Viss ir pārāk dārgs!

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Reāli es nesaprotu...es pelnu mēnesī 700 euro. No tiem es maksāju 120 euro par mašīnu.
Nauda pazūd tik ātri pēdējā pusgada laikā. Pārtikas veikalā vairs nevar ieiet bez 30 euro. Un tas kas tiek pirkts pietiek max 2 dienām.
Nesaprotu vispār kur pazūd nauda... Piemēram drēbes es sen jau vairs nevaru atļauties pirkt jaunas, meklēju pērles humpalās. Un arī varbūt reizi mēnesī. Kosmētiku es arī pērku reti. Praktiski vispār nepērku! Visa nauda iziet reāli pārtikā. Un degvielā! Tās nenormālās degvielas cenas uzkāpušas? Dīzelis maksā 1.50€ jau
Mums cenas sāk pietuvoties Vācijai. Ir pat preces kas Latvijā ir dārgākas nekā Vācijā. Bet algas ir daudz reiz mazākas.
Šobrīd sēžu uz slimības lapas. Pa veikaliem nevazājos. Izbraucu tikai pilsētu pēc pārtikas. Šobrīd dzīvojos pie radiem bet nauda tāpat pazūd tik ātri...
Pēdējā mēneša laikā apsveru domu braukt uz ārzemēm jo man ar saviem 700 un dzīvesbiedra 600 € mums kopā nu nepietiek lai izdzīvotu. Bērnu mums nav. Piegriezies te ir dzīvot. Un vēl šitās Kariņa cirks tagad ar mājsēdi. Gribēju pus 8 aizbraukt uz veikalu uz tuvāko mazpilsētu dažu minūšu braucienā. Figu veikals jau 7 ciet. Nu ir laiki pienākuši. Gribas vienkārši braukt prom no šīs valsts
22.10.2021 20:22 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Nu, Aldi ir viens no vislētākajiem iedomājamajiem veikaliem. Tur sierus es neriskētu pirkt. Arī Sainsbury's u.tml. sieri ir ļoti slikti. Ticu, ka salīdzinoši lēti, bet tam lētumam ir iemesls. Pat Rimi sieri ir krietni labāki un var būt pat ļoti garšīgi - par pilnīgi normālu cenu.
Īsumā - jā, var dabūt paēst pa lēto Lielbritānijā, bet tā pārtika būs slikta. Daudz sliktāka, nekā jūs pa lēto varat paēst Latvijā, ja pacenšaties.
22.10.2021 21:27 |
 
Reitings 273
Reģ: 04.05.2021
29090 @ 22.10.2021 21:22

Nu redzi, pavārs nav profesija, kas sabiedrībai nes baigo pienesumu. Attiecīgi arī alga zema.

Nepiekrītu. Visi skrien uz restorāniem, kafūžien un barčikiem ,katras brīvdienas. Jūs arī, atbraucat uz LV un sēžat ar ģimeni kafūzītī.
Jā, arī restorānos maksā maz. Retums ir atrast darba vietu ,kur tevi novērtē attiecīgi. Jo LV ir nabadzīga valsts ,visam kāpj cenas, un arī darba devēji izvēlas nemaksāt vairāk.
22.10.2021 21:27 |
 
Reitings 273
Reģ: 04.05.2021
Es nedzīvoju UK, bet salīdzinu ar LV cenām.
Cilvēks bada laikos pirks lēto, pat ,ja nav diezko labs. Tas ir izdzīvošanas instinkts.
Siera salīdzinājums ir viens no piemēriem :))
Protams, daudz kas man arī nepatika, piemeram, tas,ka pilnīgi lielaaka daļa ir KONSERVY gatavaa veidā.
22.10.2021 21:29 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Es dzīvoju Latvijā :D
Tas, ka cilvēki iet uz restorānu, nenozīmē, ka tam ir pienesums. Pienesums ir ražošanā, kaut kā radīšanā, kaut vai izejmateriālu. Bet nevis šādos principā izklaides servisos, kas ir 10 gabali uz katra stūra. Kāpēc tad autore pērk drēbes katru mēnesi? Tīri aiz izklaides, ne jau nu vajadzības. Gan jau arī pārējā nauda ļoti līdzīgi aiziet.
22.10.2021 21:31 |
 
Reitings 273
Reģ: 04.05.2021
29090 @ 22.10.2021 21:31
Es dzīvoju Latvijā :D
Tas, ka cilvēki iet uz restorānu, nenozīmē, ka tam ir pienesums. Pienesums ir ražošanā, kaut kā radīšanā, kaut vai izejmateriālu. Bet nevis šādos principā izklaides servisos, kas ir 10 gabali uz katra stūra. Kāpēc tad autore pērk drēbes katru mēnesi? Tīri aiz izklaides, ne jau nu vajadzības. Gan jau arī pārējā nauda ļoti līdzīgi aiziet.

Nu Vācijā kaut kā pienesums ir arī apkopējām un istabenēm 🤔🤔🤔🤔
22.10.2021 21:37 |
 
Reitings 24
Reģ: 05.10.2021
Sveika.
Ir jāsāk padomāt par saviem līdzekļiem un to kur Tu tos tērē. Kādreiz arī nevarēju līdz nākamajai algai savilkt, bet tagad pat atlieku no katras algas 100-150€.
Pelnu 700€, ar draugu par īri un dzīvokļa maksājumiem maksājam līdzvērtīgi (katram sanāk ap 200€). Mums mājās nav televīzija, ir tikai internets. Man telefons + pieslēgums ~60€ mēnesī. Partiku pērkam 1x nedēļā. Uztaisam sarakstu ar ēdieniem ko pa nedēļu taisīsim, pēc tā attiecīgi visus pārtikas produktus ko vajag pagatavošanai. Uz nedēļu pārtikā tērējam 35-40€. Nepērkam visšikako un arī nocenoto, skatāmies kas sanāk izdevīgi.
Mašīna ir draugam, bet nav kredītā. Visi mašīnas izdevumi ir uz draugu, tā mums no laika gala ir bijis, viņš par to rūpējas.
22.10.2021 21:41 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
29090 @ 22.10.2021 21:20
Un tikai nevajag par Lielbritāniju fantazēt. Esmu tur gana ilgi dzīvojusi, nav tur pārtika tik nenormāli lēta. Maizi normālu vispār zem 2 mārciņām neatradīsi. Latvijā ļoti laba maize ir zem 1 eiro, un to var jebkur nopirkt. Un līdzīgi ir ar ļoti daudzām precēm, kas Latvijā ir ļoooti labas kvalitātes un lētas. Par reduced price... nu jā, gadās arī kaut kas normāls, bet pārsvarā jau tā ir paika, kurai tūlīt beigsies termiņš. Nu un neteiksim, ka tā vienmēr garšo adekvāti.

Pie šitā komentāra atceramies to, ko rakstiju par komforta zonām un labsajūtām.
22.10.2021 21:42 |
 
Reitings 24
Reģ: 05.10.2021
Uz darbu pusdienās līdzi ņemu iepriekšējas dienas vakariņas, draugam darbā ir pusdienas. Iepērkamies Maximā, jo salīdzinot ar citiem veikaliem ir zemākas cenas
22.10.2021 21:43 |
 
Reitings 490
Reģ: 03.04.2020
Skumji, ka Latvijā vairumam iedzīvotāju ir jāknapinās. Piekrītu, cenas veikalos ir kāpušas, bez iztērētiem 30eur, kā minimums, no veikala nevaru iziet un atnākot mājās redzu, ka nekas normāls nav nopirkts. Es arī baigi nefiltrēju, ko lieku grozā, jo ar naudu problēmas nav. Lai gan tāpat ir nepatīkams tas cenu kāpums.
Žēl, ka cilvēkiem algas tā nekāpj kā degvielas un pārtikas precēm.
22.10.2021 21:53 |
 
Reitings 312
Reģ: 29.04.2021
oi pilnīgi piekrītu autorei. Tas ir murgs ar tām cenām, sevišķi degvielai. man darbs atrodas 40 kilometrus no mājas, un jau izjūtu, kā aiziet nauda degvielā. Un pārtikas veikalā tiešām bez 30 eiro nav ko darīt, ja grib nopirkt kautko pāris dienām. Labi, ka man daudzkas pašai dārzā izaudzēts un salikts saldētavā un burkās, bet tāpat no tā vien jau nepaēdīs. Tracina protams visas šīs cenas, un lohdauni arī, jo arī tagad jādomā, kad tikšu uz veikalu un kad vairs nē.
Par prom braukšanu domu neapsveru. Esmu bijusi ārzemēs kopā trīs reizes, ilgākais deviņus mēnešus. Nu kas nav priekš manis, tas nav. Lai kā besītu visa situācija Latvijā, bez viņas man bija tiešām grūti.
22.10.2021 22:20 |
 
Reitings 273
Reģ: 04.05.2021
Arī šeit minētajam komentāram par to, ka darbs nav attalgots, jo nav pienesums.
Kā ar ārstiem, māsiņām, skolotājiem.. šos cilvēkus novērtē ārzemēs un TUR viņiem ir PIENESUMS.
Cik labu speciālistu ir aizbraukuši un dzīvo labi, nevis izdzīvo un timai maksā rēķinus
22.10.2021 22:29 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Piekrītu. Bet 1300eur uz diviem cilvēkiem, ņemot vērā Latvijas algas, manuprāt, nav baigi mazā summa. Zinu ģimeni, kur 3 cilvēki dzīvo uz 450eur mēnesī. Un tas neskaitot maksājumus, kuri jānomaksā. Kad tie nomaksāti, iztikai pāri paliek mazāk kā 300eur. Kaut kā galus kopā savelk, bet par jaunām drēbēm var nesapņot. Ja, nedod dievs, iesāpas zobs, nu tad neko, cieties vai aizņemies no kāda naudu, kuru pēc tam jāatdod pa daļām. Diemžēl, tāda ir realitāte daudzās Latvijas ģimenēs. Protams, var jau sākt gudri spriedelēt, ka jāmeklē labāk apmaksāts darbs, bla, bla, bla, bet kādam arī tas "melnais" darbs ir jādara un, diemžēl, tās kapeikas, ko atmet šiem "melno" darbu veicējiem, pat par algu grūti nosaukt, jo ar to cilvēks nevar dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi.
Pa šiem pāris mēnešiem, kurus sanāca pavadīt Latvijā, arī nošokējos par dzīves dārdzību, kas, manuprāt, nav samērīga algām, kādas saņem liela daļa cilvēku. Vienu dienu eju uz veikalu un Valmieras krējums maksā 1,35eur, aizeju nākamajā dienā - hopsā, jau 1,75eur. Jā, kādam varbūt 40 centi ir spļāviens jūrā, bet cilvēkam, kurš jau tā saņem mazu algu, tādi 40 centi ir no svara. Mans tēvs, kurš strādā citā valstī, arī stāstīja, ka, braucot uz Latviju, bija domājis nopirkt šādus tādus produktus, bet nodomājis, ka Latvijā jau cenas būs tādas pašas, priekš kam vest sev līdzi lieku smagumu. A iegājis veikalā un figu - nekādas tādas pašas cenas, viss daudz dārgāks nekā valstī, kurā viņš strādā (un ar piebildi, ka tajā valstī algas ir daudz lielākas kā Latvijā).
Bieži vien šāda tipa diskusijās uzrodas tie, kuriem patīk pamācīt citus, sak', vajadzēja iegūt labāku izglītību, iegūt labāku darbu, ja strādā pa minimālo algu, pats vainīgs. A es tā nevaru. Jā, man ir labs darbs (ne Latvijā), pelnu labi, bet man mute neveras vaļā kādam cilvēkam, kurš strādā pa minimālo algu, pateikt, ka pats vainīgs, vajadzēja mācīties, turi muti ciet. Jo mani vecāki visu mūžu bijuši parasti darba ļaudis, es cienu tādus cilvēkus, jo zinu, ka bez tiem pašiem apkopējiem, sētniekiem, trauku mazgātājiem u.c. "melno" darbu veicējiem, pasaule apstātos un ilgi tie, kuri sēž augstos amatos un ņirgājas, lai tie, kuri nesaņem tik daudz, iet mācīties, nevarētu sprēgāt, jo pašiem tad nāktos gan pēc sevis tualetes berzt, gan viesnīcās gultas saklāt, gan restorānā traukus nomazgāt. Līdz ar to uzskatu, ka, jā, dzīve Latvijā ir ļoti dārga, algas mazas, tāds parastā darbā strādājošs latvietis ir sastopams ne Maldīvās gulšņājot pie baseina, bet pie "Maxima" nocenoto produktu plaukta, meklējot lētākos akciju produktus. Vai, kā es redzēju pirms pāris dienām, tāds parasts Latvijas pensionārs neapceļo pasauli tērpies baltās lina drānās un ar platu smaidu sejā, bet stāv pie siera plaukta un cilā vienu siera gabalu pēc otra, meklējot lētāko. Skumji un nožēlojami. Un visam pa virsu Covid sakarā visi vēl viens pret otru kā suņi izturas, gatavi viens otram rīkles pārgrauzt. Paviesojos Latvijā pāris mēnešus, nokārtoju darīšanas un vakar laimīgi atgriezos mājās. Tur esot, baigā depresija bija uznākusi, sapratu, ka ilgtermiņā to apkārt valdošo negatīvismu vairs izturēt nespētu.
22.10.2021 22:33 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Jukooo @ 22.10.2021 22:29
Arī šeit minētajam komentāram par to, ka darbs nav attalgots, jo nav pienesums.
Kā ar ārstiem, māsiņām, skolotājiem.. šos cilvēkus novērtē ārzemēs un TUR viņiem ir PIENESUMS.
Cik labu speciālistu ir aizbraukuši un dzīvo labi, nevis izdzīvo un timai maksā rēķinus

+++
22.10.2021 22:33 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Runājot par restorāniem un kafenēm, reizēm liekas, ka lētāk ir aiziet tur paēst, nekā mājās pagatavot ēst.
22.10.2021 22:33 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Jacqueline @ 22.10.2021 22:33
Runājot par restorāniem un kafenēm, reizēm liekas, ka lētāk ir aiziet tur paēst, nekā mājās pagatavot ēst.

Vispār jā. Šo arī ievēroju, kad Latvijā pasūtīju foršā kafejnīcā ļoti garšīgu ēdienu. Par lielām porcijām samaksāju, manuprāt, ļoti simbolisku summu. Tai pat laikā iepirkos, lai pagatavotu kārtīgas, garšīgas vakariņas, rezultātā iztērēju vairāk kā pirms tam kafejnīcā.
22.10.2021 22:38 |
 
Reitings 395
Reģ: 04.06.2021
Es jau labu laiku apsveru aizbraukšanu no Latvijas, ne algas dēļ, ne cenu dēļ, bet tieši šī drūmā,depresīvā noskaņojuma, kas šeit valda ik uz stūra.
Esmu padzīvojusi diezgan daudz kur, protams, ne ilgāk par pāris mēnešiem, bet tas laiks, ko esmu pavadījusi ārpus Latvija ir licis saprast, ka nevēlos šeit dzemdēt un uzaudzināt savus bērnus. 🙁
22.10.2021 22:39 |
 
Reitings 273
Reģ: 04.05.2021
Miaa @ 22.10.2021 22:33
Piekrītu. Bet 1300eur uz diviem cilvēkiem, ņemot vērā Latvijas algas, manuprāt, nav baigi mazā summa. Zinu ģimeni, kur 3 cilvēki dzīvo uz 450eur mēnesī. Un tas neskaitot maksājumus, kuri jānomaksā. Kad tie nomaksāti, iztikai pāri paliek mazāk kā 300eur. Kaut kā galus kopā savelk, bet par jaunām drēbēm var nesapņot. Ja, nedod dievs, iesāpas zobs, nu tad neko, cieties vai aizņemies no kāda naudu, kuru pēc tam jāatdod pa daļām. Diemžēl, tāda ir realitāte daudzās Latvijas ģimenēs. Protams, var jau sākt gudri spriedelēt, ka jāmeklē labāk apmaksāts darbs, bla, bla, bla, bet kādam arī tas "melnais" darbs ir jādara un, diemžēl, tās kapeikas, ko atmet šiem "melno" darbu veicējiem, pat par algu grūti nosaukt, jo ar to cilvēks nevar dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi.
Pa šiem pāris mēnešiem, kurus sanāca pavadīt Latvijā, arī nošokējos par dzīves dārdzību, kas, manuprāt, nav samērīga algām, kādas saņem liela daļa cilvēku. Vienu dienu eju uz veikalu un Valmieras krējums maksā 1,35eur, aizeju nākamajā dienā - hopsā, jau 1,75eur. Jā, kādam varbūt 40 centi ir spļāviens jūrā, bet cilvēkam, kurš jau tā saņem mazu algu, tādi 40 centi ir no svara. Mans tēvs, kurš strādā citā valstī, arī stāstīja, ka, braucot uz Latviju, bija domājis nopirkt šādus tādus produktus, bet nodomājis, ka Latvijā jau cenas būs tādas pašas, priekš kam vest sev līdzi lieku smagumu. A iegājis veikalā un figu - nekādas tādas pašas cenas, viss daudz dārgāks nekā valstī, kurā viņš strādā (un ar piebildi, ka tajā valstī algas ir daudz lielākas kā Latvijā).
Bieži vien šāda tipa diskusijās uzrodas tie, kuriem patīk pamācīt citus, sak', vajadzēja iegūt labāku izglītību, iegūt labāku darbu, ja strādā pa minimālo algu, pats vainīgs. A es tā nevaru. Jā, man ir labs darbs (ne Latvijā), pelnu labi, bet man mute neveras vaļā kādam cilvēkam, kurš strādā pa minimālo algu, pateikt, ka pats vainīgs, vajadzēja mācīties, turi muti ciet. Jo mani vecāki visu mūžu bijuši parasti darba ļaudis, es cienu tādus cilvēkus, jo zinu, ka bez tiem pašiem apkopējiem, sētniekiem, trauku mazgātājiem u.c. "melno" darbu veicējiem, pasaule apstātos un ilgi tie, kuri sēž augstos amatos un ņirgājas, lai tie, kuri nesaņem tik daudz, iet mācīties, nevarētu sprēgāt, jo pašiem tad nāktos gan pēc sevis tualetes berzt, gan viesnīcās gultas saklāt, gan restorānā traukus nomazgāt. Līdz ar to uzskatu, ka, jā, dzīve Latvijā ir ļoti dārga, algas mazas, tāds parastā darbā strādājošs latvietis ir sastopams ne Maldīvās gulšņājot pie baseina, bet pie "Maxima" nocenoto produktu plaukta, meklējot lētākos akciju produktus. Vai, kā es redzēju pirms pāris dienām, tāds parasts Latvijas pensionārs neapceļo pasauli tērpies baltās lina drānās un ar platu smaidu sejā, bet stāv pie siera plaukta un cilā vienu siera gabalu pēc otra, meklējot lētāko. Skumji un nožēlojami. Un visam pa virsu Covid sakarā visi vēl viens pret otru kā suņi izturas, gatavi viens otram rīkles pārgrauzt. Paviesojos Latvijā pāris mēnešus, nokārtoju darīšanas un vakar laimīgi atgriezos mājās. Tur esot, baigā depresija bija uznākusi, sapratu, ka ilgtermiņā to apkārt valdošo negatīvismu vairs izturēt nespētu.

Beidzot sakarīgs komentārs. Tā tas diemžēl ir.
Man Latvija ir manas mājas, un ,protams, gribu šeit palikt. Bet, ja man pat citās valstīs piedāvā labu atbalsta sistēmu bērniem, un labu darba algu. Tad es apsveru domu, ka LV nepalikšu visu mūžu. :/
Un tie, kas saka, ka - mēs visi meklējam tikai labumus citās valstīs.. nē, vienkārši LV nekad tas nav ticis piedāvāts ,atšķirībā no citām valstīm.
22.10.2021 22:45 |
 
Reitings 273
Reģ: 04.05.2021
Runājot par bērniem, tas jau cits stāsts. :(
Cik daudz ģimenes ar īpašajiem bērniņiem, kuriem šeit , lai nodrošinātu atbilstošu ārstēšanu un uzlabotu dzīves kvalitāti, jālūdz ziedojumi no tautas. Šādas lietas citās valstīs tiek nodrošinātas bez jautājumiem.
Eh.. tik smagi ,kad aizdomājies par šo ğimeņu grūto ikdienu.
22.10.2021 22:49 |
 
Reitings 4711
Reģ: 20.08.2021
Ja ir vēlme kaut ko mainīt, tad vajag tā arī darīt! Citādi sākās žēlošanās, visās lietās ir vainīga valdība.... Es pati izgāju tam cauri, kamēr sapratu, ka man pašai ir kaut kas jādara un kaut kas jāmaina! Un arī izdarīju, teikšu kā ir, mainījās dzīve, mainījās attieksme pret lietām, ikdienu, pārējiem! Nav viegli saņemties, kamēr jauni vajag izmēģināt arī ārpus Latvijas!
Lai izdodas!
22.10.2021 22:57 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Jukooo @ 22.10.2021 22:45

Beidzot sakarīgs komentārs. Tā tas diemžēl ir.
Man Latvija ir manas mājas, un ,protams, gribu šeit palikt. Bet, ja man pat citās valstīs piedāvā labu atbalsta sistēmu bērniem, un labu darba algu. Tad es apsveru domu, ka LV nepalikšu visu mūžu. :/
Un tie, kas saka, ka - mēs visi meklējam tikai labumus citās valstīs.. nē, vienkārši LV nekad tas nav ticis piedāvāts ,atšķirībā no citām valstīm.

Kad es devos prom no Latvijas, man arī nācās klausīties tekstos, ka aizbrauc jau tikai vājie, ka stiprie paliek un cīnās. Un tad es tā nopietni paskatījos tiem cilvēkiem acīs un pavaicāju: a priekš kam man cīnīties? Dievs vien zina, cik ilgs laiks katram no mums dots uz šīs pasaules. Dzīve ir tikai viena, otras tādas pašas mums vairs nebūs. Tāpēc es gribu to savu vienīgo dzīvi nodzīvot nevis cīnoties, bet patiešām baudot dzīvi, par savu darbu saņemot atbilstošu atalgojumu, kurš man ļauj palīdzēt vecākiem un vecvecākiem Latvijā. Es tiešām nevienu necenšos pierunāt doties prom no Latvijas, viss, ko rakstu, ir manas pārdomas par dzīvi Latvijā un pašas pieredze, bet vienmēr iesaku cilvēkiem padomāt par to, ka dzīve ir tikai viena un, ja ir iespēja kaut kur citur dzīvot labāk, varbūt tāda iespēja ir jāizmanto gan sevis, gan, ja ir bērni, bērnu dēļ.
Lai Tev arī viss dzīvē izdodas, neatkarīgi no tā ar kuru valsti izvēlēsies saistīt savu nākotni!
22.10.2021 22:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits