Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mātes un meitas attiecības

 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Sveikas! Vēlos lūgt padomu paradoksālā situācijā. Nevaru saprast, vai vaina ir manī, mātē vai abās.
Drīz jāsvin mana otrā pilngadība. Esam ar mammu kā labākās draudzenes. Es viņai stāstu visu, varam runāt pavisam atklāti. Viņa arī spēj atklāti stāstīt par sevi.
Taču ļoti bieži arī izceļas strīdi, jo gan viņa, gan es esam diezgan nervozi un nesavaldīgi cilvēki. Vienkārši, ja māte paceļ uz mani balsi, es nepalieku bez atbildes... es runāju pretī un te viena, te otra, te viena te otra - un bumba sprāgst. Sākam viena uz otru kliegt tik tāl, ka nonākam pie frāzes "es tevi nevēlos redzēt" "es tevi arī". Man sākas histērija, visu dienu raudu, māte arī jūtas sagrauta.
Es zinu, ka māte ir jāciena un jāmīl un teorētiski pamatā šīs sajūtas mani vada, bet līdz ko dzīvē ir kāda strīda situācija, es nespēju būt iecietīga. Tajos brīžos pat ir sajūta, ka māti neieredzu. Protams, pēc katra skandāla mani moka sirdsapziņa:'-( Bet šī sajūtu gamma ir tiešām mainīga - te viņu ļoti mīlu, te - gandrīz ienīstu. :-(
P.S. ar vecākiem kopā nedzīvoju. Apciemoju pāris dienas nedēļā.
13.10.2018 15:26 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Trenējies normāli risināt konfliktus.
13.10.2018 15:36 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
šī sajūtu gamma ir tiešām mainīga - te viņu ļoti mīlu, te - gandrīz ienīstu. 
šī sajūtu gamma Tev sākās cik gadu vecumā?
Es zinu, ka māte ir jāciena un jāmīl un teorētiski pamatā šīs sajūtas mani vada,
ko tas Tev nozīmē praksē, ne teorijā? Ko Tavā izpratnē nozīmē cienīt un mīlēt?
13.10.2018 15:53 |
 
Reitings 23
Reģ: 05.10.2018
es varu ieteikt tikai psihologu vai terapeitu, izklausās pārāk traki, lai būtu vienkārši nespēja komunicēt - jāiemācas sevi kontrolēt un pašam to izdarīt grūti, bet,citronpalma, tev pm :)
13.10.2018 16:13 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Paralēli ieteikumam apmeklēt terapeitu, lai iemācītos veselīgāk reaģēt strīdu laikā ne tikai ar māti, bet vispārīgi, gribēju komentēt arī par šo:
Apciemoju pāris dienas nedēļā

Ja jau tik bieži viena otru nokaitinat, varbūt vienkārši samazināt tikšanās reižu regularitāti? (t) Laikā, kad dzīvoju ar savu māti, plēsāmies gandrīz vai nepārtraukti, un attiecības drastiski uzlabojās vien tad, kad pārvācos, uzsāku patstāvīgu dzīvi un tikāmies relatīvi reti. Šobrīd mūsu attiecības ir ļoti normālas, neplēšamies, sazvanāmies aptuveni reizi nedēļā vai divās un tiekamies reizi mēnesī. Viss super.
13.10.2018 18:11 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10567
Reģ: 29.01.2009
Ar jums abām viss ir kārtībā, tik pārlieku emocionālas.. te mīl/te raud un nicina, liecina par vāju nervu sistēmu, kas jāstiprina. Labi jāizguļas, jālieto B vitamīns, iespējams arī seksa trūkums, pārslodze, tieksme uz depresiju, sevis nemīlēšana (izdzīšana).. Daudzi mazi faktoriņi veicina pārlieku emocionalitāti, ir jāsaprot, kāpēc tā ir un ticu, ka var iztikt bez psihologiem un psihoteirapeitiem.
13.10.2018 21:32 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Dīvaini, ka saki, ka esat bez maz vai kā labākās draudzenes, bet tai pat laikā nepārtraukti atrodat iemeslu tik pamatīgiem strīdiem, ka beigu beigās jānonāk līdz runām par to, ka negribat viena otru redzēt. Mana mamma arī ir mana labākā draudzene, kurai varu stāstīt pilnīgi visu, uzticēties, gūt atbalstu, tāpēc pat nespēju iedomāties kam būtu jānotiek, lai es tik tuvam cilvēkam pateiktu, ka negribu viņu redzēt. (t) Līdz ar to Tavā situācijā man kaut kā nesaslēdzas kopā tā draudzība, cieņa un mīlestība ar tik krasu attieksmes maiņu un nepārtrauktiem strīdiem un balss pacelšanu. Te jau izskanēja labi padomi. Var problēmu mēģināt risināt izzinot konfliktu cēloni un kopā strādājot pie emociju savaldīšanas. Vai nu tiešām vajag samazināt tikšanās reižu regularitāti, lai būtu mazāk laika bļaut vienai uz otru.
13.10.2018 22:18 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Mācies kontrolēt dusmas, lai neprovocētu nevienu nevajadzīgi.
13.10.2018 22:36 |
 
Reitings 257
Reģ: 11.09.2018
Es pati esmu nākusi pie secinājuma-ka jā. Ar mammu var būt labākajos draugos, bet ir lietas, kas mammai nebūtu jāzin. Kā nekā jums ie gadu starpība - mātei viens uzskats, tev cits.
***
Lai mums nebūtu tādi konflikti ar mammu droši varam iet iepirkties, runāt par veselību un vispārējām lietām, bet dažas lietas es labāk pastāstu draudzenei vai puisim. 8-) Tādā veidā mums viss ir ideāli.
***
Bieži vienkārši piekrītu vecāku viedoklim, bet izdaru pa savam. Tas samazina to stresa situāciju un kā izdarīts un miers. :-D
13.10.2018 23:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)