Gribas parunāties, izkratīt sirdi, uzklausīt pieredzes un viedokļus

 
Reitings 260
Reģ: 13.07.2019
Sveiki visiem!?
Ir kāda jaunā māmiņa, kura ir laidusi pasaulē bērniņu agros gados, teiksim 18? Bērniņš bija plānots, kā uz to reaģēja citi? Vai esat laimīgas, ka bērniņš piedzima tik agri, nenožēlojat? Vēlos uzklausīt arī citu māmiņu/ne-māmiņu viedokļus par grūtniecību 18 gados.
Ar draugu laimīgās attiecībās dzīvojam mazliet vairāk kā 2 gadus. Īrējam dzīvokli, strādājam un visādi citādi dzīvojam brīnišķīgi. Jau kādu laiku atpakaļ, nolēmām par ģimenes pieaugumu, šonedēļ gaidāma vizīte pie ginekologa, un esmu mazliet satraukusies par to, ko teikt, ņemot vērā, ka man ir tikai 18. ? Vienmēr esmu gribējusi būt ''jauna mamma''.
15.07.2019 14:44 |
 
Reitings 1375
Reģ: 26.06.2019
Tas, ka tev nevelk tusiņi, alko un gadījuma sakari, nav nekāds baigais rādītājs, ka esat gatavi bērnam. Šie argumenti bērnam man liekas nedaudz smieklīgi...
Es šajā vecumā mēģinātu uzstutēt sevi pa karjeras kāpnēm, iegūt vēl labāku izglītību, tiešām stabilu darbu. Ir jādomā par nākotni. Šodien attiecības ir, rīt var nebūt, dzīvē var notikt viss kas. Bērns nav tikai smukas bildes instagrammā un smukas drēbītes, un utji putji, bet nereāls darbs. Un arī attiecībām tas būs vislielākais pārbaudījums, to nevar salīdzināt ar mājdzīvnieka iegādi...
Man bērns piedzima 22 gados. Nejūtos kaut ko nokavējusi un esmu jauna mamma. Izbaudīju studiju procesu, sāku strādāt labā darbā, paceļojām, redzējām pasauli. Piekrītu šim
Vecums laikam nebūs primārais. Foršāka ir sajūta, ka Tu vari bērnam iedot gudrību, pieredzi un pasaules redzējumu.
16.07.2019 13:00 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Vispār, interesanti, ka zem vārdiem "izbaudīt bezrūpīgo jaunību" vienmēr tiek saprasti tursiņi ar neizmērāmu kvanitāti alkohola, seksu ar visu, kas kustas u.t.t.?
Par bezrūpīgu šis posms var tikt dēvēts arī tādēļ, ka tas ir pirmais laiks jau formāli pieauguša cilvēka statusā, kad vairs nav jārēķinās ar vecākiem, nevienam jāatsiaktās u.t.t., bet, kad vēl vari atļauties būt atbildīgs tikai par sevi, nevienu citu (jo, kad piedzims bērns, vairs NEKAD nebūs tā, ka esi atbildīgs tikai par sevi). Laiks, kad vari būt mobild, spontāns savos lēmumos un rīcībās. Un tas, ka cilvēks, šis 18 gadus sasniegušais jaunietis ir "ģimenisks, atbildīgs, citādāks" u.t.t., neizslēdz, ka arī šim jaunietim ir savas egoistiskās vēlmītes kaut vai pagulēt no rīta ilgāk sestdienā vai aiziet šopingā vienam, vai nejusties vainīgam par tikko nopirktām jaunām kurpēm tā vietā, lai bērnam nopirktu ziemas kombinzonu...
Nu, kaut kā tā, īsumā. Nevajag visu banalizēt ar tusiņiem, dzerstīšanos un seksošanu - jaunība un brīvība, tas ir kaut kas daudz vairāk un tāda bezrūpība, kāda ir šajos gados, nekad vairs nebūs 25, 30 vai 40 gados,neatksrīgi no tā, ir bērni, vai viņu nav :)
16.07.2019 13:08 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Tev nekad nav tā bijis, ja pagrieztu laiku atpakaļ kaut ko mainītu? Darītu savādāk? Tas,ka es tādu dzīves scenāriju vairs nevēlētos, nenozīmē,ka es savu bērnu nemīlu. ??‍♀️ Un neteicu,ka tīri dēļ tusēšanas, bet tika minēti vairāki iemesli. ??‍♀️

Jā, tā ir normāla parādība ar notikumiem un lietām kuras nožēloju. Konkrēti par bērna piedzimšanu- es tur pilnīgi neko nemainītu un nenožēlotu, jo tas prieks un motivācija dzīvei nav salīdzināms ar liekiem ceļojumiem, ballītēm vai pavadīto laiku ar meiteni. Turklāt tas jau arī nebeidzas. Arī privātā dzīve absolūti normāli rit pēc bērna.
Arī profesionāli- bērns man bijis motivātors iet uz augšu, lai maksimāli spētu viņu nodrošināt/palīdzēt.
Es protams neizslēdzu iespēju, ka viss būtu ok, arī bez bērna, bet man ir pamatotas aizdomas, ka vairāk dīkdīņotos un bezjēdzīgi nosistu savu laiku, ja man nebūtu tāda motivācija.
16.07.2019 13:23 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
woman_wonderland @ 16.07.2019 11:00
Freid, visiem nav māsas/brāļi,vecāki/vecvecāki, tādu nav vai nu vispār vai arī nav tādu, kas varētu izpalīdzēt.
Un ja vaina ir attiecībās, tad līdz ar to jauniem būdamiem to vajadzētu sakārtot. Pirms taisīt bērnu un tad domāt, kur viņu atstāt, kad gribēsies kur iziet.
Un pirmie saspringtākie gadi, ko pieminēji 18 gadniecei noteikti paies grūtāk nekā nobriedušākam,vecākam cilvēkam.

Nu kad es atceros savus 19, tad teikšu gluži pretēji. Es varēju 2naktis negulēt un vēl nākamo dienu normāli pavadīt.
Tagad? Ja es nepaguļu vienu nakti, ir smagi. Enerģija iet mazumā.??
16.07.2019 13:27 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Visas šeit ir sakarīgā vecumā

Jā, puse tikko pabeidza vidusskolu. Un spriež par dzīves periodu, ko pat vēl nav piedzīvojušas.
16.07.2019 14:24 |
 
Reitings 273
Reģ: 20.05.2019
Srumun @ 16.07.2019 14:24

Jā, puse tikko pabeidza vidusskolu. Un spriež par dzīves periodu, ko pat vēl nav piedzīvojušas.
nerunāju par sevi vai tām, kas tagad studēs, bet lielākā daļa te ir sakarīgā vecumā.
16.07.2019 14:28 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Nu es gan nezinu cik te meitenes palikušas kurām ir virs 23... Kādas piecas? Tagad jau redzot pēc studiju tēmām 90% ir tikko no vidusskolas.
16.07.2019 15:24 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Manuprāt 18 gados Tu pats vēl esi bērns.
Reāli, nav jēgas visu sasteigt, Tu tikko paliki pilngadīga. Aizdomājaties, vai jūs varēsiet tiešām dot to labāko bērnam, vai vienmēr pietiks naudas, vai abi strādāsiet utt.
No offence, tikai mans viedoklis.
16.07.2019 17:40 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Parunā pati ar sev pazīstamajām jaunajām māmiņām, radiniekiem ar bērniem un saviem vecākiem. Paskaties un palasi pieredzi youtube/forumos. Info par bērniem visos vecumposmos visur ir pieejams. Nevajag tikai domāt, ka manam bērnam tā nebūs, kad viss būs kā es esmu izdomājusi,jo bērni ir dažādi un kā tev būs, to nav iespējams zināt. Bērna audzināšanai nav brīvdienu un nogurums nav attaisnojums. Bērns izaugs, būs skola,mācības, jāpalīdz būs vismaz 20+ gadus, kamēr pats sevi nodrošinās, zīdainis ir tikai neliels posms cilvēka dzīvē. Žēl, ka nevar drauga viedokli dzirdēt. Tas ir ļoti nopietns lēmums, kam nav atkāpšanās ceļa, var izšķirties ar draugu, bet bērns ir uz mūžu.
16.07.2019 20:33 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Palasi šo blogu https://maminuklubs.lv/user/64997/
Pirms kādiem diviem gadiem meitene aktīvi blogoja. Meita piedzima kādos 19 vai 20 gados. Liekas, ka viss dzīvē forši. Gan jau ka brieduma pakāpes un intereses dzīvē tiešām ir dažādas, bažas dara autores nepārliecinātība par savu lēmumu, vēlme par to runāt forumā.
16.07.2019 22:09 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Es domāju, ka lielākā problēma, kādēļ šī diskusija pārvērtās par farsu un pat aizbiedēja autori no tās ir:
1) Saskrēja pilns ar meitenēm(meitenēm, nevis sievietēm), kas uzbrūkošā manierē metās komentēt notikumus, pārdzīvojumos, iespējamos sarežģījumus, izaicinājumus, kuras pašas vsp tam nav gājušas cauri. Autore jau vērsās pie cilvēkiem, kuriem ir bērni. Ja jau ir tik ļoti liela vēlme piedalīties, tad vismaz to darīt caur kāda tuva cilvēka vai radinieka prizmu, kurš kļuva par vecāku agrā jaunībā. Šis tomēr ir nozīmīgs lēmums un kautkādai objektivitātei un iecietībai arī jābūt.
2) Vairums komentētāju nemaz neizlasa autores pieteikumu. Tikai redz- gribu, bērns, 18. Visi sāk šausmināties, jautāt, bet kur tad puisis, ko puisis. Tur skaidri gaiši rakstīts- ģimenes pieaugums tiek plānots abpusēji.
16.07.2019 22:25 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.06.2015
Cik varu spriest pēc sevis - kļūt par māmiņu 18 gados nebūtu gribējusi. Un neesmu ballīšu cilvēks pilnīgi nemaz un bērnus nākotnē noteikti gribētu.
Manā radu lokā arī ir gadījums ar ļoti jaunu mammu - nu, nebija tur viss rožaini it nemaz, bet nedomāju, ka vecums bija galvenais vaininieks, bet gan situācija un cilvēka raksturs.
Tomēr ticu, ka ir cilvēki, kuru sūtība ir nevis veidot spožu karjeru un piepildīt savas iegribas, bet gan rūpēties par ģimeni. Ja autores gadījumā tā ir - uz priekšu, bet apprecēties pirms tam tomēr vajadzētu gan. Gan finansiālu, gan juridisku, gan simbolisku iemeslu dēļ - tomēr apliecinājums par atbildības uzņemšanos.
16.07.2019 22:40 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Kopumā, pafilozofējot par tēmu..es vispār nesaskatu neko šausminošu, ja jaunā sieviete izjūt aicinājumu sevi realizēt kā māte. It sevišķi, ja ir beigta profesionālā vidusskola, atrasts darbs ar normālu algu, ir skaidra dzīves vīzija. Tāpat ir pilns instagrams ar 30gadniecēm, kam nupat sadzimuši bērni un sūdzās, ka bērns ir grūts darbiņš, tik grūti, grūti, neviens neatbalsta. Ar ko sliktāka ir 18-19 gadīga mamma? Gan jau ka tik pat aša un tik pat spējīga. Ja ir stabils darbs, mazāk gadu dēļ neatceļās iešana BKA, atgriešanās darbā un b/D bērniem. Nelasīju visu diskusiju, bet man liekas, ka autore neteica, ka ir nestrādājoša. Tāpat ir pilns ar 25-30gadniekiem, kam pilnas kabatas ar diplomiem, bet klīst pa pasauli kā tādas komētas, bez mērķa, nesaprotot, ko grib, mūžīgajos sevis meklējumos (visas pārdomas, ko rakstīju, man raisījās, zinot konkrētus piemērus paziņu un draugu lokā)..
16.07.2019 22:43 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
1) Saskrēja pilns ar meitenēm(meitenēm, nevis sievietēm

Manuprāt tieši otrādāk, viena puse te ir meitenes tai pat vecumā, kas sevi neredz kā jaunās māmiņas un otra puse ir sievietes, kas mudina autori uz pašizaugsmi, ne jau velti mēs to sakām. Sievietēm vairāk ir prātā vispirms pašām sevi nodrošināt, lai varētu pēc tam ko sniegt bērnam.
17.07.2019 13:10 |
 
Reitings 58
Reģ: 18.03.2015
Katra jau Tev ieteiks tikai to, ko novēlētu sev. Šis lēmums ir jāpieņem tikai un vienīgi tev ar draugu. Man jau šķiet, ka pēc šīs diskusijas galīgi var sajukt. ?‍♀️
Es, personīgi, vairs nejautāju pat arī tuvāko viedokļus, jo pēdējā laikā saprotu, cik ļoti citu viedokļi ietekmē manis pieņemtos lēmumus. ?
18.07.2019 17:29 |
 
Reitings 356
Reģ: 20.06.2019
KKourtney @ 16.07.2019 17:40
Manuprāt 18 gados Tu pats vēl esi bērns.
Reāli, nav jēgas visu sasteigt, Tu tikko paliki pilngadīga. Aizdomājaties, vai jūs varēsiet tiešām dot to labāko bērnam, vai vienmēr pietiks naudas, vai abi strādāsiet utt.
No offence, tikai mans viedoklis.
+++ :) tiešām padomā, vai esi tam gatava.
18.07.2019 21:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits