Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studijas un darbs

 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Labvakar!
Šovakar radās jautājumi, kur būtu interesanti uzzināt par jums, ko vairāk. :)
1) Kāda jums ir izglītība?(iesākta augstākā, pabeigta, varbūt vairākas? profesionālā? pabeigta vidējā vai kā citādi?)
2)Ja studējat vai studējāt, vai gāja tehnikumā, man būtu interesanti kā jūs nonācāt līdz tieši konkrētai izvēlei(konkrētai studiju programmai utml). Tā bija interese par nozari, kāda spiediens vai vienkārši iestāšanās kaut kur, ka tik kāda nodarbe?
3) Vai jūs bijāt no tām, kuras izvēlējās strādāt studiju laikā vai arī baudījāt studenta dzīvi bez darba?
4) Vai tagad strādājat savā profesijā pēc izglītības iegūšanas vai varbūt, ja neesat ieguvušas vēl - kā domājat, vai strādāsiet sfērā, kuru izstudējāt? :)
5) Un galu galā - vai nožēlojat savas izvēles?(pavadītie gadi studijās, ieguldītās finanses utml)
Ir cilvēki, kas izsitas dzīvē un pelna(tā pati Didrihsone, kas te tiek apspriesta) labi ar vidusskolas izglītību, bet vairumā gadījumu, manuprāt, viss tik vienkārši nav un cilvēki mūsdienās tiecas iegūt augstāko izglītību, lai strādātu labāk apmaksātā darbā(un nē, es nesaku, ka augstākā izglītība ir vienmēr vienāds ar augstu atalgojumu)
29.07.2021 18:24 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
1. Augstākā.
2. Jau vidusskolā bija interese par savu jomu, bet godīgi sakot nezinu no kurienes tāda interese radās jo ikdienā ar to nebija saistības.
3. Pirmajā kursā baudīju studentu dzīvi bez darba, pēc tam baudīju studentu dzīvi ar darbu. Spēja menedžēt savu laiku ir atslēga uz visu.
4. Strādāju savā jomā.
5. Neko nenožēloju, bet zinu, ka ir arī citas jomas kuras interesē un gribu izmēģināt.
30.07.2021 13:58 |
 
Reitings 27
Reģ: 18.08.2014
1. Bakalaurs un maģistrs matemātikā
2. Aptuveni jau no vidusskolas sākuma zināju, ka dzīvi vēlos tālāk saistīt ar matemātiku, jo redzēju šajā virzienā perspektīvu. Ilgi domāju, ka vēlos iet par matemātikas skolotāju, bet, paldies veselajam saprātam, izvēlējos vispirms iegūt matemātikas pamatus.
3. Pelnīt naudiņu sāku pirmajos kursos, pasniedzot matemātikas privātstundas, ko darīju visu savu bakalaura laiku. Tas bija periods, kurā pateicos par iespēju labi nopelnīt, tomēr vēl vairāk pateicos sev, ka skolotājas darbu neizvēlējos kā galveno profesionālo virzienu. Trešajā kursā paralēli privātstundu haltūrām sāku strādāt patstāvīgā darbā.
4. Jā. Kopš sāku strādāt, viemēr esmu strādājusi savā nozarē. Izdevās izmēģināt dažādas ar matemātiku saistītas profesijas - riska, datu analītiķis, finanšu analītiķis un tagad esmu atradusi savu vietu apdrošināšanas nozarē.
5. Ne mirkli nenožēloju savu studiju pieredzi, lai gan tas tiešām bija emocionāli smagi. Tomēr es novērtēju, cik plašas iespējas tas pavēr un cik vērtīgs ir gan iegūtias papīrs, gan zināšanas darba devēju acīs. Pārsvarā manās darba vietās bez attiecīgās izglītības noteikti cilvēki netiktu. Kā arī vienmēr esmu bijusi budžetā, kas ir bijis liels plus labas dzīves nodrošināšanai sev jau no pirmajos studiju kursos.
Lai gan, protams, ir svarīgi, lai nozare un darbs patiktu, tomēr, manuprāt, mūsdienās jaunieši par maz domā par to, kas reāli ir vērtīgs darbinieks. Parāk daudz izmācās (ja izmācās) pelēkā masa, kas ne ar ko neatšķirsas no pārējiem un ne ar izglītību, ne darba pieredzi nespēj konkurēt starp pārējiem darba vidē.
30.07.2021 11:28 |
 
Reitings 842
Reģ: 02.02.2020
1) Bakalaurs un maģistrs vienā jomā.
2) Studēju universitātē pēc vidusskolas. Vienu gadu gan studēju citā programmā ko pilnīgi citu. Tur iestājos vecāku spiediena dēļ. Gadu nomokot, sapratu, ka tas nav man. Pēc tam gan aizgāju studēt to, par ko biju domājusi jau sen.
3) Izbaudīju bakalaura 1.kursu nestrādājot. 2.kursā sāku strādāt brīvdienās. Sākot no 3.kursa strādāju paralēli studijām. Maģistru jau apvienoju ar pilnas slodzes darbu.
4) Šobrīd strādāju tajā pašā jomā, kurā man ir augstākā izglītība. Tuvākajā laikā arī nav doma to mainīt.
5) Nožēloju tikai to vienu gadu, ko pavadīju studējot to, kas man nepatika, tikai tāpēc, ka to vēlējās vecāki.
29.07.2021 22:45 |
 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Studēju maģistrantūrā.
Strādāju profesijā, ko ieguvu bakalaurā. Uzskatu, ka priekš LV man ir labi apmaksāts darbs. Ņemot vērā, ka esmu jauna, 1800 uz rokas ir forši. Viss paliek tikai man.
Bakalaurā maksāju par studijām, bēdīgi, jo nedabūju to ko vēlējos no tā, bet nu vienalga. Ļoti gribēju mācīties tajā programmā.
Maģistrus apzināti aizgāju vietā, kur tiku budžetā, jo par izglītību lv vairs nemaksāšu ne centa.
Strādāju pilnā slodzē jau no vidusskolas(2ned pēc palika 18), jo man ir daudz vēlmju dzīvē un vecāki nebija spējīgi sponsorēt. Gribēju īrēt dzīvokli centrā, jaunu telefonu, datoru, mašīnu, drēbes utt. To visu arī dabūju. Protams, tam visam līdzi nāca izdegšana.
Tagad esmu daudz maz iemācījusies sabalansēt visu, bet priecājos, ka iepriekš pastragloju, jo esmu noteikti citā dzīves līmenī salīdzinot ar vienaudžiem. Liela pieredze arī sakrājusies.
29.07.2021 21:52 |
 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
1. Pabeigts bakalaurs, studēju maģistrantūrā.
2. Sirdslieta, patīk viss, kas ar to saistīts.
3. Sāku strādāt bakalaura beigās, tagad paralēli maģistrantūrai arī strādāju.
4. Kad iegūšu vēl vienu grādu, tad strādāšu. Redzēs.
5. Nenožēloju. Ticu, ka sasniegšu daudz ar iegūto izglītību.
29.07.2021 21:00 |
 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
1. Pabeigta augstākā - bakalaura grāds tiesību zinātnē un rudenī uzsākšu studijas citā jomā, ko pagaidām te neminēšu :)
2. Skaidri nezinaju ko dzīvē gribu darīt(bet skaidri zināju, ko noteikti negribu), gribēju prom no vecāku uzraudzības, izbēgt no rutīnas, pazīstamajām sejām, tāpēc sāku studēt Rīgā. Vecāki nespieda.
3. Nestrādāju, bet tagad nožēloju, jo kursa biedri ar pieredzi vairāk izsitušies. Bet nu nevarētu tiekt, ka biju dīkdiene un sliņke studiju gados, jo mācījos es cītigi un vius gadus biju budžetā, pilnīgi neviens akadēmiskais parāds nav bijis un visu nokartoju ar pirmo reizi, nodevu laikus.(zinu, ka tas nav nekas wow, bet saku, ka nopietni attiecos pret mācībām)
Pašlaik strādāšu paralēli studijām, jo gribas finansiālu brīvību.
4. Nestrādāju izstudētaja jomā, jo sevi neredzu te un grūti bez sakariem un pieredzes atrast darbu
5. Ne mirkli nenožēloju, jo ikdienā ļoti noder izglītība un tuurklāt studēju par budžeta finansējumu visus gadus, ieekonomēju pāris štukas. Žēl būtu, ja studētu un ņemtu kredītu, bet beigās joma nestrādātu, jo tomēr studiju maksa gadā ie 2400 vai 2500
29.07.2021 19:37 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Augstākā. Studiju laikā sāku strādāt jau pēc pirmā kursa pa vasaru, un tad jau no otrā kursa arī pa brīvajām dienām no studijām. Strādāju tieši tajā pašā nozarē, kur studēju, tāpēc iemācījos krietni vairāk nekā tikai studējot. Izbaudīt studiju gadus man gan arī sanāca par visiem 100 %, pietika laiks gan vistrakākajām ballītēm, gan lekcijām, gan darbam :)
Tagad, kad esmu beigusi bakalauru un ieguvusi mg grādu, joprojām strādāju turpat, tikai pakāpusies augstāk.
Nenožēloju augstskolā pavadīto laiku.
29.07.2021 19:36 |
 
Reitings 50
Reģ: 05.07.2020
1. Augstākā
2. Jā, sākumā gāju tehnikumā un pēc tam paralēli arī augstskolā. Sākumā gāju mācīties vecāku spiedienu dēļ, bet netiku savā programmā tehnikumā, paliku pirmā aiz svītras. Par profesiju aizmirsu uz pāris gadiem, sāku mācīties to, kas man riebās. Taču ātri vien to pametu, sāku strādāt un tad vienu dienu braucot mājās, mikriņā ieraudzīju, ka tehnikumā notiek ziemas uzņemšana. Pieteicos un ne mirkli nenožēloju.
3. Gan tehnikumā, gan augstskolā man bija stipendija un iekrājumi, tāpēc nestrādāju.
4. Jā, strādāju divās darba vietās. Viena no tām ir mana profesijas pasniegšana :D Laikam liktenis, satikt īstos cilvēkus un uzreiz pēc pamatskolas netikšana tehnikumā bija tā vērts.
5. Biju budžetā, tāpēc finanses neieguldīju, bet diez vai to pašu mācītos, ja būtu jāmaksā.
29.07.2021 19:17 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Vidējā izglītība. Badu tādēļ nekad neesmu cietusi. Arī pašlaik strādāju pieklājīgi apmaksātā darbā.
Vecāku spiediena dēļ iestājos LU Angļu filoloģijā, ko pēc 2,5 gadu mocībām pametu. Arī studiju laikā strādāju.
Nenožēloju neko. Neesmu uz diplomiem orientēta personība un neuzskatu, ka būtu ar kaut ko sliktāka par cilvēkiem, kam ir augstākā izglītība. Strādājusi esmu dažādās sfērās.
29.07.2021 18:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!