Skolotāju zemās algas - mīts vai patiesība?

 
Reitings 75
Reģ: 25.04.2016
Labrīt!
Sakiet, lūdzu, vai skolotāju zemās algas, izmisums un plānotie piketi - vai nav pārspīlēta čīkstēšana? Dzirdēju, ka pat lauku skolā skolotāji saņem pāri 1000 eiro algu un vēl čīkst, ka maz! Saprotu - darbs ar mūsdienu bērniem nav nekāds rožu dārzs, bet cilvēki taču strādā stresainos apstākļos par algu, kas ne tuvu nav 100 eiro.
Cik tad īsti tie skolotāji pilsētās/laukos saņem apmēram, par ko tāds sašutums?
22.02.2019 10:31 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Domāju, ka 700-900 eiro uz rokas nav slikta alga mazpilsētā. Un 2mēnešu atvaļinājums. Piekrītu, ka vairāk apdalīti ir bērnudārzu audzinātāji un mediķi. Atvainojiet, bet slimnīcā medmāsai vai feldšerim ātrajos ir daudzreiz fiziski un morāli smagāks darbs. Lūk, par viņu protestiem es pat neudzdrošinātos muti atvērt.
Problēma ir skolu tīklā. Valsts dod naudu, bet pašvaldības lemj par skolu skaitu un pat netaisās izbeigt to pustukšo, zemas kvalitātes skolu uzturēšanu. Premjers pareizi pateica - ar skolu tīkla centralizāciju nauda pēkšņi atrastos gan algām, gan visādām laboratorijām utt. Vienīgi iespējams , ka kādiem skolotājiem darbs vairs neatrastos. Uzskatu to par plāksteri, kas jānorauj. Tomēr ir skolotaji, kam profesija uzskatāmi nav aicinājums un skolēnu sniegums ir zems. Kāpēc mākslīgi jāuztur šī sistēma?
23.02.2019 16:28 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Cilveki vispar neprot saklausit laika pulsu un nesaprot gaisa sastava izmainas. Ideja par klasisko skolu nav muziga. Visticamak, mes esam liecinieki tas pedejiem dzives gadiem. Kads apbizots skolotajs, apbizots skolnieks, idiots, maniaks, atriebejs, ticigais var izradities par pedejo naglu zarka. Skola- uzstajiga, kolektiva bernu sapulcesana noteikta kartiba un atmosferas disciplinas rezima. Sads eksperiments ir ieguvis savus rezultatus. Klasiska skola ir gataviba atvadities no savas ietekmes uz bernu par labu cilvekiem, ari berniem, kuri kultive sevi vienu vai otru nolemtibu, kuri principa var iedrosinat vinu spert bistamus, nelogiskus, parlieku konfliktejosus solus. Berns nav spejigs atdalit graudus no pelavam. Vins nespej atdalit graudus no pelavam ari izglitibas sistema, kura vinu paklaus dresurai, spidzinas, liks pamatus idiotisku stereotipu iegusanai, kurus velak naksies demontet. Mes visi esam apkartejas vides berni. Sociumam vienmer bus lielaka ietekme. Lidz tam laikam, kamer jums pastav iespeja veidot sava berna vidi, so iespeju nevajadzetu atdot nevienam citam.
23.02.2019 17:03 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Skolai nav jākultivē nolemtība vai jāpielien nedisciplinētajiem.
Tomēr cieņas paliekas ir jāsaglabā pat pret nepatīkamajiem.
Viena "audzināšanas" stunda bija super unikāla, nesen ar to puisi parēcām par jaunības atmiņām.
Skaidrs, pārkāpējs tur ir kavējis, ir problēmas nesaistītas ar skolu vai tās teritoriju, palielas.
Cilvēks tomēr kad ir, tad akurāti sēž un netraucē cilvēkus. Tagad viņš ir uzņēmējs, nav liels, bet nu ir, nav viendienīte.
Viņa čalītim sāk uzbraukt par izskatu, reāli nekas tur trağisks nebija, mūsdienās neviens pat nereağētu, bet viņa šim piedēvēja pat elles draudus, sāka presēt ar dzēlīgiem izteikumiem, neētiskiem uzbraucieniem. Īstenībā nervozs cilvēks sāktu kliegt, aizskrietu vai mestos virsū. Audzināmais tikai sēdēja kā statuja, kas bija satriecoši negaidīti visiem.
Viena skuķe pajutāja; ja jūs tik ļoti interesē viņa ...., Jūs gulēt ar viņu gribat, vai?
Smieties sāka sencīši, ments un 16 gadnieku bars. Anekdošu šovā neredzēt to histēriju, kas sekoja no viņas puses, neaizmirstami jautri.
Bija arī viena, kura pateica ; jūs būsiet bomži.
Otra viņam pateica; parādi ir tik un tik, nokārtošanai jādara xxx, neko vairāk. Normāli viņš arī vismaz pie tās nokārtoja tos parādus.
Skola rangos nav zem vidējā arī tagad. Nav maza lauku skola.
Man tas puisis līdz tam nepatika, bet to mierīgi, klusi izturēt ne katrs vecis var, ko šim uzlēja publiski.
Es aizietu projām, viņš sēdēja un cieta kā statuja līdz negaidītajam rezultātam.
Skolā nevajag unikālus ğēnijus, top specus.
Skolā vispirms vajag...būt cilvēkam. Tā daudziem tolaik trūka, būt vienkārši cilvēkam.
23.02.2019 17:28 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Ja Juris ir fizikas eksperts, kuram pie tam padodas darbs ar bērniem, var saņemt skolotāja algu 800€ vai strādāt elektronikas uzņēmumā un saņemt 1800€, kā jums šķiet, ko viņš izvēlēsies? Un kas Jura vietā strādās skolā?

Berni skola nodarbojas ar iegaumesanu. Tam nav nepieciesams skolotajs. Var atskanot balss ierakstu:) Jurim labak butu radit kaut ko jaunu:)
23.02.2019 19:42 |
 
Reitings 4
Reģ: 20.06.2013
Gribu redzēt, kā izskatītos stundas, ja skolotāja vietā tiktu izmantots balss ieraksts. Pilnīgas muļķības, ka skolotājs nav nepieciešams.
Pamēģiniet novadīt 6 vai 7 stundas ar 29 skolēniem katrā klasē, starpbrīžu laikā nevis atpūšoties, bet atbildot uz skolēnu neskaidrajiem jautājumiem. Brīvos vakarus un nereti sestdienas, svētdienas pavadot, labojot skolēnu darbus vai gatavojot stundas.
Pamēģiniet visus skolēnus mācīt tā, lai visi saprastu tēmu, lai visi būtu teicamnieki.
Saderam, ka neizdosies? Un ne jau tāpēc, ka skolotājs slikts vai nemāk mācīt, bet tāpēc, ka skolēni vispār nepiepūlas. Nevar gribēt labus rezultātus, ja ir skolēni, kuri pat grāmatu 40 min laikā nevar atvērt.
Un kurš no Jums par 700 eiro mēnesī ir gatavs ziedot lielāko daļu no brīvajiem vakariem, brīvdienām darbu labošanai, stundu gatavošanai? Esat gatavi par 700 eiro katru dienu tērēt vēl vismaz stundu, lai atbildētu uz visiem vecāku jautājumiem?
23.02.2019 22:22 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Un ne jau tāpēc, ka skolotājs slikts vai nemāk mācīt, bet tāpēc, ka skolēni vispār nepiepūlas. Nevar gribēt labus rezultātus, ja ir skolēni, kuri pat grāmatu 40 min laikā nevar atvērt.

Nav noslepums, ka vienigais veids, ka uzzinat ko teiktu balodis, ja vins macetu runat, ir macibu gramatas atversana:) Balozu viedoklis nevar raisit interesi berniem.
23.02.2019 22:54 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Visticamak, mes esam liecinieki tas pedejiem dzives gadiem. Kads apbizots skolotajs, apbizots skolnieks, idiots, maniaks, atriebejs, ticigais var izradities par pedejo naglu zarka. Skola- uzstajiga, kolektiva bernu sapulcesana noteikta kartiba un atmosferas disciplinas rezima.

Pilnīgi piekrītu šim viedoklim. Šādas vēsmas gaisā jau virmo pasaules mērogā. Tradicionālo apmācību ir iespējams pilnībā digitalizēt, veidot interaktīvas apmācības platformas. Nebūs ne jālabo darbi, ne jāstāsta mācību viela, ne jāgatavojas stundām.
23.02.2019 23:20 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
tāpēc, ka skolēni vispār nepiepūlas.

Ir grūti koncentrēties 20-30 cilvēku pilnā telpā, kur Pēterītis met Maijiņai ar sērkociņu, Lienīte Anniņai atstāsta vakardienas piedzīvojumus, Jānītis šūpojas uz krēsla, Miķelītis klepo un šķauda... :-D Kāpēc pieaugušie birojos nestrādā pa 20-30 cilvēkiem vienā telpā? Kāpēc open tipa ofisos ir katram savs aizslietnis?
23.02.2019 23:27 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Pa grāvjiem vien Tu dzīvojies, akjelcikvar
Vai IKP būtu citādāks, ja tāda veida uzņēmumi, kā MikroTik būtu Diršos, nekā tad, ja Rīgā? Nu nē! Tad kāda starpība? Pacels KOPproduktu, tad arī varēs domāt par labklājību laukos un ko vēl bez kāpostiem tur var darīt. Pačukstēšu - arī tagad dara daudz un mana nozare, kuras uzņēmumu vairums atrodas tālu no galvaspilsētas, sūdzas par speciālistu (ne strādnieku) trūkumu. Ja izvelk galvu no sava dibena, var ieraudzīt plašu, plašu pasauli

un tu pa otriem grāvjiem. kāpēc lai MikroTik dotos uz diršiem, ja ne kā skaista sociāla akcija? varonīgi darbi ir viens, racionalitāte ir otrs.
ak jums trūkst strādnieku. nu, lai izdodas rīdziniekus pie sevis dabūt...
24.02.2019 03:37 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
it kā nezinātu, cik bīstami ir sakoncentrēt kaut kādā čuhņā vienu uzņēmumu, kur visi tajā strāda. un kad ir čuš, tad visiem ir čuš.
24.02.2019 03:39 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Ir grūti koncentrēties 20-30 cilvēku pilnā telpā

cik ta vajadzētu? 5? 1 ar privātskolotāju? mācījos 24 skol. klasē pamatskolā, nekāda vaina, neatceros problēmu.
24.02.2019 03:41 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Zinas tant, vārdu sakot, Tu uzskati,ka IKT uzņēmumi varētu velties uz kaut kādiem dziļiem pāķiem? ta ne darbiniekiem, ne vadītājiem uz turieni negribas un negribēsies. nē nu, uz foršiem bezmaksas ciematiņiem Gaujas krastos, tad jau gan varbūt. bet mēs runājam par esošo, nevis sapņiem. un pati raksti, ka jūsu gaileņu kombinātam trūkst vietējo speciālistu. kādu (īrējošu) jau varētu dabūt ārā no Rīgas, bet man tomēr īsti neticas, ka kaudzēm speciālistu vēlētos doties uz Diršiem vai Bērsteli. laukiem ir jāmainās, tie kolhozu ciemati ir sviests.
24.02.2019 03:57 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Vecā gājuma skolotājas vispār nespēja neko iemācīt. Kad nāca iespējamās misijas skolotāji tad stundas pēkšņi palika interesantas, jo tiem skolotājiem bija cita pieeja. Uz stundām varēja iet ar prieku, un iziet no klases ar jaunām zināšanām. Ceru, ka tagad tādi skolotāji ir vairumā.:-)
24.02.2019 09:00 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
cik ta vajadzētu? 5? 1 ar privātskolotāju? mācījos 24 skol. klasē pamatskolā, nekāda vaina, neatceros problēmu.

Kad skolas izveidoja, tad sākotnēji klasēs bija maz bērnu (mazas lauku skoliņas, bērni ar kājām km gāja uz skolu).
Šobrīd bērni mierīgi var mācīties mājās ar digitāliem mācību materiāliem. Visu var automatizēt. Sociālos kontaktus bērns var iegūt interešu izglītībā. Klātienē bērns varētu apgūt to, kas viņu interesē visvairāk. Varētu paplašināt bērnu interešu izglītības klāstu- prezentācijas prasme, aktiermeistarība, utt. Izveidotos situācija, kad ap skolotājiem pulcētos motivēti un ieinteresēti bērni, tas izskaustu arī vardarbību, jo interešu izglītībā reti kad ir tādi konflikti kā skolās bērnu līdzīgo interešu dēļ.
24.02.2019 09:31 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Nav visos open tipa ofisos aizslietnis.
Vienā spaicē mums ir galds, kombinēts no trim galdiem, tur 5 cilvēki šancē.
Bonusi ir fakts, ka kaut ko nezinot, bez augšas zināšanas var piecelties un pajautāt.
Cubicle arī ir un ir kabineti.
Pedagoğijā, daudzi ir forši, vajag vairāk algu nekā šodien ir, bet citi nav pelnījuši pat minimālo.
Mani vienreiz viens nosauca par lupatu, domājot, ka lekšos vai atvēršu muti.
Es citreiz paņēmu kaudzīti pamīksta tērauda vienādu stieņu priekš metālapstrādes un divus dvieļus.
Noliku uz galda, paņēmu vienu un saliecu. Es Jūsuprāt esmu lupata, lūdzu, ņemiet un izdariet to pašu. Esat taču vīrietis, nevis punķaina lupata kā es.
Rezultāts bija viņa iesniegtais atlūgums vadībai bez nevienas sūdzības par viņu, šis pedagoga izstrādājums nekad vairs nevienā skolā nav strādājis. Dripelē strādniekus privātā cehā, neko vairāk.
Distances lekcijas salīdzinot ar šo ex izstrādājumu būtu zelts un briljanti vinnēti loterijā.
Nē, es nebiju nekāds ūnikums, nothing special, vienkārši mana sagatavotība atbilda sporta meistrakandidāta normai pat pēc padlaiku kritērijiem ( arī nekas īpašs, nopietni ), bet viņam bija tikai auKstākā izglītība un mute un budžeta apmaksāta darba alga lai nosauktu divreiz par sevi jaunāku un 15 kg vieglāku tīni par lupatu.
24.02.2019 11:42 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Es acīmredzot esmu palaidusi garām to, kur pati esmu apgalvojusi, ka intelektuālā īpašuma tirgoņiem visiem jāskrien uz Diršu ciemu. Jocīgi, jo man likās, ka saku - sausais atlikums valstij nemainās no tā, vai uzņēmums ir ģerevņā vai Rīgā. Vēl jau var būt arī citas pilsētas, kas nav Rīga, ne? A moš labāk Ventspils termināli pārcelt uz Rīgu? Nu tur kaut kur, Ķīpsalas villu vietā? :-D
Kāpēc vispār tika šūti klāt jauki? Jo Zemgales tantes nesen taisīja škandālu par vēja parka būvniecības plāniem? Vispār jau sākotnējam argumentam, ka tiklīdz kāds plāno rūpniecības uzņēmumus, tā sākas bļaušana un protesti, gribētos dzirdēt vairāk piemēru. Un tādu, kas nav saistīti ar uzņēmumiem, kuri rada augsta līmeņa lokālo piesārņojumu ar vietējo atkritumu poligonu, notekcauruli uz Gauju vai melnos dūmus kvēpinošo skursteni. Es neesmu sevišķi daudz dzirdējusi tādus protestus, gudrās drīkst apgaismot ;-)
Atgriežoties pie tēmas - var jau skolotāju Juri aizstāt ar ekrāna Juri, tikai sāls slēpjas tajā, ka vārdi māca, bet piemēri aizrauj. Varu derēt, ka visi, kas te pieminēja savus foršos skolotājus, saskatīja viņos paraugu un piemēru. Turklāt, ja vecāki saviem luteklīšiem grib skolotājus, kuri ir patiesi profesionāli, aizrautīgi un spējīgi ne tikai nodot zināšanas, bet arī likt domāt... Cik daudz šādu cilvēku mēs varam atrast? Un cik daudzi strādās par tādu algu? Sirdsdarba darītāji būs vienmēr un paldies viņiem. Tomēr visiem nepietiks. Arī aizklapējot ciet Diršu ciema pamatskolu un vedot bērneļus uz vēl strādājošo Dricānu skolu, nevajag sasapņoties, ka Dricānos nu gan būs izkristalizējušies visi novada mūsdienīgās pedagoģijas eksperti. Tāpat nav prātīgi atstāt tikai novada centru skolas un tiešām savākt superprofesionālu personālu (jautājums vēl - cik efektīvu, ja klasē tāpat ir pa 30 šņukuriem). Liela jo liela būs tā daļa, kas savu mūžu tā arī nodzīvos ar 9 klašu izglītību. Bet tas jau labi laikam - būs man gaileņu fermā strādnieki ;-)
24.02.2019 13:57 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Kas attiecas uz ciešanām, pedagogiem nereti nenāk ne prātā, kam gājuši cauri viņu audzināmie tīņi.
Nereti kam smagākam nekā cietums, armija, tieas vai publisks kauns visas valsts priekšā.
Yes, es nelecos ar muti vai vicinoties priekš izrādišanās.
Cik no Jums 10 gadu vecumā ir sajutis savu nāvi? Reālu, ar pāris sekunžu attālumu.
Es sajutu, iemesls bija triviāls, vienāda vecuma bērni, vienāds svars. Nekādu ne interneta ne sarunu pontu par varenību.
Viņš vienkārši paņēma un uzlika izcili kvalitatīvi rokas žņaugšanai. 100 reizes kvalitatīvāk nekā jūtjūbē vai pēdējos 25 gados izdotā literatūrā. Apm 0,2 sek laikā un pareizā secībā visu izdarīja, to, ko ap 200 gadus vairs nekur nemāca.
Tur es patiešām biju lupata, kura sajūt nāvi, jūtjūbi skatoties salīdzinot ar to tempu un leņķiem ir smieklu rēciena vērts.
Nekas tur nesāp, melais un baltais, nekādu dievu, nekādu pasauļu, tikai gals bez malas. Tukšums.
Tu, maita, tūlīt atlaid, sekoja plenča rēciens. Puika dabiski apstulba, tvēriens atslāba, viņam pasaka; tu vai nu skriemeļus izjauksi vai 3 min laikā tāpat trupiks tev rokās būs.
Norm puisis, vienkārši viņam kāds parādīja, kā ārpussporta vai dīvānpirdēju izklaidei paredzētiem mačiem ( ar raundiem ) tas ir jādara. Kas, es nezinu, tur vienkārši secības nianses atšķiras, nekas slepeni unikāls vai sevišķs.
Tik ļoti kā lupata pēdējos dzīves mirkļos es nekad neesmu saupjuties. Darīju visu lai to vairs nekad nepieļautu. Sašķaidīts deguns salīdzinot ar to man ir jubilejas torte.
Formāli šis nāves slieksnis bija tikai vienāda vecuma un svara mazgadīgo izklaide, ne tā? Protams, ne jau sporta, armijas vai pašaizsardzības vai hvz treneris viņam to parādīja. Diemžēl. Cūkukūts elementu no 250+ gadus vecas eiropas vēstures, neko vairāk vai mazāk.
24.02.2019 14:09 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Tul, skolotāja pienākums ir bērnu izglītot, tas ir arī viss.
Protams, redzot, ka bērnam nepieciešama speciālistu palīdzība, iespēju robežās to organizēt, visupirms sazinoties ar vecākiem.
Tev vecāku nebija, kas palīdzētu sakārtot visas šitās bērnības traumas, kas Tevi māc? Jo skolotāja darbs nav uķināties ar visiem rajona razbainiekiem, zogot uzmanību pārējiem vai savu brīvo laiku.
24.02.2019 14:57 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Kādā ziņā bērnības trauma vecāku vai pedagogu dēļ?
Konkrētā epizode bija no 10 gadnieka, kurš bija vienā svarā un fiziskā kapacitātē ar mani.
Ar to atšķirību, ka viņš 3 gadus bija trenējies sportā, kur ir jāprot žņaugt, po sportivnomu un viens idiots viņam bija parādījis kā bija jāžņaudz pareizi viņa 1944 gada instruktāžas apmācībā.
Laikam ar veselību vienmēr viss ir īstenībā ļoti labi vienmēr bijis un auksta miesa ar 1 - 5 sekundes lidz atlsēgšanai nav nekad reāli sajusta.
To es toreiz sajutu. Laikam vērts diskutēt tikai ar tiem, kas ko līdzīgu izbaudījušas/i. Tā vairs nav psiholoğija, tas ir vnk gribu dzīvot.
24.02.2019 15:04 |
 
Reitings 1213
Reģ: 10.12.2014
Mana mamma visu muuzhu straadaa par audzinaataaju(staazhs nepilni 35gadi) , Liepaaja(viens no lielaakajiem daarzinjiem) un sanjem mazaak kaa 500€ peec nodokliem! :-/
24.02.2019 15:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits