Glāstīties pie stūres

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
https://www.facebook.com/csddlatvia/videos/728616687525413/
Nu, kā jums jaunā kampaņa?
Nu jau ir arī jaunieviestā sistēma, kas ķerstīs braucošos telefonu lietotājus. Lai cik ļoti nebūtu pret to, ka kāds ielūr manā personiskajā telpā, šo gan es atbalstu. Pie stūres lietoju maksimums waze un čatotājiem goda vārds, gribas novēlēt bukti sānos. Pārāk jau nu daudz reižu uz ceļa nācies no tādiem un īpaši - tādām izvairīties.
Un kādas pašām attiecības ar glāstāmajām ierīcēm braukšanas laikā?
06.12.2018 19:21 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
NightSky, nav ieteicams kavēt ceļa satiksmi, bet cik gadījumus Latvijā Tu vari uzskaitīt, kur kāds būtu sodīts par to, ka brauc nedaudz lēnāk nekā atļautais braukšanas ātrums? Varbūt tam šoferim konkrētajiem laikapstākļiem, savai pieredzei un mašīnas tehniskajam stāvoklim, tas izvēlētais braukšanas ātrums likās visatbilstošākais?
Kādreiz arī Tu mācījies un pa pilsētu manevrus veici tā, kā to dara mācībnieks vai kāda mašīna aiz Tevis vilkās, jo Tu brauci precīzi 50 km/h, bet viņš steidzās.
Opītis savā žigulī brauc ar omīti, nezinu, uz veikalu un aptieku iepirkties no laukiem, bet brauc viņš uz 80 km/h nevis uz 90 vai ātrāk? Teiksi, lai brauc ar sabiedrisko, jo viņš kavē Tavu skriešanu? Ja nu sabiedriskais transports no laukiem kursē 2x dienā uz pilsētu (jo diemžēl bieži tā tas ir) - no rīta un vakarā, tad viņam 8:00 no rīta aizbraukt uz veikalu un aptieku, bet vakarā 17:00 braukt atpakaļ un visu dienu jāpūst pilsētā? Ko darīt tam opītim, ja ātrāk viņš nebrauc? Prasīt, lai bērni atved pārtiku? Bērni pārcēlušies un dzīvo Rīgā un neskries katru nedēļu uz laukiem.
Šaubos, ka kāds uz ceļa velkās vilkšanās pēc. Tā ir augstprātība uzskatīt, ka cilvēkiem, kuri brauc lēnāk par Tevi nav jābrauc vispār. Ne vienmēr viņi brauc lēnāk, jo viņiem ir bail, bet varbūt tā mašīna ir veca (bet opītim jaunākai naudas nav), varbūt tas šoferis reiz ir cietis avārijā un kopš tās reizes brauc piesardzīgāk, bet varbūt... un tā var turpināt. Katram savi iemesli.
09.12.2018 10:54 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
Nu paldies dievam, no atkritumu mešanas pa logu mūsu sabiedrība pa 20 gadiem ir tikusi vaļā.

Pilnībā nav, jo joprojām ir indivīdi, kuri to dara. Esmu redzējusi, kā izsviež laukā priekšā braucoša mašīna kaut ko. Šoruden ar draugiem bijām vienā pārgājienā, kur izgājām ārā uz asfaltēta ceļa un tur ceļa malās joprojām bija diezgan atkritumi, nu tā, ka tas iekrīt acīs, jo man arī likās, ka tā vairs īsti nedara. Atkritumu kultūra ir ļoti uzlabojusies, ja salīdzina ar 90 gadiem, kad ceļa malas bija gandrīz vai izgāztuves, bet pilnībā izzudusi nav.
09.12.2018 11:12 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Trekni plusi Dzērvenes komentāram - iemesli, kāpēc kāds izvēlas nepārkāpt maksimāli (!) atļauto braukšanas ātrumu ir dažādi, vai braukt lēnāk. Protams, ka pārāk lēna braukšana arī var veicināt negadījumus, bet šeit tiešām izklausās, ka maksimāli atļautais ātrums dažiem tiek pieņemts par minimāli atļauto. Īpaši apdzīvotās vietās - nu, tas 50 km/h nav no gaisa parauts ātrums, lai ieriebtu autovadītājam. Pat, ja kāds savā prātā ir izcili apsviedīgs, ar ātru reakciju apveltīts auto vadītājs, viņš vienalga nespēj ietekmēt apkārtējo vidi un paredzēt apkārtesošo uzvedību.
09.12.2018 11:50 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Es neskrienu, es braucu normali, ja steidzos, es braucu atrak, bet saprotu, ka man jasteidzas, parejie nav vainigi. Kad es macijos, es sakuma braukaju pa lauku celiem, un momenta iemacijos braukt uz 90km/h, pirmaja diena, nekad neesmu braukusi zem 50km/h bez vajadzibas un kunajusies, ari macoties. Bet ne par mani runa. Es nerunaju atkal par gadijumiem, kad NEVAR braukt atrak, bet cik man pa likumainu celu pa prieksu ir vilkusies uz 60km/h, arpus apdzivotas vietas, es netieku garam, man jau sez aste, un prieksa tante ap 50, kura plapa ar tadu pasu draudzeni blakus, nu vienkarsi ir tadi, kuriem bail no atruma un nav asinis, un man tiesam trauce, nu nevar ta, vajag tad patrenneties, lai vasara, laba laika vari kaut uz 70/80 pabraukt. Mans opis pari par 80 brauc un loti censas, vienmer nem lidzi omi, lai abiem vieglak visu redzet, un brauc ka visi. Un masinai jabut laba tehniska stavokli, nedrikst braukt ar nepiemerotam riepam utt, tas reali apdraud pasus soferus un apkartejos, ja nu kas, sture noblokejas vai kas cits, tad no avarijas gruti izvairities. Un ko tad vecuki daris paliekot meza mala ar noplisusi autinju? Tas bus vel trakak. Cik zinu, loti dzilos laukos busini piegada 1x nedela visadas preces un tik jaaiziet un jasamaksa lidz konkretai vietai. Vismaz latgale radu tantes ta dara. Viss ko es gribeju pateikt, ka ne vienmer tie kuri brauc atrak apdraud un ir neuzmanigi, ari tie, kuri leni brauc biezi no stresa uz cela aizmirst par pagriezieniem, apjuk, strauji bremze utt.
09.12.2018 11:59 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
Cik zinu, loti dzilos laukos busini piegada 1x nedela visadas preces un tik jaaiziet un jasamaksa lidz konkretai vietai. Vismaz latgale radu tantes ta dara.

Vai pati esi kādreiz iepirkusies šajos busiņos, kurus sauc par autoveikaliem? Jā, laukos tādi ir. Es pati arī esmu tādos iepirkusies bērnībā. Un varu pastāstīt, cik "universāli" šie busiņi ir. Preču klāsts ierobežotas ietilpības autoveikalā - niecīgs, autoveikala maršruts - garš ar daudzām pieturvietām, bet pieturvietās, kas atrodas tālāk no autoveikala izbraukšanas sākumpunkta, piemēram, vidū vai tuvojoties beigām, vispār jau daudz kas ir izpirkts. Lai arī aizgāji uz autoveikalu, bet, kamēr autoveikals atbrauca līdz Tavai atrašanās vietai, visas maizes jau ir izpirktas. Un nākamais autoveikala reiss tikai pēc 2-3 dienām, bet tikmēr jādzīvo bez maizes. Labāk lai tad opītis iedarbina to savu žigulīti un aizbrauc uz pilsētu iepirkties ar omīti, jo lauku cilvēkiem arī tas ir piedzīvojums - jāsaģērbjas labajās drēbēs, veikalā var nopirkt to, ko tiešām gribas, nevis jāizvēlas starp autoveikala 3 veida maizes kukulīšiem, var nopirkt šikākus saldumus, jo brīvdienās mazbērni atbrauks ciemos, aptiekā var paņemt zāles asinsspiedienam un vēl var satikt kādu pazīstamo un uzsist klačiņu.
šeit tiešām izklausās, ka maksimāli atļautais ātrums dažiem tiek pieņemts par minimāli atļauto.

Plus vēl vismaz +10 km klāt, jo lielākoties par 10 km pa virsu neviens neķer. Vai pat + 20 km, bet galvenais, lai nav + 30 km atļautajam braukšanas ātrumam, jo tad jau sākas "lielāki" sodi. Pilsētās visi brauc uz 60 km atļauto 50 km vietā, bet ārpus apdzīvotām vietām minimums ir 100 km/h. Un loģiski, ja brauc ar 100 km/h, tad opītis, braucot ar saviem 80 km/h, liekas, ka velkās un brauc mūžību. Un nedod Dievs, vēl izveidojas aizmugurē braucošu autovadītāju rinda, kur dažiem vadītājiem liekas, ka viņu vajadzības ir svarīgākas nekā opīša vajadzības un ja nevari pavilkties uz 100 km vai iekļauties braukšanas plūsmā, tad uz ceļa nerādies vispār. Vajag nedaudz vairāk iejūtības un sapratnes pret līdzcilvēkiem ceļa satiksmē, ne vienmēr viss ir tā, kā liekas.
09.12.2018 13:03 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
Protams, ne visi brauc ātrāk par atļauto braukšanas ātrumu, bet vairums gan. Arī es pati dažkārt braucu ātrāk, ne jau es iestājos par tiem, kuri brauc lēnāk, tāpēc, ka pati uz ceļa būtu gliemezis, bet tāpēc, lai veidojas sapratne par to, ka situācijām var būt dažādi iemesli. Cienīsim sevi un citus uz ceļa!
09.12.2018 13:14 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Bet tados laukos tas vecukins nevienam netrauce, es runaju, piemeram, par krasta ielu, utt, par laukiem, kur piebrauc pensisi ar savu grabazinu, tak nevienam netrauce, smuki apsteidz un brauc talak. Bet pilseta, piemeram, ir daudz transportu un veikali visapkart, ka tomer ir iespeja ari iztikt bez auto, domaju ka no ta ir vieglak ne tikai citiem soferiem, bet pasiem vecajiem, jo viniem ari braukt ir stress un uzturet auto - dargi.
09.12.2018 15:24 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Varētu domāt, ka pirkumu maisus stiept uz trolejbusu ir daudz vieglāk.
No redzētām avārijām un sadursmēm nekad, nevienu reizi neesmu redzējusi, ka tādā būtu iekūlušies opīši, kas ar savu 86 gada mersi čubina uz 80, kur atļauts uz 90, vai uz 60, kur maksimums ir 70. Vairāk sū*us sataisa pašpārliecinātas dāmītes ar telefoniem un allaž steidzīgie vadītāji pašpasludinātie profesionāļi. Nemaz nerunājot par čiksām, kas griežot pa labi principiāli nerāda pagriezienu, vai joprojām bīstamāk autovadītāju sugu - taksistiem.
09.12.2018 15:58 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Zinas tante-sasmeejos!:-DTie vecaas paaudzes cilveeki tiesam brauc uzmaniigaak ar savaam vintage masiinaam.Mans viirs nemaz nedotu braukt savu Camaro -1972 gads ,manam deelam!
09.12.2018 16:02 |
 
Reitings 174
Reģ: 15.08.2018
Kad es macijos, es sakuma braukaju pa lauku celiem, un momenta iemacijos braukt uz 90km/h, pirmaja diena

Šitādas šūmaheres uz lauku zeminiekiem ir nācies satikt - rallistes ar augstu pašapziņu.
09.12.2018 16:24 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nu tiesam vecuki nebrauc uzmanigak, vini brauc tikai lenak, bet ne uzmanigak :-D ja tie ir tadi majieni, ka esmu no tam damitem, kura izraksa avarijas del telefona vai pargalvibas, tad es ne reizi neesmu izraisijusi avariju, vai avarijas situaciju, pagriezienus radu, un telefonu nespaidu, bet mans viratevs, ar saviem 60km/h pat vairakkart ir izraisijis avarijas :-P man masinu saskrapeja tiesi pensionare, kura neprata normali izbraukt no stavvietas pie veikala. Lena brauksana galigi nenozime uzmanigu un pareizu brauksanu, vecie perdeli uz celja ir bistami 8-) tapat ka jauniesi, kuri izradas, vecuki, kuri nespej reaget atri un nepamana neko. A sievietes, parasti, ir piesardzigu soferi, ipasi, ja parvada savus bernus.
09.12.2018 16:25 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
vecie perdeli uz celja ir bistami
Bez komentāriem (t)
09.12.2018 16:44 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Nightsky-"vecuki" arii ir dazaadi-maneejais brauc kaa nokuup 5 st liidz kalniem,veel ir mainijis arii riepu-man pilniigi sirds apstaajaas gandriiz ,dzirdot to troksni ,kaa masiinas brauc garaam -tas aatrums...Manam viiram nav bijusi veel nekad brauksanas paarkaapuma sodi,bet man tomeer ir veseli 3...(sarkanaa gaisma-braucu paari ielai pie dzeltenaas,bet ielas viduu paraadijaas sarkanaa...,tas divas STOP-nenoskaitiju liidz 3!!!!:-D-uz loti mazaaam ielinaam..)Es pat nezinu ,kur tie policisti uzrodaas tik aatri:-D
09.12.2018 16:44 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Pasadena-vai ne?
09.12.2018 16:45 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
ja tie ir tadi majieni, ka esmu no tam damitem, kura izraksa avarijas del telefona vai pargalvibas, tad es ne reizi neesmu izraisijusi avariju, vai avarijas situaciju, pagriezienus radu, un telefonu nespaidu

Nē, tie nebija tādi mājieni. Nevajag pasaules nabu no sevis taisīt, neesmu redzējusi, kā Tu brauc, tāpēc nevaru spriest, pat to, ko rādi, ko nerādi ;-)
Bet viedoklis skaidrs. Vecajiem vienīgā braukšana drīkst būt pasažiera sēdeklī.
09.12.2018 16:49 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nu kaut ka neredzu, ka te visi visu zinot izsaka viedokli, tas varetu but ka pienemums, jo izsaku negativu viedokli par tiem, kuri bremze satiksmi, tapat ka izteici pienemumu, ka pensiem jabrauc tikai ka pasazieriem, lai gan rakstiju, ka mans opis vel tagad brauka un loti labi, nevis lenak ka parejie, bet tapat, bet tiem, kuri nejutas drosi un nav to manu, vajadzetu tomer, ja ir iespeja, braukt ar kadu citu, nevajag man te braukt virsu, jo es jautaju vai tik tas nav pienemums ;-)
09.12.2018 17:05 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
Cerams, ka atceries, ka kādreiz arī pati būsi "veca perdele", kura būs tiesīga pārvietoties tikai ar sabiedrisko transportu, jo daļai sabiedrības būsi kļuvusi "traucējoša" - pat, ja brauktu maksimāli atļautajā braukšanas ātrumā, reakcijas laiks būs pasliktinājies un tāpēc vairs nebūsi tiesīga vadīt transportlīdzekli, jo būsi potenciāli bīstama pārējiem ceļa satiksmes dalībniekiem.
09.12.2018 17:18 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
vecie perdeli uz celja ir bistami

Nesaprotu, ko tāds sašutums par šo frāzi? Vai kaut kas ir nepareizi pateikts? Man rados ir viens vecs onkulis, kurš vispār kanpi kustās, un kurš nevar bez citu palīdzības iekāpts un izkāpt no automašinas, bet brauc vēl joprojām. Esmu redzējis kā viņš stūrē auto, nu piedod man, tas ir daudz bīstamāk nekā kāds runā pa telefonu. Uzskatu, ka tādiem cilvēkiem satiksmē nav ko darīt, ir jāpieņem fakts, ka ķermenis, prāts, reakcijas laiks, ir savu izsmēlis un auto ir jāliek nost.
Cik reizes man nav nācies strauji bremzēt, kad kāds vecs cilvēks izliet no krutojuma un turpina pārvietoties pa maliņu uz kādiem 30km/h un varu saderēt, ka viņš nemaz nepamanīja un neaizdomājās, ka kāds tajā mirklī ir strauji bremzējis vai rāvis uz malu, lai izvairītos no sadursmes.
Vispār ja tā aizdomājās par šo tēmu, tad uzskatu, ka pārāk daudz cilvēkiem izsniedz tiesības kā tādas, jo paskatoties apkārt, es tiešām nesaprotu kā daži viņas vispār noliek. Tas tikai pierāda, ka tiesības tiek izsniegtas visiem, kuri grib braukt.
09.12.2018 17:38 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Daudzi ''vecie perdeļi'' tiešām ir bīstami - reakcijas laiks arvien samazinās.
09.12.2018 17:51 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nav ko cepties par vienu frazi, tas nebija domats launi, man kopuma patik “vecie perdeli”, apzinots, ka pati tada busu un kad nebus to manju, tad pie stures nekapsu,ja apdraudesu citus, tapat ka tagad, kad reibst stipri galva vai slikti jutos, neraujos braukt pie stures. Vajag tomer izvertet savas spejas, nevis ne pa labi ne pa kreisi un tik dur uz prieksu. Ja butu lasijusi visu, ko rakstu, nevis izrautu no konteksta, tad domu saprastu, bet palieku pie sava - daudzi veci cilveki rada bistamibu uz cela ar visu savu leno brauksanu.
09.12.2018 18:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits