Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vajāšana

 
Reitings 41
Reģ: 03.12.2018
Mana situācija ir tāda, ka bijušais jau 2 gadus, ar lielākiem vai mazākiem pārtraukumiem, neliek mieru. Zvani, īsziņas, e-pasti. Zvani, īsziņas nonstopā no dažādiem numuriem, e-pasti viens pēc otra, it kā rakstītu memuārus. Nav izsekošana uz ielas, nav satikts, lai arī mētāja gudrības par to, ka pirks dzīvokli tai pašā mājā. Normāla runāšana nav līdzējusi, beigās jau naids un riebīgas lietas arī neko nedod. Nomierinās uz laiku, liekas, ka var normāli dzīvot, un sākas viss no jauna. Bloķēšana centies vai necenties - nopirks jaunu numuru vai izveidos jaunu e-pastu. Riebjās dzīvi čakarēt, jā, es neesmu mainījusi numuru vai e-pastu, bet tas arī būtu uz īsu laiku, atrastu veidu caur FB vai vēl ko, bet nejūtos īsti, ka man būtu sava dzīve jāpārkārto kādam plānprātiņam.
.
Interesē, vai kādai ir bijusi pieredze ar iesnieguma rakstīšanu policijā par vajāšanu. Internetā atrodamā info ir izlasīta, nevaru saprast, vai tad, ja nav fiziska izsekošana vai draudi, ir vērts iet uz policiju. Lai gan, nu, panikas lēkmes arī ir labi.. Kaut kur lasīju, ka uzmācīga sarakste arī skaitās, kaut kur, ka tikai draudi.. Tāpēc, pirms iet, vēlējos noskaidrot, vai ir bijis kas līdzīgs un vai ir jēga, vai tas skaitās. (Ja kādai bijis trakāk, protams, jūtu līdzi). Pēdējo gadu nedzēšu ārā e-pastus, žēl gan, ka tie, kur stāstīja, kā dabūja manas paroles un kontus izložņāja, ir izdzēsti.
.
Tas ir tik.. nesaprotami, kā cilvēks var no šķietami pilnīgi normāla palikt.. tāds. Bail ko vairāk par situāciju stāstīt, šis zin, ka šis forums tiek lasīts.
17.12.2018 20:26 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://www.vp.gov.lv/?id=62 piezvani un pajautā, pakonsultjies
ARI fb https://www.facebook.com/Valsts.policija/?ref=br_rs PM vari palugt konsultāciju
17.12.2018 20:41 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ja man kads reali traucetu un es vispar kadu idiotu nentu galva ws rikotos ,lugtu konsultaciju. Un pedeja viwta butu cosmo vai kads cits forums
Ka vienmer elementaru info cosmo 90% nemak atrast
17.12.2018 20:45 |
 
Reitings 280
Reģ: 31.01.2011
Vīrietis nespēj samierināties ar to, ka izšķīrāties.
Tas tāpēc, ka nespēj atrast, kādu citu, kāda biji Tu.
Labākais variants, būtu bijis uzreiz cilvēcīgi izrunāties, ka attiecības kopā vairs nesagādā prieku. Bet takā saki, ka tas palīdz tikai uz īsu mirkli.
Saki
" Ka man būtu sava dzīve jāpārkārto kādam plānprātiņam."

Ja, jau tādas domas par viņu, tad priekš kam, bija, tie divi gadi jāziedo no savas dzīves...
Bet, ne jau par to ir runa, liecies pārāk emocionāla.
Jo, man ar bija kas līdzīgs, bet es sanumurēju listē, telefona numuru necelt 1,2,3 utt.
Labākās zāles vienkārši ignorēt, sākt domāt pozitīvi, censties iepazīt citu vīrieti, pie kura varētu justies droša,pasargāta.
Nekur manuprāt nevajag rakstīt, it īpaši policijai.Ja, viņš protams nav izsekojis vai darījis citas, neatļautas lietas, kas var slikti ietekmēt.
Veiksmi! :-)
17.12.2018 21:03 |
 
Reitings 274
Reģ: 15.08.2018
Man tikai jautājums. Tu viņam visu laiku atbildi? Vismaz tā liekas...
.
Paņem izdrukā visas savas mīlestības vēstules, kur var pierādīt faktu, ka tas ir viņš, kas draud. Aizej uz policiju un uzraksti iesniegumu. Tālāk jau viņu izsauks paskaidrojumiem un veiks preventatīvas pārrunas.
17.12.2018 21:12 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Ko nozīmē "īsziņas nonstopā"? Cik daudz sms dienā tas ir? Vai arī viņš Tev uzpingo nedēļas nogalēs, kad ir pavairāk iedzēris?
Policija te neko. Ja lielākie draudi ir "nopirkšu dzīvokli Tavā mājā",tad ne tur lieta, ne kas. Ja nu vienīgi seksuāla rakstura kibernoziegumus piešūt, bet tur arī jābūt attiecīgam saturam. Ir?
17.12.2018 21:33 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Vīrietis nespēj samierināties ar to, ka izšķīrāties.
Tas tāpēc, ka nespēj atrast, kādu citu, kāda biji Tu.

Ak, nabaga vīrietis! Tik ļoti nespēj samierināties, ka tāpēc aiz izmisuma paroles zog, pa kontiem ložņā, bombardē ar īsziņām un zvaniem, un saka, ka pirks tajā pašā mājā dzīvokli. Kāds nabadziņš! Visi kopistiski pažēlosim viņu, jo sliktā draudzene pati vainīga!
Ja bez jokiem, tad manās acīs tādi cilvēki ir garīgi nelīdzsvaroti. Un ar tādiem vari kaut simtreiz cilvēcīgi izrunāties, bet tas neko nedos, ja cilvēks ir slims ar galvu (citādi es tādus vajātājus nosaukt nevaru, jo šķiršanās sāpes ir viena lieta, bet uzmācīga uzvedība, kad otrs cilvēks vairs nejūtas droši un pasargāti - pavisam cita). Tik nevainīgie zvani, e-pasti un īsziņas vienā jaukā dienā var pārvērsties reālā izsekošanā, draudos un reālā uzbrukumā (vai maz dzirdēts par tādiem gadījumiem?).
Autorei: jā, pēc idejas tev nav jāpakārto sava dzīve viņam, taču, tai pat laikā, man tas tomēr liekas dīvaini, ka pa visu šo laiku neesi nomainījusi e-pastu un telefona numuru. Nu, ja uzzinās, tad uzzinās, bet nedarīt neko? Arī liekas jocīgi. Nebrīnītos, ja policijā pirmais jautājums būtu par to, kādus drošības pasākumus pati jau esi veikusi. Sanāk, ka atbilde ir: nekādus. Vispirms nomaini telefona numuru, e-pastu un tad, ja nabaga pamestais vīrietītis mistiskā veidā uzzinās arī Tavu jauno numuru un e-pasta adresi, varēsi sākt domāt, ko darīt tālāk.
17.12.2018 23:46 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Visi dod tik gudrus padomus, ka bail paliek :-D
Jūs domājat, ka divu gadu laikā autore nav izmēģinājusi visu? Man arī ir tāds bijušais, kurš vairākus gadus pēc sķiršanās man rakstīja, prasīja, draudēja, meklēja vietus, kur mani satikt un tur nekas nelīdz. Mainīja numurus, pat zināja, kur es biju pārvākusies, kaut neviens izņemot tuvākā draudzene to nezināja. Ne draudēšana pretī, ne paskaidrošana, ne mierīga izrunāšanās. Nelīdz nekas. Cilvēkam iekšā ir kaut kas, kas liek tā rīkoties. Viss beidzās, kad viņš satika savu nākamo draudzeni. Tikai tagad viņi pēc 2 gadu attiecībām izšķīrās un nu sākas sms sūtīšana man atkal. Bet es ignorēju, dzīvoju savu dzīvi tālāk. Tur jau tā lieta, ka autore atbild. No tā arī viņi barojas, no emocijām, kuras tu dod pretī. Pārstāj atbildēt un viss.
18.12.2018 08:04 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Diez vai policija varēs līdzēt, ja, kā jau meitenes minēja, īstu draudu no puiša puses nav, tik vien kā milzīga uzbāšanās. Maini numuru, maini epastu, ļoti uzmanīgi seko līdzi tam, lai tie nav nekur publiski pieejami un ir zināmi tikai tuvākajiem cilvēkiem. Caur FB cilvēka numuru izzīlēt nevar, ja vien pats neieposto.
Un nedzēs ārā neko no viņa rakstītā, pieglabā visus epastus un ziņas, ja tomēr viņš neatkāpsies un pāries pie nopietnākas uzbāšanās, tev būs ar ko vērsties policijā.
18.12.2018 08:38 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Ja vien Tavs onkulis/teevs/braalis nav policija priekshnieks, kursh var pakratiit tam pamuljkjim ar pirkstu, policija shobriid neko nedos. Nav tur kriminaallietas sastaava. Kad ir reaali izreekjinaashanaas/nogalinaashanas draudi, tad ir ceriiba uz lietas uzsaakshanu, un pat tad ne vienmeer. Iesniegumu Tev policijaa panjems, bet ar shii briizha situaaciju neko neuzsaaks...
Vislabaakais ir neatbildeet, pilniigi neko, ne uz vienu iiszinju, ne uz vienu meilu. Un, jaa, es arii nesaprotu, kur probleema nomainiit epastu un telefona numuru, visas iestaades, kur vajadziig Tavi dati, informeet par jauno numuru un epastu, taapat gjimeni un tuvaakos draugus, pabriidinot, lai pajolim nedod Tavu numuru. Taapat FB/instagram profilu uztaisi privaato un pajolja jaunajiem profiliem neatbildi un neapstiprini uzaicinaajumus.
Un, jaa, ja shim ir psihiskas novirzes, tad pastaav iespeeja, ka var kljuut biistams/vardarbiigs.
18.12.2018 10:48 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Maini numuru, maini epastu,

Un, jaa, es arii nesaprotu, kur probleema nomainiit epastu un telefona numuru, visas iestaades, kur vajadziig Tavi dati, informeet par jauno numuru un epastu, taapat gjimeni un tuvaakos draugus, pabriidinot, lai pajolim nedod Tavu numuru.

Jūs vispār saprotat cik grūti ir atjaunot visu pēc numura maiņas? Pie tam mūsdienās, kad jau tā esi aizņemts ar visu citu un tavs telefona numurs ir sākot no ārstniecības un valsts iestādēm un beidzot ar manikīru un cilvēkiem, biznesa kontaktiem, uzņēmumiem, radiem, draugiem. Visi mēs mākam gudri pakratīt pirkstiņu un bārstīties ar bezmaksas padomiem. Jūs pat nespējat iedomāties cik tas ir laikietilpīgi, pie tam vēl atcerēties nomainīt visos internetveikalos un vispār internetā kā tādā. Un nekad dzīvē nebūs garantija, ka viņš neuzzinās viņas jauno telefona numuru, e-pastu vai citu kontaktinformāciju. Mans bijušais man pat zvanīja uz darbu, un mans telefona numurs un e-pasts ir pieejams internetā. Pilnīgi muļķīgs padoms, ja vien neesi lauku Anniņa ar 2 draudzenēm un 4 radiem no dziļiem laukiem.
18.12.2018 11:11 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
dreambig pareizi saka. Nevajag atbildēt. Man arī tāds bijušais bija, kas rakstīja, draudēja utt. Nomainīju epastu gribēju telefonu mainīt bet tad padomāju, kāds čakars tas būs un ka viņa pajoliņa dēļ neiešu to darīt. Pēc tam es vienkārši viņu ignorēju un pat neizlasot ko viņš raksta izdzēsu ziņu. Aptuveni pēc 1-2 mēnešiem pārstāja. Tas ka tu viņam atbildi vai viņš redz ka tu maini epastus viņam tikai dod stimulu. Viņš domā ka tevi satrauc viņa uzvedība un tas viņam dod tikai vairāk prieka to darīt.
18.12.2018 12:35 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Ir vērts doties uz policiju ar visām izdrukām un attiecību un pēcšķiršanās stāstu no A līdz Z, ko vien par to atceries, un uzrakstīt iesniegumu pat tad, ja pirmajā brīdī neatradīsies piemērots pants. Tas nekas, ja kaut kas jau izdzēsts no jūsu senākās sarakstes - pastāsti, ko atceries, arī par to, kā atradis Tavas paroles un kontus izložņājis, jo arī tāda informācija ir derīga informācija kaut vai tāpēc, ka vajadzības gadījumā policijai būs pieturas punkts (pats konta uzlaušanas un izložņāšanas fakts kā tāds, iespējamie/aptuvenie datumi, iespējamā vieta, ierīce, pieslēgšanās kontam ne no Tavas ip adreses utt), no kā meklēt, lai atrastu un pierādītu, ka viņš šādi ir rīkojies. Tas, ka Tev ir bail, panikas lēkmes, nozīmē to, ka, kaut arī atklāti draudi nav, slēpti draudi tomēr eksistē - viņš pielieto kaut kādu manipulēšanas taktiku, kas liek Tev justies nedroši un mudina viņam atbildēt, bet konkrēti kas un kā tajā viņa rīcībā, labāk zinās un pratīs Tev palīdzēt policijā, arī psihologa or smth kabinetā, karoče, speciālisti vardarbības gadījumos. Un, jā, vajāšana ir vardarbība, Tevis nelikšana mierā, memuāru rakstīšana epasta vēstulēs, sms, zvani, draudi dabūt dzīvokli Tavā mājā, kontu izložņāšana utt utjpr ir vardarbība, kaut arī ne fiziska, tomēr emocionāla/psiholoģiska. Un, nē, savu dzīvi tādam idiotismam nav nekāda vajadzība pakārtot, tāpēc meklē profesionālu palīdzību.
Numuru, epastu utt mainīt viņa dēļ nudien nav vērts, jo, pirmkārt, ja viņš gribēs (un viņš gribēs), tad atrast Tavus jaunos kontaktus nebūs problēmu kaut vai caur blatu sistēmu vai viltību or smth, un, otrkārt, tas ir arī mājiens viņam, ka Tu no viņa baidies, bet tieši to viņam tik vajag. A baidīties nevajag, bet vajag meklēt atbalstu policijā utt, kas Tev palīdzēs ar šo situāciju tikt galā un elpot brīvi.
Tas ir tik.. nesaprotami, kā cilvēks var no šķietami pilnīgi normāla palikt.. tāds.
nekā nesaprotama, tik vien tas, ka čalis ar savu dzīvi nevar tikt galā (nu, šoreiz konkrētāk šķiršanos no Tevis un, pieļauju, pieradums, komforts un labumi, ko sniedzi, esot ar viņu attiecībās, bija pārāk forši, lai tik lēti to laistu vaļā - bet tas un jebkas cits jau detaļas) un nu čalis meklē, kas viņa vietā uzņemsies atbildību - infantīli, kaut cilvēks taču it kā pilngadīgs, vai ne?
Dodies uz policiju un punkC.
18.12.2018 14:16 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Dodies uz policiju un punkC.

Vel var uz ugunsdzeseju depo:) Ugundzesejs esot cilvēks, kura darbs ir dzēst uguni nelaimju un ugunsgrēku gadījumos, kā arī veikt dažādus glābšanas darbus. Ugunsdzēsēji parasti apvienojoties brigādēs, lai veiksmīgāk un organizētāk varētu veikt konkrētos uzdevumus.
18.12.2018 15:06 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Vel japiebilst, ka policistiem nav ta tradicionalaka orientacija:) Gajiens var but veltigs.
18.12.2018 15:12 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Vel var uz ugunsdzeseju depo Ugundzesejs esot cilvēks, kura darbs ir dzēst uguni nelaimju un ugunsgrēku gadījumos, kā arī veikt dažādus glābšanas darbus. Ugunsdzēsēji parasti apvienojoties brigādēs, lai veiksmīgāk un organizētāk varētu veikt konkrētos uzdevumus.
Vel japiebilst, ka policistiem nav ta tradicionalaka orientacija Gajiens var but veltigs.
Mīļais-Dārgais
Un kāds būtu policistu tradicionālākajai (vai ne tik tradicionālai) orientācijai sakars ar viņu tiešajiem darba pienākumiem?
Un pa kuru laiku Tu pamanījies šajā lietā iejaukt ugunsdzēsējus? Kāds viņiem sakars ar to, ka autori vajā ex, un kā VUGD brigāžu organizētība ugunsgrēku un nelaimju gadījumos varētu autori šoreiz glābt?
18.12.2018 17:05 |
 
Moderators
Reitings 3629
Reģ: 13.11.2016
Krimināllikuma 132-1.pants paredz atbildību tikai par tādu vajāšanu, ja personai ir bijis pamats baidīties par savu vai tuvinieku drošību. Pati vajāšana var izpausties arī kā īsziņu sūtīšana, taču, lai būtu atbildība, obligāti jākonstatē pamats baidīties par drošību.
18.12.2018 17:30 |
 
Moderators
Reitings 3629
Reģ: 13.11.2016
Pazīstu ļoti daudzus policistus. Visiem zināmajiem orientācija ir visnotaļ tradicionāla
18.12.2018 17:32 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Nu jau gan filmas par daudz esat skatījušās :D Neviens policijā šādu iesniegumu neuztvers nopietni- ieliks plauktā un kolēģiem būs jautrs atgadījums, ko pie alus kausa izstāstīt bārā :D
Ja traucē, nomaini e-pastu, tālr.nr. , kontus soc.tīklos. Un es neticu, ka ignorējot cilvēku, kāds 2 gadus turpinās ik dienas kaut ko sūtīt. Gan jau atbildi visādus "atšujies!", "liec man mieru!", utt. Ignorē pilnībā un ilgākais gada laikā nomierināsies.
18.12.2018 18:16 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Mīļais-Dārgais
Un kāds būtu policistu tradicionālākajai (vai ne tik tradicionālai) orientācijai sakars ar viņu tiešajiem darba pienākumiem?
Un pa kuru laiku Tu pamanījies šajā lietā iejaukt ugunsdzēsējus? Kāds viņiem sakars ar to, ka autori vajā ex, un kā VUGD brigāžu organizētība ugunsgrēku un nelaimju gadījumos varētu autori šoreiz glābt?
Policistam, ieraugot sievieti, zud speja domat par pienakumu kalpot dzimtenei, latvju meitu aizsargasanu:) Vins doma par vinas padusem, krusturi, apaksbiksem un ta talak. Vai pastav iznemumi? Nemot vera, ka policisti ari ir cilveki, tad iznemumiem ka minimums nevajadzetu but:)
Kapec ugunsdzeseji? Vieniga lieta, kas ir policistam- zizlis. Tu iesaki cilvekam versties policija. Lai ari ugunsdzesejam policista zizla nav, vins var iepazistinat vinu ar ugunsdzesibas hidrantu, kas principa ir tas pats :)
18.12.2018 18:46 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Dārgais-Mīļais
A Tev būtu autorei kādi citi labāki ieteikumi nepatīkamās situācijas ar ex risināšanai?
18.12.2018 21:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits