Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aborts

 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
Vakar uzzināju,ka esmu stāvoklī un tagad galvā plosās simtu viena doma, nezinu kā tālāk rīkoties. Man ir tikai 23 gadi, pašlaik nav patstāvīga darba.
Bērnu es vēlētos, bet ne tagad,jo pati jūtos reizēm vēl kā bērns.
Gribēju to pateikt draugam, bet nevarēju saņemties nekādīgi. Tākā dzīvoju ar vecākiem vēl, tad ienāca prātā doma varbūt to pirmajai pateikt mammai. Un tā tās domas turpu šurpu skraida- Kuram teikt pirmajam, Vai vispār teikt.. Jo ir arī doma par abortu. Bet vai uztaisīt abortu neko nevienam nepasakot nemaz ka esmu stāvoklī būtu laba doma?
19.01.2022 11:02 |
 
Reitings 104
Reģ: 24.11.2021
Ja pateiksi vēl kādam tad var tevi atrunāt vai tieši pretēji pierunāt uz abortu. Labāk no sākuma pašai visu apdomāt. Kaut vai uz lapas uzrakstīt kā dzīvosi, ja bērnu paturēsi vai nē.
Protams, var jau teikt ka tev ir vecāki kuri palīdzēs blablabla, bet kāpēc rūpes jangrūž uz citiem? Ja vēl būtu tā ka to bērnu ļooooti gribi paturēt. Ja neesi tam gatava tad nevajag.
Bet vai uztaisīt abortu neko nevienam nepasakot nemaz ka esmu stāvoklī būtu laba doma?

Tas ir jautajums tev pašai. Vai esi gana stipra lai klusētu un pateiktu tikai pēc tam vai vispār neteiktu. Vai uz abortu tu skaties kā medicīnisku procedūru kuras laikā tiek izņemts rozīnes lieluma šūnu kopums vai kā uz kaut ko vairāk. No tā arī būt atkarīgs cik grūti ir klusēt par to.
19.01.2022 11:14 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Neklausies ko tev forumos raksta par bērna atstāšanu, vai aborta veikšanu, tava dzīve - tavs lēmums. Tie teksti, ka bērns ir svētība, ka bērnam paaugoties būsi pateicīga, ka bērnu atstāji, bla bla, bla, utt. Bērns ir svētība, ja grūtniecību plāno nevis "iekrīti" muļķīgas neizsargāšanās dēļ. Kā arī teksti, ka nožēlosi, ja veiksi abortu, ir nevietā. Viss kar notiek, notiek uz labu.
Vienīgais ko tev ieteikšu, tiec skaidrībā pati ar sevi, vai tu vēlies to bērnu, vai nevēlies, forums šeit tev nelīdzēs. Apsēdies, padomā ko vēlies šobrīd no dzīves.
Ja vēlies bērnu atstāt, tad pasaki draugam, vecākiem, tālākās darbības jau no jums atkarīgas.
Ja nevēlies bērnu paturēt, protams, ka būtu jāpasaka bērna tēvam, utt., bet neaizmirsti, ka tā ir tava dzīve, tavs organisms, tikai tev ir tiesības šobrīd izlemt kā rīkoties šādā situācijā.
Un nevienam nav tiesības tevi nosodīt par tavu rīcību, lai kāda tā arī būtu.
Neaizmirsti, ka forums tev nebūs klāt pie aborta veikšanas vai bērna audzināšanas. Tikai tuvākie cilvēki būs tev klāt, ja būs.
19.01.2022 11:17 |
 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
Zinu tikai to,ka draugs par to noteikti priecātos un atbalstītu, jo esmu prasījusi vairākkārt par šo tēmu jau viņam. Tāpēc ja izlemtu par labu abortam, tad nezinu kā pēc tam varētu būt ar viņu kopā, ja nebūtu viņam par to pateikusi. Bet ja pateiktu, tad viņš noteikti nepiekristu domai par abortu.
19.01.2022 11:22 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
Veikt abortu nepasakot draugam ir netaisnīgi. Tā ir arī viņa atbildība, un šāds lēmums ir jāpieņem kopīgi (pat, ja galvenokārt tas būs tavs lēmums, otram ir tas jārespektē, jāzin tavas sajūtas un pārdomas)...jo kurš gan tevi atbalstīs, ja izlemsi to darīt? Vai tiešām esi emocionāli tik spēcīga, lai ietu tam cauri viena..?
19.01.2022 11:25 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
viiiiinoga @ 19.01.2022 11:02
Vakar uzzināju,ka esmu stāvoklī un tagad galvā plosās simtu viena doma, nezinu kā tālāk rīkoties. Man ir tikai 23 gadi, pašlaik nav patstāvīga darba.
Bērnu es vēlētos, bet ne tagad,jo pati jūtos reizēm vēl kā bērns.
Gribēju to pateikt draugam, bet nevarēju saņemties nekādīgi. Tākā dzīvoju ar vecākiem vēl, tad ienāca prātā doma varbūt to pirmajai pateikt mammai. Un tā tās domas turpu šurpu skraida- Kuram teikt pirmajam, Vai vispār teikt.. Jo ir arī doma par abortu. Bet vai uztaisīt abortu neko nevienam nepasakot nemaz ka esmu stāvoklī būtu laba doma?

Noteikti pasaki visiem un saki uzeiz. Vienalga kāda reakcija. Tad zināsi kas tev ir, ar ko vari rēķināties. Vai vecāki finasiāli gribēs un varēs atbalstīt/uzturēt.Ko saka tēvs, uzturēs tevi un bērnu? Pieskatīs bērnu, palīdzēs ar mājas darbiem. Vecāki palīdzēs arī ar bērna aprūpi? Ja ne, tad va caur tiesu kādu 100 eir dabūt, bet tas ir sīkums un ļoti daudz ir ''darba'' aspekts, jo iziešana jebkur maksās milzu naudu aukles formā un fisiski nav iespējams parūpētes par bērnu, sevi un visus mājas darbus apdarīt viena. Vai jūs plānojat precēties? Tu vēlies ar šo vīrieti nodzīvot visu mūžu? Viņš ir gana uzticams, saticīgs un strādīgs, lai tas būtu iespējams? Vai tu girbi bērnu no šī vīrieša, būsi gatava visu mūžu skatīties uz viņa genofondu? Ja jā, tad par tādām lietām kā darba neesamību īsti nav jāuztraucas. Ja pati vēlies bērnu arī tad ja tēvs neapmierina, tad arī tas ir pieņemai un laid pasaulē kaut vai viena. Bērna pabalsts ir 170 mēnesī. Slikti ka nav patstāvīga un labi apmaksata darba, jo tad klāt vēl varrtu būt laba māmiņu nauda. sīkajam pietiek. Bet īrei, komunālajiem un pašai sev kādam tev tā nauda būs jādod. Ja ir resursi vai tie tiks nodrošināti. Var mierīgi dzemdēt. Jo bez savas naudas būsi tikai kādus 3 gadus. Un kādreiz jau tas upuris tāpat būs jānes.
Ja ir atblasts no visiem un gibi sīko. Tad nav problēmu. Ja būs atblasts kaut vai no vienas puses, tad var izbilkt. Ja neviens neatbalstīs esi bezizejas stāvoklī. Un es teiktu ka darba formā vairak nekā naudas formā. Tāpat rēķinies ka vajadzēs savu dzīvokli. Visa tava ģimene nevarēs negulējusi 2 gadus iet uz darbu, jo mazais nektīs neguļ. Ja viņi ir tik augstsirdīgi, ka ir ar mieru ar tevi dzīvot vienā dzīvoklī, kad ir mazais kas neguļ, tad aplausi taviem vecākiem un ar 170 knapinoties, meklājot lietotas mantas no paziņam un sev pameklējot sarkanā krusta lupatu kaudzēs māmiņu un pēcgrūtniecības mantas un lieku nepērkot ar arī iztikt. Bet ja kauns vecā staitāt griba skaistu šo periodu, tad tas izmaksās neiespējamu naudu jau grūtniecības laikā jaunās drēbēs apavos un protams vitamīni, veselības pārbaudes utt. Tāpat arī pēcgrūtniecības laikā. Bet nav teikts, ka jebkad dzīvē būsi situācijā, ka būs nauda ar ko šķiesties, lai šis periods būtu super vai būs ideāls partneris. Pa lielam, tie ir tikai 10 gadi, max max 15 kuros tev tas ir jāatrisina. Un ja padomāsi reālistiski, cik maz laika tam ir, un cik maz iespēju visam salikties pareizajos plauktiņos varbūt ir vērts pieņemt situāciju kāda viņa ir un dzedēt.
Ja runā par abortu un izvēlies to. Tad tā ir tava izvēle un sev nav jāpārmet. Nekas trakas un šausmīgs tas nav. Daudzas taisa. Būs fiziski vieglāk, jo grūtniecība, dzemdība un pieskatīšana prasa neiespējamo no sivietes. Tāpat arī suņa murgus ko aborts var nodarīt, izrasīt utt neklausies. Iespējamba minimāla. Bet grūtniecības izrasīti veselības bojājumi ir milzīgi. Ko grūtniecība un dzemdības tev var dodarīt neviens nestāsta.Aborts ar to iz ziediņi un nekā tur nav.
Iesaku izrunāties. Varbūt visi vēlēsies tevi atbalstīt un velti satraucies. Noteikti pasaki. Jo sliktak par abortu jau noliedzošas atbildes gadījumā nebūs. Tāpat varēs redzēt cilveku īsto seju/vērtību. Īpaši es to par draugu domāju. 22-23 ja kas LV sievietēm ir lielisks/ideāls laiks dzemdēt pirmo no fizioloģiskā aspekta.
19.01.2022 11:26 |
 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
Odriona @ 19.01.2022 11:25
Veikt abortu nepasakot draugam ir netaisnīgi. Tā ir arī viņa atbildība, un šāds lēmums ir jāpieņem kopīgi (pat, ja galvenokārt tas būs tavs lēmums, otram ir tas jārespektē, jāzin tavas sajūtas un pārdomas)...jo kurš gan tevi atbalstīs, ja izlemsi to darīt? Vai tiešām esi emocionāli tik spēcīga, lai ietu tam cauri viena..?
Taisnība.
19.01.2022 11:26 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3720
Reģ: 31.10.2010
Pati pateici, ka bērnu šobrīd nevēlies. Dzemdēt tikai tāpēc, ka to gribētu kāds cits, ir nepareizi.
19.01.2022 11:29 |
 
Reitings 1887
Reģ: 26.12.2021
Abi ar draugu esat jauni, darbi un iespējas pavērsies gan viņam, gan tev! Nevajag ieciklēties, ka visu dzīvi dzīvosi no 170€ māmiņalgas un pie vecākiem.
Meklē darbu un līdz dekrētam iekrāj, lai vari sarūpēt pirmās lietiņas.
Bet obligāti par to pasaki gan draugam, gan mammai. Un nesteidzies ar lēmuma pieņemšanu!
Veiksmi!:)
19.01.2022 11:33 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Odriona @ 19.01.2022 11:33
Abi ar draugu esat jauni, darbi un iespējas pavērsies gan viņam, gan tev! Nevajag ieciklēties, ka visu dzīvi dzīvosi no 170€ māmiņalgas un pie vecākiem.
Meklē darbu un līdz dekrētam iekrāj, lai vari sarūpēt pirmās lietiņas.
Bet obligāti par to pasaki gan draugam, gan mammai. Un nesteidzies ar lēmuma pieņemšanu!
Veiksmi!:)

Nedomāju ka jāskrien strādāt ja esi stāvoklī. Iekrāt? nu tā nebūs? Un reāli dekrēta iet 7 mēn. Ja zina, tad ir kādi 2. tādad 5 mēn iesakitot darba atašanas laiku. khmm .... kur ātri ņem darbā? tādās vietās kā maxima? a kā sieviete stāvoklī tādā var pastrādāt. Pati šokā biju dažu nabaga kasieri redzot. Tik žēl. Daudzas nevar nostrādāt arī ne tik fiziski parsīgus darbus kā šis. Šeit dinansiālās rūpes būs jāuzņemas tāvam un tava drauga vecākiem. Iesaku koncentrēties uz rūpēm par sevi. Jo ārstēšanās pēc šada izmaksās vairak nekā tāda ākstīšanās ( bet varbūt var atrast garīgo darbu). Katrā gadījumā, pareizi teikts, ka esat jauni un visadas iespējas būs, un tā ne tik izcilā finansiālā situācija būs tikai kādu laiku, kas paskries. Un bērninš būs uz visiem laikiem. Parasti ģimenes apvienojas un iesaisās gan ar naudu, gan darbu. Tāpat nav pavisam cābīga situācija. Valsts dod 170. Ir vismaz mamma vai vecāki pie kā dzīvot, ja kas. Draugs itkā pat grib bērnu, tad jau palīdzes, vismaz pieskatot. Finansiālas grūtības ir pērejošas un vajag koncentrēties uz labo dzīvē. Ne tikai pie tādām situācijām sievietes ir laidušas pasaulē mazos. Un visi izdzīvoja.
19.01.2022 12:22 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Uzskatu, ka pirmajam tomēr jāpasaka bērna tēvam t.sk. par tavu šī brīža vēlmi grūtniecību pārtraukt. Par to vai teikt vai neteikt mammai Tev jāizlemj pašai balstoties uz to, kādas jums ir attiecības un kāda ir Tava mamma. Bet es teiktu tikai tad, kad ar partneri būtu pieņēmuši kopīgu lēmumu par to vai saglabāt vai nesaglabāt grūtniecību.
19.01.2022 12:29 |
 
Reitings 778
Reģ: 14.11.2021
Ehh, es varu iedomāties kā tu tagad jūties. Nezina, panika, izmisums, šaubas... Es nevaru tev pateikt paturēt bērniņu vai nē, bet pagaidi nedēļu gan. Pasaki draugam, pasaki mammai, bet neaizmirsti sevi. Jā arī draugs gribes paturēt, taisnība ir tāda, ka lielāko daļu rūpes tāpat uznemsies tu. Turies!
19.01.2022 12:50 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
dzosefine @ 19.01.2022 12:29
Uzskatu, ka pirmajam tomēr jāpasaka bērna tēvam t.sk. par tavu šī brīža vēlmi grūtniecību pārtraukt. Par to vai teikt vai neteikt mammai Tev jāizlemj pašai balstoties uz to, kādas jums ir attiecības un kāda ir Tava mamma. Bet es teiktu tikai tad, kad ar partneri būtu pieņēmuši kopīgu lēmumu par to vai saglabāt vai nesaglabāt grūtniecību.

Kādas attiecības? Pie mammas dzīvo? Ja jau būtu iespāja pārvākties pie drauga, tad gan jau sen dzīvotu ar draugu. Mātei neteikt? Kā to iedomājies pie viņas dzīvojot? Var gadīties, ka arī mātei būs noteicošais ēmums par bēna paturēšanu, jo viņa var nebūt ar mieru ka bērns ienāk VIŅAS mājās. Tāpat, ja dāma nestrādā tad pieņemu nauda no mammas/ mammas un tēta nevis draugs viņu uztur. Izskatās, ka tas būs 3 pušu lēmums par to, vai bērnu paturēt.
Uzskatu, ka jāsaka ir visiem un tad jāskatās, ko viņi teiks.
19.01.2022 12:51 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Pirms kādam stāsti,izdomā lidz galam ko tu pati vēlies un vai esi gatava bērnam.
Draugam noteikti izstāstītu,jo lēmumu par bērnu jums abiem ir jāpieņem kopīgi.
Izrunāt,vai vispār esat gatavi bērnam šobrīd,visus par un pret,jums nav pašiem sava pamata zem kājām, jūs pat nedzīvojat kopā.
Mammai teiktu tikkai tad,kad būtu izlēmusi ar draugu visu.
19.01.2022 13:10 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Annija35 @ 19.01.2022 13:10
Pirms kādam stāsti,izdomā lidz galam ko tu pati vēlies un vai esi gatava bērnam.
Draugam noteikti izstāstītu,jo lēmumu par bērnu jums abiem ir jāpieņem kopīgi.
Izrunāt,vai vispār esat gatavi bērnam šobrīd,visus par un pret,jums nav pašiem sava pamata zem kājām, jūs pat nedzīvojat kopā.
Mammai teiktu tikkai tad,kad būtu izlēmusi ar draugu visu.

Kāpēc tikai tad?
19.01.2022 13:14 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
gravity o clock @ 19.01.2022 13:14

Kāpēc tikai tad?

Jo meitenei pašai vispirms ir jāizlemj/jāsaprot ko viņa vēlas.
Mamma var mēģināt atrunāt un tas var ietekmēt meitenes izvēli.
19.01.2022 13:18 |
 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Pasaki ka esi stāvoklī, jo ja arī vēlies taisīt abortu tas maksā naudu, kuras tev drošvien arī tagad nav. Jo bērns rodas no diviem cilvēkiem ne no viena. Izklausās ka bērns ir "tā sanāca" variants...diemžēl.
19.01.2022 13:34 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Tev pašai ir jātiek galā, neuzskatu ka tev kādam jāsaka, ja šaubies par to vai vispār vēlies saglabāt vai tomēr arbortu. Tad kad būsi pieņēmusi lēmumu, tad jā, vari par savu lēmumu pateikt draugam, jo viņš ir iesaistītā puse tomēr.
Bet,ja, paturi prātā ka arī baigais laiks domāšanai nav atvēlēts max līdz 12 nedēļai.
19.01.2022 13:51 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Šis 100% tavs lēmums, jo tā būs tava atbildība, tava dzīve.
19.01.2022 13:55 |
 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
Man pašlaik ir savi iekrājumi,tāpēc nauda abortam man būtu. Draugam ir patstāvīgs darbs, bet es pati pašlaik esmu darba meklējumos. Man bija iecerēta viena lieta,kurai ir nauda jāiekrāj vismaz pusgadu, kas man ir svarīga, tāpēc bērns būtu nelaikā un man no tās lietas būtu jāatsakās uz ilgu laiku,jo būtu nauda jākrāj bērna lietām, kā arī ar draugu esam plānojuši dzīvot kopā, tikai man vajag patstāvīgus ienākumus. Tāpēc viens pats uzturēt viņš nevarētu mūs, jo viņam tā alga arī nav diži lielā. Esam runājuši,ka mēs dalītu uz pusēm rēķinus, tāpēc vēl jo vairāk uzskatu,ka vēl plusā ar bērnu viņš noteikti nevarētu pavilkt. Pēc gadiem diviem, trijiem, kad mēs jau dzīvotu kopā, abiem būtu patstāvīgi ienākumi, es būtu izdarījusi lietas kuras vēlos pašlaik dzīvē izdarīt, jā, tad varētu plānot bērnu, bet tagad rupji sakot nedomāju ka varam atļauties uzturēt bērnu.
Izrunāšu ar draugu, pateikšu,ka esmu stāvoklī, bet ka šis nav piemērots laiks un ka ir jāskatās no reālās puses.
19.01.2022 14:43 |
 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
viiiiinoga @ 19.01.2022 14:43
Man pašlaik ir savi iekrājumi,tāpēc nauda abortam man būtu. Draugam ir patstāvīgs darbs, bet es pati pašlaik esmu darba meklējumos. Man bija iecerēta viena lieta,kurai ir nauda jāiekrāj vismaz pusgadu, kas man ir svarīga, tāpēc bērns būtu nelaikā un man no tās lietas būtu jāatsakās uz ilgu laiku,jo būtu nauda jākrāj bērna lietām, kā arī ar draugu esam plānojuši dzīvot kopā, tikai man vajag patstāvīgus ienākumus. Tāpēc viens pats uzturēt viņš nevarētu mūs, jo viņam tā alga arī nav diži lielā. Esam runājuši,ka mēs dalītu uz pusēm rēķinus, tāpēc vēl jo vairāk uzskatu,ka vēl plusā ar bērnu viņš noteikti nevarētu pavilkt. Pēc gadiem diviem, trijiem, kad mēs jau dzīvotu kopā, abiem būtu patstāvīgi ienākumi, es būtu izdarījusi lietas kuras vēlos pašlaik dzīvē izdarīt, jā, tad varētu plānot bērnu, bet tagad rupji sakot nedomāju ka varam atļauties uzturēt bērnu.
Izrunāšu ar draugu, pateikšu,ka esmu stāvoklī, bet ka šis nav piemērots laiks un ka ir jāskatās no reālās puses.
Nu tad taisi abortu ko citu. Ja pati saproti ka nevarēsi neko pavilkt būdama ar bērnu tad go ahead.
19.01.2022 14:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits