recenzijā, tāpēc labi sagatavojies uz to jautājumu vai jautājumiem. Var arī prasīt, kas secinājumos rakstīts, par pašu darbu, kas nav secinājumi, parasti neprasa. Lai nav ļoti jāuztraucas, izmēģini runu pāris reizes. Šaubos, ka darbs būtu nesekmīgs, tā varētu tikai būt, ja plaģiāts vai nav iesniegts termiņā. Lai izdodas!
22.05.2022 00:57 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Zane313 @ 21.05.2022 23:01
Kurš vainīgs, ka darbs nav labs?

Pati. Apzinos to. :) Bet nu tagad neko nevar mainīt - atliek sagatavoties aizstāvēt, bet par to stresiņš
22.05.2022 00:26 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
pradacandy @ 21.05.2022 23:14
Sagaidi recenziju, tak sekmīgs notiekti būs, tad jau darba vadītājs nebūtu parakstījis darbu ? šis viss atgādina mani pirms vairākiem gadiem, protams, tagad šķiet traki tā stresot un pārdzīvot, labāk iedzer baldriānus un nomierinies, īsti jau vairāk neko nevari mainīt. Vai tad vispār ir bijis kāds gadījums, kad ieliek nesekmīgu atzīmi? Man šķiet, ka neesmu tā dzirdējusi..

Es nezinu īsti... ir bijis, ka studentus nepielaiž. Nu labi, mani pielaida, bet nu.. es nezinu, es laikam ļoti asi uztveru kritiku un man ir bail aizstāvēties, zinot, ka daudz kur "piesieties". Kopumā es pārzinu savu darbu, bet tāpat baidos, ja uz kādu jautājumu neatbildēšu vai nepārliecinoši atbildēšu un ieliks nesekmīgu.
22.05.2022 00:26 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Sagaidi recenziju, tak sekmīgs notiekti būs, tad jau darba vadītājs nebūtu parakstījis darbu 😁 šis viss atgādina mani pirms vairākiem gadiem, protams, tagad šķiet traki tā stresot un pārdzīvot, labāk iedzer baldriānus un nomierinies, īsti jau vairāk neko nevari mainīt. Vai tad vispār ir bijis kāds gadījums, kad ieliek nesekmīgu atzīmi? Man šķiet, ka neesmu tā dzirdējusi..
21.05.2022 23:14 |
 
Reitings 226
Reģ: 27.06.2014
Kurš vainīgs, ka darbs nav labs?
21.05.2022 23:01 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Saprotu, ka skan histēriski un man vajadzētu laikam paņemt 2-3 dienu pauzi un tad kādā trešdienā sākt gatavoties aizstāvēšanai, jo tāpat aizstāvēšana tikai jūnija sākumā....bet nu, es nezinu vai spēšu relaksēties, jo lai arī kā censtos sevi nodarbināt, uznāk panikas
21.05.2022 21:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits