Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sevis salīdzināšana ar citiem - jā vai nē?

 
Reitings 8
Reģ: 24.04.2016
Sveiciens saulainā piektdienā!?
Tā kā šis laiks sev līdzi nesis daudz pārmaiņu un pārdomu, daudzas no mums pievēršas savas iekšējās pasaules izzināšanai un uzlabošanai. Šobrīd sava bakalaura darba ietvaros veicu pētījumu par to, kā mēs, sievietes, sevi vērtējam un ar Instagram starpniecību salīdzinām savu dzīvesstilu, izskatu, idejas un viedokļus ar citām lietotājām.
Vēlējos pacelt jautājumu - vai arī Tu ikdienā pieķer sevi mirkļos, kad neviļus kādu aspektu salīdzini ar citiem?
Pati aptauja ar introspektīviem jautājumiem atrodama šeit: https://forms.gle/ySL8QpWNXsEtLWXR7 Būšu ļoti pateicīga par katru atbildēto anketu - tā nesīs lielu ieguldījumu sieviešu psiholoģijas zinātnē!
Novēlu foršas brīvdienas un kādu burvīgu mirkli, ko ļauties tikai sev!
17.04.2020 16:25 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Aptauju aizpildīju. Šobrīd lasu ļoti foršu grāmatu, atstāšu šo foto no grāmatas šeit :)
17.04.2020 16:34 |
 
Reitings 23
Reģ: 16.02.2020
Anketu nepildīju. Bet es tiešām nesaprotu kāpēc bieži tiek uzsvērts, ka cilvēki saskatās IG laimīgās dzīves un tad pārdzīvo par savu ne tik “skaisto” dzīvi utt.
Vai tad tiešām pieaudzis cilvēks (liela daļa) ir tik naivi, ka nesaprot, ka IG lielākā daļa publicē tikai vienu medaļas pusi?
17.04.2020 18:36 |
 
Reitings 284
Reģ: 03.11.2019
Zin kā, man liekas, ka salīdzināšana notiek neapzināti. Nejau tu ieej Instagram, skaties kāda influencers bildes un sevi salīdzini. Tas notiek zemapziņā. Ne velti šajā forumā veselas 3 aktīvas diskusijas, lai apspriestu cilvēkus
17.04.2020 19:23 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Anketu nepildīju. Bet es tiešām nesaprotu kāpēc bieži tiek uzsvērts, ka cilvēki saskatās IG laimīgās dzīves un tad pārdzīvo par savu ne tik “skaisto” dzīvi utt.

Piekrītu. IG vispār liela daļa ir tikai ilūzija par skaisto dzīvi. Es zinu ļoti daudz cilvēkus, kuriem IG profils izskatās tā, it kā būtu ļoti turīgii, bet realitātē tur pat mazākā daļa no tā nav. Kā piemēru varētu minēt - aizbrauc ceļujumā 1 nakti paliek ļoti dārgā viesnācā, safotografē visu priekš IG profila un atlikušo ceļojumu daļu paliek hosteļos. Šādi cilvēki ir ļoti daudz, pat pārsteidzoši daudz.
17.04.2020 20:02 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Ieteikums anketās nepiedāvāt "neitrālo" izvēli un labāk norādīt pāra skaitļa atbilžu variantus, citādi ļoti bieži cilvēki izvairās no īstas atbildes un ieliek to, kas pa vidu, tādēji statistika neveidojas īsti precīza.
Par tēmu kā tādu - salīdzināšana ne vienmēr ir slikta. Protams, atkarīgs kāds ir cilvēka tā brīža prāta stāvoklis, bet salīdzināšana var nozīmēt motivāciju tiekties uz labāku dzīvi, izglītību, pilnveidoties utt., tas ne vienmēr negatīvi saistīsies ar kompleksiem, sevis šaustīšanu, varbūt pat depresiju. Negatīvi salīdzināšana mani ļoti maz ietekmē, vairāk to uztveru pozitīvi, gan, piemēram, ķermeņa ziņā (motivē iet uz zāli, dzīvot veselīgāk, bet ne slimīgi pārdzīvot, ka ir 1 lieks kg), gan tīri ambīciju ziņā (redzu, ka kāds aizceļojis, teiksim, uz Bali, zinu, ka tas cilvēks strādā labu darbu, var strādāt tur, jo ir tāda un tāda izglība, tad es beidzot saņemos un eju atkal studēt jaunu maģistru, jo zinu, ka tas nesīs algas pielikumu, piemēram :D).
Mani viss, kas kādam ir "labāk kā man", motivē darboties, mēģināt ko jaunu, nevis dzen kompleksos, tāpēc salīdzināšanu uztveru pozitīvi.
17.04.2020 22:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits