Aborts

 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
Vakar uzzināju,ka esmu stāvoklī un tagad galvā plosās simtu viena doma, nezinu kā tālāk rīkoties. Man ir tikai 23 gadi, pašlaik nav patstāvīga darba.
Bērnu es vēlētos, bet ne tagad,jo pati jūtos reizēm vēl kā bērns.
Gribēju to pateikt draugam, bet nevarēju saņemties nekādīgi. Tākā dzīvoju ar vecākiem vēl, tad ienāca prātā doma varbūt to pirmajai pateikt mammai. Un tā tās domas turpu šurpu skraida- Kuram teikt pirmajam, Vai vispār teikt.. Jo ir arī doma par abortu. Bet vai uztaisīt abortu neko nevienam nepasakot nemaz ka esmu stāvoklī būtu laba doma?
19.01.2022 11:02 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
gravity o clock @ 19.01.2022 12:51

Kādas attiecības? Pie mammas dzīvo? Ja jau būtu iespāja pārvākties pie drauga, tad gan jau sen dzīvotu ar draugu. Mātei neteikt? Kā to iedomājies pie viņas dzīvojot? Var gadīties, ka arī mātei būs noteicošais ēmums par bēna paturēšanu, jo viņa var nebūt ar mieru ka bērns ienāk VIŅAS mājās. Tāpat, ja dāma nestrādā tad pieņemu nauda no mammas/ mammas un tēta nevis draugs viņu uztur. Izskatās, ka tas būs 3 pušu lēmums par to, vai bērnu paturēt.
Uzskatu, ka jāsaka ir visiem un tad jāskatās, ko viņi teiks.

Attiecības var būt arī tad, ja nedzīvo kopā. Bet savā komentārā biju domājusi, kādas ir attiecības meitai ar mammu.
Ļoti vienkārši, 23 gados nav vairs viss jāstāsta mammai. Šajā vecumā mammai var neteikt arī kas ir runāts ar ginekologu vai pat savu ģimenes ārstu,ja to nevēlas. Ja meitene negrib teikt mammai par to ka būs aborts, tad to var arī neteikt. Cita lieta, ja bērnu paturēs un ja par abortu mammai būs jādod nauda.
19.01.2022 15:11 |
 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
Gribētu vēl pajautāt dažus jautājumus un būtu pateicīga par atbildēm.
1) Ko iesākt ja bērna tēvs būs pret abortu? (Loģiski viņam padomājot šī būtu vienīgā izeja šajā situācijā, bet ja nu varbūt viņam ir stingra nostāja šajā jautājumā)
2) Man jau nedēļu, pagājušajās brīvdienās pirmo reizi sajutu,ka man apakšā kreisais sāns ir jūtams. Neteiktu,ka sāp, bet liek par sevi manīt. Vai tas varētu liecināt par ārpusdzemdzes grūtniecību?
Un 3) Tagad skatos pierakstus pie ginekologa un vai man pierakstīties vienkārši pie- Ginekologa uz konsultāciju vai ir opcija- Ginekologa konsultācija ietverot USG?
Jo ar USG ir jāgaida pieraksts līdz februārim, bet man tik ilgi nav laika gaidīt un vai der vienkārša konsult. bez USG?
Paldies.
20.01.2022 11:34 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
viiiiinoga @ 20.01.2022 11:34
Gribētu vēl pajautāt dažus jautājumus un būtu pateicīga par atbildēm.
1) Ko iesākt ja bērna tēvs būs pret abortu? (Loģiski viņam padomājot šī būtu vienīgā izeja šajā situācijā, bet ja nu varbūt viņam ir stingra nostāja šajā jautājumā)
2) Man jau nedēļu, pagājušajās brīvdienās pirmo reizi sajutu,ka man apakšā kreisais sāns ir jūtams. Neteiktu,ka sāp, bet liek par sevi manīt. Vai tas varētu liecināt par ārpusdzemdzes grūtniecību?
Un 3) Tagad skatos pierakstus pie ginekologa un vai man pierakstīties vienkārši pie- Ginekologa uz konsultāciju vai ir opcija- Ginekologa konsultācija ietverot USG?
Jo ar USG ir jāgaida pieraksts līdz februārim, bet man tik ilgi nav laika gaidīt un vai der vienkārša konsult. bez USG?
Paldies.

Kā tu zini, ka esi stāvoklī, ja neesi bijusi pie ginekologa??
20.01.2022 11:40 |
 
Reitings 104
Reģ: 24.11.2021
1) Ko iesākt ja bērna tēvs būs pret abortu?

Ja nevar izrunāt tad galu galā tas ir tavs ķermenis. Dari ko liek veselais saprāts. Ne jau viņam 9 meneši būs ar lielu vēderu jāstaigā, iespējams jāsaskaras ar komplikācijām vai pat nāvi dzemdību laikā. Plīsumi, pre eklamsija,sepse utt. nedomāju ka vīrieši būtu gatavi kaut vai pusei no iespējamām komplikācijām ja tiem būtu jāiznēsā bērns.
Ej pie Zaļkalnes uz VC4. Tā gan pati pieņem un konsultāciju gan veic abortus. Ja iesi pie jebkura katra tad tie iedos tikai nosūtījumu un pašai vēl būs jameklē kur veic un tas viss aizņem laiku.
Nevelc garumā. Grūtniecības nedēļas neskaita no dienas, kad atklāji ka esi stāvoklī.
20.01.2022 11:41 |
 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
C00L Dzipsy @ 20.01.2022 11:40

Kā tu zini, ka esi stāvoklī, ja neesi bijusi pie ginekologa??

Uztaisīju divus testus un abi pozitīvi. Kā arī ir daži simptomi jau.
20.01.2022 11:51 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
viiiiinoga @ 20.01.2022 11:51

Uztaisīju divus testus un abi pozitīvi. Kā arī ir daži simptomi jau.

Aizej nodod HCG analīzes, to var izdarīt bez ārsta nosūtījuma.
Pieraksties pie ģimenes ārsta pa maksu, tiksi jau nākamajā dienā.
Tikai tad sāc lauzīt galvu ko darīt un ko nedarīt.
Nevajag burt drāmu pirms viņas vēl nav.
20.01.2022 11:55 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
C00L Dzipsy @ 20.01.2022 11:55

Aizej nodod HCG analīzes, to var izdarīt bez ārsta nosūtījuma.
Pieraksties pie ģimenes ārsta pa maksu, tiksi jau nākamajā dienā.
Tikai tad sāc lauzīt galvu ko darīt un ko nedarīt.
Nevajag burt drāmu pirms viņas vēl nav.

Tfutu.. nevis ģimenes ārsta, bet ginekologa. Pardon.
20.01.2022 11:55 |
 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
C00L Dzipsy @ 20.01.2022 11:55

Aizej nodod HCG analīzes, to var izdarīt bez ārsta nosūtījuma.
Pieraksties pie ģimenes ārsta pa maksu, tiksi jau nākamajā dienā.
Tikai tad sāc lauzīt galvu ko darīt un ko nedarīt.
Nevajag burt drāmu pirms viņas vēl nav.
Nu šaubos ka neesmu stāvoklī,ja abi testi pozitīvi un vēl pēkšņi ir sācis sāpēt sāns un vēl ir daži simptomi. Tā nevarētu būt.
Tad jau vienkārši labāk pierakstīšos pie ginekologa uz pirmdienu.
20.01.2022 11:58 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
viiiiinoga @ 20.01.2022 11:58
Nu šaubos ka neesmu stāvoklī,ja abi testi pozitīvi un vēl pēkšņi ir sācis sāpēt sāns un vēl ir daži simptomi. Tā nevarētu būt.
Tad jau vienkārši labāk pierakstīšos pie ginekologa uz pirmdienu.

Aizej un šodien uztaisi HCG analīzes jebkurā laboratorijā, maksā kaut kādi 5-6 eiro. Tāpat tev viņas būs jātaisa.
20.01.2022 12:04 |
 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
C00L Dzipsy @ 20.01.2022 12:04

Aizej un šodien uztaisi HCG analīzes jebkurā laboratorijā, maksā kaut kādi 5-6 eiro. Tāpat tev viņas būs jātaisa.
Pieteicos tikko uz Gulbja laboratoriju, atnāca pieteikuma pin. Kas ar viņu jādara? Jāiet tagad uz turieni un kaut kur jāievada vai kā?
Atvainojos par tik stulbiem jautājumiem, vienkārši tieši tur neesmu bijusi un varbūt zināsi?
20.01.2022 12:14 |
 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
viiiiinoga @ 20.01.2022 12:14
Pieteicos tikko uz Gulbja laboratoriju, atnāca pieteikuma pin. Kas ar viņu jādara? Jāiet tagad uz turieni un kaut kur jāievada vai kā?
Atvainojos par tik stulbiem jautājumiem, vienkārši tieši tur neesmu bijusi un varbūt zināsi?
Un vai tās analīzes uzreiz būs gatavas?
20.01.2022 12:15 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
viiiiinoga @ 20.01.2022 12:15
Un vai tās analīzes uzreiz būs gatavas?

Analīzes parasti ir gatavas 1 dienas laikā.
20.01.2022 14:44 |
 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
Jā,tā sapratu. Biju un nodevu.
20.01.2022 14:45 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
viiiiinoga @ 20.01.2022 12:14
Pieteicos tikko uz Gulbja laboratoriju, atnāca pieteikuma pin. Kas ar viņu jādara? Jāiet tagad uz turieni un kaut kur jāievada vai kā?
Atvainojos par tik stulbiem jautājumiem, vienkārši tieši tur neesmu bijusi un varbūt zināsi?

Nezinu, kas tas par pin. Parasti uzreiz eju filiāli un dzīvajā rindā nododu analīzes uz grūtniecību. Iedod paroli un, kad uz epastu atnāk rezultāti, ievadi paroli un viss.
20.01.2022 14:46 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
1) Ko iesākt ja bērna tēvs būs pret abortu? (Loģiski viņam padomājot šī būtu vienīgā izeja šajā situācijā, bet ja nu varbūt viņam ir stingra nostāja šajā jautājumā)
2) Man jau nedēļu, pagājušajās brīvdienās pirmo reizi sajutu,ka man apakšā kreisais sāns ir jūtams. Neteiktu,ka sāp, bet liek par sevi manīt. Vai tas varētu liecināt par ārpusdzemdzes grūtniecību?

1.tad izrunājies kā viņš redz tālāko situāciju, kas saistās ar bērnu - finanses, dzīvošana utt. Jo viens ir gribēt, otrs ir reāli rūpēties un būt ar mazo.
2. Nē, tas nenozīmē, ka ir ārpus dzemdes grūtniecība.
20.01.2022 14:49 |
 
Reitings 244
Reģ: 29.10.2019
Cik Tev gadu 15? Vai tiešām cilvēks 23 gados meklē padomu formumā un nav spējīgs pieņemt lēmumu? Tu gribi, lai formunieces tagad psaka Tev ko darīt? Ne mēs zinām tevi, ne Tavas attiecības, ne Tavu finansiālo stāvokli. Kas Tev tās par attiecībām, ka nevari pateikt draugam? Intīmas attiecības ir starp diviem cilvēkiem - tā tad viņam ir jāzina. Pasaki draugam, izrunājiet visu, pasaki savas domas (atklāti). Teikt vai neteikt mammai tas atkarīgs no Tevis pašas un no tā kādas jums attiecības. Bērns arī nav šausmīgi lieli izdevumi, ja grib tad var. Bet ja negrib… tad jau Tevis piedāvātais variants. Personīgi to neatbalstu, bet katram sava dzīve un savas izvēles, nenosodu. Šķiet smieklīgi, ka nespēj paskatīties netā kādu valsts atmaksātu ginekalogu un aiziet.
20.01.2022 15:20 |
 
Reitings 174
Reģ: 30.08.2018
Tas ir normāli, ka meitene 23.gados uzdod šādus jautājumus, jo katru dienu tač nepaliek stāvoklī. 🤦‍♀️
Es ieteiktu, padomā vismaz kādas 100 reizes pirma taisi abortu. Bērns ir svētība, kādam tie nevar būt, bet redz, bērniņs izvēlējās tevi un to ir jāsargā.
Man pašai ir bijis aborts piespiedu kārtā (Missed abortion), briesmīga pieredze, sāpes, pēc tam asiņošana 2-3 nedēļas,antiniotiku lietošana un gaidīju pirmās MR tas bija murgs, kad sākās, vēmu, zaudēju samaņu, tā ir mana pieredze.
Es šeit nebaidu, tik padalos ar pieredzi.
20.01.2022 15:47 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
viiiiinoga @ 19.01.2022 14:43
Man pašlaik ir savi iekrājumi,tāpēc nauda abortam man būtu. Draugam ir patstāvīgs darbs, bet es pati pašlaik esmu darba meklējumos. Man bija iecerēta viena lieta,kurai ir nauda jāiekrāj vismaz pusgadu, kas man ir svarīga, tāpēc bērns būtu nelaikā un man no tās lietas būtu jāatsakās uz ilgu laiku,jo būtu nauda jākrāj bērna lietām, kā arī ar draugu esam plānojuši dzīvot kopā, tikai man vajag patstāvīgus ienākumus. Tāpēc viens pats uzturēt viņš nevarētu mūs, jo viņam tā alga arī nav diži lielā. Esam runājuši,ka mēs dalītu uz pusēm rēķinus, tāpēc vēl jo vairāk uzskatu,ka vēl plusā ar bērnu viņš noteikti nevarētu pavilkt. Pēc gadiem diviem, trijiem, kad mēs jau dzīvotu kopā, abiem būtu patstāvīgi ienākumi, es būtu izdarījusi lietas kuras vēlos pašlaik dzīvē izdarīt, jā, tad varētu plānot bērnu, bet tagad rupji sakot nedomāju ka varam atļauties uzturēt bērnu.
Izrunāšu ar draugu, pateikšu,ka esmu stāvoklī, bet ka šis nav piemērots laiks un ka ir jāskatās no reālās puses.
mani vecāki savulaik arī bija jauni, ar puspabeigtām izglîtībām un kapeiku algu, bet man nekad nebija jāsatraucas, ka man būtu netīras drebes vai mājās nebija ko pāēst, ar ko nomazgāties. Jā,varbūt man nebija tās “krutākās” mantas, bet man viss bija, un pāēdusi biju un mamma ar tēti mīlēja un tagad lepojas.
Abi vecāki tagad strādā un naudas viņiem pietiek lai gan ģimenē tagad ir vēl bērni. Ir bijuši arī grūti laiki mums, bet lai mamma pateiktu- mēs sodien neēdīsim vai šodien tev nebūs mazs kārumiņš, nebija tādu dienu.
Tajos laikos dzīvoju bēbene ar koka logiem, mājās bija 15 grādi, un mēneša beigās vecākiem līdz algai bija 2ls. Un neko, izdzīvojām un tagad vecaki pat ļoti neslikti pelna.
Mammas atziņa- ka dzīvē visu var sasniegt, tikai jāgrib un bērni nav bijuši attaisnojums, jo tagad viņai ir ļoti labs darbs.
Taka te tiešām katram savs- pacīnīties par saviem “negadījumiem” vai “iešu vieglāko ceļu” un bērni jau kaut kad pēc tam. Tikai arī pec tiem 3 gadiem jums ienakumi būs lielāki un prasības 2x lielākas-dzīvoklis labaks,mašīna jaudīgāka, varbut ceļojums?, utt un atkal nevietā bērns.
20.01.2022 17:05 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
viiiiinoga @ 20.01.2022 11:58
Nu šaubos ka neesmu stāvoklī,ja abi testi pozitīvi un vēl pēkšņi ir sācis sāpēt sāns un vēl ir daži simptomi. Tā nevarētu būt.
Tad jau vienkārši labāk pierakstīšos pie ginekologa uz pirmdienu.
😂😂😂 nu pieradijumos balstītā literatūra pozitīvs gr tests nevienmer nozime ka esi stāvoklī😂covid tests ar rāda pozitīvu ja apelsīnu sulu uzpilina😂tas tā, jociņam.
Šeit vajag HCG+ usg.
20.01.2022 17:08 |
 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
Debestiņa @ 20.01.2022 17:05
mani vecāki savulaik arī bija jauni, ar puspabeigtām izglîtībām un kapeiku algu, bet man nekad nebija jāsatraucas, ka man būtu netīras drebes vai mājās nebija ko pāēst, ar ko nomazgāties. Jā,varbūt man nebija tās “krutākās” mantas, bet man viss bija, un pāēdusi biju un mamma ar tēti mīlēja un tagad lepojas.
Abi vecāki tagad strādā un naudas viņiem pietiek lai gan ģimenē tagad ir vēl bērni. Ir bijuši arī grūti laiki mums, bet lai mamma pateiktu- mēs sodien neēdīsim vai šodien tev nebūs mazs kārumiņš, nebija tādu dienu.
Tajos laikos dzīvoju bēbene ar koka logiem, mājās bija 15 grādi, un mēneša beigās vecākiem līdz algai bija 2ls. Un neko, izdzīvojām un tagad vecaki pat ļoti neslikti pelna.
Mammas atziņa- ka dzīvē visu var sasniegt, tikai jāgrib un bērni nav bijuši attaisnojums, jo tagad viņai ir ļoti labs darbs.
Taka te tiešām katram savs- pacīnīties par saviem “negadījumiem” vai “iešu vieglāko ceļu” un bērni jau kaut kad pēc tam. Tikai arī pec tiem 3 gadiem jums ienakumi būs lielāki un prasības 2x lielākas-dzīvoklis labaks,mašīna jaudīgāka, varbut ceļojums?, utt un atkal nevietā bērns.

Bet mēs pat kopā nedzīvojam. Pie viņa nevaru dzīvot un pie manīm arī nē. Viņš nevarēs pavilkt viens pats īrētu dzīvokli un visu pārējo maksāt. Es palīdzēt arī diži nevarēšu, jo nestrādātu tādā gadījumā.
Pat tagad kad skatījāmies dzīvokļus un vilkām naudas kopā ja es piemēram strādātu, jau sanāca tā so so. Kur nu vēl viņš viens ja strādātu un ja vēl bērns būtu
20.01.2022 17:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits