Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nenotikušais aborts jeb missed abortion

 
Reitings 6
Reģ: 12.03.2021
Sveikas. Padalieties ar pieredzi. Ir notikusi - missed abortiem. Augļa attīstība ir apstājusies aptuveni 6 nedēļā.
Tīrīšanas vēl nav sākusies. Ginekoloģe piedāvāja divas metodes vai ar tabletēm, vai dzemdes dobuma abrāziju. No uztraukuma par beigušos grūtniecību automātiski izvēlējos abrāziju, jo anestēzija utt.
Kāda ir Jūsu pieredze ar šāda veida tīrīšanu? Kādi ieteikumi? Vai tomēr veselīgāk ir ar medikamentiem?
Paspēju jau kārtīgi izraudāties, bet nu saprotu, ka tā ir varbūt arī sava veida dabīgā atlase. Šī bija pirmā grūtniecība.
Ļoti gaidīšu komentārus.
Paldies.
12.03.2021 17:01 |
 
Reitings 180
Reģ: 19.08.2015
aleksik @ 29.11.2021 17:37
Ļoti žēl, ka tā ir noticis. Es saprotu kā tu jūties, pati piedzīvoju MA septembra sākumā, bet tagad jau esmu atkal stāvoklī. Domā pozitīvi un nepārdzīvo (lai arī cik stulbi tas skanētu). ❤️

Paldies, patīkami lasīt ko uzmundrinošu. Lai viss norit veiksmīgi! ❤️
30.11.2021 12:18 |
 
Reitings 180
Reģ: 19.08.2015
Te nu dažas gan ir pretīgas savā iekšienē. Neticēju, ka pat pie šādām tēmām var atļauties kādam iedzelt un pārmest izvēli procedūrai, kas abos variantos nav patīkama.
Ja reiz ārsts iesaka vienu vai otru metodi, tad jau pamatoti. Jeb, Debestiņa un Susurs, esat ārsti, kas var pamatot, ka visiem der tikai tas, ko atzīsat jūs?
30.11.2021 12:10 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Ir bijis gan SA (12.ned.), gan MA (8.ned.)Ar abiem gulēju slimnīcā. MA iedeva tabletes, ar kurām viss tīrījās viss laukā pats. Sāpes nenormālas(likās, ka dzemde ir sevi sagriezusi 100 čokuros un mēģina pati sevi izspiest laukā), + caureja, slikta dūša, auksti sviedri, reibonis, drebulis, tirpšana rokās un kājās. Cik saprotu, kamēr neesi dzemdējusi, tikmēr labprātāk izvēlas medikamentozo, jo tā esot saudzīgāka dzemdei, dzemdes kaklam utt. Par morālo pusi....uz to mirkli, kamēr mocījos ar sāpēm un caurejām, es par to īsti nedomāju. Es domāju par to, lai notiek ātrāk tas, kam jānotiek, lai tikai ātrāk beidzas tās sāpes un es varu atgriezties atpakaļ savā ierastajā dzīvē. Kad izrakstīja no slimnīcas, tad tikai sāc saprast, kas vispār notika un grozīt to visu galvā 24/7. Bet meitenei, kas ar mani gulēja vienā palātā, no tabletes nebija tik traki. Teica, ka sāpēja kā stiprākas mēnešreizes un nebija nekādu caureju, sliktu dūšu, reibšanu utt. Pieņemu, ka kā nu kurai tas organisms.
30.11.2021 10:05 |
 
Reitings 152
Reģ: 08.05.2019
Man bija 8 ned.es pat nezināju,ka esmu stāvoklī,man taisīja pilno tīrīšanu.3 dienā aizgāju pārbaudīties,un man atklāja miomu,un otro reizi taisīja operāciju.
30.11.2021 09:52 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Debestiņa @ 29.11.2021 19:56
te neviens nav rupjšs, vienkarši realitate. Ari med.aborts nav saprotams. Kjipa pasargā ,ka nav atverts dzemdes kakls, bet divas dienas vnk skaties kā tev paketēs un dažreiz pat pamperos sadalās auglis pa recekļiem. Tas ir max psihologiski lielaks troeciens sievietei un vājajām un jutigajam nav paredzets

Ir gan rupjš. Tā jau tēma ir sāpīga, par to jārunā daudz saudzīgāk. Kā vispār var kaut ko pārmest sievietei, kas saņēmusi ārkārtīgi skumju ziņu no ārsta, un pēc tam vienkārši seko ārsta ieteikumiem?
Katram sava izvēle, sava pieredze.
Iejūtību vajag, nepaliekam galīgi aukstas ♥️
30.11.2021 08:44 |
 
Patīk
Reitings 10842
Reģ: 27.01.2021
Kā pēc dažādajiem pieredzes stāstiem redzams, katrai medikamentozais aborts var noritēt ļoti individuāli - vienai tā būs neilga asiņošana, viegli krampji, apmēram kā menstruācijas, citai - ļoti smagi pārdzīvojams process, kā fiziski mokoši, tā emocionāli - to visu redzēt. Lai kādu variantu katra no jums ir izvēlējusies vai kā ir gadījies, būsim iecietīgas viena pret otru, nevajag nosodīt vai baidīt. Noteikti konsultējaties ar ārstu par katra aborta veida riskiem un norisi, lēmums ir jūsu, par to neviens nedrīkst nosodīt. Katras ķermenis ir viņas pašas ziņā.
29.11.2021 20:42 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
Nu man ir bijis SA tajās 7 nedēļās un nekādu augli redzēt nevarēja. Kā spēcīgas mēnešreizes. Nevajag biedēt..
29.11.2021 20:11 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Scandinavian @ 29.11.2021 19:03

Neesi tik rupja, jo līdzīgi ir arī ar medicīnisko abortu.
te neviens nav rupjšs, vienkarši realitate. Ari med.aborts nav saprotams. Kjipa pasargā ,ka nav atverts dzemdes kakls, bet divas dienas vnk skaties kā tev paketēs un dažreiz pat pamperos sadalās auglis pa recekļiem. Tas ir max psihologiski lielaks troeciens sievietei un vājajām un jutigajam nav paredzets
29.11.2021 19:56 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Susurrrrrs @ 29.11.2021 18:22

Tieshaam super saudziigi, iedzert tableti un tad kaadu sutku vai divas asinjot, lociities saapees un krampjos, varbuut veel izvemties ik pa laikam un gaidiit, kaa ar gabaliem un recekljiem izkriit auglis. Nu tik saudziigi, ka pilniigi nav ko teikt. Lai viss iepriekshmineetais nekaa neietekmeetu, manupraat, jaabuut zem smagajaam narkotikaam. Nez kaapeec meitenes naivi iedomaajas, ka iedzers tableti un un dazhu minuushu laikaa bez saapeem buus viena asinjaina pakete un viss. Palasiet, kaa reaali notiek tiiriishanaas ar to slaveno tableti.
Kad tajaa pashaa laikaa ar klasisko tiiriishanu iislaiciigajaa narkozee, aizmigsi, pamodiisies un visdriizaak nekas nesaapees un nekaa vairaak par vieglu smeereeshanos nebuus. Bet, protams, protams, buus mehaaniski veerts valjaa dzemdes kakls un nedaudz pakasiits dzemdee, taadas shausmas. Briizhiem liekas, ka dazhi dakteri nedraudzeejas ar galvu, psihologjiskais un saapju shoks it kaa neko nenodariitu kjermenim, plus, ja ar tableti neiztiiriisies, bonusaa dabuusi taapat klasiskajaa veidaa tiiriit.
pilnīgi piekrītu. Šķiet, ka liekākā dala izvēlas to tableti, jo tad sevi tik ļoti nešaustina, ka ir bijusi tīrīšana un dzemdes kakla atvēršana. Tas uz stresa fona ir izdomāts,ka vajag to tableti.
Beigās pēc tās tabletes gandrīz noasiņo, auglis pa gabaliem sadalās un asins recekļi nāk ārā. Tas liekas pilnīgs sviests, laikam kkads mazohisms ,ka tas auglis tur dalās un vienkàrši tek ārā. Tas tak ir vel lielaks psihologiska trieciens, kad apmeram divas dienas dalās tas auglis un ar recekļiem nak ārā,nevis uztaisit tirišanu.
Beigās nopelni sev anemiju.
29.11.2021 19:53 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10479
Reģ: 29.01.2009
Tieshaam super saudziigi, iedzert tableti un tad kaadu sutku vai divas asinjot, lociities saapees un krampjos, varbuut veel izvemties ik pa laikam un gaidiit, kaa ar gabaliem un recekljiem izkriit auglis. Nu tik saudziigi, ka pilniigi nav ko teikt. Lai viss iepriekshmineetais nekaa neietekmeetu, manupraat, jaabuut zem smagajaam narkotikaam. Nez kaapeec meitenes naivi iedomaajas, ka iedzers tableti un un dazhu minuushu laikaa bez saapeem buus viena asinjaina pakete un viss. Palasiet, kaa reaali notiek tiiriishanaas ar to slaveno tableti.

Neesi tik rupja, jo līdzīgi ir arī ar medicīnisko abortu.
29.11.2021 19:03 |
 
Reitings 26
Reģ: 28.06.2015
Es arī sākumā dzeru zāles, slimnīcā, pirmajā dienā bija smeresanas no 6 tabletēm, nākošajā diena lika dzert atkal 6,jo nekas nebija noticis. Trešajā dienā uztaisīja operāciju. Izrādās,ka zāles iedarbojas tikai 75%, bet to man pateica tikai otrajā dienā. Visi ārsti kā viens ieteica ar medikamentiem. Man bija 9.nedēļa.
29.11.2021 18:57 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
Lenova @ 29.11.2021 15:51
Diemžēl, arī es papildinu MA statistiku. Fiziski neko nejutu, 8.nedēļā priecīga devos uz savu otro USG, un tur mani nostādīja fakta priekšā - 6.nedēļā apstājusies augļa sirsniņa.
Daktere ieteica medikamentozo tīrīšanu. Piekritu, jo no dakteres sapratu, ka tā kopumā būs saudzīgāka manam organismam.
Emocijas ļoti dažādas. Brīžiem nezinu kur likties, brīžiem apzinos, ka jādzīvo tālāk. Bet tomēr... pirmā grūtniecība, par kuru abi ar vīru neuzsakāmi priecājāmies. Laikam šie pārdzīvojumi aizmirsīsies tikai tad, kad veiksmīgi būsim kļuvuši par vecākiem.
Lai visām veselība! ❤️

Tieshaam super saudziigi, iedzert tableti un tad kaadu sutku vai divas asinjot, lociities saapees un krampjos, varbuut veel izvemties ik pa laikam un gaidiit, kaa ar gabaliem un recekljiem izkriit auglis. Nu tik saudziigi, ka pilniigi nav ko teikt. Lai viss iepriekshmineetais nekaa neietekmeetu, manupraat, jaabuut zem smagajaam narkotikaam. Nez kaapeec meitenes naivi iedomaajas, ka iedzers tableti un un dazhu minuushu laikaa bez saapeem buus viena asinjaina pakete un viss. Palasiet, kaa reaali notiek tiiriishanaas ar to slaveno tableti.
Kad tajaa pashaa laikaa ar klasisko tiiriishanu iislaiciigajaa narkozee, aizmigsi, pamodiisies un visdriizaak nekas nesaapees un nekaa vairaak par vieglu smeereeshanos nebuus. Bet, protams, protams, buus mehaaniski veerts valjaa dzemdes kakls un nedaudz pakasiits dzemdee, taadas shausmas. Briizhiem liekas, ka dazhi dakteri nedraudzeejas ar galvu, psihologjiskais un saapju shoks it kaa neko nenodariitu kjermenim, plus, ja ar tableti neiztiiriisies, bonusaa dabuusi taapat klasiskajaa veidaa tiiriit.
29.11.2021 18:22 |
 
Reitings 45
Reģ: 07.05.2021
Lenova @ 29.11.2021 15:51
Diemžēl, arī es papildinu MA statistiku. Fiziski neko nejutu, 8.nedēļā priecīga devos uz savu otro USG, un tur mani nostādīja fakta priekšā - 6.nedēļā apstājusies augļa sirsniņa.
Daktere ieteica medikamentozo tīrīšanu. Piekritu, jo no dakteres sapratu, ka tā kopumā būs saudzīgāka manam organismam.
Emocijas ļoti dažādas. Brīžiem nezinu kur likties, brīžiem apzinos, ka jādzīvo tālāk. Bet tomēr... pirmā grūtniecība, par kuru abi ar vīru neuzsakāmi priecājāmies. Laikam šie pārdzīvojumi aizmirsīsies tikai tad, kad veiksmīgi būsim kļuvuši par vecākiem.
Lai visām veselība! ❤️
Ļoti žēl, ka tā ir noticis. Es saprotu kā tu jūties, pati piedzīvoju MA septembra sākumā, bet tagad jau esmu atkal stāvoklī. Domā pozitīvi un nepārdzīvo (lai arī cik stulbi tas skanētu). ❤️
29.11.2021 17:37 |
 
Reitings 180
Reģ: 19.08.2015
Diemžēl, arī es papildinu MA statistiku. Fiziski neko nejutu, 8.nedēļā priecīga devos uz savu otro USG, un tur mani nostādīja fakta priekšā - 6.nedēļā apstājusies augļa sirsniņa.
Daktere ieteica medikamentozo tīrīšanu. Piekritu, jo no dakteres sapratu, ka tā kopumā būs saudzīgāka manam organismam.
Emocijas ļoti dažādas. Brīžiem nezinu kur likties, brīžiem apzinos, ka jādzīvo tālāk. Bet tomēr... pirmā grūtniecība, par kuru abi ar vīru neuzsakāmi priecājāmies. Laikam šie pārdzīvojumi aizmirsīsies tikai tad, kad veiksmīgi būsim kļuvuši par vecākiem.
Lai visām veselība! ❤️
29.11.2021 15:51 |
 
Reitings 6
Reģ: 12.03.2021
Kā tad man viss beidzās!? Nolēmu, ka ierakstīšu, jo zinu, ka info par šo meklēs arī citas meitenes.
Sestdien no rīta sākās neliela smērēšanās, ap pusdienas laiku sākās stiprāka asiņošana. Domāju, ka tas ir dabīgs process. Par cik otrdien bija nozīmēta tīrīšana, domāju, Ka sagaidīšu tās trīs dienas un braukšu tad arī pārbaudīties. Bet, nē, meitenes steigšus dodieties uz slimnīcu. Sākumā aizbraucu uz vietējo slimnīcu, lai iedod kaut ko atsāpinošu, jo nu krampji un sāpes bija nenormālas. Vienā brīdī likās, ka atslēgšos un plus vēl uzkāpa temperatūra. Iedeva pretsāpju šķīdumu, kaut cik nomierinājos un varēju doties uz reģionālo slimnīcu, kur ir tuvākā diennakts ginekoloģijas nodaļa. Viss tiešām notika super raiti un nevaru pateikt nevienu sūdzību. Man paveicās ar to, ka dežūrēja tieši mana ginekoloģe. Ļoti sirsnīga un super jauka maiņa bija. Varu pateikt, ka tas bija Valmierā. Super. Pa vidu visam paspējām arī pajokot.
Nu uztaisīja visu tīrīšanu - abrāziju. Viss notika ļoti ātri, pilnā narkoze un neko nejutu. Un nekāds diskomforts nav arī šobrīd jūtams. Par, cik bija sākusies asiņošana, tad šī veida tīrīšana esot bijusi vienīgā opcija.
Divas nedēļas nevar iet vannā, pirtī, baseinā, jāatturas no dzimumdzīves, lai nedabūtu infekcijas. Jāiziet 5 dienu antibiotiku kurss.
Iebraucu vakar 21 slimnīcā un svētdien 9 veica apskati un laiž mani jau mājās. Visas procedūras notika ļoti raiti un bez aizķeršanās. Jādodās staigāt un jādomā ko liek mutē.
Lai veicās, meičuki. Viss būs labi🤍
14.03.2021 10:23 |
 
Reitings 68
Reģ: 18.03.2018
zuze 123 Jā, man veica asins analīzes, arī sūtīja mani uz ģenētiskajām laboratorijām. Man ir vesela mape pilna ar dažādiem analīžu un izmeklējumu rezultātiem.
Ģimenes ārste katru gadu sūta uz vispārējo asins ainu analīzēm, man jau ilgu laiku bija trombocītu rādītājs virs normas, bet tam netika pievērsta liela uzmanība. Man ātri sarecē asinis, tāpēc vienā brīdī nepieciešamās asinis netika līdz bērniņam un tas neizdzīvoja (tā es to sapratu). Šinī gadījumā man palīdzēs tikai asins šķīdinātāji.
13.03.2021 16:48 |
 
Reitings 478
Reģ: 01.03.2016
zuze 123 @ 13.03.2021 15:49
paldies, ka padalījies. Bieži vien šķiet, ka šādas tēmas sabiedrībā ir tabu tēma, bet realitātē tā ir skaudra ikdiena par kuru izvēlās klusēt.
Man šodien sākās asiņošana, vienā brīdī tā izgāzās viss ārā, ka pilnīgi gar kāju tecēja. Ceru, ka viss process varbūt būs dabiski atrisinājies.
Vai Tev veica asins analīzes, ka nepieciešams šķīdināt asinis?
Es ticu, ka mums visām tas atrisināsies. :) man šobrīd arī diezgan daudz stresi, domāju, ka manā gadījumā tas bija pamatā. Tāpēc tagad vien pabeigšu visus nepadarītos darbus un tad jau pēc laiciņa varēs atkal plānot mazā ieņemšanu.?

Diežēl tas tiešām notiek bieži.. Galvenais domā labas domas un būs labi! Zinu, ka ir grūts dzīves mirklis, bet iespējams katram bērniņam iznēsētam vai aizgājušam ir savs mērķis, vēstijums. Varbūt kā signāls vairāk rūpēties par savu pašsajūtu un veselību. ❤️
13.03.2021 16:24 |
 
Reitings 478
Reģ: 01.03.2016
Vēl svarīgi pārbaudīt asins grupas rēzusu. Jo ir gadījumi partneriem atšķirās un mammas ķermenis uzskata augli kā švešķermeni un cenšas iznīcināt. Tāpēc tādā gadijumā uzreiz pēc grūtniecības konstatēšanas, steigšus jādodas pie ārsta, jātaisa analīzes, ja vajadzīgs jāievada imūnglobulīni.
13.03.2021 16:21 |
 
Reitings 6
Reģ: 12.03.2021
Nutelli @ 13.03.2021 14:46
Man notika missed abortion 11.nedēļā. Pirmā grūtniecība. Nebija ne sāpes ne asiņošana. Abortu konstatēja usg.
Attīrīšanu piekritu veikt tikai medikamentozi, jo tas bija man pieņemamākais variants. Mani brīdināja, ka iespējams būs ļoti sāpīgi un uz to arī gatavojos, bet patiesībā neko nejutu, ja neskaita nelielu spiedienu lejas daļā. Pēc tabletēm 2h laikā sākās liela asiņošana, principā pirmajā dienā iznāca lielākā daļa ārā, otrajā vēl nedaudz un trešajā devos mājās. Visus slimnīcas izdevumus apmaksāja valsts.
Pēc daudz dažādām pārbaudēm, analīzēm un konsultācijām dakteri nāca pie slēdziena, ka missed abortion noticis jo man ir trombocitoze. Plānojot nākošo grūtniecību man būs jālieto medikamenti kas šķīdinās asinis, tad viss būs labi.
Mēnesi pēc aborta biju kā nomesta no citas planētas, daudz raudāju, nevarēju paskatīties uz mātēm ar bērniem, uzreiz asaras acīs saskrēja. Palika vieglāk kad uzzināju iemeslu, kāpēc tas notika, jo visu laiku sev jautāju kāpēc, kas man vainas, ko es izdarīju nepareizi.. Viss vairāk biedēja jautājums, vai es vispār kādreiz būšu mamma? Bet ārsti mani nomierināja, ka ar asins šķīdinošajiem medikamentiem es varēšu iznēsāt veselu bērniņu. Es ticu, ka viss būs labi. ♥
paldies, ka padalījies. Bieži vien šķiet, ka šādas tēmas sabiedrībā ir tabu tēma, bet realitātē tā ir skaudra ikdiena par kuru izvēlās klusēt.
Man šodien sākās asiņošana, vienā brīdī tā izgāzās viss ārā, ka pilnīgi gar kāju tecēja. Ceru, ka viss process varbūt būs dabiski atrisinājies.
Vai Tev veica asins analīzes, ka nepieciešams šķīdināt asinis?
Es ticu, ka mums visām tas atrisināsies. :) man šobrīd arī diezgan daudz stresi, domāju, ka manā gadījumā tas bija pamatā. Tāpēc tagad vien pabeigšu visus nepadarītos darbus un tad jau pēc laiciņa varēs atkal plānot mazā ieņemšanu.🤍
13.03.2021 15:49 |
 
Reitings 68
Reģ: 18.03.2018
Man notika missed abortion 11.nedēļā. Pirmā grūtniecība. Nebija ne sāpes ne asiņošana. Abortu konstatēja usg.
Attīrīšanu piekritu veikt tikai medikamentozi, jo tas bija man pieņemamākais variants. Mani brīdināja, ka iespējams būs ļoti sāpīgi un uz to arī gatavojos, bet patiesībā neko nejutu, ja neskaita nelielu spiedienu lejas daļā. Pēc tabletēm 2h laikā sākās liela asiņošana, principā pirmajā dienā iznāca lielākā daļa ārā, otrajā vēl nedaudz un trešajā devos mājās. Visus slimnīcas izdevumus apmaksāja valsts.
Pēc daudz dažādām pārbaudēm, analīzēm un konsultācijām dakteri nāca pie slēdziena, ka missed abortion noticis jo man ir trombocitoze. Plānojot nākošo grūtniecību man būs jālieto medikamenti kas šķīdinās asinis, tad viss būs labi.
Mēnesi pēc aborta biju kā nomesta no citas planētas, daudz raudāju, nevarēju paskatīties uz mātēm ar bērniem, uzreiz asaras acīs saskrēja. Palika vieglāk kad uzzināju iemeslu, kāpēc tas notika, jo visu laiku sev jautāju kāpēc, kas man vainas, ko es izdarīju nepareizi.. Viss vairāk biedēja jautājums, vai es vispār kādreiz būšu mamma? Bet ārsti mani nomierināja, ka ar asins šķīdinošajiem medikamentiem es varēšu iznēsāt veselu bērniņu. Es ticu, ka viss būs labi. ♥
13.03.2021 14:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!