Esmu stāvoklī, bet draugs krāpj

 
Reitings 1
Reģ: 05.01.2022
Sveikas.
Tikko vienlaicīgi manā dzīvē divi negaidīti pavērsieni. Esmu stāvoklī un 2 dienas vēlāk uzzināju, ka manam draugam (attiecības 3 gadus) ir cita. Tāda aizdoma man jau bija, pēdējā laikā interesanti uzvedās, pēkšņi vēlu strādāja. Bet nu tgd vēl grūtniecība
Šobrīd vienīga doma galvā aborts. Esmu pašā, pašā sākumā, gadi vēl tikai 23, strādāju, bet viena bērnu nespētu uzturēt un vēl iedomājoties to stresu, kas šobrīd jāpārciešs.
Negribu nosodošus viedokļus, bet padalaties
1) vai kāda ir bijusi pilnīgi viena ar mazo jau no pirmajām grūtniecības nedēļām;
2) der arī aborta pieredze
05.01.2022 14:59 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4961
Reģ: 03.11.2012
Ja esi pati uz savām kājām, finasiāli neatkarīga , ir sava dzīves vieta (nedzīvo pie tā džeka, kurš krāpj un viņš tevi neizmetīs no mājām), tad nebaidies no tā, ka būsi vientuļā mamiņa, berns nav vainīgs, ka viņam ir tāds tēvs.
Un dzīve neapstājas, pat ja esi viena, kad dzīvē ienāk bērns, pilnīgākās muļķības! Jā, ir vairāk jāplāno, bet teikt, ka bērns ierobežo dzīvi, arī nevar, tas viss ir galvā.
Manuprāt, mūsdienās, sievietes pārāk pārspīlē ar šo jautājumu, uzskata, ka tas ir nenormāli sarežģīti, protams, bērns ir atbildība, bet ir vairāk + kāpēc paturēt, nekā taisīt abortu.
Es neesmu ne baigi ticīga, ne neatbalstu abortus, es vienkārši esmu mamma un zinu kā ir, kad ir bērns.
05.01.2022 18:30 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4961
Reģ: 03.11.2012
Lovisa @ 05.01.2022 18:14

Kā bērns var sabojāt dzīvi? Ļoti vienkārši. Ja šis bērns ir no nevēlama cilvēka, tad bērns tev visu mūžu atgādinās par šo personu un liela iespēja, ka to bērnu nemīlēsi tik ļoti kā mīlētu bērnu, kas būtu no mīļotā cilvēka. Tad vēl finansiālais aspekts. Vienai pašai būs ļoti grūti tikt galā, karjeru arī īsti neizveidosi ar mazu bērnu. Var jau, protams, uzgrūst sīko vecvecākiem, bet es uzskatu, ka tā darīt nedrīkst, ja piedzemdēji, tad pašai arī jārūpējas, tieši tāpēc vecākiem jābūt diviem. Nu, un jaunas attiecības arī būs grūti atrast, jo kurš normāls vīrietis gan gribēs veidot attiecības ar sievieti ar mazu zīdaini? Man vismaz tāds vīrietis šķistu aizdomīgs. Un vēl simtiem citu iemeslu. Kādēļ gan mocīt sevi, ja daudz racionālāk būtu bērnu radīt tad, kad atrodi cilvēku, ar kuru tiešām vēlies bērnu un zini, ka viņš tevi nepametīs (protams, to nekad nevar zināt, bet nu tomēr, ja kaut kādas spriestspējas ir, tad saproti diezgan ātri kam var uzticēties un kam nē).
Protams, ja galvenais mērķis dzīvē ir radīt sīko un pilnīgi vienalga kurš ir tēvs, tad jā, tad tik uz priekšu, dzemdē! Man, piemēram, svarīgāks ir mīļotais cilvēks un tikai tad es varu sākt apsvērt tādu iespēju par bērniem. Un, ja izrādīsies, ka bērnu mums nevar būt, tad tas nebūs nekāds pasaules gals un iemesls šķirties, bet godīgi sakot, drīzāk atvieglojums. Bet nu jā, es saprotu, ka lielākai daļai tomēr galvenais ir ka tik bēbis. Vīrietis, tas tik tāds aksesuārs, kurš palīdz tikt pie bēbja un uztur, bet bez kura principā var iztikt.

Es atvainojos, ja divi cilvēki uztaisa bērnu, tad ir bijusi kaut kāda mīlestība un simpātijas vienam pret otru (protams, izņēmums izvarošana), pie tā arī ir jāpieturas - pie labā, kas bijs,nevis pēc tam, ko tas cilvēks ir izdarījis utt.
Šitas ir tāds riktīgs sieviešu jājamzirdziņš un egoisms, tādos gadījumos ir jāmeklē vaina nevis vīrietī, kurš ir bērna tēvs un “sāpinājis”, bet pie saviem vecākiem, jo tie ir iekšējie aizvainojumi no tēva puses, kas pēcāk uzpeld.
05.01.2022 18:36 |
 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Man ir bērniņš no pasaules lielākā idiota. Bijām "kopā " 6 gadus, rezultējās ar mazulīti. Nu jau viņai ir 1.5g, būtībā audzinu viena, daudz palīdzēja vecāki. Es mazulīti jebkurā situācijā sauktu par tādu kā dzīves katarsi, kad izmainās pilnīgi viss. Arī labās attiecībās viņam dzimstot, būs pārbaudījumi. Tā ir tikai Tava izvēle, taču varu pateikt, ka lai gan dzīve ir pilnīgi citādāka un par veco dzīvi var aizmirst, tas nebūt nenozīmē, ka tā ir sliktāka. Tā ir viennozīmīgi sarežģīta, ja iepriekšējo dzīvi varētu saukt par tādu kā 2D versiju, tad dzīve ar mazuli ir īsts 3D! Vēl viena dimensija, par kuru tu esi pilnīgi atbildīga. Bērns dod milzīgu piepildījumu, jēgu dzīvei, citu vērtību tik ļoti maz esošajam brīvajam laikam. Un vēl, ko es gribētu piebilst (gan jau būs, kas teiks citādi) - bet bērns tiešām nemaksā praktiski neko, un tad, kad sāks prasīt kabatasnaudu, līdz tam brīdim jau var savu dzīvi nostabilizēt un nostāties uz kājām.
Līdz pusgadam mazulītim vajag tikai pamperus un Tavu krūts pienu (ja ir enerģija un pavisam maz naudas, tad var iegādāties daudzreiz lietojamos pamperīšus vai izsēdināt - tad pilnīgi bez maksas). Drēbītes it kā vajag, bet no otras puses tas arī ir filozofisks jautājums, kas tieši ir vajadzīgs. Atkal galējā variantā mazuli varētu gan tīt, gan vīstīt, gan ļaut plikiņam dzīvoties, kā arī ar 100% garantiju apkārt atrodas māmiņas, kuras ar vislielāko prieku no 95% lietu, kuras Tu uzskati par vajadzīgām, var uzdāvināt. Pārējos 5%, kuras uzskati par vajadzīgām, var lūgt dāvināt radiem un draugiem. Gulta bērnam principiāli nav vajadzīga, barošanas krēsliņš arī nav vajadzīgs, ratus var atrast labus, lētus un lietotus.. Es pat nezinu, atkaŗībā no tā, cik ļoti spiedīga ir finansiālā situācija, bērns izmaksā maz. Protams, ja grib pirkt visu, ko izmet google ads, tad budžets ir bezgalīgs. Bērnam vajag tikai un vienīgi Tevi, Tevi, Tevi un Tevi. Naudu tas nemaksā, bet Tavu laiku un enerģiju gan :)
Tātad es teiktu, ka viss ir atkarīgs no Tevis pašas. Ja paturēsi, tiksi galā 100000%. Esmu absolūti droša. Ja nepaturēsi bērnu, tad dzīve būs līdzīga esošajai ar iespēju to drastiskāk mainīt, nerēķinoties ar mazulīti. Pats galvenais tici sev un neko nepārmet, jo tā ir Tava dzīve.
05.01.2022 18:37 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Lovisa @ 05.01.2022 18:14

Kā bērns var sabojāt dzīvi? Ļoti vienkārši. Ja šis bērns ir no nevēlama cilvēka, tad bērns tev visu mūžu atgādinās par šo personu un liela iespēja, ka to bērnu nemīlēsi tik ļoti kā mīlētu bērnu, kas būtu no mīļotā cilvēka. Tad vēl finansiālais aspekts. Vienai pašai būs ļoti grūti tikt galā, karjeru arī īsti neizveidosi ar mazu bērnu. Var jau, protams, uzgrūst sīko vecvecākiem, bet es uzskatu, ka tā darīt nedrīkst, ja piedzemdēji, tad pašai arī jārūpējas, tieši tāpēc vecākiem jābūt diviem. Nu, un jaunas attiecības arī būs grūti atrast, jo kurš normāls vīrietis gan gribēs veidot attiecības ar sievieti ar mazu zīdaini? Man vismaz tāds vīrietis šķistu aizdomīgs. Un vēl simtiem citu iemeslu. Kādēļ gan mocīt sevi, ja daudz racionālāk būtu bērnu radīt tad, kad atrodi cilvēku, ar kuru tiešām vēlies bērnu un zini, ka viņš tevi nepametīs (protams, to nekad nevar zināt, bet nu tomēr, ja kaut kādas spriestspējas ir, tad saproti diezgan ātri kam var uzticēties un kam nē).
Protams, ja galvenais mērķis dzīvē ir radīt sīko un pilnīgi vienalga kurš ir tēvs, tad jā, tad tik uz priekšu, dzemdē! Man, piemēram, svarīgāks ir mīļotais cilvēks un tikai tad es varu sākt apsvērt tādu iespēju par bērniem. Un, ja izrādīsies, ka bērnu mums nevar būt, tad tas nebūs nekāds pasaules gals un iemesls šķirties, bet godīgi sakot, drīzāk atvieglojums. Bet nu jā, es saprotu, ka lielākai daļai tomēr galvenais ir ka tik bēbis. Vīrietis, tas tik tāds aksesuārs, kurš palīdz tikt pie bēbja un uztur, bet bez kura principā var iztikt.
attiecības izveidot nav problēmu, ar noteikumu - ja man nebūs jārūpējas par to svešo sīko un nebūs finansiāli jāpgādā.
05.01.2022 18:47 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
Kā bērns var sabojāt dzīvi? Ļoti vienkārši. Ja šis bērns ir no nevēlama cilvēka, tad bērns tev visu mūžu atgādinās par šo personu un liela iespēja, ka to bērnu nemīlēsi tik ļoti kā mīlētu bērnu, kas būtu no mīļotā cilvēka. Tad vēl finansiālais aspekts. Vienai pašai būs ļoti grūti tikt galā, karjeru arī īsti neizveidosi ar mazu bērnu. Var jau, protams, uzgrūst sīko vecvecākiem, bet es uzskatu, ka tā darīt nedrīkst, ja piedzemdēji, tad pašai arī jārūpējas, tieši tāpēc vecākiem jābūt diviem. Nu, un jaunas attiecības arī būs grūti atrast, jo kurš normāls vīrietis gan gribēs veidot attiecības ar sievieti ar mazu zīdaini? Man vismaz tāds vīrietis šķistu aizdomīgs. Un vēl simtiem citu iemeslu. Kādēļ gan mocīt sevi, ja daudz racionālāk būtu bērnu radīt tad, kad atrodi cilvēku, ar kuru tiešām vēlies bērnu un zini, ka viņš tevi nepametīs (protams, to nekad nevar zināt, bet nu tomēr, ja kaut kādas spriestspējas ir, tad saproti diezgan ātri kam var uzticēties un kam nē).

kaa var uzrakstiit tik lielu murgu?????
05.01.2022 20:29 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Varbūt derētu vispirms to paziņot bērna tēvam?
Un tad domāt ko tālāk un kā organizēt savu dzīvi,nevis tēlot independent women un pašai visu izlemt.
Aborts nav joku lieta. Tu vari uztaisīt abortu, un tad līdz vecumdienām domat par to bērnu un tas nebūs labāks psiholoģisks stress. Ir paziņu lokā no medicīnas ietvariem man šāda kundze, reiz pļāpājām un viņa stāstija, ka uztaisīja abortu jaunībā,ka neesot bijusi neviena diena, kad nedomātu par to. Taka pati izvērtē vai tu bimbā par katru sīkumu vai esi stipra, jo ja tevi saraudina vai aizskar kādas emocionālas lietas baigi,tad uztaisot abortu pati sev spriedumu paraksti.
Vispirms izrunājies ar bērna tēvu.
Tad runā ar ārstu. Un ko tad ja nevarēsi vairs ieņemt bērnu? Atradīsi mīlošu vīrieti un nekā un atkal dzīve pa dirsu visos gadījumos. 😂
Bērns tā ir lieta, kura dēļ vīrietis var mainīties un ļoti. Bet ja pilnīgs ambīlis,tad jau neko,pati ar tādu biji kopā
05.01.2022 20:57 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Mani fascinē šie teksti...
"Man ir bērniņš no pasaules lielākā idiota. "
Es pieļauju ka meitene pati nav diži labāka, ja ar tādu sagājās un vēl pārgulēja.
05.01.2022 21:21 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Debestiņa @ 05.01.2022 20:57
Varbūt derētu vispirms to paziņot bērna tēvam?
Un tad domāt ko tālāk un kā organizēt savu dzīvi,nevis tēlot independent women un pašai visu izlemt.
Aborts nav joku lieta. Tu vari uztaisīt abortu, un tad līdz vecumdienām domat par to bērnu un tas nebūs labāks psiholoģisks stress. Ir paziņu lokā no medicīnas ietvariem man šāda kundze, reiz pļāpājām un viņa stāstija, ka uztaisīja abortu jaunībā,ka neesot bijusi neviena diena, kad nedomātu par to. Taka pati izvērtē vai tu bimbā par katru sīkumu vai esi stipra, jo ja tevi saraudina vai aizskar kādas emocionālas lietas baigi,tad uztaisot abortu pati sev spriedumu paraksti.
Vispirms izrunājies ar bērna tēvu.
Tad runā ar ārstu. Un ko tad ja nevarēsi vairs ieņemt bērnu? Atradīsi mīlošu vīrieti un nekā un atkal dzīve pa dirsu visos gadījumos. ?
Bērns tā ir lieta, kura dēļ vīrietis var mainīties un ļoti. Bet ja pilnīgs ambīlis,tad jau neko,pati ar tādu biji kopā

oj nesākam gan te sēt to uzskatu, ka pēc bērniem vīrietis pēkšņi mainīsies :D:D
Tā daudzas attiecības sabrauc auzās, cerot, ka pēc bērniņa jau nu viss būs citādāk.
05.01.2022 21:24 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Aldis15 @ 05.01.2022 21:21
Mani fascinē šie teksti...
"Man ir bērniņš no pasaules lielākā idiota. "
Es pieļauju ka meitene pati nav diži labāka, ja ar tādu sagājās un vēl pārgulēja.

nu ko tu te apvaino cilvēkus, liecies mierā
05.01.2022 21:25 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Aldis15 @ 05.01.2022 21:21
Mani fascinē šie teksti...
"Man ir bērniņš no pasaules lielākā idiota. "
Es pieļauju ka meitene pati nav diži labāka, ja ar tādu sagājās un vēl pārgulēja.

Īstā cilvēka daba ne vienmēr ir uzreiz redzama,tas ar laiku parādās.
05.01.2022 21:34 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Lovisa @ 05.01.2022 18:14

Kā bērns var sabojāt dzīvi? Ļoti vienkārši. Ja šis bērns ir no nevēlama cilvēka, tad bērns tev visu mūžu atgādinās par šo personu un liela iespēja, ka to bērnu nemīlēsi tik ļoti kā mīlētu bērnu, kas būtu no mīļotā cilvēka. Tad vēl finansiālais aspekts. Vienai pašai būs ļoti grūti tikt galā, karjeru arī īsti neizveidosi ar mazu bērnu. Var jau, protams, uzgrūst sīko vecvecākiem, bet es uzskatu, ka tā darīt nedrīkst, ja piedzemdēji, tad pašai arī jārūpējas, tieši tāpēc vecākiem jābūt diviem. Nu, un jaunas attiecības arī būs grūti atrast, jo kurš normāls vīrietis gan gribēs veidot attiecības ar sievieti ar mazu zīdaini? Man vismaz tāds vīrietis šķistu aizdomīgs. Un vēl simtiem citu iemeslu. Kādēļ gan mocīt sevi, ja daudz racionālāk būtu bērnu radīt tad, kad atrodi cilvēku, ar kuru tiešām vēlies bērnu un zini, ka viņš tevi nepametīs (protams, to nekad nevar zināt, bet nu tomēr, ja kaut kādas spriestspējas ir, tad saproti diezgan ātri kam var uzticēties un kam nē).
Protams, ja galvenais mērķis dzīvē ir radīt sīko un pilnīgi vienalga kurš ir tēvs, tad jā, tad tik uz priekšu, dzemdē! Man, piemēram, svarīgāks ir mīļotais cilvēks un tikai tad es varu sākt apsvērt tādu iespēju par bērniem. Un, ja izrādīsies, ka bērnu mums nevar būt, tad tas nebūs nekāds pasaules gals un iemesls šķirties, bet godīgi sakot, drīzāk atvieglojums. Bet nu jā, es saprotu, ka lielākai daļai tomēr galvenais ir ka tik bēbis. Vīrietis, tas tik tāds aksesuārs, kurš palīdz tikt pie bēbja un uztur, bet bez kura principā var iztikt.

Kā bērns var sabojāt dzīvi,nu es nekad nesapratīšu...
Sieviete ir kļūdījusies ar vīrieša izvēli,tad tā ir sievietes atbildība.
Tas,ka tēvs ir kretīns,krāpējs utml.,bērns nav pie tā vainīgs.
Protams, ir labāk,ka bērniņš dzimst mīlošā ģimenē,bet dzīvē gadās visādi.
05.01.2022 21:41 |
 
Reitings 1394
Reģ: 26.06.2019
Nu, un jaunas attiecības arī būs grūti atrast, jo kurš normāls vīrietis gan gribēs veidot attiecības ar sievieti ar mazu zīdaini? Man vismaz tāds vīrietis šķistu aizdomīgs.

Beidziet rakstīt šīs muļķības visos forumos, kuras jaunās māmiņas uztver kā vispasaules taisnību ar savām hormonu vētrām. Ja jūs zinātu, cik daudziem vīriešiem sievietes ar bērniem nav šķērslis… Un nē, viņiem nav ne pedofīliskas vai jebkādi citādi slimas novirzes!
05.01.2022 22:24 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
lote_te @ 05.01.2022 22:24

Beidziet rakstīt šīs muļķības visos forumos, kuras jaunās māmiņas uztver kā vispasaules taisnību ar savām hormonu vētrām. Ja jūs zinātu, cik daudziem vīriešiem sievietes ar bērniem nav šķērslis… Un nē, viņiem nav ne pedofīliskas vai jebkādi citādi slimas novirzes!
Man nav škērslis, nav jau mans bērns.
05.01.2022 22:37 |
 
Reitings 171
Reģ: 13.05.2020
Netaisi abortu.
05.01.2022 22:59 |
 
Reitings 48
Reģ: 01.12.2021
Yes, esmu bijusi tieši tādā situācijā, +/- tādā pašā vecumā. Pametu uzrezi kā uzzināju, viena biju visu grūtniecību un pirmos bērna dzīves gadus. Mans bērns ir mans lielākais dzīves ieguvums, nekad neesmu nožēlojusi savu izvēli. Strādāju, darīju, mīlēju savu bērnu un dzīve pati salika visu pa plauktiņiem.
05.01.2022 23:01 |
 
10 gadi
Reitings 626
Reģ: 29.01.2009
Ja nespējat bērnu uzturēt, diemžēl aborts. Mūsdienu medicīna atļauj to veikt ar minimāliem riskiem. Ja dzemdē, tad no vīrieša, uz kuru vari paļauties un esi nodrošinājusies uz pārticīgu nākotni Tev un bērniņam.
05.01.2022 23:16 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.09.2021
No savas pieredzes - man gan ir attiecības ar bērna tēvu - es noteikti izvēlētos bērniņu paturēt. Ja tā būtu mana izvele, bet par cik tā ir tava izvēle, tad tev ir jāsajūt pašai kā tu pati jūties. Vai tu vēlies bērnu? Varu piekrist @boots , ka bērni nemaz neizmaksā kosmosu. Krūts piens tev ir no dabas (protams, ja nav kādi sarežģijumi) , gulēt var kopā ar mazo, drēbes ļoti daudz mammu atdod ( es pati esmu saņēmusi un pati daudz atdodu citām mammam), visu pārējo mazajam nevajag. Viņam vajadzēs tevi. Ja tu mentāli esi gatava (lai gan šeit es varu pateikt, ka es vispār nebiju gatava bērnam, grūtniecība man likās murgs, un dažbrīd esot stāvoklī pat domāju, ka nožēloju, ka paturēju. Bet kad mazā piedzima... ahh tā reāli ir vislielākā, patiesākā mīlestība ko var dzīves laikā sajut ❤️) bet jā, tomēr jabūt pašai ar to sajūtu, ka tu vēlies bērniņu. Noteikti vari sarakstīt pati visus plusus un mīnusus. Tā ir tava izvēle. Un atceries, ka bērnu tēvam IR jāmaksā alimenti. Un valsts izmaksā gan pabalstu, gan vēlāk katru mēnesi nāk summa. Protams, nav jau nekādi tūkstoši, bet noteikti varēsiet izdzīvot. Ja vēl ir ģimene, kas var palīdzēt, tad vispār neredzu problēmu.
05.01.2022 23:56 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Lula @ 05.01.2022 21:24

oj nesākam gan te sēt to uzskatu, ka pēc bērniem vīrietis pēkšņi mainīsies :D:D
Tā daudzas attiecības sabrauc auzās, cerot, ka pēc bērniņa jau nu viss būs citādāk.
nu kamēr nepateiksi, neuzzināsi. Nav ko te filosofēt varbūt mainīsies,varbūt nē.
Vispirms ir jāizrunājas un tad jādomā tālāk. Varbut arī nemainīsies, bet viņš piedāvā bērnu paturēt un rupēties, kaut arī nepalikt kopā
06.01.2022 11:39 |
 
10 gadi
Reitings 626
Reģ: 29.01.2009
Debestiņa @ 06.01.2022 11:39
nu kamēr nepateiksi, neuzzināsi. Nav ko te filosofēt varbūt mainīsies,varbūt nē.
Vispirms ir jāizrunājas un tad jādomā tālāk. Varbut arī nemainīsies, bet viņš piedāvā bērnu paturēt un rupēties, kaut arī nepalikt kopā
°
Ja vīrietis krāpj, tur nav ko runāt. Sastāstīs naivajai meitenei pilnas ausis, labi zinot, ka bērns jāiznēsā, jāriskē ar savu veselību un dzīvību + viņš jāuztur jāuztur ir viņai. Uzturlīdzekļu piedzīšana un - ja vairākus gadus ir kārtīgi maksāti, var sākt runāt. Pa to laiku meitenei varbūt būs paveicies satikt sakarīgu vīrieti.
06.01.2022 19:24 |
 
Reitings 4
Reģ: 19.03.2021
Netaisi abortu. Vīrieši var nākt un iet, bet bērns būs tavs visu dzīvi. Cilvēki šķiras arī tad, kad ir pieauguši bērni. Tā ir dzīvība, un dāvana. Tā mazā dvēselīte nav pie tā vainīga.
No savas pieredzes - esmu precējusies, man ir 3.5 mēn vecs bērns un varu pateikt tikai to, ka tādu mīlestību tu nejutīsi ne pret vienu citu. Tieši ar mīlestību var iziet cauri visām grūtībām. 🙂
06.01.2022 23:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits