Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

garšīga kafija

 
Reitings 746
Reģ: 14.05.2019
Labrīt.
Aktuāls jautājums par gardu kafiju mājās. Šobrīd kafija mājas ir laba, pie vecākiem vidēji garšīga, bet vēlētos dzert lielisku kafiju katru dienu. :D Kā pagatavot, ko iegādāties? Ko varat ieteikt no pieredzes?
Kā jau noprotat, neesmu nekāds lielais eksperts šajā jomā. Vienu brīdi apsvēru domu par Illy kafijas automāta iegādi (100eur), bet labprāt uzklausīšu jūsu ieteikumus, pieredzi.
25.10.2021 09:53 |
 
10 gadi
Reitings 1324
Reģ: 13.02.2009
Illy kapsulu aparātiem kā tādiem nav ne vainas, ja kafiju dzer reti un gribas garšīgu. Ja kafiju dzer ikdienā un vairākas krūzītes, tad sanāk diezgan dārgi + man pašai nepatīk fakts, ka tas galīgi nav videi draudzīgs risinājums.
Man pašai ir labs kafijas automāts ( Jura Ena8) , kas samaļ pupiņas un tieši kafijas pupiņas ir svarīgākais moments (svarīgi, lai tās ilgi nestāv atvērtas, jo kā gaiss piekļūst klāt, tās ātrāk sāk zaudēt aromātu). Un te ir daudzi varianti, man personīgi garšo Illy kafijas pupiņas, Andritto, Kalve un no budžetam draudzīga gala ikdienai favorīts ir Jacobs Barista (atlaidēs 1kg maksā ap 11€). Forši, ja aparātā var regulēt temp.
kafijai un pienam.
Es no visas sirds iesaku aiziet uz “ es mīlu kafiju” veikalu un klātienē konsultēties (tagad laikam viņi nestrādā, bet cerams, ka pēc 15.11 varēs) Kad pirku, tad uz vietas arī atļāva degustēt kafiju un pārdevējs izstāstīja visus +\-, par aparāta kopšanu,utt utjp, jutos kā kafijas meistarklasē 😀 bet jāsaka, ka tas bija labākais lēmums un investīcija noteikti atmaksājusies.
Skatījos, ka Jura ir arī jauni aparāti pa ~600€. Gan jau uz Ziemassvētkiem būs atlaides un tad var sanākt pavisam izdevīgi. 👌🏻 Jura aparāti ir dārgi, bet kalpo ļoti ilgi.
25.10.2021 14:23 |
 
10 gadi
Reitings 2601
Reģ: 25.05.2009
Atbalsts @ 25.10.2021 12:47

Illy ir cita kapsulu forma, tu nevari pirkt citas kapsulas. Nespresso ir tā sauktie spilventiņi, arī ļoti laba kafija.

Izlasi lūdzu manu postu augstāk- kā jau minēju ir iespējams iegādāties Illy kafiju kapsulās, kas der Illy kafijas automātam un arī Illy kafijas kapsulas, kas der Nespresso automātam. Kapsulu forma atšķiras, t.i ir pielāgota konkrētam kafijas automāta ražotājam, bet iekšā ir tā pati Illy kafija. Illy ir kafijas brends nevis kapsulu veids. Kafiju var iepildīt jebkādas formas kapsulā, kas der attiecīgajam kafijas automātam
25.10.2021 13:37 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiModerators
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
cory @ 25.10.2021 10:40
Kapsulu automātiem pēc manas pieredzes nav svarīgi, kāds ir automāts- Illy vai ne Illy, ja gribi Illy kafiju, tad to mierīgi vari taisīt arī Nespresso automātā izmantojot Illy Nespresso kapsulas:
https://www.esmilukafiju.lv/collections/kafijas-kapsulas/products/kafijas-kapsulas-illy-nespresso-videji-grauzdetas-10-gab
Jūs mani nepārliecināsiet, ka taisot Illy kafijas kapsulas Illy kafijas automātā vai taisot šīs pašas Illy kapsulas Nespresso automātā garša sanāk savādāka :D

Illy ir cita kapsulu forma, tu nevari pirkt citas kapsulas. Nespresso ir tā sauktie spilventiņi, arī ļoti laba kafija.
25.10.2021 12:47 |
 
10 gadi
Reitings 822
Reģ: 17.03.2013
A, un cenas ziņā neesam tā precīzi rēķinājuši, bet kapsulas vienmēr pērkam uz atlaidēm, jo esmilukafiju regulāri ir lielas akcijas.Arī tagad kad sākās mājsēde, uzreiz 30% atlaides. Tad uz krūzīti sanāk 0,35 EUR laikam.
Ietaupam arī, jo vairs statoil neņemam un neejam katru otro dienu uz cofeiin :D
25.10.2021 10:41 |
 
10 gadi
Reitings 2601
Reģ: 25.05.2009
Kapsulu automātiem pēc manas pieredzes nav svarīgi, kāds ir automāts- Illy vai ne Illy, ja gribi Illy kafiju, tad to mierīgi vari taisīt arī Nespresso automātā izmantojot Illy Nespresso kapsulas:
https://www.esmilukafiju.lv/collections/kafijas-kapsulas/products/kafijas-kapsulas-illy-nespresso-videji-grauzdetas-10-gab
Jūs mani nepārliecināsiet, ka taisot Illy kafijas kapsulas Illy kafijas automātā vai taisot šīs pašas Illy kapsulas Nespresso automātā garša sanāk savādāka :D
25.10.2021 10:40 |
 
10 gadi
Reitings 2601
Reģ: 25.05.2009
Piekrītu C00L Dzipsy- kapsulu kafijas aparātiem nē, nē un vēlreiz nē. Tas, ka nopirksi Illy kafijas automātu negarantē tev labu kafiju. Svarīgākā ir kafija. Ja nu tiešām gribās Illy kafiju, tad der zināt, ka Illy kafiju kapsulās var nopirkt tādu, kas atbilst gan viņu automātam, gan Nespresso kapsulu tipa automātiem, kā arī pupiņās, kas der pupiņu automātiem. Manuprāt šis Illy automāts ir izreklamēts par daudz no influeneceru puses. Visu uzķerās uz tām instagram smukajām lattes glāzēm/krūzēm ar piena putām. Bet tās smukās piena putas nāk no piena putotāja nevis no Illy automāta.
Man ir Delonghi kafijas automāts, kas automātiski samaļ kafijas pupiņas un iedod kafiju krūzītē. Piena putošana nav automātiska, bet ir tvaika caurulīte. Tā kā man ir slinkums darboties ar to caurulīti, papildus izmantoju Nespresso automātisko piena putotāju. Vizulāli sanāk pilnīgi tāds pats rezultāts, kā influencerēm ar Illy kafijas automātu. Tikai atšķirība ir tajā, ka manas kafijas pupiņas ir svaigi maltas, nevis kafija nāk no kapsulas.
25.10.2021 10:36 |
 
10 gadi
Reitings 822
Reģ: 17.03.2013
Salīdzinoši nesen saņēmu dāvanā Illy kapsulu automātu+piena putotājs+4 dažāda veida kapsulas. Jāsaka, ka esmu sajūsmā. Kā saku, beidzot dzeru pieaugušo kafiju arī mājās :D
Finansiāli, protams nav tik izdevīgi kā pašam uzliet karstu ūdeni un maltas kafijas, bet kafijas kvalitāte ir nesalīdzināma, arī garša ir next level tomēr + pietiekoši liela dažādība.
Iepriekš ir bijis nesspresso kapsulu aparāts (apm 150 eur bija), izmēģinājām visas kapsulas, bet tomēr nevienam tā līdz galam neiegaršojās, ļoti vienkārša kafija, ko var sasniegt arī izmantojot maltas kafijas pupiņas. Tā arī beigās beidzām izmantot.
Draudzene arī noaminīja no nesspreso kapsulām uz Illy un ir sajūsmā tieši par kafijas garšu.
Vecākiem ir profesionālais kafijas aparāts, kur ieber pupiņas, tad pats samal utt. arī latter pats taisa (mums ofisā tāds pats). Arī jau ļoti garšīga kafija, protams, izvēloties pareizās pupiņas. Bet aparāts dārgs un aizņem krietni daudz vairāk vietu. Tīrīšana, uzkopšana arī intensīvāka, nebijām gatavi tik nopietnām saistībām :)
Vēl ir pieredze ar mazākiem aparātiem, kur arī pupiņas pievieno. Liekas tādi amizanti, jo cenšas piedāvāt profesionālu kvalitāti, bet tomēr tas izmērs ir diezgan akward, kad mēģini izveidot latti :) Tīrīšana tāpat diez gan, kafijas garša atkarīga no tā, vai māk noregulēt pareizos settingus un daudziem tas pieklibo. Ja ir kafijas eksperts, tad var eksperimentēt, bet mums vjadzēja labu garšu katrā reizē.
Tādas ir manas pārdomas, bet viss atkarīgs vai mēģina iegūt lētāko kafiju, labāko garšu vai kompromisu meklē :)
25.10.2021 10:36 |
 
Reitings 746
Reģ: 14.05.2019
Taisnība, illy automātu kapsulas mums gadā varētu izmaksāt ap 400 eur, jo dzeram kafiju 4 krūzes dienā, ja esam mājās.
Varētu teikt, ka man garšo ne pārāk skāba un ne pārāk grauzdēta. Parasti vairāk izvēlos dzert latti.
Vai ir kādi konkrēti kafijas automāti, ko varat ieteikt ?
25.10.2021 10:27 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Tu domā Illy kapsulu aparātu? Nē, nē un vēlreiz nē. Kapsulu kafijas aparāti, pirmkārt, nav finansiāli izdevīgi ilgtermiņā, otrkārt, kafija ir negaršīga.
Iesaku iegādāties kārtīgu pupiņu kafijas automātu, kurš var pagatavot malnu kafiju, latti, kapučīno, utt. Cenas ir dažādas, 300/400/500 un uz augšu. Kafija būs garšīgāka, arī ilgtermiņā finansiāli izdevīgāk, jo kapsulas ir dārgas. Par pupiņu kafiju izvēli pašam jāspriež, ir jātestē un jāmēģina, kas vienam garšo, otram negaršo.
25.10.2021 10:03 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Viss atkarīgs no tavas gaumes - kāda kafija tev garšo? Cik grauzdēta, cik skāba, cik stipra?
Es sev kā labāko no dabīgajām esmu atzinusi Löfbergs Kharisma, jo man negaršo skābas kafijas.
25.10.2021 10:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits