Viss ir pārāk dārgs!

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Reāli es nesaprotu...es pelnu mēnesī 700 euro. No tiem es maksāju 120 euro par mašīnu.
Nauda pazūd tik ātri pēdējā pusgada laikā. Pārtikas veikalā vairs nevar ieiet bez 30 euro. Un tas kas tiek pirkts pietiek max 2 dienām.
Nesaprotu vispār kur pazūd nauda... Piemēram drēbes es sen jau vairs nevaru atļauties pirkt jaunas, meklēju pērles humpalās. Un arī varbūt reizi mēnesī. Kosmētiku es arī pērku reti. Praktiski vispār nepērku! Visa nauda iziet reāli pārtikā. Un degvielā! Tās nenormālās degvielas cenas uzkāpušas? Dīzelis maksā 1.50€ jau
Mums cenas sāk pietuvoties Vācijai. Ir pat preces kas Latvijā ir dārgākas nekā Vācijā. Bet algas ir daudz reiz mazākas.
Šobrīd sēžu uz slimības lapas. Pa veikaliem nevazājos. Izbraucu tikai pilsētu pēc pārtikas. Šobrīd dzīvojos pie radiem bet nauda tāpat pazūd tik ātri...
Pēdējā mēneša laikā apsveru domu braukt uz ārzemēm jo man ar saviem 700 un dzīvesbiedra 600 € mums kopā nu nepietiek lai izdzīvotu. Bērnu mums nav. Piegriezies te ir dzīvot. Un vēl šitās Kariņa cirks tagad ar mājsēdi. Gribēju pus 8 aizbraukt uz veikalu uz tuvāko mazpilsētu dažu minūšu braucienā. Figu veikals jau 7 ciet. Nu ir laiki pienākuši. Gribas vienkārši braukt prom no šīs valsts
22.10.2021 20:22 |
 
Reitings 244
Reģ: 29.10.2019
Miaa @ 22.10.2021 22:33
Piekrītu. Bet 1300eur uz diviem cilvēkiem, ņemot vērā Latvijas algas, manuprāt, nav baigi mazā summa. Zinu ģimeni, kur 3 cilvēki dzīvo uz 450eur mēnesī. Un tas neskaitot maksājumus, kuri jānomaksā. Kad tie nomaksāti, iztikai pāri paliek mazāk kā 300eur. Kaut kā galus kopā savelk, bet par jaunām drēbēm var nesapņot. Ja, nedod dievs, iesāpas zobs, nu tad neko, cieties vai aizņemies no kāda naudu, kuru pēc tam jāatdod pa daļām. Diemžēl, tāda ir realitāte daudzās Latvijas ģimenēs. Protams, var jau sākt gudri spriedelēt, ka jāmeklē labāk apmaksāts darbs, bla, bla, bla, bet kādam arī tas "melnais" darbs ir jādara un, diemžēl, tās kapeikas, ko atmet šiem "melno" darbu veicējiem, pat par algu grūti nosaukt, jo ar to cilvēks nevar dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi.
Pa šiem pāris mēnešiem, kurus sanāca pavadīt Latvijā, arī nošokējos par dzīves dārdzību, kas, manuprāt, nav samērīga algām, kādas saņem liela daļa cilvēku. Vienu dienu eju uz veikalu un Valmieras krējums maksā 1,35eur, aizeju nākamajā dienā - hopsā, jau 1,75eur. Jā, kādam varbūt 40 centi ir spļāviens jūrā, bet cilvēkam, kurš jau tā saņem mazu algu, tādi 40 centi ir no svara. Mans tēvs, kurš strādā citā valstī, arī stāstīja, ka, braucot uz Latviju, bija domājis nopirkt šādus tādus produktus, bet nodomājis, ka Latvijā jau cenas būs tādas pašas, priekš kam vest sev līdzi lieku smagumu. A iegājis veikalā un figu - nekādas tādas pašas cenas, viss daudz dārgāks nekā valstī, kurā viņš strādā (un ar piebildi, ka tajā valstī algas ir daudz lielākas kā Latvijā).
Bieži vien šāda tipa diskusijās uzrodas tie, kuriem patīk pamācīt citus, sak', vajadzēja iegūt labāku izglītību, iegūt labāku darbu, ja strādā pa minimālo algu, pats vainīgs. A es tā nevaru. Jā, man ir labs darbs (ne Latvijā), pelnu labi, bet man mute neveras vaļā kādam cilvēkam, kurš strādā pa minimālo algu, pateikt, ka pats vainīgs, vajadzēja mācīties, turi muti ciet. Jo mani vecāki visu mūžu bijuši parasti darba ļaudis, es cienu tādus cilvēkus, jo zinu, ka bez tiem pašiem apkopējiem, sētniekiem, trauku mazgātājiem u.c. "melno" darbu veicējiem, pasaule apstātos un ilgi tie, kuri sēž augstos amatos un ņirgājas, lai tie, kuri nesaņem tik daudz, iet mācīties, nevarētu sprēgāt, jo pašiem tad nāktos gan pēc sevis tualetes berzt, gan viesnīcās gultas saklāt, gan restorānā traukus nomazgāt. Līdz ar to uzskatu, ka, jā, dzīve Latvijā ir ļoti dārga, algas mazas, tāds parastā darbā strādājošs latvietis ir sastopams ne Maldīvās gulšņājot pie baseina, bet pie "Maxima" nocenoto produktu plaukta, meklējot lētākos akciju produktus. Vai, kā es redzēju pirms pāris dienām, tāds parasts Latvijas pensionārs neapceļo pasauli tērpies baltās lina drānās un ar platu smaidu sejā, bet stāv pie siera plaukta un cilā vienu siera gabalu pēc otra, meklējot lētāko. Skumji un nožēlojami. Un visam pa virsu Covid sakarā visi vēl viens pret otru kā suņi izturas, gatavi viens otram rīkles pārgrauzt. Paviesojos Latvijā pāris mēnešus, nokārtoju darīšanas un vakar laimīgi atgriezos mājās. Tur esot, baigā depresija bija uznākusi, sapratu, ka ilgtermiņā to apkārt valdošo negatīvismu vairs izturēt nespētu.

Piekrītu. Par iztiku nesūdzos, bet pat es nošokējos, kad ieraudzīju, ka krējums pēkšņi 40centi dārgāks, ko tad teikt cilvēkiem, kam jādzīvo no algas līdz alagi vai pat nepietiek līdz algai.
Un par melnā darba darītajiem ( šis apzīmējums man ļoti nepatīk ) Latvijā mēs necienam “it kā” zemākas profesijas pārstāvjus, nenovērtējam viņu darbu, un bieži izskan pārmetumi viņu virzienā - nu tad ej mācies, ko ti činkti. Bet ir vajadzīgi arī cilvēki, kas dara tādus darbus, kas varbūt ne visiem ir pa prātam. Bet ar ko tie cilvēki sliktāki? Nav, es uzskatu, ka pārdevēja ir daudz nozīmīgāka nekā kaut kādi ofisa dīkdieņi, kas aiz bezdarbības nezin cik kafijas izdzers. Jāciena ir visas profesijas un viņu darbs jānovērtē! Labāk attīstītas Eiropas valstīs cilvēki ciena viens otru un ciena jebkuru darbu. LV līdz tādam vēl augt. Bet kad tas izzudīs… redzu kā daudzi vecāki savām atvasēm tāda sliktu piemēru, tajā pašā veikalā - pārdevēja sveicina un viņi neatbild - tā ir necieņas izrādīšanas. Un kas tiek iemācīts bērnam? Nevienīt citu cilvēku, tikai tāpēc, ka viņa or pārdevēja, bet tā māte kāda ofisiņā sēž.
Tās tādas manas pārdomas…
22.10.2021 23:13 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4939
Reģ: 03.11.2012
Par veikalu cenām piekrītu, katru reizi šokējos, kad aizbraucu uz Latviju (no Vācijas)
Biju nesen LV, iepirkos Rimi, iztērēju 40€!!! nopirku pāris lietas, biju vienkārši šokā!
Vācijā man tas ir nedēļas budžets uz 3 cilvēkiem!
Es nesaprotu kā cilvēki var iepirkties un dzīvot, it īpaši ja ir tik zemas algas. Pirms gadiem 5-10 nebija tik traki.
22.10.2021 23:20 |
 
Reitings 244
Reģ: 29.10.2019
29090 @ 22.10.2021 21:22

Nu redzi, pavārs nav profesija, kas sabiedrībai nes baigo pienesumu. Attiecīgi arī alga zema.

Kā nav? Esi redzējusi cik pilni ir kafūži? Ja nesi tad aizej, kad atvērs, citviet pat galdiņu nevar dabūt? Un kā Tu saki - pavāra profesijai mav pienesuma - kas tad visas tās mutes baros, kam ir nauda ēst ārpus mājas. Pavāri pat trūksts, tikai maksāt daudz kur negrib atbilstoši.
22.10.2021 23:23 |
 
Reitings 273
Reģ: 04.05.2021
Miaa @ 22.10.2021 22:58

Kad es devos prom no Latvijas, man arī nācās klausīties tekstos, ka aizbrauc jau tikai vājie, ka stiprie paliek un cīnās. Un tad es tā nopietni paskatījos tiem cilvēkiem acīs un pavaicāju: a priekš kam man cīnīties? Dievs vien zina, cik ilgs laiks katram no mums dots uz šīs pasaules. Dzīve ir tikai viena, otras tādas pašas mums vairs nebūs. Tāpēc es gribu to savu vienīgo dzīvi nodzīvot nevis cīnoties, bet patiešām baudot dzīvi, par savu darbu saņemot atbilstošu atalgojumu, kurš man ļauj palīdzēt vecākiem un vecvecākiem Latvijā. Es tiešām nevienu necenšos pierunāt doties prom no Latvijas, viss, ko rakstu, ir manas pārdomas par dzīvi Latvijā un pašas pieredze, bet vienmēr iesaku cilvēkiem padomāt par to, ka dzīve ir tikai viena un, ja ir iespēja kaut kur citur dzīvot labāk, varbūt tāda iespēja ir jāizmanto gan sevis, gan, ja ir bērni, bērnu dēļ.
Lai Tev arī viss dzīvē izdodas, neatkarīgi no tā ar kuru valsti izvēlēsies saistīt savu nākotni!
Paldies liels! 🙏
22.10.2021 23:23 |
 
Reitings 848
Reģ: 05.05.2021
Nav, es uzskatu, ka pārdevēja ir daudz nozīmīgāka nekā kaut kādi ofisa dīkdieņi, kas aiz bezdarbības nezin cik kafijas izdzers. Jāciena ir visas profesijas un viņu darbs jānovērtē!

Cik ironiski. Saki, ka jāciena visas profesijas, bet ofisa darbiniekus sauc par dīkdieņiem 🙃
22.10.2021 23:25 |
 
Reitings 273
Reģ: 04.05.2021
MjauMjau @ 22.10.2021 23:25

Cik ironiski. Saki, ka jāciena visas profesijas, bet ofisa darbiniekus sauc par dīkdieņiem ?
bieži vien OFFISNIEKI JŪTĀS pārraki oar visiem citiem, īpaši pirkstu nekustinot.. ir nācoes saskarties ar "šiem deguniem gaisā"
22.10.2021 23:29 |
 
Reitings 872
Reģ: 27.07.2020
Nu kamēr vien cilvēki būs gatavi strādāt par mazām naudām, tikmēr arī būs tās mazās naudas. Neviens tāpat vien nemaksās tev vairāk. Pat labi apmaksātajās nozarēs (piemēram IT), lai dabūtu tās labās algas, ir jāpacīnās. Jo pretējā gadījumā vari būt spēcīgs speciālists ar labu pieredzi, bet pelnīt mazāk, kā iesācējs, kas vienkārši nav bijis kautrīgs uzprasīt vairāk. Vai vienkārši ir pastaigājis uz vairākām intervijām un izvēlējos to darbu, kur maksā vairāk.
Līdz ar to arguments "bet vajag, lai kāds to dara", lai pamatotu to, kāpēc konkrētais cilvēks dara savu mazienesīgo darbu, man liekas, tā teikt, muļķīgs. Nedomāju, ka lielākā daļa pārdevēju dara to altruisma pret sabiedrību dēļ. Ja kāds darbs netiks veikts, tirgus un sabiedrība adaptēsies. Vai nu būs iemesls attiecīgās nozarēs pacelt algas vai atrast veidu, kā automatizēt šo procesu.
22.10.2021 23:34 |
 
Reitings 872
Reģ: 27.07.2020
Kas attiecas uz autori, izklausās, ka jums attiecībās jāpārskata budžets. Ja vēl nemaksājat īri/kredītu par dzīvesvietu un dzīvojat laukos, tad ar to naudu, kas varbūt nav īpaši daudz, bet tomēr vajadzētu spēt dzīvot daudz maz OK. 450 EUR pārtikas budžets šķiet mazliet absurds.
22.10.2021 23:37 |
 
Reitings 244
Reģ: 29.10.2019
Jukooo @ 22.10.2021 23:29
bieži vien OFFISNIEKI JŪTĀS pārraki oar visiem citiem, īpaši pirkstu nekustinot.. ir nācoes saskarties ar "šiem deguniem gaisā"

Tieši tā. Un tas ir attiecināta uz tādiem, kas īsti bez labas izglītības, sēž siltā vietiņā, kur kāds rada gabals iekārtojis un pārējos, kas neatbilst viņa standartiem izskata par neko. Protams tā iekārtoties arī jāmāk…, bet citi nav jānoniecina.
Un vai kādam tiešām šķiet, ka nesveicināties, ja cilvēks tevi sveicinu. Nezinu kā jūs, bet mani audzināja būt pieklājīgai un cienīt apkārtējos līdzcilvēkus.
22.10.2021 23:39 |
 
Reitings 22
Reģ: 20.10.2021
Nezinu, Strādāju - pelnu 700, dzīvoju viena ar bērnu, saņemu klāt minimālos alimentus, ir mašīna, maksāju par dzīvokli, mācos augstskolā, vēl nesen vajadzēja maksāt arī par dārziņu, jo nācās iet uz privāto, braukāju apkārt, patīk paadīt laiku pie dabas, un varu iekrāt naudu. Jūtu, ka viss dārzgāks palīcis, bet to jau varēja sagaidīt no pandēmijas. Kaut kā vēl ir ok. Nesūdzos - visur ir tā kā ir te. Citur pat sliktāk.
22.10.2021 23:55 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Nu kamēr vien cilvēki būs gatavi strādāt par mazām naudām, tikmēr arī būs tās mazās naudas.

Redz, tikai tagad daudzi izvēlas alternatīvu - ievest Latvijā strādniekus no valstīm, kuru iedzīvotāji par Latvijas minimālo algu priekā sit plaukstas, tā vietā, lai paceltu algas vietējiem. Mazpilsētā no kuras nāku, bija līdzīga situācija - vietējā ražotnē daudzi atteicās strādāt par algu, kas tobrīd bija zemāka par minimālo. Nu, neko. Tiem, kurus situācija neapmierināja, parādīja durvis un vietā ieveda gasterbaiterus no Ukrainas, un tie ar prieku strādāja par to pašu mazo aldziņu. Tāpat tagad, ražas novākšanas sezonā, arī manīju, ka daži labi zemnieki sūdzās, ka vietējie izlepuši, strādāt negrib, tāpēc darbā jāaicina ārvalstnieki. Un skumji, ka, tā vietā, lai samaksātu mazliet vairāk savam tautietim, vieglāk izbraukt uz ukraiņiem, kuri būs priecīgi saņemt to pašu 1 eiro par pieciem kilogramiem salasītu zemeņu. Protams, nesaku, ka tā notiek visās nozarēs, taču esmu ievērojusi, ka, ja ir iespēja, darba devējs izvēlēsies atlaist vietējos un ņemt darbā ārvalstniekus, nekā tā vietā vietējiem pacelt algas. Skumji, bet fakts.
23.10.2021 00:33 |
 
Reitings 872
Reģ: 27.07.2020
Miaa @ 23.10.2021 00:33

Redz, tikai tagad daudzi izvēlas alternatīvu - ievest Latvijā strādniekus no valstīm, kuru iedzīvotāji par Latvijas minimālo algu priekā sit plaukstas, tā vietā, lai paceltu algas vietējiem. Mazpilsētā no kuras nāku, bija līdzīga situācija - vietējā ražotnē daudzi atteicās strādāt par algu, kas tobrīd bija zemāka par minimālo. Nu, neko. Tiem, kurus situācija neapmierināja, parādīja durvis un vietā ieveda gasterbaiterus no Ukrainas, un tie ar prieku strādāja par to pašu mazo aldziņu. Tāpat tagad, ražas novākšanas sezonā, arī manīju, ka daži labi zemnieki sūdzās, ka vietējie izlepuši, strādāt negrib, tāpēc darbā jāaicina ārvalstnieki. Un skumji, ka, tā vietā, lai samaksātu mazliet vairāk savam tautietim, vieglāk izbraukt uz ukraiņiem, kuri būs priecīgi saņemt to pašu 1 eiro par pieciem kilogramiem salasītu zemeņu. Protams, nesaku, ka tā notiek visās nozarēs, taču esmu ievērojusi, ka, ja ir iespēja, darba devējs izvēlēsies atlaist vietējos un ņemt darbā ārvalstniekus, nekā tā vietā vietējiem pacelt algas. Skumji, bet fakts.

Šī paša iemesla pēc tev ārpus LV ir darbs.
23.10.2021 00:49 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Piekūns @ 23.10.2021 00:49

Šī paša iemesla pēc tev ārpus LV ir darbs.

Esmu pašnodarbinātā, uz mani tas neattiecas. :)
23.10.2021 01:16 |
 
10 gadi
Reitings 2698
Reģ: 25.05.2009
Cenu kāpums visam, ieskaitot degvielu un pārtiku, šobrīd ir visā pasaulē, pateicoties situācijai, ko ir izveidojusi pandēmija.
Strādāju uzņēmumā, kas katru gadu pārskata savu darbinieku algas, pamatojoties uz veikto tirgus pētījumu par algām nozarē un inflāciju. Arī šogad mums tika pārskatītas algas un tās palielinātas. Domāju, ka šī ir tikai normāla darba devēja rīcība. Jūsu darba devējs taču arī redz, ka visam ceļās cenas un droši vien ceļ arī savu pakalpojumu/preču cenas, kuru ražošanā vai sniegšanā, piedalāties arī jūs, kā darbinieks. Līdz ar to būtu tikai loģiski, ka ceļot sava produkta/pakalpojuma cenu, jūsu darba devējs pieliek jums arī pie algas. Ja tā nenotiek, tad man ir ļoti žēl, ka jūs strādājat pie darba devēja, kam nerūp savu darbinieku labklājība.
23.10.2021 04:17 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Es lasu viedokļus par darba devējiem un algu palielināšanām, un man sāk šķist, ka jūs kaut kādā paralēlajā pasaulē dzīvojat. Gribēt jau var, bet ne visi tā var palielināt tās naudiņas.
23.10.2021 06:24 |
 
Reitings 395
Reģ: 04.06.2021
Piekūns @ 23.10.2021 00:49

Šī paša iemesla pēc tev ārpus LV ir darbs.

Ne visi Latvieši ārzemēs dara melnos darbus. 🙃
23.10.2021 08:18 |
 
Reitings 166
Reģ: 14.07.2020
Viens kikers tikko atteicās no darba astoņos mēnešos nopelnīt 40/50k. Latvijā. Kāpēc? - Kāpēc man mēģināt nomirt astoņos mēnešos?
Stāsts par apstākli, ka cilvēkam pietiek ar 2k mēnesī, lai ikdienā būtu kopā ar ģimeni, nomaksātu rēķinus un baudītu dzīvi. Savas jomas profs, viens no labākajiem Latvijā.
Nesen iepazinos ar vienu dāmu, kura skaidri norādīja vīriešu/sieviešu nevēlēšanos dzīvē sasniegt vairāk. Dāmai pietiekami iespaidīga izglītība(izglītības) un perspektīvs darbs.
Ja kāds dzīvo sūdīgi, ir divi varianti:
*Tevi apčakarē un lēti ekspluatē
*Neesi gana prasmīgs.
23.10.2021 08:25 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
nevarētu sprēgāt, jo pašiem tad nāktos gan pēc sevis tualetes berzt, gan viesnīcās gultas saklāt, gan restorānā traukus nomazgāt.

Kāpēc tā satrakojies? :D Vai tev ir privātā apkopēja mājās? Man nav. Tualeti tiešām beržu es pati. Arī gultu klāju pati, un traukus izmazgāju. Ne nu viesnīcās un restorānos, bet tādos neesmu praktiski nekad. Nezinu kas ar cilvēkiem ir, ka elementāras lietas, kuras visi darām visu laiku, tiek pasniegtas kā kaut kas pilnīgi nenormāls, kā izdarīšanai ir obligāti vajadzīgs apkalpojošais personāls.
Starp citu, ar izglītību tam ir maz sakara. Zini cik dažādam apkalpojošajam personālam ir grādu? Tur ne tikai baķi, bet arī maģistri mēdz būt.
Man tēvs un māte arī pelna ap 500 uz rokas katrs. Un nekas - dzīvo pilnīgi normāli. Ir tehnika, ir mašīnas, izremontēts dzīvoklis, ēd pilnīgi normāli, apavus tikai no īstas ādas grib utt. Pa restorāniem, protams, viņi nestaigā, katru gadu nedodas bezjēdzīgos ceļojumos un viesnīcās negulšņā. Man šķiet, ka cilvēkiem, kas te katrā komentārā piemin restorānus un viesnīcas, un nodirš valsti jo nevar uz tiem staigāt ar saviem sūdīgajiem darbiem, prioritātes dzīvē tomēr ir pilnīgi ačgārnas.
23.10.2021 09:09 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Nav, es uzskatu, ka pārdevēja ir daudz nozīmīgāka nekā kaut kādi ofisa dīkdieņi, kas aiz bezdarbības nezin cik kafijas izdzers.

Šis ir labs :D Komentētāja laikam nezina, ka tieši ofisa dīkdieņi arī mēdz saņemt 500 uz rokas?
23.10.2021 09:14 |
 
Reitings 166
Reģ: 14.07.2020
29090 @ 23.10.2021 09:09

Kāpēc tā satrakojies? :D Vai tev ir privātā apkopēja mājās? Man nav. Tualeti tiešām beržu es pati. Arī gultu klāju pati, un traukus izmazgāju. Ne nu viesnīcās un restorānos, bet tādos neesmu praktiski nekad. Nezinu kas ar cilvēkiem ir, ka elementāras lietas, kuras visi darām visu laiku, tiek pasniegtas kā kaut kas pilnīgi nenormāls, kā izdarīšanai ir obligāti vajadzīgs apkalpojošais personāls.
Starp citu, ar izglītību tam ir maz sakara. Zini cik dažādam apkalpojošajam personālam ir grādu? Tur ne tikai baķi, bet arī maģistri mēdz būt.
Man tēvs un māte arī pelna ap 500 uz rokas katrs. Un nekas - dzīvo pilnīgi normāli. Ir tehnika, ir mašīnas, izremontēts dzīvoklis, ēd pilnīgi normāli, apavus tikai no īstas ādas grib utt. Pa restorāniem, protams, viņi nestaigā, katru gadu nedodas bezjēdzīgos ceļojumos un viesnīcās negulšņā. Man šķiet, ka cilvēkiem, kas te katrā komentārā piemin restorānus un viesnīcas, un nodirš valsti jo nevar uz tiem staigāt ar saviem sūdīgajiem darbiem, prioritātes dzīvē tomēr ir pilnīgi ačgārnas.

Klau, mīļā. Visu pateici pareizi, tikai šeit ir jāņem vērā divas ļoti būtiskas lietas. Ar lielu ticamību atļaušos apgalvot, ka vecāki ir iekšēji apmierināti ar sevi, savu dzīvi un to, kas/kādi viņi ir. Šī īpašība cilvēkos ir reti sastopama, diemžēl.
Otra lieta. Ambīcijas un vēlmes, uzstādītās latiņas augstums.
Tu mani saprati, paldies. 🙂
P.s pirmā aprakstītā īpašība man pašam galēji nepiemīt.
23.10.2021 09:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits