Vakcinētie un nevakcinētie

 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Kādas Jums domas par pieņemtajiem lēmumiem attiecībā, uz to ka vakcinētajiem un nevakcinētajiem cilvēkiem? Info Veselības Ministrijas lapā.
28.05.2021 12:29 |
 
Reitings 83
Reģ: 01.05.2021
beiba @ 29.05.2021 12:32
jā, tas ir vnk bomba. Un tas ir tikai sākums. Tagad dēļ izklaidēm jaunatne skries pēc vakcīnas

Es varu pateikt, ka jaunatne neskries uz vakcināciju. :) Daudzi pazīstami nevēlas sev risku un labāk pagaidīs situāciju, jo pat daudziem, kuriem naktsklubi bija dzīve, viņi labāk izvēlas nogaidīt nevis špricēties.
29.05.2021 12:40 |
 
Reitings 83
Reģ: 01.05.2021
Derisa @ 29.05.2021 12:28

Laikam tuvu medicīnai stāvēji kā sanitārs, kad mainīji pamperus, tagad strīdies ar ārsti, kam ir relālas zināšanas.?
Smieklīgi skatīties kā tupas bābas runā par zinātniskām tēmām-sastāvu utt, kaut arī neko nesaprot. Kāpēc tad jums visām vēl nav Nobela prēmijas???? know ur place

Zini, ja Nobela prēmijai izvirza Grētu Tūnbergu, tad es no foruma varētu arī jebkuru sev zinošu cilvēku izvirzīt, kaut vai, to pašu Cool Dzipsy. Lielākā jēga būtu. :)
29.05.2021 12:42 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Pievienojos visiem Putns komentāriem. Visiem ir redzams, ka ieviestās procedūras ir pilnīgi neproporcionālas slimības riskiem, taču acīmredzot pietiek ar smuku mārketinga kampaņu, lai cilvēki būtu gatavi dzert, špricēt, operēt sev da jebko. Tas, ko tolaik dēvētie "konspiratori" paredzēja pirms gada - ka vakcīnas būs piespiedu kārtā, ka būs jārevakcinējas, jo uzradīsies dažādi jauni veidi utt., viss ir īstenojies ar nožēlojamu precizitāti. Tad nu, protams, mana atbilde uz dalītajiem "atbrīvojumiem" - uzskatu tos par nepieņemamiem, un ar interesi vērošu, kādas pasakas piespiedu vakcinācijai tiks sadomātas tad, kad/ja kolektīvā imunitāte būs sasniegta.
Tie, kuri gatavi caur asarām vakcinēties darba dēļ - nu, padomājiet vēlreiz. Tas ir tikai darbs. Bezdarbs Rīgā joprojām ir mazs, covid laiks to būtiski nepieaudzēja. Lai atvērtu restorānus, kino, veikalus, darbiniekus vajadzēs tāpat. Tikmēr būs gana daudz privātu ražošanas/IT utt uzņēmumu, kur darbu varēs veikt attālināti vai kuri neuzspiedīs visu darbinieku vakcināciju. Nauda nāks un ies, bet savu personīgo brīvību - lemt par savu ķermeni - sargājiet gan.
29.05.2021 12:51 |
 
Reitings 326
Reģ: 25.01.2021
atlēts @ 29.05.2021 12:42

Zini, ja Nobela prēmijai izvirza Grētu Tūnbergu, tad es no foruma varētu arī jebkuru sev zinošu cilvēku izvirzīt, kaut vai, to pašu Cool Dzipsy. Lielākā jēga būtu. :)

Tas tikai apstiprina manu komentāru par aprobežotību. Cheers.
29.05.2021 13:02 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Runājot par tiem "konkursiņiem un loterijām".
Izložu un Azartspēļu Uzraudzības Inspekcija melns uz balta raksta, ka aizliegts organizēt preču vai pakalpojumu loterijas, kurās personas var piedalīties "nopērkot" zāles.
Visas vakcīnas ir zāles. Vai valsts un loteriju organizētāji spiedīs uz to, ka likums nosaka "nopērkot zāles"? Nu jā, vakcinētie jau paši it kā neko nepērk, bet šeit ir koks ar diviem galiem. Valsts nopērk vakcīnas, par vakcīnām samaksās visi nodokļu maksātāji jebkurā gadījumā. Īsti ētiski jau nav.
29.05.2021 13:10 |
 
Reitings 69
Reģ: 25.03.2020
Vai kādam ir bijušas komplikācijas arī no pfizer un moderna? Jo es atrodu šādu informāciju tikai par Astru un J&J
29.05.2021 13:19 |
 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Daļa atvieglojumu vakcinētajiem ir pamatoti.
Piemēram, RSU studentiem mācību turpināšana, ja esi vakcinēts/izslimojis vai veicis testu. Tur tomēr ir daudz medicīnas studentu un draudzenes stāsta, ka nevar normāli tikt uz laboratoriju, jo covids. Taisīt prezentācijas nav tas pats, kas dzīvē iet un runāt ar pacientiem, saprast.
Tāpat arī to ko taisās ieviest(vai ieviesa) par ceļošanu. Arī nevakcinētie var ceļot, tikai veicot testus un pašizolējoties. Līdz ar to nav nekādas diskriminācijas te. Vakcinētajiem nebūs jātaisa testi utml, jā, bet arī ir pierādīts, ka pēc vakcīnas izveidojas imunitāte, tāpēc nevajag tos testus utml. Varbūt varētu teikt, ka zināmā mērā ir nasta nevakcinētajiem, bet tam visam ir leģitīms mērķis - sabiedrības veselība - apakšā un tas ir samērīgi.
Par pārējiem... nezinu, tur slideni, bet daļa ir pamatot
29.05.2021 13:19 |
 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Penelope7 @ 29.05.2021 13:19
Vai kādam ir bijušas komplikācijas arī no pfizer un moderna? Jo es atrodu šādu informāciju tikai par Astru un J&J

Draugam pēc Pfizer OTRĀS devas bija nogurums, bezspēks bišķi, teica, ka nedaudz galva reiba. Tas arī viss. Pēc pirmās pilnīgi nekas nebija
29.05.2021 13:21 |
 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Vienkārši ir jāsaprot, ka valsts arī nevar atļauties visu turēt ciet mūžīgi. Ekonomika būtiski cieš. Tāpat valsts nevar pieļaut, ka cilvēki masveidā mirst.
Nekad nevienai pusei nebūs gana labi. Nevakcinētie grib visas extras kā vakcinētie bauda, bet tajā pat laikā nevakcinētajiem ir daudz lielāka varbūtība saslimst un aplipināt citus. Protams, arī vakcinētie var saslimt, bet vieglāk pārslimo, mazāk noslogo slimnīcas, nebremzē medicīnas sistēmu un retāk vispār saslimt, jo ir imunitāte.
Koks no 2 galiem. Varam visu atļaut uz 2 nedēļiem pilnīgi visiem un tad vēl iet pilnīga lokdaunā, sajāt ekonomiku utml. vai arī piesardzīgi vērt vaļā un noteikt diemžēl šādas atšķirības starp vakcinētajiem un nevakcinētajiem
29.05.2021 13:25 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Pagaidām vakcinēties negrasos, jo izslimoju.
Bet saprotu, ka drīzumā tāpat tas būs jādara, jo iet uz to.
It kā brīvprātīgi, bet cilvēki tiek ierobežoti...nevarēsi tur iet, nevarēsi to darīt...
Nenosodu ne vakcinēties gribētājus, ne negribētājus.
Tik liela daļa cilvēku aizskrien vakcinēties, pat īsti nepārliecinoties par savu šī brīža veselības stāvokli.
Pašiem šķiet, ka ir pilnībā veseli, bet izrādās, ka tā tomēr nav.
Un tad rodas komplikācijas gan saslimstot, gan no vakcīnas.
Medicīnas sistēmā mums ir tāāāds bardaks...
Pat normāli un laicīgi nevari tikt pie ārstiem un uz izmeklējumiem...
29.05.2021 13:45 |
 
Reitings 30
Reģ: 17.11.2020
Pēc Pfizer un Moderna ir bijušas paziņu lokā blakusparādības, temperatūra, vājums, saaukstēšanās pazīmes, kaulu laušana, bet kopumā nekā traģiska. Tādas blaknes var noraut arī no difterijas vai ērču vakcīnas. Man pašam, kā jau teicu, pilnīgi nekā.
Kas attiecas uz Zeneku un uz līdzīgas bāzes vakcīnām, uzskatu, ka tās momentā vajadzēja aizliegt, trombi tomēr ir dzīvību apdraudoša blakne, pat, ja tie apdraud tikai nelielu procenta daļu.
Kas un kāpēc uzsāka notiekošo cirku, mēs visdrīzāk neuzzināsim. Var tikai izvērtēt katrs pats riskus un izdarīt izvēli.
29.05.2021 14:21 |
 
Reitings 30
Reģ: 17.11.2020
Un te meitene lapu vai divas atpakaļ minēja, ka lēc 1.potes miris cilvēks ap 30 gadus vecs. Drīkstētu zināt, kāda bija vakcīna, kāds šim cilvēka, bija veselības stāvoklis utt? Jo presē tādu informāciju neatrodu. Latvija ir maza, tik svarīgu info nu nenoslēptu.
29.05.2021 14:26 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Valliks @ 29.05.2021 14:26
Un te meitene lapu vai divas atpakaļ minēja, ka lēc 1.potes miris cilvēks ap 30 gadus vecs. Drīkstētu zināt, kāda bija vakcīna, kāds šim cilvēka, bija veselības stāvoklis utt? Jo presē tādu informāciju neatrodu. Latvija ir maza, tik svarīgu info nu nenoslēptu.

Kāda atšķirība kāds bija veselības stāvoklis? Cilvēks nomira pēc potes. Nopietni tik debili jautājumi jāuzdod? Tik pat labi , kādēļ statistika uz Covid miršanu tiek veikta no no mirušajiem kuri ir pēc 70gadiem? Viņiem tā pat bija jāmirst, kādēļ jāskaita pie Covid statistikas?
29.05.2021 14:30 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Man ir svarīgi zināt ko šī vakcīna nodarīs manam organismam, kādas blakus parādības var būt ar zālēm ko lietoju, cik ilga ir vakcīnas iedarbība (divi mēneši vai gads), kurš segs izdevumus un atbildēs par sekām, ja vakcīnas dēļ manam organismam būs neatgriezeniskas sekas. Kurš par to atbildēs? Zāļu ražotāji uzreiz pasaka "mēs atbildību nenesam", valsts pasaka "mēs atbildību nenesam".

+
Šis ir arī tas iemesls kāpēc izvēlos nevakcinēties. Mani neiztrauc tas, ka pēc vakcīnas es atmetīšu "pekas" tā diez vai notiks, bet mani uztrauc, kas notiek ar organismu tieši ilgtermiņā, pēc gada, diviem, trīs. Domāju, ka lielākās komplikācijās arī varētu būt tieši pēc ilgāka laika. Turklāt nav nemaz iespējams sobrīd veikt zinātnisku pētījumu, kas notiek ar organismu pēc gadiem, piemēram, pieciem. To vnk nevar izdarīt, jo vakcīna tik ilgu laiku nemaz nepastāv. Es ticu, ka pēc pāris gadiem būs cita vakcīna ar "uzlabojumiem" un varu garantēt, ka tie, kas tagad ir sapotējušies, dabūs potēties vēlreiz.
29.05.2021 14:37 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Valliks @ 29.05.2021 14:26
Un te meitene lapu vai divas atpakaļ minēja, ka lēc 1.potes miris cilvēks ap 30 gadus vecs. Drīkstētu zināt, kāda bija vakcīna, kāds šim cilvēka, bija veselības stāvoklis utt? Jo presē tādu informāciju neatrodu. Latvija ir maza, tik svarīgu info nu nenoslēptu.

Pierādījumi? Minēt var daudz ko. Viena tante teica..
29.05.2021 14:47 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Valliks @ 29.05.2021 14:21
Pēc Pfizer un Moderna ir bijušas paziņu lokā blakusparādības, temperatūra, vājums, saaukstēšanās pazīmes, kaulu laušana, bet kopumā nekā traģiska. Tādas blaknes var noraut arī no difterijas vai ērču vakcīnas. Man pašam, kā jau teicu, pilnīgi nekā.
Kas attiecas uz Zeneku un uz līdzīgas bāzes vakcīnām, uzskatu, ka tās momentā vajadzēja aizliegt, trombi tomēr ir dzīvību apdraudoša blakne, pat, ja tie apdraud tikai nelielu procenta daļu.
Kas un kāpēc uzsāka notiekošo cirku, mēs visdrīzāk neuzzināsim. Var tikai izvērtēt katrs pats riskus un izdarīt izvēli.

Papēti cik liels risks trombozei ir no kontracepcijas tabletēm. Tas arī vajadzetu aizliegt, tomēr liels risks.
Un cik lielu ļaunumu nodara mazkustīgs, neveselīgs dzivesveids.
29.05.2021 14:48 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
Mans nepopulārais viedoklis - esmu par un atbalstu šo lēmumu. Komentāri nav nepieciešami, kāpēc, jo pa lielam tie jau tika minēti iepriekš no citiem lietotājiem.
29.05.2021 14:49 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Es nesaku, ka obligāti jāvakcinējas un visi valdības lēmumi ir pamatoti, bet diemžēl realitāte ir tāda, ka vīruss neatkāpjas un ekonomika tik ilgi bremzēt nevar. Tāpēc ir šādas aršķirības stapr vakcnētajeim un nevakcinētajiem. To cik samērīgi vai nē - lai vērtē tiesa.
29.05.2021 14:58 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Un cik lielu ļaunumu nodara mazkustīgs, neveselīgs dzivesveids.

Galvenais, ka sporta zāles jau kādu pus gadu ir slēgtas. Un nevienu no šiem 'bet sabiedrības veselība!!!' propagandētājiem tas neinteresē. Jo domāju, ka neviens no viņiem uz turieni arī neiet, bet 'veselību' iegūst ar zālēm, vakcīnām, neiziešanu no mājas u.tml. ģeniāliem paņēmieniem.
29.05.2021 15:06 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
ekonomika tik ilgi bremzēt nevar.

Ekonomiku visvairāk bremzē valdība ar saviem muļķīgiem, haotiskiem lēmumiem. Dažas nedēļas ilgs lokdauns nebūtu nācis pa sliktu, bet pārējā laikā veikali, kafejnīcas, skaistumkopšana, sporta zāles pilnīgi mierīgi varēja strādāt, ievērojot zināmus nosacījumus. Pie normālas organizācijas, vienīgie, kas ciestu, ir viesnīcu bizness un lietas, kas saistītas ar plašām tautas masām- dažāda veida pasākumiem.
29.05.2021 15:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!