Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Manipulators?

 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Hey!
Man ir viens draugs, diez gan problemātisks. Tādā ziņā, ka viņš bieži vien uzvedas neadekvāti... viņš dzer medikamentus, iet pie psihiatra, bet tāpat uzvedas iracionāli... piemēram, nesen kad satikāmies teica, ka leks nost no tilta un pat centās to izdarīt, vai vismaz imitēja to.... nu un kopā reizēm viņam ir tādas epizodes, ko viņš nekaunās arī parādīt un teikt.... esmu redzējusi kā viņam sākas panikas lēkmes, trīc utml, es saprotu, ka tas nav nekas patīkams, kādu laiku centos palīdzēt, sargāt.... bet tad parunāju ar vienu cilvēku, kurš izteicās, ka viņaprāt cilvēks speciāli manipulē, lai iegūtu žēlumu no citiem... tā kā nostāda sevi cietēja lomā un es sāku aizdomāties varbūt tā ir...
Kopumā ir sajūta, ka esi pieradinājis cilvēku un cilvēks ir labs - ir palīdzējis, skarīgs, kad uzvedas normāli utml., bet kad uznāk melnie... tad ir traki
23.01.2022 23:04 |
 
Reitings 2718
Reģ: 15.07.2021
Debestiņa @ 24.01.2022 15:22
nav tā. Ja terapija piemeklēta atbilstoši, funkcionēs normāli un nekāds dārzenis nebūs. Tatad melo par psihiatru un talak viss skaidrs

Piekrītu!
24.01.2022 23:08 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Naktsputns @ 24.01.2022 14:37

Par to oficiālo uzskaiti es īsti nezinu, laikam neskaitās, jo atceros, ka tikai ir stāstījis, ka bail nokļūt psihitriskajā slimnīca un ka neiet pie valsts apmaksāta, bet maksājot naudu un it kā sarunāts par blatu, ka neliks oficiāli nekur, lai tad nav sabojāta dzīve. Teica, ka dzer zāles, bet tās nepalīdzot, jo viņam neizrakstot pašas stiprākās, jo tad nevarēs normāli funkcionēt, tāpēc it kā dzer vieglākas lai veiktu ikdienas darbības un nebūtu visu laiku miegains.
Protams, es nevar izsekot līdzi, jo stāvēt klāt nestāvu, bet atceros, kad pasen runājām, sauca nosaukumus zālēm un tādas reāli eksistē(pēc iegooglētā), bet nu reāli vai dzer nezinu. Teikt var daudz ko.
Vienkārši agrāk par to neaizdomājos, jo pašai tādas izteiktas problēmas nav bijušas un tā kā es esmu diez gan empātiskas dabas cilvēks, tad bieži vien palīdzēju un mierināju kā māceju, bet nu tad parunājot ar cilvēku no malas sāka šķist, ka varbūt tā tiesām ir manipulācija, ka kip es lekšu ārā, es griezīšos, dzīvei nav jēgas utml. Laikam pašai nekad tā līdz galam man nesaprast kā ir šiem cilvēkiem, kad pasaules uztvere sakropļota.
nav tā. Ja terapija piemeklēta atbilstoši, funkcionēs normāli un nekāds dārzenis nebūs. Tatad melo par psihiatru un talak viss skaidrs
24.01.2022 15:22 |
 
Reitings 1932
Reģ: 28.04.2019
Partrauc kontaktus. Ir tiesam cilveki, kas graiza rokas un kajas utt., bet ja vins vislaik imite, kad taisa sev galu, tad vinam nav kartiba ar galvu. Es palidzetu, ja es tiesam redzetu, ka viss ir nopietni.
24.01.2022 14:48 |
 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Godīgi sakot man šī tēma sveša, vienkārši nesen sāku šketināt
24.01.2022 14:43 |
 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Debestiņa @ 24.01.2022 07:39
Ja viņš iet pie psihiatra un uz uzlikta diagnoze ar SSK klasifikatoru un atrodas psihiatru redzeslokā, tad diezvai tur būs kāda manipulēšana. Principā, VESELS cilvēks to nekad nedarītu, pat ja viņš būtu manipulators, bet slims cilvēks to darīs, jo viņam ir izkropļota pasaules uztvere, viņš nesaprot kas ir labi, un kas slikti.
Ja dzer zāles, pa lielam viss tiek “nogludināts”, bet parasti slimie 99% saka-“Esmu vesels”un tāpēc zāles nedzer.
Cilvēks vesels manipulators to darīs savādāk, piemēram, -“Man šodien ļoti slikti. Jūtos vientuļi. Neviena drauga man nav. Vai tu nevēlies pastaigāties ?”, vai “Ja tu draudzējies ar Mārtiņu, man ar Tevi vairs nav par ko runāt”, noliek tevi izvēles priekšā. Tas būtu +/- vesels manipulators, bet ,kad leks no tilta un stūrī trīc, nebūs gan tur žēlums.

Par to oficiālo uzskaiti es īsti nezinu, laikam neskaitās, jo atceros, ka tikai ir stāstījis, ka bail nokļūt psihitriskajā slimnīca un ka neiet pie valsts apmaksāta, bet maksājot naudu un it kā sarunāts par blatu, ka neliks oficiāli nekur, lai tad nav sabojāta dzīve. Teica, ka dzer zāles, bet tās nepalīdzot, jo viņam neizrakstot pašas stiprākās, jo tad nevarēs normāli funkcionēt, tāpēc it kā dzer vieglākas lai veiktu ikdienas darbības un nebūtu visu laiku miegains.
Protams, es nevar izsekot līdzi, jo stāvēt klāt nestāvu, bet atceros, kad pasen runājām, sauca nosaukumus zālēm un tādas reāli eksistē(pēc iegooglētā), bet nu reāli vai dzer nezinu. Teikt var daudz ko.
Vienkārši agrāk par to neaizdomājos, jo pašai tādas izteiktas problēmas nav bijušas un tā kā es esmu diez gan empātiskas dabas cilvēks, tad bieži vien palīdzēju un mierināju kā māceju, bet nu tad parunājot ar cilvēku no malas sāka šķist, ka varbūt tā tiesām ir manipulācija, ka kip es lekšu ārā, es griezīšos, dzīvei nav jēgas utml. Laikam pašai nekad tā līdz galam man nesaprast kā ir šiem cilvēkiem, kad pasaules uztvere sakropļota.
24.01.2022 14:37 |
 
Reitings 70
Reģ: 02.08.2021
Debestiņa @ 24.01.2022 07:39
Ja viņš iet pie psihiatra un uz uzlikta diagnoze ar SSK klasifikatoru un atrodas psihiatru redzeslokā, tad diezvai tur būs kāda manipulēšana. Principā, VESELS cilvēks to nekad nedarītu, pat ja viņš būtu manipulators, bet slims cilvēks to darīs, jo viņam ir izkropļota pasaules uztvere, viņš nesaprot kas ir labi, un kas slikti.
Ja dzer zāles, pa lielam viss tiek “nogludināts”, bet parasti slimie 99% saka-“Esmu vesels”un tāpēc zāles nedzer.
Cilvēks vesels manipulators to darīs savādāk, piemēram, -“Man šodien ļoti slikti. Jūtos vientuļi. Neviena drauga man nav. Vai tu nevēlies pastaigāties ?”, vai “Ja tu draudzējies ar Mārtiņu, man ar Tevi vairs nav par ko runāt”, noliek tevi izvēles priekšā. Tas būtu +/- vesels manipulators, bet ,kad leks no tilta un stūrī trīc, nebūs gan tur žēlums.

Viena lieta, ka cilvēks apzinās savu problēmu un cenšas atrisināt to. Cits - izmanto to savam labumam, lai kāds tas arī būtu.
Uzskatu, ka nav slikti kādam palīdzēt, bet jābūt saprāta robežās - ka otrs neizmanto pārāk ļoti, necenšas atbildību novelt otram, ka pats palīdzētājs no tā necieš utt.
24.01.2022 11:49 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Ja viņš iet pie psihiatra un uz uzlikta diagnoze ar SSK klasifikatoru un atrodas psihiatru redzeslokā, tad diezvai tur būs kāda manipulēšana. Principā, VESELS cilvēks to nekad nedarītu, pat ja viņš būtu manipulators, bet slims cilvēks to darīs, jo viņam ir izkropļota pasaules uztvere, viņš nesaprot kas ir labi, un kas slikti.
Ja dzer zāles, pa lielam viss tiek “nogludināts”, bet parasti slimie 99% saka-“Esmu vesels”un tāpēc zāles nedzer.
Cilvēks vesels manipulators to darīs savādāk, piemēram, -“Man šodien ļoti slikti. Jūtos vientuļi. Neviena drauga man nav. Vai tu nevēlies pastaigāties ?”, vai “Ja tu draudzējies ar Mārtiņu, man ar Tevi vairs nav par ko runāt”, noliek tevi izvēles priekšā. Tas būtu +/- vesels manipulators, bet ,kad leks no tilta un stūrī trīc, nebūs gan tur žēlums.
24.01.2022 07:39 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Ko nozīmē manipulēt? Es visus svešvārdus nezinu. Paskaidros kāds man to?
24.01.2022 01:00 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Viņš dodas pie ārsta ar savu problēmu?
Neteikšu, ka uzreiz atstāt, labāk gan mēģināt palīdzēt. Cilvēkam ar garīgo veselību nav īsti labi.
Esmu bijusi arī sava veida draudzībā, kas robežojās ar attiecībām, ar cilvēku, kuram bija uzmanības trūkums. Jā, problēmas (depresija, VD) bija, bet pārspīlētas. Kontaktu pārtraucu. Tev labāk zināt, vai viņš tiešām simulē.
23.01.2022 23:43 |
 
10 gadi
Reitings 734
Reģ: 04.10.2009
Mūc ko kājas nes.
Visus Pasaules cilvēkus Tev nav jāpažēlo.
23.01.2022 23:31 |
 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Es neesmu ar šo cilvēku attiecībās, bet tas teiksim ir kāds labs draugs ar kuru vienu brīdī varēja kaut kas izveidoties, bet neizveidojās, Tagad turpinām komunicēt :)
23.01.2022 23:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits