Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jautājums par COVID-19 naudas sodiem

 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
Es redzu, ka tagad visur pasaulē cilvēkiem mēģina uzspiest vakcināciju. Kas attiecas uz mani, es netaisos potēties, jo negribu dancot pēc melīgas valdības meldiņa. Sākumā viņi ir teikuši, ka jauniem cilvēkiem vakcinācija nebūs nepieciešama, jo tie retāk slimo. Bet pagāja laiks un vara ir izmainījusi savu viedokli.
Pēc tam mums ir teikuši, ka piespiedu vakcinācijas nebūs, bet ko mēs redzam tagad? Politiķi mēģina ar visu spēku piespiest cilvēkus vakcinēties. Atkal mūs ir apmanījuši. Rīt vispār pateiks, ka vajag ar kastroļiem galvā staigāt pa ielu. Es neesmu pret, ja kāds grib taisīt sev to poti un man ir prieks, ja kādam tā tiešam palīdz.
Bet pats es negribu, lai man kaut ko uzspiež. Savukārt, redzot, kas notiek citās valstīs – tajā paša Austrijā – man ir radušies daži jautājumi. Varbūt šeit ir kāds cilvēks, kurš sajēdz likumos vairāk nekā es un var man paskaidrot.
1) Ja Latvijā tomēr ievedīs obligāto vakcināciju un par to neizpildīšanu būs naudas sods, cik bieži tas tiks izrakstīts? Vai var būt tā, ka man katru dienu atnāks jauns €2 000 liels sods un pēc gada es jau būšu parādā dažus miljonus?
2) Kas notiks, ja es to sodu nemaksāšu? Teiksim, man nebūs nekādu oficiālo ienākumu, jo es nevarēšu pildīt savus darba pienākumus potes trūkuma dēļ. Kā šajā gadījumā tiesa varēs mani likt samaksāt šo sodu?
3) Vai man var šajā gadījumā atņemt nekustamo īpašumu? Ja atbilde ir jā, tad vai pastāv iespēja pārrakstīt to uz kāda vakcinēta tuvinieka vārda, pirms to sodu kļūs pārāk daudz?
30.11.2021 09:49 |
 
Reitings 395
Reģ: 15.04.2015
Jā un ja nesamaksāsi miljons eiro lielo sodu, tevi izsūtīs no valsts un atņems pasi! Nav rezona melot
30.11.2021 10:05 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Ar dažiem te nevar saprast, troļļojas vai kā.
Kāpēc Tev liekas, ka dieviete.lv forumā, kur klačojas par Kiviču un influenceriem, kāda detalizēti zinās, kā piemēros vēl neesošu sodu par vēl neesošu likumu? 😅
30.11.2021 10:27 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
Par kaadu sodu Tu murgo? Nav veel ne likuma, ne sodu, kad buus, tad arii vareesi paarrakstiit savu iipashumu un visu atlikusho dziivi pavadiit bez oficiaaliem ienaakumiem un iipashumiem.
Sen vareeji savakcineeties un nesarezhgjiit sev dziivi. Bet ja kaut kaadas iedomaatas nostaajas vaardaa veelies kjeemoties, tad kjeemojies veel gadiem. Valdiiba zaga un zags, kaut kaads nesavakcineejies burkaans ar savu nostaaju tur neko neizmainiis. Neizlietotaas vakciinas vienkaarshi tiks izgaaztas miskastee, ne jau valdiiba no savaam kabataam par taam maksaas, bet gan nodoklju maksaataaji.
30.11.2021 10:46 |
 
Reitings 104
Reģ: 24.11.2021
Dīvaini ka burkāna kungs neraksta par to kādu metāli labāk pirkt vai kā ienest bārā pašam šī šampanieti, vai dāvināt draudzenei 5000 vērtu somu.
Misters trollis ir klāt. 😂
30.11.2021 10:59 |
 
Reitings 527
Reģ: 24.03.2018
Ja būs obligātā, tad nekādus sodiņus neliks. Vienkārši ielauzīsies tavā dzīvoklī ar specvienību, kā Ķīnā, un visu izdarīs tavā vietā. Tā, ka mēs vēl šo to no saviem Āzijas brāļiem un māsām varam pamācīties. Esmu pārliecināts, ka mūsu leģendārā valdība jau nopietni apsver šādu variantu. Tikai mums ar tām specvienībām tā pašvaki...
30.11.2021 12:08 |
 
Reitings 12
Reģ: 14.09.2021
Čau! Mani arī interesē tas pats… neko nezinu. Vai seko Telegramā Gobzemam? Rosļokovam? Iesi uz protestiem nākam nedēļ?
01.12.2021 00:49 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
jutigā @ 01.12.2021 00:49
Čau! Mani arī interesē tas pats… neko nezinu. Vai seko Telegramā Gobzemam? Rosļokovam? Iesi uz protestiem nākam nedēļ?

Nu ko te reklamee Gobzemu? Tik shvaki at atbalstiitaajiem, ka klachu portaalaa jaalien? Folija cepures visiem buus?
01.12.2021 08:08 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Nellija12 @ 30.11.2021 12:08
Ja būs obligātā, tad nekādus sodiņus neliks. Vienkārši ielauzīsies tavā dzīvoklī ar specvienību, kā Ķīnā, un visu izdarīs tavā vietā. Tā, ka mēs vēl šo to no saviem Āzijas brāļiem un māsām varam pamācīties. Esmu pārliecināts, ka mūsu leģendārā valdība jau nopietni apsver šādu variantu. Tikai mums ar tām specvienībām tā pašvaki...
tātad tu esi vīrietis ,ja jau “pārliecinatS”
Ps. Kurā psihodispanserī ārstjies ? RPNC?
01.12.2021 18:33 |
 
Reitings 440
Reģ: 06.06.2021
2) Kas notiks, ja es to sodu nemaksāšu? Teiksim, man nebūs nekādu oficiālo ienākumu, jo es nevarēšu pildīt savus darba pienākumus potes trūkuma dēļ. Kā šajā gadījumā tiesa varēs mani likt samaksāt šo sodu?

Izsūtīs uz plašo tēvzemi..
01.12.2021 18:42 |
 
Reitings 527
Reģ: 24.03.2018
Debestiņa @ 01.12.2021 18:33
tātad tu esi vīrietis ,ja jau “pārliecinatS”
Ps. Kurā psihodispanserī ārstjies ? RPNC?

Vakcinētiem cilvēkiem nav jāārstējas. Mēs esam nemirstīgi kā kalnieši.
01.12.2021 19:07 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Nu vispār MrCarrot jautājums ir pilnīgi normāls :D
Ja nesekojat tam, kas notiek Austrijā: tiek plānots noteikti 3,5k eiro naudassodu katram nevakcinētajam, kurš atsakās no vakcīnas. Alternatīva soda maksāšanai ir 1 mēneša cietumsods, priekš nabagiem. Un valdība turpinās visiem sūtīt atkārtotus pieteikumus uz vakcināciju ik pēc mēneša, un atkārtotas atteikšanās gadījumā sods tiks dubultots jau uz 7,2k. Nezinu vai arī cietumsodu ir plānots paaugstināt.
https://www.oe24.at/coronavirus/erster-gesetzesentwurf-fuer-impfpflicht-bis-zu-7-200-euro-strafe/501098619
01.12.2021 20:58 |
 
Reitings 111
Reģ: 06.11.2021
putns @ 01.12.2021 20:58
Nu vispār MrCarrot jautājums ir pilnīgi normāls :D
Ja nesekojat tam, kas notiek Austrijā: tiek plānots noteikti 3,5k eiro naudassodu katram nevakcinētajam, kurš atsakās no vakcīnas. Alternatīva soda maksāšanai ir 1 mēneša cietumsods, priekš nabagiem. Un valdība turpinās visiem sūtīt atkārtotus pieteikumus uz vakcināciju ik pēc mēneša, un atkārtotas atteikšanās gadījumā sods tiks dubultots jau uz 7,2k. Nezinu vai arī cietumsodu ir plānots paaugstināt.
https://www.oe24.at/coronavirus/erster-gesetzesentwurf-fuer-impfpflicht-bis-zu-7-200-euro-strafe/501098619

Ļoti ceru ka sāksies karš dēļ Krievijas, Baltkrievijas, jo tad to covid sūdu aizmirstu, vienkārši lūdzu 3 pasaules karu.
02.12.2021 08:26 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
ganesha @ 01.12.2021 18:42

Izsūtīs uz plašo tēvzemi..

Esmu dzimis Latvijā.
03.12.2021 18:46 |
 
Reitings 440
Reģ: 06.06.2021
Esmu dzimis Latvijā.

Vēsturi nezini. Ko sauc par plašo dzimteni?
03.12.2021 18:51 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016

Viss sākās, kad 2019. gada janvārī es iepazinos ar meiteni centrālā stacijā. Mēs sākam satikties, bet mums nebija kur pabūt vienatnē, jo viņa dzīvoja ar mammu un bērnu, bet es ar vecāko brāli. Lai nevienam neradītu neērtības, es sāku izīrēt diennakts dzīvokļus. Tas bija diezgan dārgs prieks, jo par vienu nakti es maksāju aptuveni €100. Ļoti drīz es iekūlos ātrajos kredītos. Tad es saku domāt, ka varbūt būtu labāk tomēr izīrēt kaut ko uz ilgāku laiku. Atceros kā šodien: mēs sēdējam ar meiteni Tokyo izbaudot vienu no pēdējam aizejošas vasaras dienām un es viņai sāku stāstīt, ka tiklīdz dabūšu paaugstināmu darbā,
varēšu izīrēt viņai ar bērnu dzīvokli Jaunā Teikā, un pēc tam katru vakaru ienākšu pie viņas pirms darba padzerties kafiju. Meitene teica, ka tas ir pats smalkākais piedāvājums dzīvot kopā, ko viņa esot savā dzīvē dzirdējusi. Es atbildēju, ka tas nav mājiens dzīvot kopā, un pajautāju ko viņa domā par dzīvi Jaunā Teikā. Tā atbildēja, ka viņai būs neērti tur dzīvot, neskatoties uz to, ka viņai darbs centrā. Kāpēc, izbrīnījos es. „Jo man vajadzēs agri celties, lai aizvestu bērnu uz bērnudārzu”, atbildēja meitene. Pēc kāda laiciņa es sāku meklēt dzīvokļus mūsu rajonā un vienu nakti sēžot pārtraukumā uzduros uz tikko izlikto sludinājumu,

kur kāds cilvēks piedāvāja izīrēt dzīvokli tieši tajā pašā mājā, kur dzīvoja mana draudzene ar savu mammu. Es nodomāju, ka tā ir zīme no augšas un uzreiz uzrakstīju īpašniekam. Man par pārsteigumu, viņš atbildēja man jau pēc piecām minūtēm neskatoties uz to, ka uz pulksteņiem bija jau pustrīs nakti. Šādējādi es kļuvu pirmais rindā un beigās noīrēju šo dzīvokli. Bet tikko tur ievācas mana draudzene, viss sāka saiet grīstē. Pirmkārt, draudzene pārstāja pa brīvdienām atdot savu puisēnu vecmammiņai un vectētiņam, kā viņa to darīja agrāk, kad mēs satikāmies ar viņu diennakts dzīvokļos.
Uz manu jautājumu „vai viņš paliks ar mums filmas skatīšanas laikā”, tā atrūca, ka bērns nevienam nemaisa, izlemjot mūsu abu vietā. Mūsu pirmajās brīvdienās jaunajā dzīvokli, es saprotot, ka draudzene visu dienu tagad būs mājās ar bērnu un vairs neatdos to vecmammiņai un vectētiņam, paēdu no rīta viņas pagatavotas brokastis un uzreiz aizgāju pie sevis, jo negribēju pavadīt laiku trijatā. Vairs todien es pie meitenes neiegāju. Naktī viņa man atsūtīja īsziņu, ka viņai ir ļoti sāpīgi un vientuļi manas uzvedības dēļ. Šādējādi es sāku pie viņas palikt uz nakti visas nedēļas garumā. Bet drīz viņai sagribējās vairāk:

kad vienudien es – pirms tam pabrīdinot, ka aiziešu mājās paskatīties filmu – aizsēdējos līdz pusdesmitiem vakara, spēlējot spēles, draudzene sāka zvanīt un teikt, ka tā ir pēdēja reize, kad es tik vēlu atnāku. Šajā brīdī sākas pandēmija un man izkrīt iespēja beidzot nakšņot pie sevis – sakarā ar dažādo publiska transporta reisu atcelšanu es teicu draudzenei, ka būšu mājās tikai pēc pusnakts un tā ka es negribu viņu un bērnu modināt ar zvanu namrunī, es iešu uzreiz pie sevis. Tajā pašā laikā es sarunāju, lai mani palaiž no darba nedaudz agrāk. Rezultātā es biju šokolādē, jo jau vienpadsmitos vakara biju mājās pie sevis,
kur es taisīju sev omleti un spēlēju datorspēles pēc grūtas darbadienas. Beidzot es arī sāku normāli izgulēties, jo varēju neviens netraucēdams gulēt līdz pat desmitiem rīta. Ar meiteni tas bija neiespējams, jo viņa jau septiņos cēlās uz darbu, bet brīvdienās gulēt traucēja viņas bērns. Bet diemžēl drīz mana laime izbeidzas, jo es atkal pārgāju strādāt nakts maiņās. Vienīgais, kad man izdevās vēl dažas dienas pabūt pa nakti pie sevis, bija kad es vasarā saslimu. Es toreiz teicu draudzenei, ka man varbūt kovids un es negribu viņu ar bērnu aplipināt ar šo draņķi, tāpēc es būšu pie sevis, kamēr neizārstēšos. Dieniņ, nekad nebiju domājis, ka būšu
tik priecīgs slimot! Jūnija sākumā mēs ar meiteni aizgājām uz viņas draudzenes kāzām. Nākamajā dienā es pajautāju viņai, ko laulība deva Igoram.
- Nu kā, viņš tagad ir atbildīgs par Marinu. Viņam par viņu ir jārūpējas.
- Un līdz šim viņš par viņu nerūpējas? – iesmejos es.
Draudzene tā arī neatbildēja neko sakarīgu šajā sakarā, bet jau pēc nepilna mēneša uzrakstīja man uz WhatsApp’u, ka arī grib precēties. Kad es viņai pateicu, ka zīmogs pasē neko nedod, viņa pateica, ka gadiem dzīvot kopā ar vīrieti bez laulības ir pazemojoši priekš sievietes – it ka to dara tikai palaistuves. Meitene arī piebilda, ka gatavo man pusdienas uz darbu un mazgā kreklu, bet man ir žēl viņu aizvest uz dzimtsarakstu nodaļu. Tā es piekrītu ar viņu aiziet uzrakstīt iesniegumu par laulības noslēgšanu. Mana draudzene tā gribēja lai mēs tur aizietu, ka neskatoties uz to, ka tajā dienā man bija temperatūra ap 39° un

es pie tam vēl biju tikko nostrādājis desmit stundu maiņu, viņa vienalga aizveda mani uz dzimtsarakstu nodaļu. Atceros, ka sēdēju tur un vienā brīdī gandrīz pazaudēju samaņu. Bet ir jāatdod viņai cieņu un pateikt, ka draudzene visas izmaksas sakarā ar laulības reģistrēšanu samaksāja no savas kabatas. Mūsu nākamai – jau izšķirošai vizītei uz dzimtsarakstu nodaļu – bija jābūt septembrī, bet es sapratu, ka tajā dienā nepaspēšu pirms dzimtsarakstu nodaļas apmeklēšanas aiziet uz barberšopu un piezvanīju, lai pārliktu laulības reģistrāciju uz citu laiku. Man teica, ka vienīgas tuvākais laiks ir tikai oktobrī. Es piekritu, bet mana draudzene
gan pēc tā nevarēja gulēt visu nakti, jo viņai sāka likties, ka es mēģinu attālināt tik gaidīto notikumu un beigās vispār pārdomāšu precēties. Kamēr visi gaidīja liktenīgo datumu, meitene nopirka mums gredzenus un sev kāzu kleitu. Es savukārt pasūtīju no ASOS tērpu, kuru pēc tam aizsūtīju atpakaļ, saņemot savu naudiņu, un izmantoju savu fotosesijas dāvanu kārti. Vienīgais par ko es samaksāju, bija VIP-galdiņš VIOLET’ā par €600. Bet beigās iznāca viens sviests. Viens no draugiem piedzirdījās un citi viņi aizveda mājās. Mēs palīkam ar sievu vieni pirms vēl bija viens. Bet vēl pēc stundas atnāca policija ar suņiem un visus izmeta ārā

toreiz valstī darbojošos COVID-19 ierobežojumu dēļ. Menedžeris, kad es rezervēju to galdiņu, apsolīja mums vēl fočenes, bet beigās neviens tā arī mums tas bildes neatsūtīja – vienkārši teica, ka vairs nav viņu. Savukārt, jau nākamā nedēļā pēc kāzām sieva sāka mani zāģēt par to, ka es pēc savam naktsmaiņām eju gulēt pie sevis. Es teicu, ka pēc naktsmaiņām negulēšu pie viņas, jo viņai ir bērns, bet es gribu normāli pagulēt. Beigās viņa sāka raudāt, teica, ka tā nav mana vaina, ka problēma ir viņā un, ka viņa ies pie psihologa. Pagāja pirmais laulības dzīves mēnesis un man darbā apstiprināja atvaļinājumu. Es izlēmu izlikties, ka
braucu uz darbu, bet pats pēc tam iet pie sevis, lai tur sēdētu visu nakti pie sava datora. Bet man negribējās baigi ņemties ar visu to avantūru un es pat neuzvilku sev savu darba uniformu. Savukārt, kad es sāku smieties, ka drīz braucu uz darbu, sieva visu saprata un sāka raudāt, ka es viņai meloju. Trīs stundas viņa raudāja, lūdzot mani nepamest viņu, un trīs stundas es viņai teicu, ka visu saprotu, bet vienalga iešu pie sevis, pēc katras stundas piebilstot: tagad es atgriezīšos nevis divos, bet trijos, jo pagāja stunda, kamēr es tevi klausījos. Beigās sieva neizturēja un pati mani padzina ārā, skaļi aizcirtot durvis aiz sevis.
Es aizgāju mājās un sāku mums meklēt psihologu, jo pa šo visu mēnesi, ko sieva teica, ka aizies pie speciālista, viņa pat nav meklējusi nevienu.
03.12.2021 18:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits