Topogrāfiskā idiote

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Nu, iespējams, gluži divās priedēs neapmaldos, taču iepriekš nezināmās vietās man tas 'topogrāfiskās idiotes' sindroms mēdz ieslēgties.
Janvāra beigās lidoju pie draudzenes, kura dzīvo nelielā ciematā Austrijā. Pēc ielidošanas citā valstī būs jāatrod noteikta naktsmāju vieta pilsētas otrā galā, tad nākamajā dienā jāpārsēžas vilcienā, tad autobusā, tad mazākā autobusā... un pēc ciemošanās atpakaļ. Īsāk sakot baigi čakarīgi. Šādu variantu izvēlējos, jo lidmašīnas reiss +/- man vajadzīgajā dienā (gribu ierasties uz viņas dz.d.) bija ļooti dārgs, un kaut ar visu to braukāšanos un pārsēšanos sanāks 4 x lētāk. Kopumā man liekas forši - vienai pašai mazliet extreme variantā paceļot, izaicināt sevi, redzēt, kā ar negaidītām situācijām tieku galā, bet.. tā kā ceļojums strauji tuvojas, klāt ir arī tāda kā nedrošības sajūta.
1) Cik labi orientējaties svešās vietās? 2)Vai mēdzat ceļot vienas tā, ka jāpaļaujas tikai uz sevi? 3)Vai labi lasāt karti, google maps? 4)Varbūt varat dot kādus padomus, kā neapjukt svešā valstī, lai operatīvi atrastu vajadzīgos pieturas punktus? 5) Vai esat kādreiz ceļojuma laikā tā apmaldījušās, ka šķiet - nu viss, te arī laikam palikšu :-D 6) Iespējams, varat ieteikt kādu noderīgu navigācijas aplikāciju, jo google maps priekš manis nav labākais variants :-D Man derētu kas līdzīgs Waze, bet kājāmgājējiem :-D
Lielākoties ceļoju kopā ar savējo, un viņš ir vienkārši perfekts kartes lasītājs, apveltīts ar labu intuīciju un orientēšanos spēju - atradīs izeju kaut no Taigas :-D Ar viņu kopā ceļojot, šķiet, esmu nedaudz 'atrofējusi' spēju domāt pašai :-D
28.12.2018 21:23 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Es arī topogrāfiskā idiote! Man palīdz google maps, mēdzu izpētīt arī street view. Ceļot gan nekur neceļoju viena! Šogad bijām ceļojumā uz Barselonu, visu atradām, ļoti palīdzēja google maps, bet ne reizi vien prasījām cilvēkiem, jo brauciens no lidostas ar metro uz centru likās super duper piedzīvojums, bet draugs ir gudrāks un pārējās dienās i transportus sapratām i pārējo, bet visu ar google maps. Bet runājot par apmaldīšanos, trešajā dienā Barselonā devāmies uz La Rambla apmeklēt coffe shop, pēc nelielas smoke pauzītes nakts vidū devāmies uz viesnīcu, ejam ejam ejam un saprotam ka nezinam kur ellē ratā esam, viss jau būtu labi, bet abiem izlādējušies mobīlie! Gājām 10 min līdz nostopējām taksi , kas vēl 20 minūtes mūs veda , kamēr atveda kur vajag, es toreiz biju tik laimīga , ka tikām uz viesnīcu, likās kā nereāls ceļojums svešā valstī :-D:-D
29.12.2018 01:23 |
 
Reitings 515
Reģ: 01.01.2013
Haha, bik offtopic, bet šis man atsauca prātā vienu manu joku, ko izspēru jau pirms daudziem gadiem par šo tēmu.
- Es neesmu topogrāfiskā idiote, jo labi orientējos apkārtnē. Bet es esmu fotogrāfiskā idiote, jo fotogrāfijās pilnīgi pēc idiotes vienmēr izskatos :D :D
29.12.2018 03:05 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Man vienmēr palīdz tas ka pirms brauciena izplānoju uz kuru pusi jāiet ārā no lidostas un paskatos Street View jo man ir redzēs atmiņa. Nu jā ieteiktu sagatavoties un paņemt powerbank. Kā arī paskaties citus transporta veidus ja nu tomēr kaut kas noiet greizi un uz autobusu nepaspēj vai tiek atcelts. Protams Austrija ir diezgan punktuāla valsts bet ceļojot uz Itāliju es vienreiz paliku maza ciematā. Gaidīju gaidīju autobusu kādas 3 stundas, tad pajautāju kādam vietējām un viņš teica no bus today. Jautāju vai ir kāds cits un viņš teica nē. Tad nu paliku stāvam un domāju ko darīt tālāk, jo nezināju un kur ir kāds cits transports un vai kaut kur it taksis. Paveicās un viens angliski runājošs pāris aizveda mani līdz viesnīcai. Izrādījās ka tajā pilsētā todien bija specifiska brīvdiena un tāpēc tā.
29.12.2018 07:54 |
 
Reitings 178
Reģ: 31.01.2018
Arī es esmu topogrāfiskā idiote!:-D Dažreiz liekas,ka par mani ir tas,ka var pazust divās priedēs:-D. Es kad pārvācos uz jaunu vietu šogad,braucot mājās ar sabiedrisko transportu pirmkārt sajucu transporta ciparus un iekāpu nepareizā transportā ,no kura es izkāpu ,jo draugs pateica kurā pieturā labāk kāpt ārā,jo no turienes ir max 15.minūtes līdz mājām. Pateica pat kā jāiet... Mājās nonācu pēc trīs stundām,jo aizgāju uz nepareizo pusi :-D:-D:-D
29.12.2018 08:26 |
 
Reitings 59
Reģ: 09.07.2018
Mājās nonācu pēc trīs stundām,jo aizgāju uz nepareizo pusi
ārprāts :D:D:D
29.12.2018 12:19 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
es daudz esmu ceļojusi viena pati un trakākais ir bijis valstīs, kur valoda, rakstība cita, un neviens negrib runāties un palīdzēt ārzemniekam :D bet kaut kā esmu tikusi galā.
es justos droši visu kārtīgi izplānojot iepriekš, izpētot google maps kur jāiet, cik laika būs starp autobusiem un visu uzrakstot uz papīra! ja nu telefons nogļuko vai baterija nobeidzās, varu iet ar lapiņu un prasīt vietējiem kur tā pieture, kurš īstais buss utt :) Arī pietiekami naudas skaidrā, ja nu nākas paņemt taksi vai pusdienot/nakšņot nomaļā ciematā, kur kartes nepieņem :D lai gan nezinu situāciju Austrijā, gan jau, ka viss ērti :)
29.12.2018 13:14 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Mājās nonācu pēc trīs stundām,jo aizgāju uz nepareizo pusi

Man jau liekas, ka “topogrāfiskais idiotisms” nav nekas vairāk kā neuzmanība un izklaidība. Un to var trenēt, kā daudzas citas prasmes, lai nav jāblandās apkārt. Un labi, kamēr var par sevi pasmieties, bet tā mēdz arī nelaimes notikt.
29.12.2018 13:46 |
 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Arī esmu topogrāfiskā idiote, pat ar Google maps un precīziem skaidrojumiem mēdzu apmaldīties. Bet, ja zinu iepriekš, ka man jābūt tajā un tajā vietā, ar tādu un tādu ielas nosaukumu, tad iepriekšējā vakarā kārtīgi izpētu visu, piefiksēju no Street View raksturīgākos objektus, kas ir pa ceļam, piemēram, no autoostas uz vajadzīgo vietu, saglabāju screenshot ar kartes attēlu un kādas 5 reizes visu pārskatu, lai iegaumētu, kas un kā.
Arī nesen kādu 20 min gājiens pārvērtās par 2,5 stundu maldīšanos pa diezgan kriminālu rajonu 22:30 vakarā. Nebija omulīgi. Tās, kuras ir bijušas Daugavpils cietoksnī, sapratīs. :-D
Veiksmi ceļojumā! :-)
29.12.2018 13:49 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Esmu topogrāfiski stulba brīvā dabā, man vienai mežā nedrīkst iet, mani vispār mežā/brīvā dabā nevar atstāt solo , jo es reāli nomaldos, bet kartes lasu ok, google maps ir opcija uzlikt arī maršutu kā kājām gājējam un rāda tīri ok.
29.12.2018 22:43 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Man jau liekas, ka “topogrāfiskais idiotisms” nav nekas vairāk kā neuzmanība un izklaidība.

+
30.12.2018 16:58 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Arī domāju, ka tam visam var iepriekš sagatavoties. Arī neorientējos baigi labi svešās vietās, bet nu tomēr pati sevi sagatavoju gaidāmajam.
30.12.2018 16:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits