Ko nevarat izturēt?

 
Reitings 244
Reģ: 06.01.2022
Padalamies ar savām dīvainībām.
Varbūt ne gluži dīvainībām, bet kā obligāti ir jābūt, un ne savādāk. Piemēram, ar to, ko nevarat izturēt ikdienā. Saistībā ar mājām, ar apģērbu, ar sadzīviskām lietām.
Nu, domu sapratāt.
Piemēram, nevarat izturēt, ka gulta nav perfekti pārklāta, vai nevarat izturēt, ka kāds cits pastaigājis pa māju bez čībām un liek tad tādas kājas dīvānā. Vai, ka trauki nav noslaucīti, bet ielikti žūt. Utt.
19.01.2022 21:09 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Debestiņa @ 20.01.2022 09:39
Mani ļoti kaitina cilvēki, kuri neseko līdzi savai elementārai higiēnai. Manāmi netīri zobi ar aplikumu, kas smird pēc sviedriem( tas piedodams ja ārā +35 un esi rukājis visu dienu melnu muti), bet ne ziemā , kaitina, kad velk netīras drēbes, netīri nagi,mati, kas principā smird.
Liekas, -nu tev ūdens mājās nav vai kas ?
Kaitina, kad cilvēki nedomā par savu sejas ādu it kā tas būtu kas otršķirīgs?,mazsvarīgs? Pazīstu tādu džeku, kam ir aknei līdzīgas pumpas, bet nav bijis ne pie viena ārsta, staigā viss vienos augoņos uz sejas, ar netīrām rokām kaut kur mašīnā vai random uz ielas to pumpu nokasa un tad tur asiņo-fuj.
Kaitina, kad neiet pie zobu higiēnista un vispār nedomā ka tas ir pretīgi, kad uz priekšējiem zobiem ir zobakmens , šķībi zobi, neapsver pat ideju par taisnošanu, jo viņiem liekas- dabigi tatad skaisti.
Parejais laikam kaut ka tā-bet to cilveku higienu uztveru pa maximumu.? nezinu kapec ta, bet no pirma skatiena man rodas riebums ja redzu nekoptu, smirdigu, un kaitina kad NELIETO dezedorantu?tad gribas viņiem uzdāvināt to?

Man slikti pilnīgi palika lasot. Es nezinu, kur tu esi satikusi šādus cilvēkus. Bet izklausās pēc dziļiem laukiem, kur cilvēki diemžēl ir maznodrošināti, mājas smird pēc dūmiem, veļas mašīnas visticamāk nav un visas mantas pārmantotas no omes. Cilvēki bez izglītības. Skumji.
Pilsētā nemaz nevaru iedomāties tādus cilvēkus.
Bet varu tikai pieminēt, sievietes, kuras lieto paketes un nenomaina paketes, bet sutina to smaku. Izvemties var
20.01.2022 12:02 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
Sultry @ 20.01.2022 12:02

Man slikti pilnīgi palika lasot. Es nezinu, kur tu esi satikusi šādus cilvēkus. Bet izklausās pēc dziļiem laukiem, kur cilvēki diemžēl ir maznodrošināti, mājas smird pēc dūmiem, veļas mašīnas visticamāk nav un visas mantas pārmantotas no omes. Cilvēki bez izglītības. Skumji.
Pilsētā nemaz nevaru iedomāties tādus cilvēkus.
Bet varu tikai pieminēt, sievietes, kuras lieto paketes un nenomaina paketes, bet sutina to smaku. Izvemties var

Tici man, Rīgā tādus arī var sastapt. 🤦🏻‍♀️
20.01.2022 12:39 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Sultry @ 20.01.2022 12:02

Man slikti pilnīgi palika lasot. Es nezinu, kur tu esi satikusi šādus cilvēkus. Bet izklausās pēc dziļiem laukiem, kur cilvēki diemžēl ir maznodrošināti, mājas smird pēc dūmiem, veļas mašīnas visticamāk nav un visas mantas pārmantotas no omes. Cilvēki bez izglītības. Skumji.
Pilsētā nemaz nevaru iedomāties tādus cilvēkus.
Bet varu tikai pieminēt, sievietes, kuras lieto paketes un nenomaina paketes, bet sutina to smaku. Izvemties var
nu diemžēl, bet dzīvoju vienā no Latvijas lielākajām pilsētām un tā nav. Pilsēta ir ļoti skaista un attīstīta. Uzņēmumu pēc uzņēmuma būvē.
😂
Tam nav nekada sakara ar pilsētu, es vienkārši dien dienā satieku daudz cilvēkus. Un pat super uber “krutajā” rīgā ir gadījies satikt šos higiēnas nepiekopējus un melnu nagu īpašniekus😂
20.01.2022 12:50 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3722
Reģ: 31.10.2010
Kaitina, kad jauc kopā latviešu un angļu valodu. Nesen dzirdēju sarunu "basically cilvēki ir wired tā, ka mūsu evolution..." Nesaprotu, kuru no šiem vārdiem nevarēja pateikt latviski. Domā, ka izklausās traki modīgi, bet īstenībā izklausās stulbi.
Kaitina cilvēki, kuri mūžīgi kavē, nespēj laicīgi sakasīties un tad vēl apvainojas, ja kāds atļāvies uz viņiem negaidīt.
Kaitina tie, kuri izlieto tualetes papīra rulli un neuzliek jaunu, ja tāds pieejams.
Kaitina neaudzināti, mežonīgi bērni, kuriem atļauts ārdīties, kliegt, trakot un plēst. Dažiem cilvēkiem nevajadzētu būt vecākiem.
Kaitina cilvēki, kuriem mūždien ir auksti. Jā, reizēm pie tā vainīga kāda slimība, utt, bet ir traki, ja pat siltā laikā nevar logu atvērt un pavēdināt, jo kāds tūlīt salst. Īpaši tas attiecas uz babenēm transportā, kad vasaras 30+ grādos tiek vērtas visas lūkas ciet, jo "sapūtīs". Tak pavācies nost no tās lūkas!
Kaitina arī, ja bez vajadzības agri ceļas. Protams, ir cīruļi, bet tikko dzīvoklī sākas kustība, kaut vismazākā, pamodusies esmu arī es.
20.01.2022 13:15 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
gravity o clock @ 20.01.2022 01:18

Kur problēma? Piecelies un piedāvā tak cilvēkam sēdēt tavā vietā. Un pati stāvi mēģinot nevienam netraucēt.

Kāpēc man jālaiž apsēsties jaunietis, tikai tāpēc, ka ar somu redz baksta man sejā? 🤔Lai stāv tā, lai netraucē vai vnk noņem savu somu no muguras.
20.01.2022 14:14 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Kokomi @ 20.01.2022 11:49

laikam nesapratu tavu "izsmalcināto joku"
negaršo, kaitīga veselībai un padomus no cilvēka kā tu neklausīšos. Lai gan tas nemaz nav padoms, tikai kaut kads gudrs veids kā censties aizvainot.
Viss chill. Jauns niks bet tā pat zinu kurš vecais lietotājs esi, jo vienmēr tā kasījies un ne vienu vien reizi bija nesaskaņas. Vecie labie laiki. :D
Nu gaidu atbildi! Tavā stilā uzrakstīšu arī Mīļā un bučas :*

Spogulītī paskatijies un tad nāci komentēt?😀 Izpūt gaisu. Un pārlasi diskusiju vēlreiz. Kurš te kasās un raksta passive-aggresive ziņas.
Sākumā ne visai iebraucu no kurienes tāda agresija, bet laikam būs kāda sāpīte par kaut ko palikusi😀😂
Neraudi, še tev konfekte 🍭
20.01.2022 14:55 |
 
Patīk
Reitings 14461
Reģ: 09.12.2015
Mani kaitina piramīdshēmu darbones, sektanti, pārāk reliģiozi cilvēki, kas uzplijas ar savu baznīcu citiem. Riebjas arī cūkas, kas nesavāc atkritumus aiz sevis.
Bet visvairāk neciešu cilvēkus, kas dara pāri dzīvniekiem, maziem bērniem un veciem, nespējīgiem ļaudīm.
20.01.2022 16:52 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
dzosefine @ 20.01.2022 14:14

Kāpēc man jālaiž apsēsties jaunietis, tikai tāpēc, ka ar somu redz baksta man sejā? ?Lai stāv tā, lai netraucē vai vnk noņem savu somu no muguras.

Kāpēc tik agresīvi? Un kāpēc tad nevari piedāvāt sēdvietu? Tev jau 80? Un ja jau pati nevari sēdvietu piedāvāt, tad kāpēc sagaidi ka citam vajadzētu sevi apgrūtināt un vēl turēt somu rokās? Mugursoma tam domāta, lai atrastos uz pleciem, jo tā ir vieglāk. Ārsti iesaka nēsāt mugursomas nevis rokas somas, jo tādējādi netiek bojāta mugura. Kāpēc lai kāds bojātu savu stāju un mugurkaulu, lai iepriecinātu tevi, kad tu nevari piecelties un piedāvāt apsēsties?
20.01.2022 17:25 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Sultry @ 20.01.2022 12:02

Man slikti pilnīgi palika lasot. Es nezinu, kur tu esi satikusi šādus cilvēkus. Bet izklausās pēc dziļiem laukiem, kur cilvēki diemžēl ir maznodrošināti, mājas smird pēc dūmiem, veļas mašīnas visticamāk nav un visas mantas pārmantotas no omes. Cilvēki bez izglītības. Skumji.
Pilsētā nemaz nevaru iedomāties tādus cilvēkus.
Bet varu tikai pieminēt, sievietes, kuras lieto paketes un nenomaina paketes, bet sutina to smaku. Izvemties var

Tas noteikti par rīgu. Jo tieši šeit dzīvojamais komplekss ir zem katras kritikas vairumam nemaz par tām vecajām pirskara majām bez centrālās nerunāsim. Laukos starp citu algas vieniem un tiem pašiem darbiniekim publiskajā sektorā identiskas, kamēr privātajā nu ok 30 % zemākas, bet ar zemākām prasībām. Vairumā gadījumu tas nodrošina augstāku dzīves līmeni. Rīga izskatās pati nolaista sū*abedre ne centrā un tas pats ar cilvekiem un mājām. Patraki.
Kas ir at to higēnu? Es nesaprotu? Varbūt jāsāk pelnīt vaiāk piķa lai būtu po*uj? Ja brauc ar mašīnu po*uj ka sabiedriskajā brauc smirdīgi. Ja māja vai dzīvoklis plašs po*uj ka kāds tur dezi nav uzlicis. Ja darbā savs kabinets tad Po*uj ka kolēģei kājstarpe smird. Ar to jāsāk. Ar piķi.
Tāpat lasīju sociālo pētījumu par LV kurā tika atklāta korelācija. Ka nabadzīgie cileki (uzauguši nabadzībā tieši) ir pārņemti ar tīrību. Kamēr Latvijas situētie cilvēki koncentrējas uz unikālu dizaunu un stilu. Tas attiecas arī uz tevi?
Bet vispār fascinē tā tīrība. Ūķī dzīvo. Sūdu nēsā, ja vēl ne second han. Galus knapi savelk un pēc eiropas standartiem dzīvo totālā nabadzībā un visi pārņemti ar tīrību, kārtību, lai tik drēbes nebūtu cauras utt.
Eiropā tā nav. Man draudzene no UK, cepuri visu ziemu bardaka dēļ nevarēja atrast, mani ciemos ar saplēstu zeķi sagaidīja. Un po*uj. Man tik tiešām nerūp. Man šis cilvēks rūp kā cilveks nevis tas, cik slimi tīrīgs viņš ir. Ar tādiem sīkumainiem cilvekiem vispār derdzīgi laiku pavadīt. Parasti tie pieciesti, ja viņu exposure nav pārāk liela.
Un vēl to stulbo piekasīšanos pie kārtības un slio sīkmanīgo pedamtismu esmu novērojusi pie nožēlojamām nelaimīgām sievietēm, ar ''sredneja gavno ''' darbu puzmūžā un neizdevušos privāto dzīvi parasti vientuļās mātes formā. Tā laikam ir vēlme sevi pacelt kā labāku, kaut vai tik nožēlojama un nenozīmīgā formā, ka esmu tīrīgāka. Ja nav patieso vērtību dzīvē, tad vajag vismaz pacelt sevi ar šīm izdomātajām.
20.01.2022 17:42 |
 
Patīk
Reitings 457
Reģ: 01.03.2015
Oj neciešu kad čāpstinās 😁neciešu iedomīgus cilvēkus, neciešu netaisnību
20.01.2022 17:58 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
gravity o clock @ 20.01.2022 17:25

Kāpēc tik agresīvi? Un kāpēc tad nevari piedāvāt sēdvietu? Tev jau 80? Un ja jau pati nevari sēdvietu piedāvāt, tad kāpēc sagaidi ka citam vajadzētu sevi apgrūtināt un vēl turēt somu rokās? Mugursoma tam domāta, lai atrastos uz pleciem, jo tā ir vieglāk. Ārsti iesaka nēsāt mugursomas nevis rokas somas, jo tādējādi netiek bojāta mugura. Kāpēc lai kāds bojātu savu stāju un mugurkaulu, lai iepriecinātu tevi, kad tu nevari piecelties un piedāvāt apsēsties?

Es neko agresīvi neatbildēju, tas ka tā izlasīji, ir pavisam kas cits. Pirmkārt, sabiedriskā transportā soma netiek nēsāta tik ilgi lai traumēt muguru. Noliec somu pie kājām, turi uz pelca vai kā citādi, it sevišķi, ja autobuss ir pilns un nav variantu, lai netraucēti stāvētu ar visu somu uz muguru. Otrkārt, sabiedriskajā transportā ir kārtības noteikumi, kuros ir minēts izturēties ar cieņu pret otru personu. Uzskatu, ka tas ir tikai pieklājīgi noņemt somu no muguras, lai tā nebāžas otram pasažierim sejā. Vieta man nav jādod, ka nav gados vecs cilvēks, māmiņa ar bērniem, grūtniece vai cilvēkam ir acīmredzama invalitāte vai kas tāds. Neatkarīgi vai man ir 30 vai viņam ar somu ir 25, mēs esam vienlīdzīgi pasažieri.
Tad jau es kā māmiņa varu ar ratiem visiem braukt uz kājām un būt neaizsaramā persona autobusā. Nu ne tak.
20.01.2022 18:10 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
dzosefine @ 20.01.2022 18:10

Es neko agresīvi neatbildēju, tas ka tā izlasīji, ir pavisam kas cits. Pirmkārt, sabiedriskā transportā soma netiek nēsāta tik ilgi lai traumēt muguru. Noliec somu pie kājām, turi uz pelca vai kā citādi, it sevišķi, ja autobuss ir pilns un nav variantu, lai netraucēti stāvētu ar visu somu uz muguru. Otrkārt, sabiedriskajā transportā ir kārtības noteikumi, kuros ir minēts izturēties ar cieņu pret otru personu. Uzskatu, ka tas ir tikai pieklājīgi noņemt somu no muguras, lai tā nebāžas otram pasažierim sejā. Vieta man nav jādod, ka nav gados vecs cilvēks, māmiņa ar bērniem, grūtniece vai cilvēkam ir acīmredzama invalitāte vai kas tāds. Neatkarīgi vai man ir 30 vai viņam ar somu ir 25, mēs esam vienlīdzīgi pasažieri.
Tad jau es kā māmiņa varu ar ratiem visiem braukt uz kājām un būt neaizsaramā persona autobusā. Nu ne tak.

Kmmm. Bet gan māmiņas gan invalīdi tā dara. Diemžēl. Un gan vecie cileki gan māmiņas uzskata sevi par pasaules karalienēm kam visi ir parādā. Par tiem ratiem. Man tā ir bijis vairākkārt. Sabiedriskais iet reizi pus stundā. 1. neatnak, Pēc 30 min tikai nakamais. Un tas protmas stāvgrūdām tagad pārpildīts. Nu spiežos iekšā. Reāli esam kā siļkes mucā. Un pēc pāris pieturām sakumā vienā, tad otrā jaunās māmiņas agesīvi vēlas tikt iekšā. Bet vispār nav variantu tu ratus iestums. Nu nav. Viena gan iestūmās. Ar neiespējamāko skandāl. Kaudzei cileku izkāpjot un spiežoties tā jau pārspiestā sabiedriskajā.
Žēl ka neesi tik neizglītota, lai nezinātu ka sabojā gan muguru. Ir neēri. Kāds vien plecs, tāpat traucēs un attīstīsies skleroze. Parasti baucu kādas 25 min. Un kājās tās ir mocības. Īpaši ja man iepirkumu maisiņi, kkas vēl. Ja man kāda trakā dura paprasītu vēl mugursomu noņemt ļoti saļi na*uj pasūtītu. Kaunam jābūt tomēr. Vispār nesaprotu par ko ir cepšanās. Parsti neviens sejā nebāž somu speciāli. Ja pārbāzts sabieriskais, nu tad neko. Var gadīties ne tikai soma sejā tiks bāzta. Uz grīdas likt? Nezmīdini tikai, nav plastmasas maiss un sabiedriskajā tak patstāvīgi kustība, jāpabīdās vēl kaut kas. Bet ja tā padomā bija tādas slimas duras, kas ahu*eļi līdz tādam, ka prasīja lai aizvācos ar somu. 1 tagad atcerējos. Visādas slimās sbiedriskajā redzētas. Ne tikai tik trakas, bet vēl daudz slimākas un trakākas. Vakar kā reiz vienu bezkauņu dzērājbomžu pāri redzēju, jauns pāris, daudz jaunāks par mani a seja un ball jau redzams ka totali nodzerta. Sēdēja, smirdēja un skaļi pļāpāja bez maskas. Visādu slimo pilns. Vēl tak tas slimais bija kas ar savu daiktu grūdās virsū itkā nejauši sievietēm. Un tad kaifoja. A jaunās čiksas apstulba un kautrējās ko teikt. Veselas 3 reizes redžeju. Savus noziegumus vieca pa brīvības ielas maršrutu a dzīvoja/ braucu uz āmājām uz Pļavnieku pusi.
20.01.2022 18:31 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
gravity o clock @ 20.01.2022 18:31

Kmmm. Bet gan māmiņas gan invalīdi tā dara. Diemžēl. Un gan vecie cileki gan māmiņas uzskata sevi par pasaules karalienēm kam visi ir parādā. Par tiem ratiem. Man tā ir bijis vairākkārt. Sabiedriskais iet reizi pus stundā. 1. neatnak, Pēc 30 min tikai nakamais. Un tas protmas stāvgrūdām tagad pārpildīts. Nu spiežos iekšā. Reāli esam kā siļkes mucā. Un pēc pāris pieturām sakumā vienā, tad otrā jaunās māmiņas agesīvi vēlas tikt iekšā. Bet vispār nav variantu tu ratus iestums. Nu nav. Viena gan iestūmās. Ar neiespējamāko skandāl. Kaudzei cileku izkāpjot un spiežoties tā jau pārspiestā sabiedriskajā.
Žēl ka neesi tik neizglītota, lai nezinātu ka sabojā gan muguru. Ir neēri. Kāds vien plecs, tāpat traucēs un attīstīsies skleroze. Parasti baucu kādas 25 min. Un kājās tās ir mocības. Īpaši ja man iepirkumu maisiņi, kkas vēl. Ja man kāda trakā dura paprasītu vēl mugursomu noņemt ļoti saļi na*uj pasūtītu. Kaunam jābūt tomēr. Vispār nesaprotu par ko ir cepšanās. Parsti neviens sejā nebāž somu speciāli. Ja pārbāzts sabieriskais, nu tad neko. Var gadīties ne tikai soma sejā tiks bāzta. Uz grīdas likt? Nezmīdini tikai, nav plastmasas maiss un sabiedriskajā tak patstāvīgi kustība, jāpabīdās vēl kaut kas. Bet ja tā padomā bija tādas slimas duras, kas ahu*eļi līdz tādam, ka prasīja lai aizvācos ar somu. 1 tagad atcerējos. Visādas slimās sbiedriskajā redzētas. Ne tikai tik trakas, bet vēl daudz slimākas un trakākas. Vakar kā reiz vienu bezkauņu dzērājbomžu pāri redzēju, jauns pāris, daudz jaunāks par mani a seja un ball jau redzams ka totali nodzerta. Sēdēja, smirdēja un skaļi pļāpāja bez maskas. Visādu slimo pilns. Vēl tak tas slimais bija kas ar savu daiktu grūdās virsū itkā nejauši sievietēm. Un tad kaifoja. A jaunās čiksas apstulba un kautrējās ko teikt. Veselas 3 reizes redžeju. Savus noziegumus vieca pa brīvības ielas maršrutu a dzīvoja/ braucu uz āmājām uz Pļavnieku pusi.

Jā, diemžēl tā dara, un tas nenozīmē, ka tam tā ir jābūt. Tieši tas pats ir ar mugursomu.
Nu nevajag tik, soma nav nekas tāds ko nevar nolikt uz grīdas vai starp krēsliem kur autobusam ir riepa. Ja zini, ka tev ir soma uz muguras, tad ņem to vērā un stāvi tā, lai otram netraucē. Viss. Nu nav tas tik grūti, lai to neizdarītu. Tu saki, ka redz tas ir veselībai bīstami, ja tur somu uz viena pleca, tad redz tomēr tas ir neērti. Ja vingro un rūpējies par savu veselību, t.sk. par muguras veselību, tad tās 25 min rokā turēta soma nepataisīs tevi par šķību stabu.
Diemžēl sabiedriskajā sastopas dažādi cilvēki, ar dažādiem uzskatiem, ar labiem un sliktiem garastāvokļiem utt.
20.01.2022 19:29 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
dzosefine @ 20.01.2022 19:29

Jā, diemžēl tā dara, un tas nenozīmē, ka tam tā ir jābūt. Tieši tas pats ir ar mugursomu.
Nu nevajag tik, soma nav nekas tāds ko nevar nolikt uz grīdas vai starp krēsliem kur autobusam ir riepa. Ja zini, ka tev ir soma uz muguras, tad ņem to vērā un stāvi tā, lai otram netraucē. Viss. Nu nav tas tik grūti, lai to neizdarītu. Tu saki, ka redz tas ir veselībai bīstami, ja tur somu uz viena pleca, tad redz tomēr tas ir neērti. Ja vingro un rūpējies par savu veselību, t.sk. par muguras veselību, tad tās 25 min rokā turēta soma nepataisīs tevi par šķību stabu.
Diemžēl sabiedriskajā sastopas dažādi cilvēki, ar dažādiem uzskatiem, ar labiem un sliktiem garastāvokļiem utt.

Naudasmaks, mobilais nav nekas tāds? Es varbūt mugusomu nelieku uz tās piedirstās un slapjās sabiedriskā grīdas mugursomas dēļ? Un arī mēteļa. Kas pēc slapjās apdirstās grīdas būs netīrs un jāved uz ķīmisko.
Pataisīs. Atkārtoju pataisīs. Pataisīs pa 10 min katru dienu. Kur nu vēl 25 min uz vienu pusi un 25 uz otru pusi. Es esmu sieviete. Ar visām no tā izrietošajām lietām. Tāpat man leikas ka tu runā par mugursomu nevis muursomiņu. Par mugursomu pat runas nekad nav bijis ņemt rokās. Bet arī somiņā biezi ir saturs krietni virs kg varbūt pat 2 kg. Normāls lietussargs vien cik sver. Bieži ir līdzi kāda grāmatiņa vai salieku ko no veikala. .
Nē nevingroju. Nekad neesmu īsti bijusi sportiska. Smalki kauli. Un stāja ir nepareiza. Muguras muskuļi nav tik attīstīt, lai noturētu muguru taisni un pleci krīt uz priekšu. Esmu sieviete. Un nē, es esmu parasta siviete ne super atlēts, lai tas man nebūtu grūti un nebojātu manu veselību. Kur nu vēl pēc garas un smagas dienas.
Un vispār neuzskatu, ka mugursoma kādam traucētu. Kāpēc lai traucētu? Parasti sejā nevienam negrūžos. Un parasti jau instinktīvi dari tā lai netraucētu citam (nu ja nu vienīgi speciāli kādam īpaši nobesījušam) un parasti vispār stāv ar muguru pret eju, nevis pret cilveku sēdekļos. Varbūt vēl izņēmums tie zemie sēdekļi varētu būt. Par ko vispār cepties. Slimi. Tikat slimi kā būt tik slimam lai pateiktu , lai kāds 25 minūtes rokās tur mugursomu. 50 minūtes. Un tā katru dienu. Esi slima sadiste. Bet es neesu mazohiste.
20.01.2022 19:39 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
gravity o clock @ 20.01.2022 19:39

Naudasmaks, mobilais nav nekas tāds? Es varbūt mugusomu nelieku uz tās piedirstās un slapjās sabiedriskā grīdas mugursomas dēļ? Un arī mēteļa. Kas pēc slapjās apdirstās grīdas būs netīrs un jāved uz ķīmisko.
Pataisīs. Atkārtoju pataisīs. Pataisīs pa 10 min katru dienu. Kur nu vēl 25 min uz vienu pusi un 25 uz otru pusi. Es esmu sieviete. Ar visām no tā izrietošajām lietām. Tāpat man leikas ka tu runā par mugursomu nevis muursomiņu. Par mugursomu pat runas nekad nav bijis ņemt rokās. Bet arī somiņā biezi ir saturs krietni virs kg varbūt pat 2 kg. Normāls lietussargs vien cik sver. Bieži ir līdzi kāda grāmatiņa vai salieku ko no veikala. .
Nē nevingroju. Nekad neesmu īsti bijusi sportiska. Smalki kauli. Un stāja ir nepareiza. Muguras muskuļi nav tik attīstīt, lai noturētu muguru taisni un pleci krīt uz priekšu. Esmu sieviete. Un nē, es esmu parasta siviete ne super atlēts, lai tas man nebūtu grūti un nebojātu manu veselību. Kur nu vēl pēc garas un smagas dienas.
Un vispār neuzskatu, ka mugursoma kādam traucētu. Kāpēc lai traucētu? Parasti sejā nevienam negrūžos. Un parasti jau instinktīvi dari tā lai netraucētu citam (nu ja nu vienīgi speciāli kādam īpaši nobesījušam) un parasti vispār stāv ar muguru pret eju, nevis pret cilveku sēdekļos. Varbūt vēl izņēmums tie zemie sēdekļi varētu būt. Par ko vispār cepties. Slimi. Tikat slimi kā būt tik slimam lai pateiktu , lai kāds 25 minūtes rokās tur mugursomu. 50 minūtes. Un tā katru dienu. Esi slima sadiste. Bet es neesu mazohiste.

Slimi ir tas, ka cepies tur kur nevajag. Tevi es neapvainoju, bet saku, ka tā ir lieta, kas mani tracina. Ok, Tu to nedari, bet tas nenozīmē, ka citi, t. sk. sievietes/jaunietes to nedara. Tak nomierinies, ieelpo un izelpo. Tev te nekas nav jāpierāda vai jāaiztāv.
Ja baidies, ka paliksi šķība nesos daudz ko rokā, uz pleciem utt, tad sāc domāt laicīgi nevis meklē attaisnojumu kāpēc autobusā neņemt nost mugursomu no pleciem. 🤷‍♀️
20.01.2022 20:13 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
dzosefine @ 20.01.2022 19:29

Jā, diemžēl tā dara, un tas nenozīmē, ka tam tā ir jābūt. Tieši tas pats ir ar mugursomu.
Nu nevajag tik, soma nav nekas tāds ko nevar nolikt uz grīdas vai starp krēsliem kur autobusam ir riepa. Ja zini, ka tev ir soma uz muguras, tad ņem to vērā un stāvi tā, lai otram netraucē. Viss. Nu nav tas tik grūti, lai to neizdarītu. Tu saki, ka redz tas ir veselībai bīstami, ja tur somu uz viena pleca, tad redz tomēr tas ir neērti. Ja vingro un rūpējies par savu veselību, t.sk. par muguras veselību, tad tās 25 min rokā turēta soma nepataisīs tevi par šķību stabu.
Diemžēl sabiedriskajā sastopas dažādi cilvēki, ar dažādiem uzskatiem, ar labiem un sliktiem garastāvokļiem utt.

Zini. Man ir 3. pakāpes māsīca. Nav sen LV. Nekādu kontaktu neuzturam. Bet viņa ir sabojājusi 20 gados jauna meitene būdama veselību uz visu mūžu un aboslūti neko nevar darīt lai situāciju uzlabotu. Vienmēr ir jādomā par sevi, savu veselību, Vienmēr ir jāatceras sevi saudzēt pirmām kārtām un viss pārējais vēlak. Stāsts banāls. Studēja rīgā ekonomiku. Cik atceros arī maģistrus. Braukāja uz mājām. Noteikti ne katru nedēļu. Jo sabieriska biļete tad maksāja 7,75 Ls un nedomāju ka nauda būtu braukāt. Ar sabiedriskajiem. Nu ko, vienmēr mājās ved daudz ko, varbūt arī grāmatas, un mājās parsti vēl sadod kādus prouktus, gatavu ēst. Un tajos laikos jau to čemodānu ar ritentiņiem nebija. Nesa somas rokās. Sievietēm nekad un ne pie kādiem apstākļiem nekas smagāks nav jānes, nekas vispār nav jācila utt. Nekad! Nekas nav tā vērts! Bet dzīve ir nežēlīga. Un tis studiju laiki, īpaši sievietēm (un vairāk sieviešu studē) ir īsts elles murgs. Un tā pa tiem 5 gadiem ar somām mājās braukajot viņa sev sabojāja roku. Izspiedās vēnas. Nezinu kāda diagnoze konkret. Tagad vispār neko nevar ņemt rokās. Vispār neko celt. Cik sapratu, tad īsti to stāvokli nevar nekādi ārstēt. 20. gados. Daudzi jau ir invalīdi. A te vēl iedomājas katru dienu veselību bojāt. Nepietiek ar to ka tiek bojātas vēnas stāvot aoutobusā. Un ņemot vērā kāda LV situācija ar varikozajā vēnām ( kā man), kad ārsti iesaka nekādā gadījumā nestāvēt, bet pastaigāties to gan var un pat 30 minūtes. Nākas pat par labu. Ilgi gan nē. A te sabiedrikskajā 25 min stāvi. Saidot vēl 10. Universitātes ēdnīcā 20-25 minūtes. Tad tas pats atpakaļceļā. Tiešām mans vēnu stāvoklis ir daudz sliktāks nekā 19 gados. Daudz. Bail pat padomāt kas būs, ja palikšu stāvoklī. Tiešām ļoti, ļoti bail. A man te vēl i muguru i rokas bojāt pieprasa. mugursoma tam ir mugursoma, lai atrastos man uz muguras. Nepatīk? Var nebraukt sabiedriskajā, bet braukt ar mašīnu. A ja nevar atļauties, nav manas problēmas. Kā kaut ko tādu vispār var uzrakstīt? Cilvēcīguma necik nav?
20.01.2022 20:14 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
dzosefine @ 20.01.2022 20:13

Slimi ir tas, ka cepies tur kur nevajag. Tevi es neapvainoju, bet saku, ka tā ir lieta, kas mani tracina. Ok, Tu to nedari, bet tas nenozīmē, ka citi, t. sk. sievietes/jaunietes to nedara. Tak nomierinies, ieelpo un izelpo. Tev te nekas nav jāpierāda vai jāaiztāv.
Ja baidies, ka paliksi šķība nesos daudz ko rokā, uz pleciem utt, tad sāc domāt laicīgi nevis meklē attaisnojumu kāpēc autobusā neņemt nost mugursomu no pleciem. ?‍♀️

Nemeklēju, un neņemu.
Ko domāt laicīgi? Kādā sakarā?
20.01.2022 20:15 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
gravity o clock @ 20.01.2022 20:14

Zini. Man ir 3. pakāpes māsīca. Nav sen LV. Nekādu kontaktu neuzturam. Bet viņa ir sabojājusi 20 gados jauna meitene būdama veselību uz visu mūžu un aboslūti neko nevar darīt lai situāciju uzlabotu. Vienmēr ir jādomā par sevi, savu veselību, Vienmēr ir jāatceras sevi saudzēt pirmām kārtām un viss pārējais vēlak. Stāsts banāls. Studēja rīgā ekonomiku. Cik atceros arī maģistrus. Braukāja uz mājām. Noteikti ne katru nedēļu. Jo sabieriska biļete tad maksāja 7,75 Ls un nedomāju ka nauda būtu braukāt. Ar sabiedriskajiem. Nu ko, vienmēr mājās ved daudz ko, varbūt arī grāmatas, un mājās parsti vēl sadod kādus prouktus, gatavu ēst. Un tajos laikos jau to čemodānu ar ritentiņiem nebija. Nesa somas rokās. Sievietēm nekad un ne pie kādiem apstākļiem nekas smagāks nav jānes, nekas vispār nav jācila utt. Nekad! Nekas nav tā vērts! Bet dzīve ir nežēlīga. Un tis studiju laiki, īpaši sievietēm (un vairāk sieviešu studē) ir īsts elles murgs. Un tā pa tiem 5 gadiem ar somām mājās braukajot viņa sev sabojāja roku. Izspiedās vēnas. Nezinu kāda diagnoze konkret. Tagad vispār neko nevar ņemt rokās. Vispār neko celt. Cik sapratu, tad īsti to stāvokli nevar nekādi ārstēt. 20. gados. Daudzi jau ir invalīdi. A te vēl iedomājas katru dienu veselību bojāt. Nepietiek ar to ka tiek bojātas vēnas stāvot aoutobusā. Un ņemot vērā kāda LV situācija ar varikozajā vēnām ( kā man), kad ārsti iesaka nekādā gadījumā nestāvēt, bet pastaigāties to gan var un pat 30 minūtes. Nākas pat par labu. Ilgi gan nē. A te sabiedrikskajā 25 min stāvi. Saidot vēl 10. Universitātes ēdnīcā 20-25 minūtes. Tad tas pats atpakaļceļā. Tiešām mans vēnu stāvoklis ir daudz sliktāks nekā 19 gados. Daudz. Bail pat padomāt kas būs, ja palikšu stāvoklī. Tiešām ļoti, ļoti bail. A man te vēl i muguru i rokas bojāt pieprasa. mugursoma tam ir mugursoma, lai atrastos man uz muguras. Nepatīk? Var nebraukt sabiedriskajā, bet braukt ar mašīnu. A ja nevar atļauties, nav manas problēmas. Kā kaut ko tādu vispār var uzrakstīt? Cilvēcīguma necik nav?

Es nesaprotu, kāpēc esi tik ļoti ieciklējusies uz to, ka man tas vnk besī? 😂 Jā, žēl, ka Tev ir tik slikti ar muguru, vēnām un ar veselību. Paldies, ka sabiedriskajā autobusā centies ar mugursomu citiem sejā nebāzties. Ko Tu vēl no manis gribi? Panākt, ka man tas pēkšņi nekritīs uz nerviem? 😂 Tak liecies mierā, pieņemt to, ka man tas kaitina un uzskatu, ka var arī ar mugursomu uz muguras uzvesties cieņpilni to nebāžot cilvēkam sejā, kas ir apsēdies. Iedzeram tēju un ejam palasīt citas diskusijas 👍
20.01.2022 20:24 |
 
Reitings 45
Reģ: 24.11.2021
Mani kaitina:
(Nu tā, ka riktīgi) ka tabletes no plāksnītēm neizspiež pēc kārtas, bet haotiski pa visu blisteri 😁
Kad redzu, ka kāds veikalā ielicis plastmasas maisiņā vienu citronu (wtf?!). Beigās no veikala mājās vairāk maisiņi, nekā produkti 😁
Ja no mājas jāizbrauc 14:00 un vīrs jau 13:30 saģērbies un gaida. Un nē, es nekavēju - man ar punktualitāti viss ok 😁
20.01.2022 20:40 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
dzosefine @ 20.01.2022 20:24

Es nesaprotu, kāpēc esi tik ļoti ieciklējusies uz to, ka man tas vnk besī? ? Jā, žēl, ka Tev ir tik slikti ar muguru, vēnām un ar veselību. Paldies, ka sabiedriskajā autobusā centies ar mugursomu citiem sejā nebāzties. Ko Tu vēl no manis gribi? Panākt, ka man tas pēkšņi nekritīs uz nerviem? ? Tak liecies mierā, pieņemt to, ka man tas kaitina un uzskatu, ka var arī ar mugursomu uz muguras uzvesties cieņpilni to nebāžot cilvēkam sejā, kas ir apsēdies. Iedzeram tēju un ejam palasīt citas diskusijas ?

Dzeru kafiku nevis tēju :)
20.01.2022 20:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits