Darbs. Pienākumi. Atalgojums

 
Reitings 148
Reģ: 06.10.2015
Čau!
Es te tā domāju- strādāju piecas dienas nedēļā, biroja darba laiku, bieži atbildība liela, stress, jāmēģina kaut kā pēc tam ar to stresu tikt galā, un nav arī tā, ka varētu atļauties baigi tereties un būtu baigais atalgojums (parsvarā pamatvajadzības- dzīvosana, rēķini, pārtika, saimn.preces utt., ar nelielam ekstrām kādu mēnesi) Domāju, a nafigam? 😅 varbūt labāk strādāt vienkāršāku darbu, kurā nav tik liela atbildība, saņemt to pašu vai varbūt vairāk, bet vismaz nervi pa vietām. Zinu, ka varu daudz, esmu elastīga, ātri visu apgūstu, bet šis kopējais fons, ko augstāk minu mani kaut kā nomāc.
Kā ir jums? Vai esat apmierinātas ar savu darbu? Varbut zinat kādu zelta bedri, kur ir veseliga dinamika, bet nervi dienas beigās vietā? Vai varbūt vienkārši vieta, kur labi maksā, nav liela atbildība, tik jaizdara tas, kas jaizdara 😁
Padalaties, cik apmierinātas esat ar savu esošo darba vietu un kam gājāt cauri, lai nonāktu līdz kaut kam, kur tiešām jutāties kā sava vietā.
16.01.2022 21:51 |
 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Strādāju valsts pārvaldē, konkrētāk PMLP, nošauties gribas reizēm. Pirmkārt, cilvēki ir muļķi un nejēdz iesniegt to, ko likums prasa, bet tā vieta iesniedz kko ko paši izdomā savā galvā, daudzi iensniegumi ir tādi, ka domā, kur cilvēks mācījies, ka neprot neko uzrakstīt... nu otrkārt, mēdz būt ļoti čakarīgas lietas, jāpārbauda kam un kādus dokumentus var iznsiegt utml. Bieži vien pēc darba esmu izbesījusies, bet kolēgi labi, es reizēm sēžu virstundas. Kopumā, savinot ar studijām ir ļoti grūti(mācos vakaros), bet kad tu pa dienu esi noguris, tad vakarā ar tādu besi diži nepamācsies. Bet nu, kā ir, tā ir... alga kkur 800 euro, mēdz būt piemaksas, prēmijas un sanāk reizēm vairāk, bet nu jā, ilgtermiņā šeit sevi neredzu....
19.01.2022 11:36 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Kuras ir vislabāk piķojošās darbavietas Latvijā?
Uralkali vai Uraltrade bija ok. Bet man tas neder. Kur vēl?
19.01.2022 15:55 |
 
Reitings 148
Reģ: 06.10.2015
Labi maksā un nav liela atbildība - neiet kopā šie divi.
Zinu, bet cerība mirst pēdējā un ja nu..😁
Bet kaut kā šis jautājums mani nepamet. Lai arī tagad darbs ir tāds, kurā attīstīties ir visas iespējas, sevi pierādu, izskatās , ka būs algas pielikums, ar uzdevumiem tieku galā, bet 1) tas stress, ko īstenībā kultiveju sevī pati, jo perfekcionisms ieksa snauž (bet pēc šīs diskusijas sāku nedaudz atslābt domu limeni un, vispār- ir labāk) :)
2) un galvenokart laikam tas, ka līdz galam nepatīk. Darbs labs, bet, iespējams, ne man, un kad sāku domāt, ka tā būtu jāpavada dzive lidz 65 gadiem, paliek pavisam nelabi 😁🥲
Tāpēc saku apdomāt opciju strādāt dajebko, saņemt normālu piķi, lai var sakrāt un uzsākt darīt ko tādu, kas patīk.
Bet gan jau es ne vienīgā ar šādam domām, ka vot ka būtu, ja būtu..
19.01.2022 18:01 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Kādas ir tavas intereses? Ko gribētu apgūt? Ko proti?
Tikpat labi varam ieteikt labi apmaksātu šuvējas darbu - sēdi, meditē un tik šuvē. Bet vai tas tevi interesētu?😀
19.01.2022 18:32 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Kā jau te minēja, dzīve nav rožu dārzs un neviens tāpat vien lielu algu par smukām acīm nemaksās. Man ir bijusi dažāda pieredze, bija moments dzīvē, ka nesapratu ko daru ar savu dzīvi, līdzīgas domas kā Tev - kā tā var visu mūžu strādāt, gribās tak darīt ko patīk un arī pelnīt labu naudu utt.. Rezumē, aizgāju no darba, lai sāktu darīt 'to kas patīk', dabūju kārtīgu reality check, visu pārdomāju un šobrīd esmu pavisam citā nozarē.
šobrīd strādāju IT jomā - inženierija , esmu ļoti apmierināta, ir daudz iespējas, algu pārskata un pieliek katru pus gadu, visādi labumi, benefiti, nozare tikai aug un attīstās.
Ja ir tādas pārdomas par darbu, tad noteikti iesaku lietas mainīt un mēģināt ko citu, jo arī tā ir mācība un rodas kaut kāda saprašana par to ko pats vēlās un par to, kāda patiesībā ir realitāte. Mēs jau visi domājam, ka esam baigi īpašie un nu tik būs, patiesībā viss nāk caur darbu, pieredzi un zināšanām, veiksmes un talanta faktors tur ir ļoti maz.
19.01.2022 18:36 |
 
Reitings 302
Reģ: 15.10.2021
Darbs labs, bet, iespējams, ne man, un kad sāku domāt, ka tā būtu jāpavada dzive lidz 65 gadiem, paliek pavisam nelabi 😁🥲

Nav vairs tie laiki, kad vienā darbā jāsēž līdz vecumdienām. Ja agrāk uz tiem, kas mainīja darbu ik pēc 2 gadiem, skatījās kā uz nenopietniem vēja grābšļiem, tagad tas ir +/- mainījies.
19.01.2022 18:41 |
 
Reitings 148
Reģ: 06.10.2015
Pašlaik darbojos IT. Zinasanas apguvu no pilnīgas nulles, nedaudz vairāk kā gadu atpakaļ. Izglītība ir radikāli citā nozarē, pedagoģijā, bet jau macoties sapratu, ka tas galīgi nav mans aicinājums, bet studijas pabeidzu. Strādāju no mājām. Konkrētā kompānijā esmu vairāk kā pus gadu. (Alga pašlaik ne ļoti liela, jo esmu Junior pozīcijā) Un tur jau tā lieta. Jau nomainīju nodarbošanos, liekas, tagad tik jādara un jamočī. Bet saprotu, ka izdarīt darbu varu, bet kaut kā nav tās aizrautības. Reizēm domāju- varbūt kolektīvs(ir daži kolēģi, kuriem patīk pakāpties uz citiem, lai paceltu sevi), varbūt tas, ka nav tās socializācijas, jo visi strada no mājām. No otras puses saprotu, ka varbūt jābeidz cikstet, varbūt tas ir pārejoši. Laikam prasās kaut kādu lielāku dienas dinamiku 🧐
Mēģinu izsketinat, kāpēc nevaru būt mierā, lai gan ir bijuši posmi iepriekš, tādos studentu darbos, kur jutos ok darbā, protmas, saprotot, ka tas nebūs uz visiem laikiem, un tomer
19.01.2022 20:36 |
 
Reitings 148
Reģ: 06.10.2015
Aamelija piekritu, tas vairāk bija domāts tā, ka vienā vai piecos darbos, bet ja ar tādu sajutu jādzīvo un jāstrādā visu mūžu, diez kas nav :/
19.01.2022 20:45 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Kur var noplenīt 1 miljonu eiro gadī pēc nodokļu nomakas? Kurā profesijā? Es gribu pelnīt tik.
22.01.2022 14:05 |
 
Reitings 873
Reģ: 27.07.2020
krikse1123 @ 19.01.2022 20:36
Pašlaik darbojos IT. Zinasanas apguvu no pilnīgas nulles, nedaudz vairāk kā gadu atpakaļ. Izglītība ir radikāli citā nozarē, pedagoģijā, bet jau macoties sapratu, ka tas galīgi nav mans aicinājums, bet studijas pabeidzu. Strādāju no mājām. Konkrētā kompānijā esmu vairāk kā pus gadu. (Alga pašlaik ne ļoti liela, jo esmu Junior pozīcijā) Un tur jau tā lieta. Jau nomainīju nodarbošanos, liekas, tagad tik jādara un jamočī. Bet saprotu, ka izdarīt darbu varu, bet kaut kā nav tās aizrautības. Reizēm domāju- varbūt kolektīvs(ir daži kolēģi, kuriem patīk pakāpties uz citiem, lai paceltu sevi), varbūt tas, ka nav tās socializācijas, jo visi strada no mājām. No otras puses saprotu, ka varbūt jābeidz cikstet, varbūt tas ir pārejoši. Laikam prasās kaut kādu lielāku dienas dinamiku ?
Mēģinu izsketinat, kāpēc nevaru būt mierā, lai gan ir bijuši posmi iepriekš, tādos studentu darbos, kur jutos ok darbā, protmas, saprotot, ka tas nebūs uz visiem laikiem, un tomer

Ja strādā IT un esi junior, tad pacieties, uzkačā prasmes un ir ļoti reāli atrast kompāniju/projektu, kur vari sēdēt mid/mid-senior pozīcijā, izdarīt savu darāmo un pārāk daudz nestresot. IT gan ir plašs jēdziens... Varbūt tiem, kas nav tīrie programmētāji ir savādāk.
22.01.2022 16:12 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Man reiz viens gudrs cilvēks teica : ja nezini, ko dzīvē darīt - ej uz IT. Labā nozīmē.
Varbūt, paliec turpat, kur esi😀
22.01.2022 17:06 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Jacqueline @ 22.01.2022 17:06
Man reiz viens gudrs cilvēks teica : ja nezini, ko dzīvē darīt - ej uz IT. Labā nozīmē.
Varbūt, paliec turpat, kur esi?

Sorry, no ITškas vai ta nav jāmūk prom? Skatījos atskaiti par IT par 2020. Lielie uzņemumi piemēram programmētājiem samazināja atalgojumu par 500 eiro/ mēn. Pati redzeju visādu kaudzi citautiešu no Azerbaidžānām utt ieplūstam- viņiem var maksāt mazāk. Daudzi no IT pāriet uz citām jomām. Īpaši tādas ar violeto krāsu viņu simbolos. Un kad 2018. g biju uz viņu Zsvētku balli, to vien dzirdēju, kā vaimanas, ka gadiem algas nav celtas, lai gan nospraustie mērķi ir sasniegti. Pēc datiem- IT tāds pats bubulis kā finanšu sektors ar savām augstajām algām. Tad jau var bankā par 650 bruto iet par klientu konsultantu tikpat labi.
22.01.2022 20:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits