Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīves izvēles

 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Sveikas!
Tūlīt dabūšu bakalauru tiesību zinātnēs, bet sajūta, ka tas nav mans... nostiprinājās jau 2.kursā, bet tad nezināju, ko citu darīt(tagad arī nē..) un paliku, tūlīt bakalaurs jāaizstāv, tāpēc būtu stulbi aiziet prom no studijām. Jāpabeidz ir. Pēdējie metri...
Domājot par izlaidumu mani pārņem skumjas... jo nezinu kur tālāk iet... gadu brīvu paņemt un tad izdomāt vai gribu maģistrus? Jo it kā reizēm ir sajūta, nē, točna nē(piemēram, pašlaik, kad bakalaura darbs min uz papēžiem), reizēm šķiet, ka eu, ir tiesību nozares, kas patīk, varbūt saies...
Svārstīgi.
Jūs esat ņēmušas gadu brīvu? Kā tad izdomājāt - studēsiet vai metīsiet mieru? Ko vispār studējat un vai nenožēlojat?
19.05.2022 21:04 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Tiesību zinātnēs maģistrs ir diezgan obligāts, lai varētu normāli strādāt. Pēc pārtraukuma saņemties ir grūtāk, ja tā motivācija jau tā ir šaubīga, cerēt, ka tev pa gadu uznāks apgaismība, ir diezgan optimistiski. Visdrīzāk sāksi strādāt un negribēsi turpināt mocīties.
19.05.2022 21:33 |
 
Reitings 126
Reģ: 02.04.2022
Ieteiktu turpināt neņemot pārtraukumu.
Un par to, ka jurisprudence iespējams nav tev neskumsti. Pat ja izvēlēsies maģistru iet kaut kur citur, juridiskās zināšanas tev ļoti palīdzēs dzīvē - gan uz papīra, gan tīri praktiski.
19.05.2022 21:37 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Motherofdragons @ 19.05.2022 21:33
Tiesību zinātnēs maģistrs ir diezgan obligāts, lai varētu normāli strādāt. Pēc pārtraukuma saņemties ir grūtāk, ja tā motivācija jau tā ir šaubīga, cerēt, ka tev pa gadu uznāks apgaismība, ir diezgan optimistiski. Visdrīzāk sāksi strādāt un negribēsi turpināt mocīties.

To zinu, ka maģistrs obligāts diez gan. Bet nezinu vai gribu būt jurisprudencē. It kā nebija slikti, zināšanas vērtīgas, nevajadzēja ne centa maksāt, jo biju budžetā. Viss super, bet, salīdzinot kā dažiem kursa biedriem var redzēt, ka ir iekšās tas, man tas nav.. neuzskatu arī sevi par baigi gudru, vienkārši salīdzinoši laba atmiņa un centība..nedomāju, ka būšu jomas profesionāle, bet citu variantu ko studēt nav.
Nē nu it kā mani saista, piemēram, māksla/kultūra, bet neietu to studēt, jo tās tikai tādas intereses, grādam nebūtu jēgas.
Vispār reizēm šķiet, ka studēt nav priekš manis... it kā ar akadēmiskajām prasībām tieku galā mierīgi, bet tas stress, sabojātie nervi, kas bija pa šiem 3 gadiem...oj, nezinu vai esmu uz ko tādu vēl gatava :D
19.05.2022 21:48 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Es brīnos par Tiem cilvēkiem!
sākumā Nosez
- 9 gadus pamatskola
-Tad vidusskola 3 gadus /4 gadi tehnikums
- augstākā izglītība 4 gadi
-tad maģistru un vēl kādi brīnumi
secinājums : pusi jeb lielāko daļu dzīves sēdi un pavadi mācoties un stresojot par eksāmeniem u.t..
*Pēc tam pelni 600-800€ ,un maksā studiju kredītus ar procentiem!
19.05.2022 22:06 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Tiesību zināšanas var noderēt arī strādājot HR. Un tieslietas daudz novirzienu kur iet.
Kādu Tu iztēlojies vēlamo darba ikdienu, darba saturu, kaut vai kaut kas par to, ko Tu gribētu darit?
Sāksi strādāt un pamazām sāksi apjaust kas patīk, kas ne.
Varbūt patīk valodas? Skandināvu valodas tiek ļoti augsti vērtētas darba tirgū.
19.05.2022 22:45 |
 
Reitings 2037
Reģ: 21.02.2015
Es Tavā vietā pabeigtu, protams, bakalauru. Iestātos uzreiz maģistrā, dabūtu budžeta vietu, ja Tev tik labas atzīmes. Ja kas, pēc tam paņemsi akadēmisko jebkurā brīdī, bet jau ar budžeta vietu vismaz. Tad pamēģinātu kaut kur pastrādāt, varbūt tajā pašā tiesā par sekretāri vai kādā ZAB kā palīgs. Tīri saprast “virtuvi”. Un tad, ja galīgi nepatīk, tad domāt tālāk. Šobrīd Tu neesi pat izmēģinājusi šo profesiju, dod tai iespēju! Studijas ir viens, darba dzīve kas cits.
No mana lu jf gada ļoti daudz nemaz nestudēja tālāk maģistros, bet daudzi, kas studēja, tāpat pēc pāris gadiņiem aizgāja kur citur strādāt. Tāda ir tā specifika, bet varbūt Tev iepatiksies. Izmēģināt noteikti ir vērts, ja esi tik tālu tikusi.
Un starp citu, tie, kas studiju gados man nešķita, ka sasniegs jebko vispār, tagad strādā tiešām labos amatos. Un otrādi - studiju spīdekļi ir klerki ar 800€ algu. Ļoti dažādi, nenoraksti sevi pirms laika :)
19.05.2022 22:52 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Santa1992 @ 19.05.2022 22:45
Tiesību zināšanas var noderēt arī strādājot HR. Un tieslietas daudz novirzienu kur iet.
Kādu Tu iztēlojies vēlamo darba ikdienu, darba saturu, kaut vai kaut kas par to, ko Tu gribētu darit?
Sāksi strādāt un pamazām sāksi apjaust kas patīk, kas ne.
Varbūt patīk valodas? Skandināvu valodas tiek ļoti augsti vērtētas darba tirgū.

Tā kā esmu strādājusi apkalpojošā sfērā ar klientiem, tad saprotu, ka tas īsti nav mans - katru dienu viens un tas pats. Tajā pat laikā es pat domāju, ka gribētu ofisa darbu, bet vairāk tā, ka es izdaru savu darbu un mani liek mierā. Pat ja tie pienākumi diendienā ir vieni tie paši, vismaz, lai ik pareizei kaut kas jauns/interesants.Man īpaši komunicēt ar cilvēkiem nepatīk. Drīzāk tas varētu būt darbs ar papīriem, kas patiktu. Patīk labi izdarīt savu darbiņu. Varētu teikt, ka esmu uz detaļām orientēta.
20.05.2022 00:43 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Bordo @ 19.05.2022 22:52
Es Tavā vietā pabeigtu, protams, bakalauru. Iestātos uzreiz maģistrā, dabūtu budžeta vietu, ja Tev tik labas atzīmes. Ja kas, pēc tam paņemsi akadēmisko jebkurā brīdī, bet jau ar budžeta vietu vismaz. Tad pamēģinātu kaut kur pastrādāt, varbūt tajā pašā tiesā par sekretāri vai kādā ZAB kā palīgs. Tīri saprast “virtuvi”. Un tad, ja galīgi nepatīk, tad domāt tālāk. Šobrīd Tu neesi pat izmēģinājusi šo profesiju, dod tai iespēju! Studijas ir viens, darba dzīve kas cits.
No mana lu jf gada ļoti daudz nemaz nestudēja tālāk maģistros, bet daudzi, kas studēja, tāpat pēc pāris gadiņiem aizgāja kur citur strādāt. Tāda ir tā specifika, bet varbūt Tev iepatiksies. Izmēģināt noteikti ir vērts, ja esi tik tālu tikusi.
Un starp citu, tie, kas studiju gados man nešķita, ka sasniegs jebko vispār, tagad strādā tiešām labos amatos. Un otrādi - studiju spīdekļi ir klerki ar 800€ algu. Ļoti dažādi, nenoraksti sevi pirms laika :)

Nē nu ja ir budžets, tad, protams, var, bet objektīvi skatoties - tagad ir iestājpārbaudījums uz budžetu maģistros. Un par to bail. Ir kursā pāris spīdekļi, kas noteikti ļoti labi to uzrakstīs. Un atzīmēs 8 pagaidām vidējā. bet izskatās, ka bakalaura darbs novilks pamatīgi uz leju kopējo vērtējumu, jo šim 12KP un es biju diez gan slinka rakstītāja, pat vadītājs saka, ka nu darbs esot tāds ļoti viduvējs(nē nu es ceru, ka būs sakarīgs recenzents un aizstāvēšanā izvilkšu, bet nu es īpaši nepaļaujos uz cerībām, jau gatavojos, ka varētu būt par šo kāds piecinieks).
Eh, laikam jāmēģina tāpat iet uz budžetu, ja netikšu, tad domāšu vai gribu maksāt. Un par to darbu nozarē, jā, ir doma pastrādāt par tiesas sēžu sekretāri iesākumam, tā kā no advokatūras man bail un nepatīk tā doma(zinu, ka palīgam jau vairāk sagatavot dokumentus, apkopot atziņas, likumprojektus izlasīt utml, bet tomēr nepatīk doma par advokatūru). Ar pilna laika studijām nevarēja savienot tiesas sēžu sekretāres darbu, tagad jau atradu sludinājumu, būs jāsūta CV
20.05.2022 00:48 |
 
Moderators
Reitings 3681
Reģ: 13.11.2016
Esmu studējusi tiesību zinātnes, esmu ļoti apmierināta ar savu izvēli, strādāju specialitātē. Tiesību zinātņu priekšrocība ir tā, ka ir ļoti plašas un daudzveidīgas darba iespējas. Gana daudz kur var arī normāli nopelnīt.
Vēl tas ir darbs gan ar cilvēkiem, gan ar "papīriem". Runāšana ar cilvēkiem, ar kuriem tu strādā, nereti ir mazākā darba daļa.
Ja esi strādājusi klientu apkalpošanā, iespējas nemaz neapzinies, ka nestrādāt vispār ar klientiem tev varbūt pat nepatiktu. Varbūt tev derētu tieši jurista darbs, kas nozīmē, ka darbs tiešā veidā ar cilvēkiem nav ne tuvu visu darba laiku.
20.05.2022 08:41 |
 
Moderators
Reitings 3681
Reģ: 13.11.2016
Starp citu, tam, ka patīk labi izdarīt savu darbu un esi uz detaļām orientēta, var būt ļoti pozitīva nozīme jurista darbā.
20.05.2022 08:46 |
 
Reitings 2037
Reģ: 21.02.2015
law7 @ 20.05.2022 08:46
Starp citu, tam, ka patīk labi izdarīt savu darbu un esi uz detaļām orientēta, var būt ļoti pozitīva nozīme jurista darbā.

Piekrītu! Tev šobrīd vēl ir nav izveidojusies izpratne par šo jomu kā tādu. Nevar izdarīt secinājumus pēc studijām vien. Ja esi precīza, uzmanīga- tici man, tas ir ļoti daudz. Nav nekā kaitinošāka par juristu, kurš pieļauj neuzmanības kļūdas un neizlabo kadastra numuru līgumā, piemēram.
Pamēģini tikt maģistros budžetā, domāju, ka Tev ir ļoti labas izredzes, ja jau visus gadus biji budžetā.
Un ZAB vietā vari būt kā asistents jebkur citur- notāra birojā, piemēram. Vienkārši pamēģini :)
20.05.2022 08:54 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Es ņēmu 3 gadus brīvus. Ir kolēģi, kas var teikt 20 gadus paņem ''brīvus'', un tad dabū papīru, jo darbs prasa. Viņiem to ir arī viegli darīt, jo tāpat praktiski visu vielu no darba prakses zina.
20.05.2022 10:51 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Es, acīmredzot, izteikšu nepopulāru viedokli, bet tavā vietā neņemtu pauzi, bet ietu maģistrā kādā citā jomā. Taču ar tiesību zinātnes bakalauru ir iespējams mācīties arī citas ar to īpaši nesaistītas jomas.
Vai jēga turpināt maģistru tiesību zinātnē un arī pēc tam nožēlot? Vienmēr dzīvē pastāv iespēja iemācīties ko jaunu. Vismaz izmēģināt. Ja rokas stiepsies atpakaļ uz tiesību zinātni, tad aiziet.
20.05.2022 11:31 |
 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Es pabeidzot tiesību zinātnes bakalauros paņēmu pauzi gadu, tad sāku studēt ko ciru, ko sen gribeju.
Bet ja tev nav vēlmju, domāju, ka visdrizak uzreiz statis maģistros un meginatu budžetu izcelt. Ja izceltu, tad studētu ub ja nevar - viebmer var panemt akadēmisko. Ja nav budzets, tad varbut, ja skiet, ka nav tavs, tad nevajag tērēt naudu/nemt kreditu.
Bet ja ir budzets - domaju ir verts. Pameginat ari pastradat nozare, tad sapratisi
20.05.2022 13:16 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Jā, centīšos tikt budžetā, ja nesanāks - tad domāšu. Cerams, ka vēl 2 studiju gadiem nervu pietiks
20.05.2022 13:40 |
 
Reitings 176
Reģ: 31.03.2020
mollia @ 20.05.2022 11:31
Es, acīmredzot, izteikšu nepopulāru viedokli, bet tavā vietā neņemtu pauzi, bet ietu maģistrā kādā citā jomā. Taču ar tiesību zinātnes bakalauru ir iespējams mācīties arī citas ar to īpaši nesaistītas jomas.
Vai jēga turpināt maģistru tiesību zinātnē un arī pēc tam nožēlot? Vienmēr dzīvē pastāv iespēja iemācīties ko jaunu. Vismaz izmēģināt. Ja rokas stiepsies atpakaļ uz tiesību zinātni, tad aiziet.

Pilnībā piekrītu šim viedoklim!!!
20.05.2022 17:23 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Vai Tev ir prakstiska pieredze jurisprudencē?Ja nav,es Tev iesaku pamēģināt un saprast,vai patīk,vai ne.Bet gada pārtraukums nav tik slikti.Aizej prakse vasara un tad saproti,vai tas ir Tavs.ja nē,tad need uz maģistriem,tikai tērēsi laiku un naudu.
20.05.2022 17:32 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Studijas un prakse ir pilnīgi dažāda lietas.Ja neinteresē advokātu biroju,ej uz banku vai citur normala vieta prakse,ja ir interese palikt pēc prakses.
20.05.2022 17:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)