Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

bailes no visa jaunā, nepārliecinātība par sevi, sociālā trauksme

 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Sveikas!
Esmu tajā dzīves posmā, kad neredzu vairs jēgu no savas eksistences un nezinu kā tālāk dzīvot... Esmu pabeigusi bakalaura studijas, visus gadus biju budžetā, paralēli studijām izvēlējos nestrādāt(lai gan bija iespēja, turklāt savā nozarē), man bija svarīgāk palikt budžetā...
Tagad studijas beigušās, es jau gadu esmu brīvsolī. Nezinu vai tālāk gribu iet mācīties maģistros, jo mana profesija pieprasa drosmi, atvērtību komunikācijā ar cilvēkiem, nevis bailes... Šobrīd strādāju kādā kafejnīcā - pieņemu pa telefonu pasūtījumus, apkalpoju galdiņus. Un ir tāda nolemtība... 3 gadus centos, bija smagi, tik daudz darba un nervu ieguldīts, iegūta izglītība un nekas. Kursa biedri, kuri strādāja studiju laikā, iekārtojās labi..
Tāpat man nav īpaši daudz draugu. Kādi 2-3, bet visiem savas lietas - darbi, privātā dzīve, komunikācija sarūk un nebrīnīšos, ja pazaudēšu tos...
Man nav arī nekad bijušas attiecības. Man ir 22 gadi, bet visu šo laiku esmu bijusi viena. Nav tā, ka nekad neviens negribēja iepazīties... parasti vai nu man nepatika, vai cilvēkam bija slēpti nodomi(piemēram, reiz ballītē puisis koļījās, bet viss ko vajadzēja bija gulta..), vai arī es vienkārši nebiju gatava attiecībām...
Es jūtos tā it kā visu būtu nokavējusi dzīvē. Attiecības, darbu, trakos tusiņu laikus, visu...
Un tagad ir vēl vairāk grūti. Es nevaru pienākt klāt iepazīties, man ir bail. Es neeju uz pasākumiem, jo man ir sociālā trauksme. Es tik daudz ko esmu palaidusi garām! Man dzīvē ir bijuši tik daudzi forši piedāvājumi, bet es visiem tiem teicu - nē. Mani ir bail ko citi par mani padomās, bail no visa jaunā. Tiklīdz man parādās jauna iespēja - darbs, attiecības vai jebkas cits es nobīstos, šausmīgi satraucos, sāku domāt, kas greizi noies un beigās pasaku nē. Pēc tam nožēloju, bet izdarīto neatgriezīsi.. iespējas aiziet gar degunu
Es sev pati riebjos, riebjos, ka esmu tāda nevarīga, bailīga un stulba aita.
Esmu domājusi aiziet pie psihologa, bet neticu, ka palīdzē... taču pati ikreiz kāpju uz tiem pat grābekļiem.
Palīdziet, meitenes
13.05.2021 09:23 |
 
Reitings 10622
Reģ: 18.08.2014
Ja netiec galā pati, noteikti dodies pie speciālista. Es tikai nezinu vai tavā gadījumā nepieciešams psihologs, jo jūtamas trauksmes iezīmes un varbūt depresija- tad jādodas pie psihoterapeita. Bet droši vari vispirms doties pie psihologa, viņš tev norādīs pareizo virzienu, iedrošinās, pateiks kāda ir tava situacija
13.05.2021 09:59 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Jutu ka uz vienu vientulo mati bus vairak LV tuvakaja nakotne.
Varbut 10%, bagatu labu viru dabus.
13.05.2021 10:22 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Meitēn, tev ir TIKAI 22 gadi, ko tieši tu esi palaidusi garām? Tev visa dzīve priekšā, nenoroc to. Aizej pie psihologa.
13.05.2021 10:56 |
 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Motherofdragons @ 13.05.2021 10:56
Meitēn, tev ir TIKAI 22 gadi, ko tieši tu esi palaidusi garām? Tev visa dzīve priekšā, nenoroc to. Aizej pie psihologa.

Tikai 22 gadi, bet vēl pēc tikpat 44... :D
Nezinu, man ir sajūta, ka es visur esmu izgāzusies... nepārtraukti izjūtu spiedienu no sabiedrības, apmēram : ''skat, es studēju un strādāju paralēli, bet tu ko? Tikai pelnīji labas atzīmes, kurām nav jēgas tagad''; ''skat, es esmu ar tehnikuma izglītību un pelnu jau sen, tev ir augstākā un tu to nevari likt lietā''
Apkārt cilvēki precās, bērni dzimst utml. Es esmu viena.
Tāpat arī skolas gados es izvēlējos savu laiku investēt mācībās, vecāki stingri, mani nelaida tā tusēties, naudas daudz arī nedeva, tik vien kā paēst. Jau tad jutos atstumta, tāda, kas neiekļaujas sabiedrībā... kamēr citi tusē, es mācos un paklausīgi sēžu mājās... kamēr citi strādā, maksā par studijām, es esmu budžetā, mācos daudz, bet beigās čiks vien ir
Tagad es redzu, ka manas izvēles līdz šim bija nepareizas. Kursa biedri, kuri studēja tā, ka tik neizlidot, maksāja un strādāja - tagad ir daudz pieprasītāki nozarē nekā es bez pieredzes un labām atzīmēm. Es saprotu, ka visa pasaule ir pakārtota drosmīgajiem, ekstravertiem, riskētājiem, nevis centīgajiem. Bet diemžēl es esmu otrā grupa, nevis pirmā
13.05.2021 11:16 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Radler @ 13.05.2021 11:16

Tikai 22 gadi, bet vēl pēc tikpat 44... :D
Nezinu, man ir sajūta, ka es visur esmu izgāzusies... nepārtraukti izjūtu spiedienu no sabiedrības, apmēram : ''skat, es studēju un strādāju paralēli, bet tu ko? Tikai pelnīji labas atzīmes, kurām nav jēgas tagad''; ''skat, es esmu ar tehnikuma izglītību un pelnu jau sen, tev ir augstākā un tu to nevari likt lietā''
Apkārt cilvēki precās, bērni dzimst utml. Es esmu viena.
Tāpat arī skolas gados es izvēlējos savu laiku investēt mācībās, vecāki stingri, mani nelaida tā tusēties, naudas daudz arī nedeva, tik vien kā paēst. Jau tad jutos atstumta, tāda, kas neiekļaujas sabiedrībā... kamēr citi tusē, es mācos un paklausīgi sēžu mājās... kamēr citi strādā, maksā par studijām, es esmu budžetā, mācos daudz, bet beigās čiks vien ir
Tagad es redzu, ka manas izvēles līdz šim bija nepareizas. Kursa biedri, kuri studēja tā, ka tik neizlidot, maksāja un strādāja - tagad ir daudz pieprasītāki nozarē nekā es bez pieredzes un labām atzīmēm. Es saprotu, ka visa pasaule ir pakārtota drosmīgajiem, ekstravertiem, riskētājiem, nevis centīgajiem. Bet diemžēl es esmu otrā grupa, nevis pirmā

Tev ir tikai 22 gadi! 🤦🏼‍♀️ Jēzus māte nogrābsties!
Beidz čīkstēt, piecel pakaļu un ej sāc darīt kaut ko!
13.05.2021 11:55 |
 
Reitings 273
Reģ: 04.05.2021
Piekrītu tam, ka tev taču ir tikai 22 gadi! Tev vēl visa dzīve priekšā!
Covid laikā ar visiem ierobežojumiem daudziem sākas depresivas domas utt.
Es bez darbiņa esmu jau gandrīz pus gadu (jo mana nozare tika aizliegta ), bet cenšos un turos kā varu. (situācija patreiz atļauj to, ka varu nestrādāt ).
Tev vēl viss priekšā.. 22 gadi, kaut man butu atkal 22 :D
Izbaudi, vai pārcelies uz citu valsti.
13.05.2021 12:12 |
 
Reitings 55
Reģ: 13.02.2021
Pirmkārt, aizej pie speciālista. Izklausās, ka tev ir nopietnas problēmas ar sevis pieņemšanu, trauksme, iespējams depresija. Pat ja nekas no nosauktā nav, tev palīdzēs ''sakārtot'' smadzenes speciālists. Aizej pie psihologa, kā jau te minēja, iespējams tālāk nosūtīs pie psihoterapeita.
Otrkārt, nesalīdzini sevi ar citiem. Zinu, ka grūti, bet nevajag salīdzināt. Nu un kas, ka tavi kursa biedri ir ar pieredzi, bet tu veltīji laiku studijām? Visdrīzāk tev tagad ir labas teorētiskās zināšanas, ko jāliek lietā praksē. Nekas, sāksi pa druskai kā viņi. Sūti CV visur, kur tava izglītība atļauj, agri vai vēlu atzvanīs un piedāvās darba piedāvājumu.
Lai izdodas!
13.05.2021 12:13 |
 
Reitings 324
Reģ: 25.01.2021
Beidz sevi žēlot!
Tavi kursabiedri, kas strādāja, ļoti iespējams arī labāk mācījās-visa atslēgā ir darbs, ko tu negribi ieguldīt.
Kad vēl studēju, arī strādāju, un biju viena no teicamniekiem, slinkie studenti ne lāga strādāja, ne mācījās, tik teica-tev gan ir nauda, man nav nekā. Jā, jo kamēr pēc lekcijām tu guli, es strādāju. (Jāpiemin, ka nozarē)
Arī iegūt attiecības-tas ir sava veida darbs, kam atkal esi pārāk slinka. Jāsarakstās, jāsarunā randiņš, jāsataisās, dzīvē jāuztur saruna utt, vīrietis neierāpsies pa istabas logu-labāk taču gulēt dīvānā un apskaust citus.
Pie intravertuma jāstrādā-zinu daudzus cilvēkus, kas tādi bija, sāka ar sevi strādāt un tagad, kad vajag, var būt ekstravertāki par īstu ekstravertu.
Tu vnk esi slinka, laiks sākt darīt.
13.05.2021 12:33 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Psihologs noteikti palīdzēs. Ja pati netiec galā, tad uzticies speciālistam.
Kāpēc izvēlējies doto studēt? Vai tas ir tas, kas tev patīk, ar ko gribi nodarboties? Ja nav izaugsmes, varbūt nav tas? Jebkurā gadījumā var atrast darbu citā nozarē, vai turpināt maģistrus, vai turpināt studijas citā novirzienā. Bet ja prasa komunikāciju, tad tev drošvien tas sen bija jāzin, lai visus 3 gadus tam sagatavotos.
22 gadi nav nekas. Vajadzētu uztraukties vecumdienās par izdarīto/neizdarīto, kad dzīve iet uz beigām. Uz citiem nav jāskatās. Ja ir viss sakārtots, mentāli, finansiāli utt. tad var atļauties ko vairāk. Ja nav, un tādu ir vairākums, ir ar nestabilu dzīvi, attiecībām, bērniem pa vidu utt. Vispirms ar speciālista palīdzību sakārto mentālo un tad fokusē uz to, kas tevi dzīvē interesē.
13.05.2021 12:38 |
 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
C00L Dzipsy @ 13.05.2021 11:55

Tev ir tikai 22 gadi! ??‍♀️ Jēzus māte nogrābsties!
Beidz čīkstēt, piecel pakaļu un ej sāc darīt kaut ko!

Es čīkstu, jā, bet ja vien tik vienkārši būtu saņemties darīt... Cik reizes esmu apņēmusies visam dzīvē teikt JĀ, pieņemt izaicinājumus, bet katru reizi, kad dzīvē ir iespēja, es palaižu garām, jo man ir bail uzsākt kaut ko jaunu. Un nevis tā, ka patīkams satraukums, bet konkrēti bailes. Un viss tas apkārtējais, citu spiediens utml.,pastiprina nolemtību. Apmēram tāda sajūta, ka nekad nebūšu gana laba.
Es pat neprotu komunicēt ar citiem! Izvairos no pasākumiem, projektiem un jebkā, kur būtu iespēja, ka kaut kas jāsaka. Man ir bail.
Un tā visa dēļ es esmu sākusi justies slikti arī ikdienā. Šorīt es izjutu iekšēju trauksmi, tāpēc izdzēru nomierinošus medikamentus, bezrecepšu... reizēm gribas raudāt bez iemesla, spert pa gaisu visu, novērsties no pasaules. Jebko sāku uztvert saasināti, tāpat nespēju pilnvērtīgi koncentrēties vairs.
Ah, kā es gribētu, lai varētu saņemties..
13.05.2021 12:38 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Tikai pelnīji labas atzīmes, kurām nav jēgas tagad''; ''skat, es esmu ar tehnikuma izglītību un pelnu jau sen, tev ir augstākā un tu to nevari likt lietā''

Šī ir taisnība. Cilvēks bez vai zemāku izglītību var būt veiksmīgāks par cilvēku ar augstāko izglītību. Atzīmes skolā un universitātē nenosaka cilvēka potenciālu. Cik daudz piemēru ir no ASV, kur miljonāri nepabeidza koledžas. Elon Musk arī saka, ka koledžas un universitātes ir tikai bonuss, izklaide, bet veiksmīgiem cilvēkiem to nevajag, jo viņiem jau tā ir prasmes un gudra galva. Viss ir cilvēka paša spējās un darbībās.
13.05.2021 12:44 |
 
Reitings 324
Reģ: 25.01.2021
sla @ 13.05.2021 12:44

Šī ir taisnība. Cilvēks bez vai zemāku izglītību var būt veiksmīgāks par cilvēku ar augstāko izglītību. Atzīmes skolā un universitātē nenosaka cilvēka potenciālu. Cik daudz piemēru ir no ASV, kur miljonāri nepabeidza koledžas. Elon Musk arī saka, ka koledžas un universitātes ir tikai bonuss, izklaide, bet veiksmīgiem cilvēkiem to nevajag, jo viņiem jau tā ir prasmes un gudra galva. Viss ir cilvēka paša spējās un darbībās.

Šos cilvēkus arī nesaprotu-cik daudz no cilvēkiem bez izglītības % ir to miljonāru, tāpat paskaties, kāds % ir cilvēkiem ar izglītību, tas noteikti būs augstāks.😄 cilvēkam bez izglītības virsotnes ir grūtāk sasniegt. Kaut kā nav tik daudz to Elonu Masku pasaulē...
Universitāti saukt par izklaidi, laikam pati vēl mācies videnē, ka tā saki😄😄
13.05.2021 12:57 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Par izglītības tēmu.
Kā man patīk dzirdēt, ka var jau būt teicamnieks un strādāt un ka nekas grūts nav. Ir grūts un daudzi nevar. Kursa biedri, kuri sāka strādāt 1.kursā(nesaistītā ar nozari darbā), izlidoja no budžeta un pārgāja tad neklātniekos. Protams, ne visi. Ir arī tādi, kuri ļoti labi apvieno studijas ar darbu - ir budžetā, strādā un visam pietiek laika. Bet tas ir MAZĀKUMS!
Un visbiežāk cilvēki, kuri gan studē, gan strādā, ir pabojājuši savu veselību mazā miega utml dēļ.(un es nesaku, ka nevar būt tādi, kuri guļ pietiekami, dzīvo veselīgi, studē un strādā, var, bet vairumā gadījumu tā nav..)
Un kas par to, ka tu neesi bojājusi šitā veselību? Kas par to, ka 3 gadus nestrādāji? Toties tu biji budžetā. Tev nebija jāatdod visa alga, lai segtu mācības.
Vienkārši mums valstī ir norma, ka students, lai izdzīvotu strādā un tad visi, kuri izvēlējās labi mācīties tiek norakti, jo redz tu varēji strādāt.
Tagad ir visas iespējas. Meklē darbu nozarē(kaut vai par minimumu), tad sapratīsi, vai ir vērts iet uz maģistriem.
Arī attiecības tev vēl būs, kad tiksi ar sevi galā :)
Un noteikti aizej pie psihologa, viņš tev palīdzēs tikt galā un iedrošinās. Būs jau labi. Sakārotsi sevi mentāli un būsi laimīga. :)
Lai izdodas!
13.05.2021 13:14 |
 
Reitings 848
Reģ: 05.05.2021
Es jūtos tā it kā visu būtu nokavējusi dzīvē. Attiecības, darbu, trakos tusiņu laikus, visu...

Neko Tu neesi nokavējusi! Nākamreiz pasaki kādam pasākumam vai iespējai jā, sāc ar mazumiņu.
13.05.2021 13:17 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Derisa @ 13.05.2021 12:57

Šos cilvēkus arī nesaprotu-cik daudz no cilvēkiem bez izglītības % ir to miljonāru, tāpat paskaties, kāds % ir cilvēkiem ar izglītību, tas noteikti būs augstāks.? cilvēkam bez izglītības virsotnes ir grūtāk sasniegt. Kaut kā nav tik daudz to Elonu Masku pasaulē...
Universitāti saukt par izklaidi, laikam pati vēl mācies videnē, ka tā saki??

Tie ir Elona vārdi, lol
13.05.2021 13:19 |
 
Reitings 395
Reģ: 15.04.2015
Es jūtos līdzīgi, tikai man ir pretējas problēmas, liekas esmu izniekojusi laiku tieši baudot dzīvi, nevis investējot savā nākotnē, apmēram zinu, kas jādara, lai mainītu to, bet pagaidām vēl nezinu kurā virzienā skatos, kā arī diezgan grūti būtu atgriezties pie mācībām, kad ir iesāks strādāt ilgu laiku. Tūlīt būs vasara un drīz jau arī pasākumi notiks, paņem kādu draudzeni un aizej paballējies, tur arī vari sapazīties ar puišiem,vīru diezvai tā atradīsi, bet iegūsi pieredzi, kas arī dos pārliecinātību nākotnē runājot ar pretējo dzimumu. Kā arī, pa vasaru vari atrast kādu darbiņu, būs nauda izklaidēm un iepazīsi jaunas sejas.
13.05.2021 13:21 |
 
Reitings 395
Reģ: 15.04.2015
sla @ 13.05.2021 13:19

Tie ir Elona vārdi, lol

Elons arī piedzima naudā
13.05.2021 13:22 |
 
Reitings 88
Reģ: 06.04.2020
Hey, tev vēstulīte!
13.05.2021 13:24 |
 
Reitings 324
Reģ: 25.01.2021
sla @ 13.05.2021 13:19

Tie ir Elona vārdi, lol

Easy to say, ja pats nav absolvējis uni.😄
Bet nu vins tika Stenfordā, tas jau parāda to, ka bija arī akadēmiski gudrs. Cik daudzi no cilvēkiem bez izglītības tur tiktu? Tas pats ar Zukenbergu-vińš dropoja out no Hārvardas, nevis videnes. Ta kā šie cilvēki ir akadēmiski gudri, nāksies tevi apbēdināt.
13.05.2021 13:27 |
 
Reitings 324
Reģ: 25.01.2021
Meitenex @ 13.05.2021 13:14
Par izglītības tēmu.
Kā man patīk dzirdēt, ka var jau būt teicamnieks un strādāt un ka nekas grūts nav. Ir grūts un daudzi nevar. Kursa biedri, kuri sāka strādāt 1.kursā(nesaistītā ar nozari darbā), izlidoja no budžeta un pārgāja tad neklātniekos. Protams, ne visi. Ir arī tādi, kuri ļoti labi apvieno studijas ar darbu - ir budžetā, strādā un visam pietiek laika. Bet tas ir MAZĀKUMS!
Un visbiežāk cilvēki, kuri gan studē, gan strādā, ir pabojājuši savu veselību mazā miega utml dēļ.(un es nesaku, ka nevar būt tādi, kuri guļ pietiekami, dzīvo veselīgi, studē un strādā, var, bet vairumā gadījumu tā nav..)
Un kas par to, ka tu neesi bojājusi šitā veselību? Kas par to, ka 3 gadus nestrādāji? Toties tu biji budžetā. Tev nebija jāatdod visa alga, lai segtu mācības.
Vienkārši mums valstī ir norma, ka students, lai izdzīvotu strādā un tad visi, kuri izvēlējās labi mācīties tiek norakti, jo redz tu varēji strādāt.
Tagad ir visas iespējas. Meklē darbu nozarē(kaut vai par minimumu), tad sapratīsi, vai ir vērts iet uz maģistriem.
Arī attiecības tev vēl būs, kad tiksi ar sevi galā :)
Un noteikti aizej pie psihologa, viņš tev palīdzēs tikt galā un iedrošinās. Būs jau labi. Sakārotsi sevi mentāli un būsi laimīga. :)
Lai izdodas!

Tāpēc arī šis MAZĀKUMS sasniedz virsotnes, kamār pārējie stumdās pa vidusslāni😄
13.05.2021 13:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits