Darbs. Pienākumi. Atalgojums

 
Reitings 148
Reģ: 06.10.2015
Čau!
Es te tā domāju- strādāju piecas dienas nedēļā, biroja darba laiku, bieži atbildība liela, stress, jāmēģina kaut kā pēc tam ar to stresu tikt galā, un nav arī tā, ka varētu atļauties baigi tereties un būtu baigais atalgojums (parsvarā pamatvajadzības- dzīvosana, rēķini, pārtika, saimn.preces utt., ar nelielam ekstrām kādu mēnesi) Domāju, a nafigam? 😅 varbūt labāk strādāt vienkāršāku darbu, kurā nav tik liela atbildība, saņemt to pašu vai varbūt vairāk, bet vismaz nervi pa vietām. Zinu, ka varu daudz, esmu elastīga, ātri visu apgūstu, bet šis kopējais fons, ko augstāk minu mani kaut kā nomāc.
Kā ir jums? Vai esat apmierinātas ar savu darbu? Varbut zinat kādu zelta bedri, kur ir veseliga dinamika, bet nervi dienas beigās vietā? Vai varbūt vienkārši vieta, kur labi maksā, nav liela atbildība, tik jaizdara tas, kas jaizdara 😁
Padalaties, cik apmierinātas esat ar savu esošo darba vietu un kam gājāt cauri, lai nonāktu līdz kaut kam, kur tiešām jutāties kā sava vietā.
16.01.2022 21:51 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
sla pilnīgi piekritu. Citadak dzive paiet parsvarā rukājot. Daudzās valstīs jau ir pierādīts, ka 4 dienu darba nedēļa spej but produktīvāka nekā 5. Kad mūsu valsts līdz tam nonāks un vai nonāks, kas to lai zin.

Tiesi viens no iemesliem kapec man darba un skolu sistema Skandinavija loti patik. Vini ir malaci, cerams, ka tuvakaja nakotne no viniem pasaule nems piemeru. Zinjas teikts, ka 2021. g., visur pasaule, un ipasi ASV cilveki sakusi atvert acis, un pasi pametusi savas darba vietas, kuras liek parstradaties un par to sanemt mazu algu. Ta iemesla del vairumtirdznieciba, supermarketi paaugstinaja savas algas, jo darbinieku saka trukt del ta, ka daudzi aizgaja prom. Un pareizi dara, cilveki sak atmosties, jo ilgtermina tas saboja veselibu + vel laiks pavaditais cela, kamer tiek lidz darbam un majam.
17.01.2022 15:22 |
 
Reitings 148
Reģ: 06.10.2015
Nu tas dzīves skrējiena ritenis, kas bija pirms covid, tiešām bija par traku.. labi, ka cilvēki mostas un sak domāt par citam vērtībām un savu labsajutu
17.01.2022 16:32 |
 
Reitings 104
Reģ: 24.11.2021
Kuras tad ir tās daudzās valstis kur ir 4 dienu darba diena? Islandē to izmēģināja. Citas valstīs atsevišķi uzņēmumi samazina darba stundas.
Kapitālisms to diez vai kaut kad atļaus un vidējais latvietis tā jau dusmojas ka svētdien aiztaisa pārtikas veikalus ciet. Vēl uztaisīt ka 5dienās nestrādā pasts, veikali, valsts iestādes vispār daži labi nevarēs to pārdzīvot.
Protams, es piekrītu ka jāstrādā mazāk un vecais "40 stundu nedēļā" darba modelis ir jāmaina. Bet vai jūs pārējie būtu gatavi mainīt savas ērtības un paradumus dēļ tā?
17.01.2022 16:45 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Mani interesē, cik daudz Jūs no saviem personīgajiem līdzekļiem ieguldāt darba vajadzībām, piemēram, transporta izdevumi, kancelejas preces?
Strādāju izglītības sfērā un reizēm man šķiet, ka uz skolu nesu ne tik vien kaudzi savas personīgās mantas, bet arī pietiekami daudz ieguldu naudas līdzekļus (neviens man to neliek darīt, bet vienmēr gribu kaut ko nopirkt, iepriecināt bērnus, iekārtot vidi sev apkārt).
Agrāk strādāju sīkumu veikaliņā, arī tur bieži vien dažādas lietas veikala labiekārtošanai pirku pēc savas iniciatīvas, taču tagad gribu to niķi atmest (tērēties darba vajadzībām) un nedaudz iekrāt. 😀
17.01.2022 16:58 |
 
Reitings 148
Reģ: 06.10.2015
Es būtu gatava mainit ieradumus, lai tie veikali arī ir ciet, pie tā varētu pierast, pie visa galu galā pierod, ir valstis, kurās oficiāli neviens veikals nestrādā svetdienās(cik atceros, arī pārtikas ne) i cilvēki dzīvo. Rēķina savu laiku, sapērk laicīgi visu utt.
Elisa_M saprotu Tevi, pati senāk strādāju izglītības iestādē un dariju līdzīgi, lidz aprunājos ar vadību un izrādās, ka viņi labprāt ir gatavi to visu atmaksāt vai iepirkt pēc manam vēlmēm un saraksta. 😁 vecais labais teiciens- komunikācija ir visa atslēga 😁 tagad laikam no savas personīgās kabatas baigi netērētos. Vai nu sarunāt caur vadību vai nu nekā, max kādus niekus. Citadak domājot par citiem, sanāk aizmirst par sevi :)
17.01.2022 17:17 |
 
Reitings 185
Reģ: 29.05.2013
sla @ 17.01.2022 14:00
Ceru, ka nakotne visur ieviesis 4 dienu darba grafiku. Nav cilvekam jaruka 40 vai 40+ stundas nedela. Kad esi jauns un bez berniem, un galva tikai nauda, tad vel ir piedodami, bet kad ir gimene, vai nav atbilstoss vecums, tad kapec jaliek cilvekam stradat ka vergam. Jauniem jau ja, ja gribas vairak nopelnit, paliek ilgak darba, lai varetu nopelnit papildus naudu, ir saprotams, jo grib atrak nomaksat hipoteku utt.

Jā , tas būtu labi, savādāk šobrīd sanāk tā, ka strādā un guli un atkal strādā un guli.
17.01.2022 17:36 |
 
Reitings 3481
Reģ: 28.12.2018
Kokomi @ 17.01.2022 16:45
Kuras tad ir tās daudzās valstis kur ir 4 dienu darba diena? Islandē to izmēģināja. Citas valstīs atsevišķi uzņēmumi samazina darba stundas.
Kapitālisms to diez vai kaut kad atļaus un vidējais latvietis tā jau dusmojas ka svētdien aiztaisa pārtikas veikalus ciet. Vēl uztaisīt ka 5dienās nestrādā pasts, veikali, valsts iestādes vispār daži labi nevarēs to pārdzīvot.
Protams, es piekrītu ka jāstrādā mazāk un vecais "40 stundu nedēļā" darba modelis ir jāmaina. Bet vai jūs pārējie būtu gatavi mainīt savas ērtības un paradumus dēļ tā?

UK kados 100 uznemumos tagad izmegina.
17.01.2022 17:37 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.07.2020
Pamazām mēģinu iekārtot dzīvi tā, lai varētu pāriet uz nepilnas slodzes darbu.
17.01.2022 19:01 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Taisni lasiju ziņās, ka Emirāti nesen pārgājā uz 4 darba dienu nedēļu visā valstī, latvija par to pagaidām varētu tikai sapņot un domāju, ka līdz tam mums vēl ir garš ceļš ejams ņemot vērā, ka algas Latvijā ir nenormāli zemas salīdzinot ar citām eiropas valstīm, tā kā tās četras dienas nedēļā mēs nemaz atļauties nevarētu.
Par eiropu runājot - man reizēm šķiet, ka viņi dzīvo siesta, visur kur tik aizbrauc ārpus centra - mūžīgi viss ir ciet, ja neskaita pilsētas centrus un lielās tirdzniecības vietas
Es gan būtu par 4 darba diena nedēļu,jo jūtu, ka reizēm pietrūkst vēl viena brīvdiena - piektdienas vakarā tik atskrien mājā, sestdien drusku atpūties un svētdien jau jāsāk gatavoties jaunai nedēļai. Pie tam, tādu full time brīvdienu man nav par cik nodarbojos ar vairākām lietām reizē, bet kamēr tas nes prieku, kaulus nelauž un stresa darbā nav, es daru to ar baudu.
Man arī bija līdzīgi kā tev, nevarēju līdz galam saprast, kurā virzienā mesties, kādu vēlos savu ikdienu. Bet, kad skaidri noformulēju ko-kā- cik daudz stundas dienā vēlos strādāt un citas lietas- perfektais darbs ātri atradās.
Novēlu veiksmi darba meklējumos, Tu šķieti prātīga, domāju ar Tevi viss būs labi!)
17.01.2022 19:27 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Ja vari atrast vienkāršāku/vieglāku darbu un saņemt tikpat vai vairāk, tad ej uz to. Darba/darbavietas prestižs paši par sevi lielākoties ir pārvērtēti un īpašu labumu dzīvē parasti nedod. Varbūt tik kā skaists ieraksts CV, kuru ne visur ņems vērā.
Ar darbu esmu apmierināts. Mēdz gan būt stresaini brīži arī, bet ne pārāk bieži un parasti dienas ir diezgan mierīgas. Maksā laikam jau neslikti, bet kaut kāda pieredze arī bija jāuzaudzē konkrētajā sfērā.
18.01.2022 01:31 |
 
Reitings 148
Reģ: 06.10.2015
Padalieties ar idejām/amata nosaukumiem/darba vietām, kur ir jaizdara savs darbiņš un ir adekvāta samaksa (no kārtīga darba nebīstos). Vienkārši izdari un aizmirsti, bez augstas morālās atbildības.
18.01.2022 08:55 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Admins piekūnam galvu norāva😩😀😂
18.01.2022 18:14 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Jacqueline @ 18.01.2022 18:14
Admins piekūnam galvu norāva???

Mjā... laiks updeitam.
krikse1123 @ 18.01.2022 08:55
Padalieties ar idejām/amata nosaukumiem/darba vietām, kur ir jaizdara savs darbiņš un ir adekvāta samaksa (no kārtīga darba nebīstos). Vienkārši izdari un aizmirsti, bez augstas morālās atbildības.

Iespējams, ka tev pat nevajag mainīt sfēru. Parasti vidus līmeņa pozīcijas ir diezgan labas taviem kritērijiem. Alga jau ir pieņemama, bet tāda augsta atbildība tomēr gulstas uz citu pleciem. Galvenais tikai iet uz intervijām un noprast kāda tur varētu būt atmosfēra. Savā ziņā atrast šīs bedres bieži vien arī ir zināma veiksme.
Tīri tā starp citu - pēc pieredzēs ļoti pateicīgi ir strādāt Skandivānijā balstītos uzņēmumos vai vismaz ar klientiem no šīm valstīm. Tur parasti iekšējā darba kultūra ir samērā relaksēta.
Būtu vieglāk kādam dot ieteikumus, ja zinātu, ko konkrēti tu proti un ko tu esi darījusi līdz šim.
18.01.2022 22:43 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Jacqueline @ 17.01.2022 19:27
Taisni lasiju ziņās, ka Emirāti nesen pārgājā uz 4 darba dienu nedēļu visā valstī, latvija par to pagaidām varētu tikai sapņot un domāju, ka līdz tam mums vēl ir garš ceļš ejams ņemot vērā, ka algas Latvijā ir nenormāli zemas salīdzinot ar citām eiropas valstīm, tā kā tās četras dienas nedēļā mēs nemaz atļauties nevarētu.
Par eiropu runājot - man reizēm šķiet, ka viņi dzīvo siesta, visur kur tik aizbrauc ārpus centra - mūžīgi viss ir ciet, ja neskaita pilsētas centrus un lielās tirdzniecības vietas
Es gan būtu par 4 darba diena nedēļu,jo jūtu, ka reizēm pietrūkst vēl viena brīvdiena - piektdienas vakarā tik atskrien mājā, sestdien drusku atpūties un svētdien jau jāsāk gatavoties jaunai nedēļai. Pie tam, tādu full time brīvdienu man nav par cik nodarbojos ar vairākām lietām reizē, bet kamēr tas nes prieku, kaulus nelauž un stresa darbā nav, es daru to ar baudu.
Man arī bija līdzīgi kā tev, nevarēju līdz galam saprast, kurā virzienā mesties, kādu vēlos savu ikdienu. Bet, kad skaidri noformulēju ko-kā- cik daudz stundas dienā vēlos strādāt un citas lietas- perfektais darbs ātri atradās.
Novēlu veiksmi darba meklējumos, Tu šķieti prātīga, domāju ar Tevi viss būs labi!)

Neko nejauc? kur Tu tādu dzirdēji? Jo tikai dažus gadus atpakaļ AAE vergi izcīnīja 6 darba dienu darba nedēļu. Par 8 h darbu tur prototams nebija ne runas. Tāpat rakas algas tiem indiešu un līdzīgajiem vergiem. Tā jau tas Emirātu veiksmes stāsts ir būvēts, uz ievesto vergu dabaspēku. Kas viedo vairumu viņi vairuma imigrantu populāciju. Nesaprotu kā vispār var izdzīvot ar 400-500 dirhaniem mēnesī, ja godīgi. Man liekas ka Indijā tad jau nav tik traki, lai brauktu uz turieni vergot. Bet laikam kā kurā reģionā, un laikam jau sasola zelta kalnus. Un jā, ja piem., augļi, kūpināts lasis, smūtijs ir 2X dārgāks kā LV. Ir gan lielāka izvēle. Pretīgi skābie pakistanas mandarīni par 1 eiro vai garšīgie madagaskaras par 6. Bet kopumā pārtika dārga. Vergo uz pilnu klabi un saņem simtnieku mēnesī. Par kopmītnēm gan strādnieki paši nemaksā.
18.01.2022 23:21 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
gravity o clock @ 18.01.2022 23:21

Neko nejauc? kur Tu tādu dzirdēji? Jo tikai dažus gadus atpakaļ AAE vergi izcīnīja 6 darba dienu darba nedēļu. Par 8 h darbu tur prototams nebija ne runas. Tāpat rakas algas tiem indiešu un līdzīgajiem vergiem. Tā jau tas Emirātu veiksmes stāsts ir būvēts, uz ievesto vergu dabaspēku. Kas viedo vairumu viņi vairuma imigrantu populāciju. Nesaprotu kā vispār var izdzīvot ar 400-500 dirhaniem mēnesī, ja godīgi. Man liekas ka Indijā tad jau nav tik traki, lai brauktu uz turieni vergot. Bet laikam kā kurā reģionā, un laikam jau sasola zelta kalnus. Un jā, ja piem., augļi, kūpināts lasis, smūtijs ir 2X dārgāks kā LV. Ir gan lielāka izvēle. Pretīgi skābie pakistanas mandarīni par 1 eiro vai garšīgie madagaskaras par 6. Bet kopumā pārtika dārga. Vergo uz pilnu klabi un saņem simtnieku mēnesī. Par kopmītnēm gan strādnieki paši nemaksā.

In early December 2021, the United Arab Emirates became the first country to shift its existing five-day workweek to a four-and-a-half day. The new schedule will be effective from January 1. the UAE Government Media Office informed that the change is introduced to improve productivity and work-life balance.
18.01.2022 23:31 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Jacqueline @ 18.01.2022 23:31

In early December 2021, the United Arab Emirates became the first country to shift its existing five-day workweek to a four-and-a-half day. The new schedule will be effective from January 1. the UAE Government Media Office informed that the change is introduced to improve productivity and work-life balance.

Tas ir darbiniekiem tiek apgrieztas algas. Un tādējādi, ar mazākās darba stundām tiek papuldus radītas jaunas darbavietas, jo valsts jau atkal ir dziļu dziļajos sūdas. Tur tagad pa pilnam bezdarbnieku, nevis work life balance kādam vajag bet gan piķi. Ar ko maksat par īri un megadārgo skolu bērniem 100 000 Dirhami gadā un par veselu gadu uzreiz.
Bet stāsts ir par baltajām apkaklītīm. TTikai nelielai grupai cilvēku tas būs.Tur arī vairums tomēr nav baltās apkaklītes. Kas līdzīgs bija Skandināvijas valstīs, bet vai tās bija 4 dienas vai 6 H neatceros. Baigie raksti. Bet beigās un ļoti mazu ierēdniecības slāni tas attiecās. Pārējiem bez izmaiņām.
Jābrauc uz Norvēģiju. Tur arba līgumos atrunātas tikai 27 h darba nedēļa. Un tas ka gribi strādāt vairak, lai vairak nopelnītu ir tava pašas probēma.
18.01.2022 23:41 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Un LV tas pats. vienā darbavietā neļaus strādāt vairāk kā 55 h jebkurā 7 dienu periodā. Vajag nopelnīt, krīze darbā? Vienalga nevar un nevar.Koks ar 2 galiem. Neviens jau nestrādātu pilnu slodzi vai 2-3 ja varētu labi dzīvot strādājot tikai dažas stundas nedēļā. Realitāte ir tāda, ka par 2 slodzes strādājot nevar nopelnīt pienācīgus ienākumus.Nu izņemot pazpilsētu mēri, kuri saņem 5 K bruto un uz darbu var ierasties reibuma stāvoklī regulāri.
18.01.2022 23:45 |
 
Reitings 43
Reģ: 17.09.2019
Strādāju darbā, kas man patīk un ir superīgākie kolēģi. Forša atmosfēra noteikti palīdz ikdienu pavadīt jautri, kaut gadās traki darbīgas dienas, arī tad nejūtos nogurusi. Pilns darba laiks (160-170h menesī), maiņu darbs. Ir atbildība, bet izejot no darba vietas vari par visu aizmirst un nevelc darbu līdzi. Alga ir ap 1,4-1,5k. Man visam pietiek un nav ipaši jādomā cik kas maksā. Vienigais minuss ir nakts maiņas.. ko draugs piemin, ka jāsāk domāt kā to mainīt. Nepatīk arī, ka ne vienmēr vikendos brivs, kad citi atpushas un tu netiec uz pasākumiem, kas man arī būtu svarīgi.. 😕 Bet vai es to mainitu par 2x mazakiem ienakumiem ofisā.. diez vai. Jo 5dienas pec kartas agri celties un stradat no rita lidz vakaram mani arī nevilina.
19.01.2022 00:45 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Kā ir jums? Vai esat apmierinātas ar savu darbu? Padalaties, cik apmierinātas esat ar savu esošo darba vietu un kam gājāt cauri, lai nonāktu līdz kaut kam, kur tiešām jutāties kā sava vietā.
Jā, esmu apmierināta ar savu darbu. Covid ieviesa savas izmaiņas un labi, ka tā. Uz doto brīdi pilnībā strādāju no mājām, brīvs darba grafiks. Arī pirms Covid, strādājot no biroja, bija brīvs darba grafiks. Ja ir brīži, kad nepieciešams apmeklēt biroju, varu to darīt jebkurā laikā. Papildus pamata darbam ir arī savs uzņēmums.
Ir 21.gs., viss ir tik ļoti automatizēts, ka nav vairs nekādu papīra darbu, ļoti retos gadījumos. Visu var parakstīt eletroniski, visi dokumenti ir "mākonī", var piekļūt no jebkuras vietas.
Dzīvē pa darbiem ir gājis visādi, ir bijuši visādi smagi rūdījumi, gan strādājot 24h diennaktī bez brīvdienām, iesaistoties dažādos projektos, negulētās naktis, zemais atalgojums, bet esmu pateicīga, ka dzīve tā norūdījusi dažādās dzīves situācijās. Esmu strādājusi pie dažādu tautību uzņēmumu īpašniekiem, viens ko es varu teikt, ka nekad dzīvē vairs nevēlos strādāt uzņēmumā, kurš pieder ebreju tautības cilvēkiem, tur gāja vissmagāk, tieši no emocionālā spiediena puses (žīdisms spraucas laukā pa visām šķirbām).
19.01.2022 10:44 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Varbut zinat kādu zelta bedri, kur ir veseliga dinamika, bet nervi dienas beigās vietā? Vai varbūt vienkārši vieta, kur labi maksā, nav liela atbildība, tik jaizdara tas, kas jaizdara.
Labi maksā un nav liela atbildība - neiet kopā šie divi.
Ja vēlies labu atalgojumu, ir jāmācās, jāgūst pieredze, jāpierāda sevi darba tirgū.
Dzīve nav rožu dārzs.
Jāizdara tas, kas jāizdara - sekretāre, pārdevēja, apkopēja.
19.01.2022 10:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits