Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Auto līzings

 
Reitings 195
Reģ: 03.02.2016
Sveikas!
Vēlos ņemt automašīnu līzingā, bet, pētot un domājot, ir radušies daudz jautājumi.
1. Vai es varu ņemt līzingā automašīnu, ja man nav braukšanas tiesības, iespējams muļķīgs jautājums, bet plānoju tiesības likt, mācīšos ar nopirkto mašīnu braukt, bet principā pie stūres līdz tiesību iegūšanai būs draugs.
2.Lasot sapratu, ka pērkot OCTA un KASKO, cenu nosaka īpašnieka vēsture, tātad, pagaidām esmu noskatījusi Swedbank līzingu, tas nozīmē, ka skatīsies viņu vēsturi? Kādas izmaksas varētu būt šajā gadījumā? Plānots ņemt kādu no 2011. gada volkswageniem, ja nu tas noder tā aptuveni noteikt.
Es ļoti ceru, ka sagaidīšu kādu atbildi! (s)
05.06.2018 08:53 |
 
Reitings 89
Reģ: 16.01.2011
Meitene mīļā, Swedbank - Tas ir aizdevējs. Pēta tikai un vienīgi Tavu vēsturi, kredītsaistības, ienākumus utt. Kāds sakars ar bankas vēsturi?:-D
Par Octa un Kasko - skatās stāžu un vēsturi, tā kā Tev tādas nav - sāk no nulles - Tātad ar 6 klasi. Attiecīgi arī izmaksas lielākas. Unicredit nedod vispār finansējumu, jo tu reāli neesi braucējs, bet trešā persona (jo tev nav tiesību) Pie jebkura cita līzinga devēja man liekas vari būt a/m turētājs. Bet tas līzinga pieteikumā jānorāda, ka nebūsi braucējs, bet trešā persona.
05.06.2018 09:56 |
 
Reitings 89
Reģ: 16.01.2011
Un par izmaksām, patiešām nav iespējams uzrakstīt cik aptuveni tas varētu būt. Cenas pie apdrošinātājiem atšķiras. Un mašīnas gads un marka neko daudz neizsaka. Tās viss ir ļoooti individuāli. Tik cik var teikt, ka Tev kā jaunam turētājam bez stāža un vēstures viennozīmīgi būs sālīti, neatkarīgi no a/m gada, markas un citiem faktoriem.
05.06.2018 10:20 |
 
Reitings 195
Reģ: 03.02.2016
Jā, tā varētu būt, ka neskatās banku, man arī tas šķita dīvaini, bet to es izlasīju viena raksta komentāros. :-D
Vai būtu iespējams, ka tādā gadījumā turētājs, piemēram, ir mana mamma, bet es esmu atbildīga par līzingu un maksājumiem?
05.06.2018 12:39 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Šogad pirku pirmo auto( tātad -pirmo octa), vadītāja stāžs 2 gadi, mazs auto. Octa pie 250 eur gadā. Un vispār, nesaprotu, kāpēc tā jasarežģī viss un jāpērk auto priekš mācīšanās. Draugam nav auto? Vecākiem?
05.06.2018 12:57 |
 
Reitings 89
Reģ: 16.01.2011
Nē, par līzingu un maksājumiem atbildīgs ir TURĒTĀJS, jeb līzinga ņēmējs. Tātad, ka Tava mamma ir paņēmusi līzingu, tad arī noslēdz līgumu, un maksā. Tu vari viņai skaitīt naudu ar automatisko bankas maksājumu, bet tās būs viņas saistības un viņas maksājumi.
Bet piekrītu koijotam, arī neredzu jēgu Tev ņemt auto. Noliec tiesības, un tad ņem auto. Turklāt, šo gadījumu, kad reāli Tu ar auto nebrauc, bet esi tikai īpašnieks izskata, bet ļoti nelabprāt.
05.06.2018 13:02 |
 
Reitings 195
Reģ: 03.02.2016
Draugam nav auto un arī nevar atļauties, pagaidām tikai vēl studē (ilgas mācības), bet es jau ilglaicīgi strādāju un pelnu pietiekami, lai varētu atļauties iegādāties mašīnu. Mamma dzīvo citā pilsētā un tas viss nav īsti savienojams, lai mācītos ar viņas auto. Ja nepērku auto, tad sanāk mācīties pie instruktora no paša sākuma, bet gribās jau iet ar nelielu pieredzi. Mašīnu vēlos ne tikai, lai ar viņu varētu mācīties, bet, lai ikdienā mēs ar draugu varētu, piemēram, kādās nedēļas nogalēs kaut kur aizbraukt ekskursijā, būtu ērtāk braukt pie vecākiem, jo nebūtu jāpaliek pa nakti utt.
05.06.2018 13:04 |
 
Reitings 89
Reģ: 16.01.2011
Nu tad paliek variants, ko minēju iepriekš, bet rēķinies ar palieliem izdevumiem. Ja to var atļauties, tad uz priekšu. Tomer, padomā, vai ja mācīšanās procesā rodas kāda ķibele (tavas vainas dēļ) tas apdrošināšanas klasi iedragās, un nākotnē būs vēl dārgāk. Labāk neslinko šos 3 mēnešus,un intensīvi mācies pie instruktora. Būs drošāk un lietderīgāk, lielāka motivācija nestiept gumiju un visu izdarīt operatīvi.
05.06.2018 13:12 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es neteiktu ka autovadītājiem ar stāžu un labu vēsturi apdrošināšanas ir baigi lētas tagad. Apdrošināšanas izmaksas ir atkarīgas gan no mašīnas, gan no vadītāja, bet piemēram: man ir 2011. gada mašīnīte un 6. autovadītāja klase - arī pirmā mašīna. Octa pie Swedbank ap 200 eur gadā plus Kasko pie Balta (nav līzinga mašīna, apdrošinātājus izvēlos pati) ap 400 eur gadā. Rēķinies arī ar remontiem un apkopēm, riepu maiņu. Pie dīleriem apkope ap 250 eur...
05.06.2018 13:15 |
 
Reitings 195
Reģ: 03.02.2016
Nu jā, tā jau arī šķita, ka būtībā šis ir labākais variants un paralēli piekrāt vēl pirmajai iemaksai... un gan jau cena arī nedaudz pakritīs :-D
Vienkārši gribējās pēc iespējas ātrāk, lai varētu jau braukt un pie reizes arī mācīties.
05.06.2018 13:21 |
 
Reitings 89
Reģ: 16.01.2011
Ne vienmēr ātrāk ir labāk...
05.06.2018 13:24 |
 
Reitings 195
Reģ: 03.02.2016
Bet vai tas kaut ko maina, ja šī nebūtu pirmā mašīna, kura ir uz mana vārda, bet piemēram jau ceturtā?
05.06.2018 13:29 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
nesapratu? kāda ir problēma iegādāties automašīnu, ja nav tiesību? galīgi jau? es varu pirkt/ņemt līzingā kaut 10 mašīnas un man katrai būs savs šoferis uniformā. vai arī vispār turēšu sētā un apjūsmošu. kāds sakars kustamās mantas iegādei (šai gadījumā auto) iegāde/turēšanai ar to, vai es braukšu pie tā stūres...
05.06.2018 13:36 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
.Lasot sapratu, ka pērkot OCTA un KASKO, cenu nosaka īpašnieka vēsture,

Vēsture, tas ir vēsture kā braucējam, ar banku nav sakars, tākā tev nav piederējusi mašīna un nav pat tiesību, tad tev būs tas dārgākais variants.
Tu mācīsies uz parastās kārbas vai automāta? Cik daudz vispār līdz šim esi braukusi pie stūres? Šis variants pirkt mašīnu bet neesi pat vēl īsti pie mācīšanās tikusi liekas diezgan absurds. Loģiskāk butu aiziet no sākuma pie instruktora. Viņš tev visu iemācīs kā vispareizāk, jo var gadīties ka tas ko būsi pašmācības ceļā samacījusies nebūs īsti pareizi un viņš tev var likt daļu aizmirst un sākt mācīt savādāk. Man liekas vislabāk sākt ar instruktoru un tad papildus trenēties ar savu auto, ja tāds ir.
Bet apdomā labi, vai tiešām tev vajag tagad uzreiz to auto pirkt.
05.06.2018 13:44 |
 
10 gadi
Reitings 31
Reģ: 29.01.2009
Nezinu par to vai līzingam nepieciešams uzrādīt tiesības, bet stipri šaubos. Man, ņemot līzngu, tiesības neviens neprasīja. Ar auto brauca cits, bet Bonus Malus klase skaitījās man kā īpašniekam. Ja ir tiesības, bet nav auto , tad Bonus Malus klase nemainās.
05.06.2018 13:46 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Ja ņem aizņēmumu skatās konta apgrozījumu grozi kā gribi.
05.06.2018 13:50 |
 
10 gadi
Reitings 31
Reģ: 29.01.2009
Un tiešām labāk vispirms pabrauc ar instruktoru un tikai tad domā par auto iegādi. Jo es zinu divus gadījumus kad teoriju izmācījās, bet tiekot pie braukšanas satiksmē domu par tiesībām atmeta.
05.06.2018 13:56 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Nezinu kāpēc Latvijā cilvēki tā ir uzsēdušies uz kredītiem, līzingiem, aizņēmumiem....
Es nerunāju par nopietniem pirkumiem (ģimenē vecāki netiek uz darbu vai bērni uz skolu, jo nav mašīnas VAI nav kur dzīvot, bet ir darbs u.t.t.)
Vajag telefonu pa 1k, kuru maksā n-tos gadus, vēl nav tiesības jau vajag mašīnu u.t.t.
Varbūt tomēr vajadzētu padzīvot pēc iespējām?
Es negribu NEKO sludināt, es te tik tā vienkārši aizdomājos, protams, katram savs, bet tik daudzi dzīvo parādos. . . :(
05.06.2018 14:04 |
 
Reitings 89
Reģ: 16.01.2011
Ak jel cik var - A/m vari paņemt. Ja atļauj ienākumi un kopējo kredītsaistību apjoms, kaut 100. Arī bez tiesībām. Bet apdrošināšanas klasei ir daudz ieteikmējošo faktoru - viena no tavām 10 a/m izraisa negadījumu, tas viss iet iekšā tavā vēsturē. Un Tu attiecīgi par to pēc tam maksā.... Un maksā par visām Tev piederošajām dārgāk, nevis tikai to, kas izraisa ķibeli.
Tapēc es saku, patreiz, kā jaunam braucējam kas mācās un var sanākt nesmukumi uz ceļa, gribēt a/m uz sava vārda nav izdevīgākais pasākums, ja ar to pats vēl plāno mācīties.
05.06.2018 14:07 |
 
Reitings 195
Reģ: 03.02.2016
Uz mana vārda ir bijušas četras mašīnas, bet to apdrošināšanas cenas nevar salīdzināt, jo tās bija pavisam cita lieta, tur nebija līzinga un tās bija sanāk jau luksusa mašīnas, kā arī to finansēšana nebija mana problēma. Zināšanai varu teikt, ka nekādi nesmukumi tur nav sanākuši, piemēram, sodi vai avārijas.
-
Pat, ja tomēr izdomātu, ka tiesības nav domātas man, mašīna jau paliktu kā mans īpašums, bet to izmantotu mēs kopā ar draugu, nedomāju, ka tajā visā būtu problēma.
-
Runājot par to kāpēc gribu līzingā, pamatdoma ir tāda, ka pirmajai iemaksai man jau ir puse no nepieciešamās summas, bet, es varētu diezgan ātrā laikā sakrāt arī otru pusi, tomēr būtībā, ja esmu pārliecināta par to, ka spēšu atdot aizdevumu trīs gadu laikā, es tikmēr varu krāt sev pašai lielāku drošības spilvenu un ieguldīt jau citās lietās, kas protams, kamēr izpirkšu automašīnu, būs jau vairākas reizes lielāks par automašīnas summu. Vienkārši nebūs tik ļoti jāiespringst uz krāšanu, kā arī līzinga procenti neveido tik milzīgu summu, lai būtu baigi jāsatraucas. Ļoti grūti izskaidrot manu ideju, bet tā mašīna nav tik dārga, lai satrauktos vai es varēšu pavilkt. (t)
-
Bet paldies par padomiem, sapratu un pagaidām palieku pie domas, ka vienkārši nav ko sasteigt un jāsāk vienkārši likt tiesības, un tikmēr jau mašīnai būšu gandrīz sakrājusi. :-)
05.06.2018 14:26 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
4 mašīnas- bet, cik ilgā periodā. Skat, ka vid. nesāk sūtīt vēstules par aizdomām uz auto tirzniecību.
05.06.2018 14:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits