Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

angļu valoda nejēgai

 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Iespējams jau izrunāta tēma no A līdz Z, bet tiešām - kā iemācīties valodu? :D
Es apskaužu tos, kuriem padodas svešvalodas. Man nepadodas. Skolā veltīju daudz laika, mācījos, bet nekā.... Eksāmenu 12.klasē nokārtoju uz 66%, dabūju B1 līmeni.... bet ne par to tas stāsts.
Es gribu iemācīties priekš sevis valodu, pirmkārt, lai varētu ceļot, kad covids beigsies, otrkārt, lai vieglāk būtu iekļauties darba tirgū un studēt.
Man šķiet, ka es vienkārši esmu tāda nejēga, kurai nav lemts iemācīties valodu.
Pašlaik es skatos netflixā seriālus angļu valodā ar subtitriem. Tas arī viss.
Kādreiz mēdzu meklēt online uzdevumus un pildīju(piemēram, dots tekts, es izlasu un atbildu uz testa jautājumiem)
Kādreiz man bija čatošanas biedrs angļu valodā, bet tagad izčābēja.
Saprotu, ka visam vajag laiku un pacietību...
Kā jūs mācaties angļu valodu?
Varbūt kāda ir izgājusi kādus labus online kursus nesen un var ieteikt?
Vai labāk ņemt privātskolotāju?
Paldies!
08.02.2021 20:57 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Man skolā angļu valodu vispār neiemācīja. Es iemācījos te kad aizbraucu uz UK. Tā jau pamatus zināju, sarunāties varēju...bet nu..esot kopā ar angļiem , sarunājoties Tu iemācīsies vislabāk. Es perfekti saprotu, gramatika man padodas, bet ar runāšanu pieklibo. Jo vairāk runā, jo vairāk sanāk.
Tagad esot Skotijā, mācos Skotu valodu, kas ir galīgi atšķirīga no angļu.
08.02.2021 21:05 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Ja ikdienā nepielietosi valodu, no kursiem jēgas nebūs.
Ej uz forumiem, čatiem kur būs jārunā tikai angliski, bet dari to katru dienu. Facebook grupas angļu valodā, man ļoti palīdz un patīk, par dažādām tēmām, sākot ar kulināriju līdz politikai.
Skaties filmas un seriālus angļu valodā, bet ar subtitriem, lai arī rakstība iesēžas atmiņā.
Lasi grāmatas angļu valodā.
Es pērku žurnālus tikai angliski, visādus National Geographic, par interjeru, utt.
Mēdzam ar kolēģiem dažas dienas nedēļā darbā sarunāties tikai angliski.
08.02.2021 21:07 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Nu, redz, tad jau visu būsi izmēģinājusi, tikai pietrūkst pats pamats - prakse. Aizbraucot uz vietas - studēt vai strādāt valoda pati pie Tevis piezagsies, nebūs, kur sprukt. Pat salvetei var iemācīt jaunu valodu, ja tā aizlido uz citu valsti.
08.02.2021 21:26 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Es skolā angļu valodu mācijos ļoti slikti. Likās, ka tāpat nekad nevajadzēs. Aha, še tev. Tagad esmu UK, tā kā vajag gan. 😀
Man valoda nāca līdzi ar youtuberiem Cody Ko, Superwoman un dziesmu tekstiem, kurus nesapratu tāpēc savas ziņkāres pēc tulkoju. Kaut kā sāku saprast aizvien vairāk un vairāk. Tagad, kad esmu pārcēlusies uz UK, sapratu, ka tu vari gadiem sēdēt, klausīties video un dziesmas, bet prakse ir kas pavisam cits. Sākotnēji bija grūti, bet vismaz sapratu par ko ir runa daudz maz. Nācās bieži tulkot galvā teikumus. Nu jau es esmu iemanījusies domāt angliski un bieži sarunās ar kolēģiem latviski sanāk pateikt teikumu angliski. 😀
Tā kā mans ieteikums ir darīt visu ko vari izdarīt esot mājās. Lielās zināšanas atnāks tad, kad nebūs neviena cita izeja kā runāt angliski. Un nebaidies, cilvēki ir saprotoši pat ja runā lauzti un nekorekti. Tu vismaz mēģini mācīties un uzlabot sevi.
08.02.2021 23:05 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Eksperte @ 08.02.2021 23:05
Es skolā angļu valodu mācijos ļoti slikti. Likās, ka tāpat nekad nevajadzēs. Aha, še tev. Tagad esmu UK, tā kā vajag gan. ?
Man valoda nāca līdzi ar youtuberiem Cody Ko, Superwoman un dziesmu tekstiem, kurus nesapratu tāpēc savas ziņkāres pēc tulkoju. Kaut kā sāku saprast aizvien vairāk un vairāk. Tagad, kad esmu pārcēlusies uz UK, sapratu, ka tu vari gadiem sēdēt, klausīties video un dziesmas, bet prakse ir kas pavisam cits. Sākotnēji bija grūti, bet vismaz sapratu par ko ir runa daudz maz. Nācās bieži tulkot galvā teikumus. Nu jau es esmu iemanījusies domāt angliski un bieži sarunās ar kolēģiem latviski sanāk pateikt teikumu angliski. ?
Tā kā mans ieteikums ir darīt visu ko vari izdarīt esot mājās. Lielās zināšanas atnāks tad, kad nebūs neviena cita izeja kā runāt angliski. Un nebaidies, cilvēki ir saprotoši pat ja runā lauzti un nekorekti. Tu vismaz mēģini mācīties un uzlabot sevi.

Ah, par to padzīvošu angliski runājošā zemē jau sen domāju kā variantu. Ātrākais ceļš :D bet nu pagaidam pandēmija, kā arī dūšas nebūtu visu pamest un braukt prom.
Mana klasesbiedrene, kura runāja sliktāk angliski neka es aizbrauca ar savu puisi strādāt uz UK pirms 2 gadiem, vēl joprojām tur dzīvo un cik zinu, tad angļu valoda manāmi viņai uzlabojās.
08.02.2021 23:16 |
 
Reitings 1933
Reģ: 28.04.2019
Visvieglākais ir tiešām aizbraukt dzīvot uz valsti, kur runā angliski un ar vietējiem runāt. Ja studē, tad apmaiņas programmas, prakse. Vēl var online kursus.
08.02.2021 23:42 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Meitenex @ 08.02.2021 23:16

Ah, par to padzīvošu angliski runājošā zemē jau sen domāju kā variantu. Ātrākais ceļš :D bet nu pagaidam pandēmija, kā arī dūšas nebūtu visu pamest un braukt prom.
Mana klasesbiedrene, kura runāja sliktāk angliski neka es aizbrauca ar savu puisi strādāt uz UK pirms 2 gadiem, vēl joprojām tur dzīvo un cik zinu, tad angļu valoda manāmi viņai uzlabojās.

Jāsadūšojas un jābrauc. Metiens nekomfortā ir vislabākais, kas iemāca visādas dzīves garšas un gudrības.
08.02.2021 23:42 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Piekrītu meitenēm, ka vissvarīgākais ir prakse. Ja valodas pamati jau ir ielikti un pašu valodu jau saproti, bet klibo tikai runāšana, tad tā tas arī būs, ja vien ikdienā nerunāsi angliski vai nenonāksi vidē, kur apkārt dzirdēsi tikai angļu valodu. Jānogaida, kad beigsies pandēmija (es naivi ticu tam, ka tas reiz notiks). Nav jau obligāti viss jāpamet un jāpārceļas uz citu valsti. Mūsdienās ir daudz un dažādu iespēju, kas ļauj kādu laiciņu padzīvot teju ikvienā pasaules valstī. Sākot no studentu apmaiņām līdz pat brīvprātīgajam darbam. Tikmēr var izmēģināt veiksmi portālā http://interpals.net. Tur var atrast gan vēstuļu draugus, gan cilvēkus ar kuriem parunāt tevis interesējošajā valodā. Pati esmu tur atradusi daudz sarunu biedrus un pat ieguvusi tuvus draugus, kurus plānoju apciemot, kad situācija pasaulē uzlabosies. Tā ka pamēģini. Mēģināts nav zaudēts. :)
08.02.2021 23:44 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Miaa @ 08.02.2021 23:44
Piekrītu meitenēm, ka vissvarīgākais ir prakse. Ja valodas pamati jau ir ielikti un pašu valodu jau saproti, bet klibo tikai runāšana, tad tā tas arī būs, ja vien ikdienā nerunāsi angliski vai nenonāksi vidē, kur apkārt dzirdēsi tikai angļu valodu. Jānogaida, kad beigsies pandēmija (es naivi ticu tam, ka tas reiz notiks). Nav jau obligāti viss jāpamet un jāpārceļas uz citu valsti. Mūsdienās ir daudz un dažādu iespēju, kas ļauj kādu laiciņu padzīvot teju ikvienā pasaules valstī. Sākot no studentu apmaiņām līdz pat brīvprātīgajam darbam. Tikmēr var izmēģināt veiksmi portālā http://interpals.net. Tur var atrast gan vēstuļu draugus, gan cilvēkus ar kuriem parunāt tevis interesējošajā valodā. Pati esmu tur atradusi daudz sarunu biedrus un pat ieguvusi tuvus draugus, kurus plānoju apciemot, kad situācija pasaulē uzlabosies. Tā ka pamēģini. Mēģināts nav zaudēts. :)

Paldies! :)
interpals.net jau esmu labu laicinu, reizēm tur ienāku pačatot.
Es neteiktu, ka man pieklibo tikai runāšana. :D tā ir galvenā problēma, bet kopumā gribētu paplašināt arī vārdu krājumu, vispārīgi zināšanas, lai varētu sākt lasīt grāmatas angliski un bez domāšanas komunicēt.
Būs jānopērk Orvela “Animal farm” un tik jālasa.
Tagad gan man vienā studiju kursā universitātē būs jālasa piespiedu kārtā literatūra angliski, jo latviski tur tikpat kā nekas nav..... būs izaicinājums, bet vismaz piespiedu kārta būs jālasa un jātulko
09.02.2021 23:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits