Bērna disciplinēšana ar sišanu?!

 
Reitings 2067
Reģ: 26.11.2021
Sveiki, pienākusi kārta arī man prasīt “viedokli no malas”. Situācija tāda:
Mans bērns (3gv), mācās kopā ar diviem radu bērniem (4 un 5 gv) dārziņā. Nezinu, varbūt pasaulē eksistē bērni bez palaidnībām, bet.. ja radu bērni sāk mājās darīt kādas palaidnības, pie visām palaidnībām tiek vainots tikai mans bērns, ka dārziņā no mana bērna esot tas iemàcīts. Es jau gan, protams, oponēju, ka nevar būt, jo dārziņā ir vēl 20 citi, bet nē, radu bērnu māte vaino tikai manējo. Pēdējais gadījums ar slikto uzvedību bija vakardien. Manam bēram uz bd pakaļ atnācis tētis, bērns vēl negrib iet mājās, parāda tētim mēli un saka nē, nē. To visu redz radu bērni un vecākais radu bērns saka:” vajag iesist ar siksnu, kā to dara mans tētis”. Un šorīt, kad vīrs bd satika radu bērnu mammu, viņa tā arī teikusi, ka viņu vecākais bērns(5gv) vakardien dabūjis pa muti, jo rādījis mēli un atdarinājis mūsu (3gv) bērnu. Es saku, mēs mājās runājam un stāstam, ka tā nedrīkst, bet es savu bērnu nesitīšu! Mēs varam sakliegt un piedraudēt, bet vai tiešām ir jāsit? Radu bērnu vecāki, savu bērnu sišanu uzskata par normu, jo viņi nesaprotot ja vienreiz pasaka.. saka, ka mums izaugšot mežonis, bet viņu bērni bd esot eņģelīši.
Kāds ir jūsu “viedoklis no malas”. Tiešām visus bērnus vajag dauzīt par sliktu uzvedību? Tiešām tikai viens ir vainojams pie sliktas uzvedības? Man žēl to radu bērnu, par to, ka katru reizi viņus sit, par sliktu izvedību. Bet radiniece tikai uzbrēca:” kā gribu, tā audzinu savus bērnus un visār, kur tev ir pierādījumi, ka situ! Labāk audzini savu mežoni, kas rāda mēli!”
17.05.2022 11:27 |
 
Reitings 2067
Reģ: 26.11.2021
Bet vēl jau ir epizodes no mājām, jo ne jau velti bērns saka, ka vajag iesist ar siksnu, kā to dara tētis. Radu bērnu ome vēl aprakstīja situāciju, kas bijusi pie viņas. Lielais bērns izdarījis kaut kādu blēņu, māte to redzējusi, skrējusi virsū. Bērns notupies uz grīdas, sarāvies mazā kamoliņā un ar rokām apsedzis galvu.
17.05.2022 14:25 |
 
Reitings 2067
Reģ: 26.11.2021
woman_wonderland @ 17.05.2022 13:48
jūs jau te pārspīlējat ar to sišanu. esat redzējušas kādu sistu bērnu? ar zilumiem? rētām vai ko tādu?
uzšaut pa dibenu ar roku vai siksnu - neredzu neko traku, ja vien bija pamatoti. man arī bērnībā par sūdiem pāris reizes uzšāva pa dibenu. un? za to vairāk nedarīju neko tādu, kas izvestu vecākus.

Vienu reizi sita pa muti, jo jaunākais (4g) bija “apsaukājis” vecāko (5g). Otra, man zināmā reize, bija vakardien, kad vecākais (5g), parādīja mēli- par to iesita pa muti.
17.05.2022 14:21 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Es neatbalstu sišanu. Nekādos apstākļos. Ja gadījumā ar runāšanu bērns nesaprot, ka darījis muļķības un turpina ākstīties, tad es vestu pie psihologa. Un tik ilgi, kamēr sāk mainīties uzvedība. Bet domāju, ka ja jau no paša sākuma bērnu pareizi audzina un stāsta laicīgi, ko ir pieņemts darīt - ko nē, tad maza iespēja, ka izaugs par briesmoni.
Mani bērnībā sita gan mamma, gan ome par nepaklausību. Mamma ar siksnu, ome - ar elektrisko mušu ķeramo ("raketi"). Un tā kā man ir bail no elektrības, no "rakates" baidījos vairāk kā no siksnas.
Citreiz kad bija siksnas epizodes, es ļāvos, lai mani sit cik grib, jo tad tas ātrāk beidzās. Sākumā gan pretojos un centos aizbēgt, paslēpties. Bet pēc pāris gadiem sapratu, ka izdevīgāk ir ļauties.
Jā, neliegšos, ka es pati situ savu ģimeni, kad biju dusmīga. Bet tas jau bija tāpēc, ka man bija "labi" piemēri, no kuriem mācīties. 🤡
Bet kad man būs bērni, nekad, NEKAD viņus nesitīšu, jo tas nav pareizi. Kaut gan manī nezūd tās mazās šaubas un 1% iespējamība, ka tomēr man varētu gadīties palaist rokas, jo tā sišana bērnībā visu laiku ir bijusi, un neapzināti mēs atdarinām savus vecākus. Bet cerams, man pietiks saprāta un es spēšu turēties pretī šai "vēlmei" iesist. Jo tas NAV normāli nepavisam. Kā var gribēt sist otru cilvēku, dzīvnieku, kur nu vēl bērnu? Ārprāts! 🙆🏼‍♀️
17.05.2022 14:18 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
jūs jau te pārspīlējat ar to sišanu. esat redzējušas kādu sistu bērnu? ar zilumiem? rētām vai ko tādu?
uzšaut pa dibenu ar roku vai siksnu - neredzu neko traku, ja vien bija pamatoti. man arī bērnībā par sūdiem pāris reizes uzšāva pa dibenu. un? za to vairāk nedarīju neko tādu, kas izvestu vecākus.
17.05.2022 13:48 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Cik esmu saskārusies - labos bērnus ''aiztiek'' vairāk un nepamatoti. bet sūdu vārītājiem glauž galvu, tas man liekas tā dīvaini. stulbi vecāki.
17.05.2022 13:44 |
 
10 gadi
Reitings 1971
Reģ: 29.01.2009
Sist drīkst un vajag, ja neklausa, nerespektē nemaz. Sākumā vajag aprunāties un skaidrot, bet, ja tas nelīdz, tad disciplīnai jābūt, citādi izaug visādi memļaki. Nav jau jāzvetē un jānodara miesas bojājumi, bet ar slapju trauku lupatu mierīgi.
17.05.2022 13:44 |
 
Reitings 2036
Reģ: 21.02.2015
Peotams, ka nedrīkst sist. Taču uzreiz arī atzīmēšu, ka ir dažādi bērni. Un daži, es atvainojos, piedzimst par s*** vārītājiem :D Lai cik ļoti vecāki necenstos un neaudzinātu pareizi.
Un arī vecāki ir tikai cilvēki, un es ļoti nepārmestu, ja kādreiz neiztur nervi un uzšauj pa dibenu (neatbalstu sišanu, runāju par ārkārtas situāciju nevis sistemātisku sišanu).
Man pašai vēl mazais ir pavisam mazs, nezinu, kā būs tālāk, bet nepēršu. Rados ir izcili pretīgs pusaudzis (zog, nemācās, pīpē, dzer, mūk no mājām), vecāki man šķiet izmēģinājuši visu, labvēlīga ģimene, pat bagāta, es teiktu. Visu ļoti tolerē. Nu tādam gan es gan jau neko neteiktu, ka tēvs sadotu pa ausi, jo nu tiešām sūdu vārītājs ne pa jokam! Pa policijas iecirkņiem vien dzīvojas
17.05.2022 13:31 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Sāpīga tēma un žēl bērnus! Mazākais drošvien ko var darīt iesniegt bāriņtiesā iesniegumu un mēģināt runāt ar vecākiem vēlreiz, lai gan neticu, ka tas, ko līdzēs, drošvien naivi.
17.05.2022 13:28 |
 
Reitings 683
Reģ: 23.03.2020
Anonīms iesniegums bāriņtiesai.
17.05.2022 13:24 |
 
Patīk
Reitings 1743
Reģ: 24.05.2019
Es to radinieci nosūdzētu bāriņtiesai. Un bērnudārza vadībai, ja vadība neklausītu, pa visām instancēm izvazātu un panāktu aizliegumu viņai strādāt ar bērniem. Tās ir muļķības, ka nekas nav pierādāms, viss ir pierādāms, viena saruna ar psohologu ar viņas bērniem un viss.
Bet es to darītu nevis tāpēc, ka es tāda pareiza, bet tāpēc, ka viņa uzdrošinās vainot un kritizēt manu bērnu, kurš ir pamatīgi mazāks par viņas. Es par savu bērnu rokas norautu un mēli izrautu.
17.05.2022 13:16 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Vardarbība padara visu vēl sliktāk. Tie vecāki, kas atļaujas pielietot fizisku vardarbību pret savu bērnu, ir garīgi nestabili un viņi var to noliegt cik grib, bet tā tas IR.
17.05.2022 12:43 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
NavNebusNekad @ 17.05.2022 12:07

Viņa saka, ka bērnībā arī par palaidnībām dabūjusi sitienu in redz’ cik laba un veiksmîga izaugusi.
Runāju ar viņas bērnu omi, ome to visu arī zin un pat omes klātbūtnē esot bijuši sišanas incidenti. Nabaga ome visu nakti neesot gulējusi un raudājusi par to..
Vai rakstīt kādai institūcijai? Bet tā jau ir kā viņa saka- savus bērnus audzina katrs pats.. vienkārši pēc 20..30 gadiem, kad viņas bērni būs lieli un arī dauzīs savus sīkos.. ?

Ir iespēja griezties bāriņtiesā,ar informāciju,ka ģimenē notiek vardarbība pret bērniem.
Apsekos ģimeni.
17.05.2022 12:18 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Redz’ problēma jau tā, ka radiniece pati ir pii skolotāja, vakardien, kad viņas bērns to par siksnu ir teicis, dzirdējušas visas skolotājas un bērni. Uz ko radiniece atbildēja- visi zin, ka mums ir stingras audzināšanas metodes. (Tādējādi normalizējot to sišanu).

Vai tiešām pii skolotāja,kas ir vardarbīga pret saviem bērniem drīkst strādāt pii?
Es jau sen būtu aizgajusi pie pii vadības.
17.05.2022 12:17 |
 
Reitings 2067
Reģ: 26.11.2021
Un, starpcitu, kad iebilstu, ka bērnu psiholoģijā tā nav.. viņa man brēc virsū, lai klausos vēl tos dir*ējus psihologus. Karoč kaut kādu psihoterapiju nav vērts pat piedāvāt..
17.05.2022 12:08 |
 
Reitings 2067
Reģ: 26.11.2021
reina @ 17.05.2022 11:58

Traki ? kā arguments vienīgi pajautāt, vai visiem pieaugušajiem, attiecīgi - sava izmēra "pretiniekiem" - arī sit pa muti katru reizi, kad nedara viņai pa prātam?
Ar tuviniekiem parunāt, radiem, draugiem (ja ir kopīgi), varbūt pa visiem mēģināt kaut kā sarunas virzīt, ka sišana nav ok, tādu "maigo" pakaunināšanu taisīt..

Viņa saka, ka bērnībā arī par palaidnībām dabūjusi sitienu in redz’ cik laba un veiksmîga izaugusi.
Runāju ar viņas bērnu omi, ome to visu arī zin un pat omes klātbūtnē esot bijuši sišanas incidenti. Nabaga ome visu nakti neesot gulējusi un raudājusi par to..
Vai rakstīt kādai institūcijai? Bet tā jau ir kā viņa saka- savus bērnus audzina katrs pats.. vienkārši pēc 20..30 gadiem, kad viņas bērni būs lieli un arī dauzīs savus sīkos.. 🤯
17.05.2022 12:07 |
 
Reitings 27752
Reģ: 11.02.2015
NavNebusNekad @ 17.05.2022 11:53

Es radiniecei teicu, ka tas nav okej, bet viņa atbildēja tā:” viņi tiek brīdināti, es viņam saku vienriez- pārtrauc, otrreiz- pārtrauc. Bet, ja nepārtrauc, tad dabūj pa muti vai siksnu”. Redz’ problēma jau tā, ka radiniece pati ir pii skolotāja, vakardien, kad viņas bērns to par siksnu ir teicis, dzirdējušas visas skolotājas un bērni. Uz ko radiniece atbildēja- visi zin, ka mums ir stingras audzināšanas metodes. (Tādējādi normalizējot to sišanu).

Traki 😑 kā arguments vienīgi pajautāt, vai visiem pieaugušajiem, attiecīgi - sava izmēra "pretiniekiem" - arī sit pa muti katru reizi, kad nedara viņai pa prātam?
Ar tuviniekiem parunāt, radiem, draugiem (ja ir kopīgi), varbūt pa visiem mēģināt kaut kā sarunas virzīt, ka sišana nav ok, tādu "maigo" pakaunināšanu taisīt..
17.05.2022 11:58 |
 
Reitings 2067
Reģ: 26.11.2021
Annija35 @ 17.05.2022 11:46
Man ir ļoti spītīga un stūrgalvīga meita,nu jau pusaudze. Gājis ir grūti,jo bieži izveda no pacietības,ar savu spītību un cenšanos panākt savu,bet nekad mūžā nav bijusi doma pret bērnu pacelt roku.
Es nesaprotu,kā tā var audzināt bērnus-sitot,perot utt.
Bērni redzot šādu ģim.modeli,bieži turpina to arī savā ģimenē un tā tas turpinās no paaudzes,paaudzē.
Ja būtu ko tādu dzirdējusi no cita bērna,mēģinātu runāt ar b/d audzinātāju,lai iesaistās kkā,jo man ir žēl to bērniņu,pret kuriem vecāki tā izturās.

Es radiniecei teicu, ka tas nav okej, bet viņa atbildēja tā:” viņi tiek brīdināti, es viņam saku vienriez- pārtrauc, otrreiz- pārtrauc. Bet, ja nepārtrauc, tad dabūj pa muti vai siksnu”. Redz’ problēma jau tā, ka radiniece pati ir pii skolotāja, vakardien, kad viņas bērns to par siksnu ir teicis, dzirdējušas visas skolotājas un bērni. Uz ko radiniece atbildēja- visi zin, ka mums ir stingras audzināšanas metodes. (Tādējādi normalizējot to sišanu).
17.05.2022 11:53 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Man ir ļoti spītīga un stūrgalvīga meita,nu jau pusaudze. Gājis ir grūti,jo bieži izveda no pacietības,ar savu spītību un cenšanos panākt savu,bet nekad mūžā nav bijusi doma pret bērnu pacelt roku.
Es nesaprotu,kā tā var audzināt bērnus-sitot,perot utt.
Bērni redzot šādu ģim.modeli,bieži turpina to arī savā ģimenē un tā tas turpinās no paaudzes,paaudzē.
Ja būtu ko tādu dzirdējusi no cita bērna,mēģinātu runāt ar b/d audzinātāju,lai iesaistās kkā,jo man ir žēl to bērniņu,pret kuriem vecāki tā izturās.
17.05.2022 11:46 |
 
Reitings 27752
Reģ: 11.02.2015
Sava bērna pēršanai (kā pliķim pa dupsi) kategoriski nē.
Citu vecāku audzināšanai, lai neper (kā ar pliķi pa dupsi) savu bērnu - arī kategoriski nē. Ja vien tā nekļūst jau tiešām par klaju un uzskatāmu vardarbību, ko var pierādīt attiecīgajām instancēm (un šis galvenokārt no praktiskā viedokļa - kamēr nav pierādāms, panāksi tikai to, ka sanaidojaties. Ieteikuma formā, ar vieglu toni kaut kā šo savu viedokli mēģināt paust, ka pēršana tomēr nav ok - to jā)
Citu bērnu vainošana pie savējā sliktas uzvedības - arī kategoriski nē.
17.05.2022 11:44 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Ir daudzi vecāki kuri domā ka ja viņus bērnībā vecāki sita un viņi izauga par normāliem cilvēkiem tad var sist arī savu bērnus. Un šeit jau rodas problēma, jo ja tu domā ka sitot mazu bērnu, kurš vēl nesaprot, var kaut ko panākt, izņemot bailes un raudāšanu, tad neesi izaudzis par normālu cilvēku.
Ir cilvēki kuri vecāku vardarbības dēļ neizaug par normāliem cilvēkiem un ir tādi kuri izaug bet visu mūžu tur sevi bailes, aizvainojumu utt.
Man arī sanāca strīds ar mammas māsu kura teica ka siksna un iekaustīšana ir labāka par psihoterapiju un tas aizdzen visas mentālās problēmas prom. Galīgās muļķības.
Mani arī bērnībā sita. Riebjas vardarbība, vienmēr sabīstos kad kāds cenšas pieskarties galvai kaut vai nejauši. Savus vecākus par to nevainoju, jo viņi atvainojas un pateica ka nezināja labāk, jo bija tādi laiki, bet tā pat atceros ar sāpēm sirdī.
Un kas tur tāds kā bērns rada mēli. Viņš vienkārši pārbauda jūsu pacietību un skatās kāda būs reakcija. Ja uz to sāk reaģēt tad viņš saprot ka būs reakcija, vienalga kādā, un sāks to darīt vairāk.
17.05.2022 11:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits