Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Topogrāfiskā idiote

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Nu, iespējams, gluži divās priedēs neapmaldos, taču iepriekš nezināmās vietās man tas 'topogrāfiskās idiotes' sindroms mēdz ieslēgties.
Janvāra beigās lidoju pie draudzenes, kura dzīvo nelielā ciematā Austrijā. Pēc ielidošanas citā valstī būs jāatrod noteikta naktsmāju vieta pilsētas otrā galā, tad nākamajā dienā jāpārsēžas vilcienā, tad autobusā, tad mazākā autobusā... un pēc ciemošanās atpakaļ. Īsāk sakot baigi čakarīgi. Šādu variantu izvēlējos, jo lidmašīnas reiss +/- man vajadzīgajā dienā (gribu ierasties uz viņas dz.d.) bija ļooti dārgs, un kaut ar visu to braukāšanos un pārsēšanos sanāks 4 x lētāk. Kopumā man liekas forši - vienai pašai mazliet extreme variantā paceļot, izaicināt sevi, redzēt, kā ar negaidītām situācijām tieku galā, bet.. tā kā ceļojums strauji tuvojas, klāt ir arī tāda kā nedrošības sajūta.
1) Cik labi orientējaties svešās vietās? 2)Vai mēdzat ceļot vienas tā, ka jāpaļaujas tikai uz sevi? 3)Vai labi lasāt karti, google maps? 4)Varbūt varat dot kādus padomus, kā neapjukt svešā valstī, lai operatīvi atrastu vajadzīgos pieturas punktus? 5) Vai esat kādreiz ceļojuma laikā tā apmaldījušās, ka šķiet - nu viss, te arī laikam palikšu :-D 6) Iespējams, varat ieteikt kādu noderīgu navigācijas aplikāciju, jo google maps priekš manis nav labākais variants :-D Man derētu kas līdzīgs Waze, bet kājāmgājējiem :-D
Lielākoties ceļoju kopā ar savējo, un viņš ir vienkārši perfekts kartes lasītājs, apveltīts ar labu intuīciju un orientēšanos spēju - atradīs izeju kaut no Taigas :-D Ar viņu kopā ceļojot, šķiet, esmu nedaudz 'atrofējusi' spēju domāt pašai :-D
28.12.2018 21:23 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Nu kur tie kaitinošie :-D tik daudz salikās :-)
28.12.2018 21:24 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Vācijā un Francijā, droši vien arī Österreich, ļoti populārs ir bla bla car. Varbūt ka izdodas līdz draudzenei tikt bez pārsēšanās un krietni īsākā laikā posmā :-) ja nu biļetes vēl nav nopirktas!
28.12.2018 21:34 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Man ir visādi piedzīvojumi bijuši, bet tas parasti laikā, kad nestrādāja Google Maps. Jo tur ir opcija ieslēgt reāllaika norādes, gandrīz tāpat kā waze. Zinot, ka internets mēdz čakarēties, es "kririskākajās" vietās sataisu skrīnšotus maršrutam. Un staipu līdzi power banku. Dubultai drošībai var visu izprintēt. Jo es arī esmu topogrāfiska idiote un uztraukumā varu neredzēt acīmredzamas lietas. Piemēram, Cīrihes lidostā sajaucu vilcienu ar metro (t) un kad atradu vilcienu, nesapratu, kura biļete jāpērk, jo ekrānā parādījās 4 dažādas opcijas man vajadzīgajai pilsētai - tam es nebiju gatava :-D . Tāpēc mans padoms ir - ja neesi droša, kurā virzienā doties, labāk uzjautā kādam, cilvēki mēdz būt fantastiski izpalīdzīgi.
28.12.2018 21:34 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es lasu un smejos par sevi!Neticaas ,ka agraak esmu braukusi viena uz to pasu Vaaciju vairaakas reizes -ar vilcieniem ,autobusiem utt,nekad nebija bailes apmaldiities,bet tagad kaa "beerns pavadaa"!
Vienmeer atceros to peedeejo reizi Riigas lidostaa,ka 5am peeksni pateica,ka sodien lidmasiina uz Kopenhaagenu neies....man bija taada sajuuta uz vienu mirkli,kad esmu uz "vientulas salas" un nekad vairs neatgrieziisos maajaas:-D
Man visur vajag pavadoni...Viena es miilu braukt tikai pa loti labi paziistamaam ielaam un vietaam.Es nespeeju tagad iedomaaties -celot viena!Skaidrs ir viens -viirs mani ir izlaidis :-D
28.12.2018 21:51 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Varbūt var atrast aprakstītas metodes, kā labāk spēt orientēties tajā pašā google maps? Pēc dažiem noietiem metriem tomēr var redzēt, ka tiek iets pretējā virzienā u.tml. Es pat nezinu, kādai jābūt aplikācijai, lai viss būtu vēl vienkāršāks.
Tāpēc mans padoms ir - ja neesi droša, kurā virzienā doties, labāk uzjautā kādam, cilvēki mēdz būt fantastiski izpalīdzīgi.

Arī šis papildus noder.
28.12.2018 22:00 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Madonna ar ložmetēju
Varbūt ka izdodas līdz draudzenei tikt bez pārsēšanās un krietni īsākā laikā posmā ja nu biļetes vēl nav nopirktas!
Ir, ir biļetes nopirktas.
Donata Paldies par padomiem! Un tik ļoti labi, ka atgādināji par power bank, kura man jau labu laiku vairs nav. Noteikti iegādāšos pirms ceļojuma.
odetta
Skaidrs ir viens -viirs mani ir izlaidis
Jā, man tieši tas pats ar dzīvesbiedru. Viņš jau tagad smejas par mani, ironizējot, ka no citas valsts ik pa laikam zvanīšu un jautāšu - tā, pasaki, kur es tagad esmu, kur man tagad tālāk jāiet?
28.12.2018 22:02 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Varbūt var atrast aprakstītas metodes, kā labāk spēt orientēties tajā pašā google maps? Pēc dažiem noietiem metriem tomēr var redzēt, ka tiek iets pretējā virzienā u.tml. Es pat nezinu, kādai jābūt aplikācijai, lai viss būtu vēl vienkāršāks.

Google Maps. Jo tur ir opcija ieslēgt reāllaika norādes, gandrīz tāpat kā waze.

Paldies, šķiet, neesmu izpratusi visas funkcijas, ko google maps piedāvā. Tad noteikti izpētīšu.
28.12.2018 22:05 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Londa9-tiesi taa man bija lidostaa,kad zvaniju viiram un vins teica-tikai mieru,sameklee kaadu daani un seko vinam:-DMan laimeejaas es satiku jaunu ,forsu viirieti(latvieti),kurs arii lidoja uz Sanfrancisko ,un taa vins mani "atveda maajaas"!Mans viirs veel smeejaas,ka es nekad nepazudiisu,ja apkaart buus kaads viirietis!:-D
28.12.2018 22:06 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Google maps ir iespēja izvēlēties norādes ar auto (sliktāks par waze), ar sabiedrisko - šī ir ļoti laba funkcija, parāda ar kuru sabiedrisko var aizbraukt līdz galamērķim, kā tikt līdz sabiedriskajam un atiešanas laikus, tieši šos maršrutus parasti saglabāju - var izvēlēties kurā dienā un cikos sāksi savu maršrutu, un ar kājām. GPS seko tev līdzi un saka, kur jāiet :-D
Par taksometra pakalpojumiem - es nezinu vai Austrijā ir taxify, bet šī aplikācija man šķiet ļoti ērta un lētāka par vietējiem taxi.
28.12.2018 22:16 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Vissvarīgākais man šķiet zināt adresi, kur dodos :-D izklausās pašsaprotami, bet pilno adresi vienmēr pierakstu telefonā un cenšos turēt arī uz lapiņas kabatā. Tad, ja apmaldos trijās priedēs, lapiņu var parādīt taksistam un problēma ir atrisināta.
28.12.2018 22:21 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Man pietiek ar directions funkciju. Nospiežu current location un adresi vai iestādi, līdz kurai jānonāk un tad, ja es paeju 10 soļus pretējā virzienā, ekrānā lūrot es redzu, ka ir jāgriežas atpakaļ. Kā arī Donatas pieminētā sabiedriskā transporta sekošanas funkcija. Ar Google Maps apmaldīties ir teju neiespējami.
28.12.2018 22:29 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Cik labi orientējaties svešās vietās?

Vai labi lasāt karti, google maps?

Es laikam esmu no tiem nedaudzajiem, kurš pat ar sūdīgāko un veco papīra karti spēj labi orientēties faktiski jebkur. :-D Bez kartēm spēju atrast ceļu līdz praktiski jebkuras sievietes sirdij. :-D:-P
28.12.2018 22:54 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Ak, bēdu māsas :-D
Kādreiz bija tā, ka 3x apgriežoties ap savu asi, jau pazaudējos. Nu sāku apzināti pievērst vairāk uzmanības apkārtnei, bet nu tik un tā. Mana bēda - esot ar kādu kopā, nespēju orientēties. Piemēram drauga dzimto pilsētu galīgi nepārzinu, kaut arī viss ir zināms un redzēts. Ja kādreiz pati izstaigāšu, tad droši vien pieleks. Bet google maps jāņem palīgā :-D
28.12.2018 22:59 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Donata Tiešām paldies, izdomāju, ka dienu pirms ceļojuma padziļinātāk izpētīšu plānotos maršrutus, un svarīgākās lietas pierakstīšu uz papīra lapas. (l)
Althea
Man pietiek ar directions funkciju. Nospiežu current location un adresi vai iestādi, līdz kurai jānonāk un tad, ja es paeju 10 soļus pretējā virzienā, ekrānā lūrot es redzu, ka ir jāgriežas atpakaļ.
Es ceru, ka man arī tā viss sanāks :-)
Es laikam esmu no tiem nedaudzajiem, kurš pat ar sūdīgāko un veco papīra karti spēj labi orientēties faktiski jebkur.

Jā, tieši kā manējais, kurš man šajā ceļojumā noteikti nedosies līdzi :-D
28.12.2018 23:19 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Zinas tante
Ak, bēdu māsas

:-D
28.12.2018 23:20 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Agrāk ar mani bija tik traki, ka reiz apmaldījos Rīgas Centrālajā stacijā. Jā, tieši TIK traki. :D Sākumā, kad pirms vairākiem gadiem sāku ceļot viena, arī drausmīgi baidījos un likās, ka apmaldīšos jau lidostā, taču, jo vairāk ceļoju, jo vairāk tā lieta aizgāja, tāpēc tagad, lai arī uztraukums tik un tā nav līdz galam pametis, ir daudz drošāk, kā tad, kad kaut kur devos viena pati pirmoreiz.
Jau bez visa šeit pieminētā (Google Maps utt.), man ļoooti palīdz, ja es pati sev uz lapas saplānoju maršrutu. Cilvēkam no malas tāda lapa varētu šķist smieklīga un nesaprotama (no sērijas: tur, kur trīs koki, jāpagriežas pa labi, bet tur, kur māja ar sarkano jumtu - pa kreisi), bet man patiešām palīdz tas, ka kārtīgi izpētu karti, tad vēl apskatu konkrēto vietu ar Street View palīdzību, iegaumēju kā izskatās konkrētā apkārtne un tad to visu uzrakstu uz lapas sev saprotamā veidā. Tad vēl, kā jau te minēja, vienmēr nodrošinos ar skrīnšotiem, ja nu gadījumā internets pazūd. Un, protams, galvenais ir nebaidīties palūgt palīdzību vietējiem! Cilvēki tiešām mēdz būt super izpalīdzīgi un atsaucīgi!
Lai ceļojums izdodas! :)
28.12.2018 23:35 |
 
10 gadi
Reitings 1221
Reģ: 07.06.2009
Nelasīju komentārus, bet.. :D es jau sen būtu pazudusi bez visādām aplikācijām, tādēļ pārliecinos, ka man vienkārši visur ārpus mājām ir internets.
Maps.me iesaku kā aizvietotāju googlei, jo nevajag internetu, bet iepriekš nolādē Austrijas karti un aiziet. Ar to izgāju visu camino santiago un ne reizi neapmaldījos. :D
Bet nu nav tas tik sarežģīti, nebaidies jautāt cilvēkiem. Cilvēki ir ļoti izpalīdzīgi, ja laipni palūdz
28.12.2018 23:42 |
 
Reitings 111
Reģ: 11.01.2018
1) Cik labi orientējaties svešās vietās?
Parasti svešās vietās orientējos ļoti labi, arī meža vidū. Man ir kaut kāds iekšējais čujs par virzienu un vienmēr doma, ka sliktākajā gadījumā, ja nevaru atrast, kur jāiet, tad varu iet atpakaļ to ceļu, pa kuru atnācu (pāris reizes tā ir gadījies :D ). Parasti gan man nekad nepatīk iet pa to pašu ceļu, t.i., vnk nav interesanti :D
2)Vai mēdzat ceļot vienas tā, ka jāpaļaujas tikai uz sevi?
Jā, pārsvarā labāk patīk ceļot vienai. Arī tagad uz Jauno gadu tieši to darīšu. Apmaldīties nebaidos, drīzāk vienīgais, no kā baidos, ceļojot viena, ka varētu netikt galā ar kādām situācijām ar cilvēkiem. Jo esmu diezgan introverta un man reizēm diezgan grūti komunicēt ar nezināmiem cilvēkiem.
3)Vai labi lasāt karti, google maps?
Nop, diezgan slikti. Vienmēr baigi jāpiedomā un obligāti jāpagriež karte tieši tādā virzienā, kā man jāiet, citādi neko nevaru saprast :D tāpēc man bieži grūti saprast tās, kartes, kas kaut kur uzstādītas.
4)Varbūt varat dot kādus padomus, kā neapjukt svešā valstī, lai operatīvi atrastu vajadzīgos pieturas punktus?

Izpēti kārtīgi internetā un pieraksti sev sīki, kas , kur un kā. Un nebaidies jautāt palīdzību citiem cilvēkiem :)
5) Vai esat kādreiz ceļojuma laikā tā apmaldījušās, ka šķiet - nu viss, te arī laikam palikšu
Jā, vienu reizi. Un tas bija tāpēc, ka pa ceļam braucu ar sabiedrisko, nevis gāju ar kājām, līdz ar to man zuda orientēšanās. Ejot ar kājām, paliek prātā virziens, ietie ceļi. A transports aizved sazin kur :D
28.12.2018 23:58 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Ejot ar kājām, paliek prātā virziens, ietie ceļi. A transports aizved sazin kur

Haha, arī fakts. :D Šis man atsauca atmiņā gadījumu pirms pāris gadiem, kad es, stulbs un jauns skuķis, no savas mazpilsētas uz Rīgu tik tikko biju pārcēlusies. Tagad jau vairs neatceros no kura mikrorajona vajadzēja tikt uz centru, bet zinu tikai to, ka tajā rajonā biju pirmoreiz, sajaucu uz kuru pusi ir centrs, iekāpu nepareizajā transportā... Vārdu sakot, to, ka kaut kas vairs nav kā vajag, sapratu tad, kad jau kādu gabaliņu biju nobraukusi un maršruta rādītājā pamanīju, ka kā galamērķis norādīti Lāčupes kapi. :D
29.12.2018 00:35 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man patiik svesaas vietaas kaadreiz tas,ka es ieveeroju ,piemeeram ,kaadu iipasu celtni,bazniicu utt ,un tad vados peec taa objekta-meeginau savaa atminaa iemuuzinaat...Loti patiik iet ar kaajaam,taa atceros vietas daudz labaak.
Mana pilseetina ir pilniigi "neapreekinaama" ,ja runaa par maajaam ,ielaam utt.Nesen izbraucu vienu liikumu un likaas,ka esmu citaa pasaulee-tik daudzas maajas nojauktas un jau uzceltas kosmiskaa aatrumaa citas-gruuti pat saziimeet...Sasmeejos-mana slimniica blakus lielajam gigantam Apple,nu to es atrastu!:-D
29.12.2018 00:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits