Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā sadzīvot harmonijā ar sevi?

 
Reitings 41
Reģ: 10.09.2014
Sveikas. Tad nu beidzot man dzīvē ir pienācis periods, kad viss vecais ir apnicis, saprotu ka jāmaina sevi , savu domāšanu ,jaņem viss ko vien dzīve dod. Jo nedzīvoju harmonija ar sevi jau ļoti ilgi, esmu novedusi sevi tik tālu, ka man neapmierina mans ķermenis, mans dvēseles stāvoklis kurš sobrīd ļoti kritiskā stāvoklī,manas attiecības un kopumā sakot istenība gribu mainīt visu dzivi par 360grādiem.
Musdienās, kad viss notiek tik ātri, daudz ikdienā japadara, skola/darbs , vēl mājas lietas, vēl visadas darīšanas , mēs sākam pievērst sev mazāk uzmanības , gan ārēji/ gan iekšēji musu dvēsele sāk kliegt un protestēt,ka beidzot jaatlicina arī laiks sev. Esmu izlasijusi tik daudz grāmatu, par to kā tad mainīt sevi, kā kļūt laimīgakai, un tamlidzīgi. Taču gribētu dzirdēt reālus stāstus, no parastiem cilvēkiem.
Kāda tad ir jūsu laimes formula?!
Kas lika jums mainīt sevi un kā jus to paveicāt- kur atradāt to lielo motivāciju ?
Es tik ļoti beidzot gribu atrast savu īsto es, lai es nedzīvotu tikai dzīvošanas pēc , bet lai redzētu dzīvei kādu jēgu, lai būtu harmonijā ar sevi gan garīgi ,gan fiziski.
Bet nomoka jautājums, ar ko lai sāk un kā lai visu tik krasi maina, jo ir taču pieradums pie visa vecā, bet ja mainīšu tad nezinu kas sagaida ar visu jauno.
29.10.2017 16:40 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Taču gribētu dzirdēt reālus stāstus, no parastiem cilvēkiem.

Te tādu nav. Mēs visi esam krutie bizbismeņi un modeles! :)
29.10.2017 16:49 |
 
Reitings 6
Reģ: 04.02.2016
Ļoti ceru, ka uz šo būs atsaucība, jūtos diezgan līdzīgi. Neko ieteikt nevarēšu, bet novēlu Tev spēku un izturību! Ja vēlies vienkārši parunāt, padiskutēt vai izkratīt sirdi, vari droši man rakstīt! (l)
29.10.2017 16:55 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
gribu mainīt visu dzivi par 360grādiem.

..hmm? :-D
29.10.2017 17:02 |
 
Reitings 336
Reģ: 17.03.2010
Līdz saviem 30 periodiski man uznāca depresijas, neapmierinātība,,,,,bet piedzimstot manam mazajam bumbulītim viss mainījās vairāk kā par 360. Dzīvei ir jēga!!!!Es esmu laimīga! Katram savs! ;)
29.10.2017 17:13 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
gribu mainīt visu dzivi par 360grādiem.

Sanāk ka gribi palikt uz līdzenas vietas.
29.10.2017 17:16 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Sanāk ka gribi palikt uz līdzenas vietas.

Drīzāk vienu reizi apgriezties ap savu asi
29.10.2017 17:17 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Kāda tad ir jūsu laimes formula?!

Lai gan nevarētu teikt, ka dzīvoju baigā harmonijā ar sevi, viena no lietām, ko esmu izdarījusi, lai būtu tuvāk tai, bija cilvēku izšķirošana manā dzīvē. Skan varbūt traki, bet man ir ļoti svarīgi, ar kādiem un kuriem cilvēkiem ikdienā komunicēju, kurus laižu dziļāk. Attiecīgi, tajā mazajā pasaulītē, kur var ielūkoties dziļāk manī, ir pavisam, pavisam maz cilvēku (neskaitot radus, ģimeni). Jo man tā ir vieglāk, patiesībā, es vai nu ar cilvēkiem runāju tā no sirds un atklāti, vai nerunāju nemaz (vai pašu nepieciešamību). Nu nav man vajadzīgi apkārt cilvēki, kas mani gremdē, kuru ietekmē iespaidojos un sāku sūdzēties, ņerkstēt par dzīvi. Nē, man to nevajag. Īsāk sakot - netērēju savu enerģiju tajos cilvēkos, kuros nav pilnīgi nekāda vajadzība to darīt, neko negūstu no tā
29.10.2017 17:42 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Visiedarbīgākais veids ir veidot ap sevi sev patīkamu sociālo vidi, tad arī viss palēnām aizies, jo būs apkārt cilvēki, kas palīdzēs radīt vajadzīgos apstākļus ja ne laimīgai, tad vismaz progresīvai dzīvei. Šeit es negribu piekrist tiem, kas saka, ka galvenais, lai ir pāris tuvie cilvēki un ar to ir pilnībā pietiekami. Jebkurā dzīves situācijā, jo īpaši, kad nāk virsū dažādas problēmas un iezogas neziņa, ko darīt, ir svarīgi, lai būtu kāds/i, pie kā attiecīgi vērsties.
Vienatnē var lasīt 100 pašiedvesmas grāmatu, katru dienu censties pārlauzt sevi, bet, ja reiz tik tālu ir nonākts, tad diezin vai tas dos rezultātu ilgtermiņā.
29.10.2017 17:49 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Jebkurā dzīves situācijā, jo īpaši, kad nāk virsū dažādas problēmas un iezogas neziņa, ko darīt, ir svarīgi, lai būtu kāds/i, pie kā attiecīgi vērsties.

+++
Jo katrā šādā situācijā, vismaz es, parasti vēršos ne pie vieniem un tiem pašiem cilvēkiem, vajag to daudzveidību tomēr.
29.10.2017 17:57 |
 
Reitings 98
Reģ: 30.05.2013
Westpoint, tik ļoti ir Tev taisnība. Man šonedēļ atkal dzīvē kārtējais satricinājums un es nonācu pie tā paša secinājuma, ka, ja man būtu plašāks atbalsta loks, personas, pie kurām es varu vērsties pēc palīdzības, padoma, atbalsta, tad pārdzīvojums būtu daudz vieglāk pārciešams. Vai pat drīzāk, tā sajūta, ka man ir personas, pie kurām griezties, tas palīdzētu daudz..
Līdz ar to viens no maniem punktiem ceļā uz harmoniju - uzlabot attiecības ar ģimeni un esošajiem draugiem, mēģināt atrast to emocinālo saikni, kontaktu, kas tik ļoti nepieciešams. Atrast jaunus cilvēkus. Izmantošu izdevību - meitenes un puiši, esmu atvērta jaunām draudzīgām attiecībām, PM. :)
29.10.2017 19:23 |
 
Reitings 438
Reģ: 04.05.2013
man ļoti, ļoti palīdzēja nodarbošanās ar sportu. nevajag uzreiz skriet maratonus u.t.t., bet izkustēšanās ļoti, ļoti palīdz sakārtot domas un skatīties uz visu nedaudz pozitīvāk. izskrien mazu lociņu ap māju, paskaties youtube jogas vingrinājumus. ja tikai sēdēsi un skumsi par to, ka viss ir slikti, nekas nemainīsies. sāc ar sevi un tikai tad ķeries pie draugu revidēšanas
29.10.2017 20:05 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man šķiet... visgrūtāk ir noticēt tam, ka paša spēkos IR iespējams mainīt daudz..
Es savas pārmaiņas sāku gaužām vienkārši... ar jaunu matu krāsu :D Tas bija pirmais iedvsmas avots tālākām pārmaiņām (attiecības, kaitīgie ieradumi, svars utt).
Ja salīdzina tagad un toreiz... jūtos daudz, daudz, daudz laimīgāka... tikai jūtu, ka atkal pienācis laiks vairāk parūpēties par sevi :)
29.10.2017 20:06 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Vismaz esi tikusi skaidrībā, kas tieši ir tas, kas traucē būt harmonijā? Lai vai kā, jāsāk pakāpeniski, ar maziem mērķīšiem, pakāpeniski atbrīvojoties no traucējošā, nevis uzstādīt uzreiz, ka gribu aprotēt ap savu asi.
Es cenšos, lai darītu savu dzīvi harmoniskāku, mācos teikt ''nē'', mācos nepakļauties un neietekmēties no sabiedrībā valdošajiem stereotipiem. Pagaidām šīs divas lietas, kas puslīdz apgūtas, dara mani mierīgāku un ļauj justies labāk.
Bet katram harmonijai nepieciešams kas cits.
29.10.2017 20:56 |
 
Reitings 14
Reģ: 25.10.2017
Ļoti piekrītu meitenēm par sociālo un apkārtējo vidi kā tādu - ir ļoti svarīgi to sakārtot, iekārtot pozitīvākā gultnē. Piekrītu, ka jāsāk ar cilvēkiem sev apkārt, izvērtē katru cilvēku un jautā sev - kādu pievienoto emocionālo vērtību Tev sniedz kontakts ar katru konkrēto cilvēku savā dzīvē? Ja cilvēks jebkādā veidā Tev liek justies slikti par sevi, saviem uzskatiem; to, ko dari vai nedari - vai ir vērts savu enerģiju tērēt kontaktā ar šo cilvēku?
Vēl ļoti iesaku journaling - iekārto domu kladi. Tas pats princips, kas dienasgrāmatai, kurā tik daudzas no mums bērnībā/pusaudžu gados rakstīja visu, kas uz sirds, bet tici man, tas tik ļoti palīdz! Izliec visu, kas Tevi uztrauc, neapmierina, aizņem Tavu prātu, uz papīra - man tā ir sava veida terapija. Ja galvā ir putra un ir brīvs brīdis, tas ir pirmais, pie kā ķeros.
Vēl kas, ko varu pateikt pēc pieredzes - es jūtos vislabāk tad, kad izskatos vislabāk. Nopietni! :-D Ar svaigu manikīru un rūpīgi sakomplektētu outfitu jūtos gatava iekarot pasauli.
Lieliski saprotu Tavu pašreizējo stāvokli, jo pati ilgu laiku biju dziļā bedrē un beidzot sāku redzēt gaismu tuneļa galā, taču līdz "sapņu dzīvei" vēl uj, cik tālu, taču es pie tā strādāju un zinu, ka līdz tai nonākšu, jo ar citādāku attieksmi tas nebūtu iespējams 8-)
Ja vēlies par šo parunāt, vari droši rakstīt arī man. Kā arī es esmu vairāk kā atvērta jaunām draudzībām! (l)
29.10.2017 20:58 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Lielos vilcienos - nomainīju valsti uz attīstītāku, nomainīju darbu uz mazāk stresainu, pārgāju arī uz pusslodzi, tagad man ir daudz vairāk laika un enerģijas DZĪVOŠANAI :) Šajā pārmaiņu laikā beidzot esmu sapratusi, ko vēlos mācīties/darīt dzīvē. Nākotnē ne tikai universitātē, bet vispār kurā virzienā brīvajā laikā papildus rakt un praktizēties.
Mana formula - mazāk, bet efektīvāk. Visu nevar gribēt un sasniegt. Viss ir nosacīti un attiecībā pret kaut ko. Gribi kaut ko ātrāk, jāatņem laiks kaut kam citam. Gribi vairāk, katrai atsevišķai lietai būs mazāk laika, enerģijas, ko veltīt un izbaudīt.
Man nav "visādu darīšanu" laika zagļu (nesaista ne šopingi, kino, kafejnīcas, romantiskas attiecības), man ir "visādas darīšanas" gandrīz vienā virzienā. Un reiz tas atmaksāsies, un vairs nevajadzēs strādāt bezjēdzīgu 9-5 darbu.
Motivācijas sāls ir sasniegt to robežu, kad tā vairs nevar izturēt, līdz ar to esi gatavs mainīt VISU, pārgrupēt prioritātes. Tad arī atnāk pareizās atbildes.
29.10.2017 21:01 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Jā, man droši vien pirms kāda laika arī šis būtu bijis aktuāls jautājums, tagad skatoties es nesaprotu, kā es vispār kaut kādu pēdējo laiku dzīvoju... Tik daudz negatīvisma bija, pārdzīvojumu, pat kaut kādā brīdī bija sajūta, ka jau dzenu sevi izmisumā.. Nebiju vairāk tas cilvēks, kas es esmu, es kritu galējībās, emocijas visu laiku bija maksimāli uzvilktas, kā kas, tā viss plīsa.
Bet tas viss neatrisinājās vienā dienā. Viss sākās ar to, ka atradu savu.. nu ne gluži sapņu darbu, bet katrā ziņā super darbu vēl superīgākā kolektīvā ar fantastiskiem cilvēkiem apkārt, kas mani iedrošināja, ļoti novērtē un atbalsta, un palīdz tā, kā es nekad nebūtu gaidījusi no svešiem cilvēkiem.. Tas, ka es sajutos savā vietā gan tajā, ko es tur daru, gan pašā darba kolektīvā, deva tiešām jau lielu iekšēju mieru un pārliecību par sevi, saviem spēkiem.
Tālāk... manas attiecības mani konkrēti vilka uz leju, visādā ziņā- gan manā attīstībā, gan arī kā cilvēku, es visu problēmu varā kļuvu nevis labāks, bet tieši pretēji- sliktāks cilvēks, konstanti pieļāvu dažādas kļūdas savā dzīvē. Te var iedziļināties ilgi un ļoti daudz, bet kaut kādā brīdī viņas kļuva vienkārši toksiskas un es paliku kopā aiz tā, ka otrs cilvēks man lūdzās, lai es neeju, solīja daudz ko, stāstīja briesmu stāstus kā iepriekš, kad bijām šķīrušies, mēģināja taisīt pašnāvību utt, nu īsāk sakot viss bija tik neveselīgi, ka... par kādu harmoniju sevī vispār es varēju runāt.. Es ļoti labi zināju, ka man no tā jātiek vaļā, lai varētu atkal normāli dzīvot. Es pie tā, lai to visu reāli pavisam izbeigtu, nonācu lēnām un tas aizņēma diez gan daudz laika, nebija viegli. Bet tas man deva tiešām daudz, es attiecības iekšēji pilnībā palaidu, bez jebkādiem pārdzīvojumiem un šaubām, un man tiešām pēc tā palika mierīgi un viegli ap sirdi, un tādā stāvoklī pēc kāda laiciņa diez gan vienkārši atradu kādu, kas man liek justies pavisam citādāk, un tagad varu godīgi pateikt, ka vēlu tam cilvēkam, lai arī viņam viss ir labi.
Vēl es vienkārši nospļāvos uz to, ko domā cilvēki apkārt, vienkārši sāku darīt, ko gribu. Man vispār nekādas intereses nebija, piemēram, par bezjēdzīgām ballītēm, lai it kā parādītu apkārtējiem, ka man viss ir labi, dzīve izdodas, šķiršanās ir ballīte utt. Es gribēju atbraukt vakarā mājās, palasīt grāmatu, pameditēt un iet 9 gulēt, to arī darīju. Citreiz gribēju kādu satikt, pavadīju jauki laiku, atpūtos, guvu pozitīvo enerģiju no viņiem. Vienkārši sekoju un rīkojos attiecīgi tam, kā es jūtos, un tā, manuprāt arī ir atslēga.
Vēl, protams, jāpiebilst, ka man ir lieliski draugi un ģimene, ar ko man ir ļoti spēcīga emocionāla saikne un kas mani ļoti atbalstīja šajā visā, veidoja man apkārt patīkamu atmosfēru un lika paskatīties uz sevi un visu man apkārt no citiem skatu punktiem. Jā, es neiztiku bez cilvēku izslēgšanas no savas dzīves, bet kopumā draudzībā gan man vienmēr ir bijis viss kārtībā un grēks par kaut ko sūdzēties, bet droši, ja kāda vēlas parunāt vai iegūt kādu jaunu draugu, esmu atvērta, vispār šobrīd esmu atvērta pārmaiņām.
Kopumā jā, esmu sakārtojusi savu dzīvi un jūtos ļoti labi, nesalīdzināmi ar to, kā bija pirms kāda laika, galvenais ir nebaidīties spert sarežģītus soļus un uzdrošināties. Un manuprāt, motivāciju nav grūti atrast-tu taču gribi būt laimīga! :)
29.10.2017 21:15 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Uzskatu, ka pozitīvas pārmaiņas Tavā personībā un skatījumā uz dzīvi kopumā rastos, ja iemācītos apvienot un savienot divas izpausmes - sevis mīlēšanu un pašdisciplīnu. Saki, ka neapmierina savs ķermenis, nu tad ir jāpiespiež sevi un jāsāk pavingrot, pasportot, varbūt ieturēt kādu diētu jeb rīkoties, lai pati sev patiktu. Pilnīgi iespējams, ka ar sportošanu nenovērsīsi visas ķermeņa problēmzonas, bet tāpēc jau ir svarīgi sevi mīlēt jeb saprast, ka Tu esi tāda unikālā Tu.
Uzskatu, ka sevi mīlēt nozīmē darīt ne tikai sev ērtas un "man tā patīk" lietas. Ir bijušas dienas, kad slinkuma vārdā esmu vienkārši gribējusi gulēt dīvānā, bet tomēr esmu piespiedusies aizbraukt pie jūras izstaigāties, paelpot svaigu gaisu, jo zinu, ka manam organismam tas liks justies labi, un dvēsele gavilēs un pati priecāšos, ka izvilkos no mājām. Sevi mīlēt, manuprāt, nozīmē spēt pateikt JĀ lietām, kuras baro Tavu personību, labsajūtu, izaugsmi, dzīvesprieku, dzīves jēdzīgumu un spēt pateikt NĒ pretējām izvēlēm un "nepareizajiem" cilvēkiem.
Vēl saki, ka Tavs dvēseles stāvoklis ir kritiskā stavoklī. Lieliski, ka to apzinies, jo tad jau Tu zini, kas Tev jādara - jāsāk to attīrīt un no jauna piepildīt ar skaistām, vērtīgām, harmoniskām lietām.
Kā pieaugušam cilvēkam Tava iekšējā pasaule ir Tava atbildība, dārziņš, par kuru pašai jārūpējas, jāaplaista un jāattīra no nezālēm.
Var jau teikt, ka viegli runāt no malas, bet, ja tik ļoti gribas dzīvē visu mainīt, tad ir jārīkojas. Lai rīkotos, ir vajadzīga griba un pašdisciplīna, citādi viss beigsies ar klusu dvēseles kliedzienu, un visas apņemšanās paliks idejas līmenī. Tas nozīmē, ka nāksies daudz piespiesties.
Par attiecībām grūti teikt, nezinot situāciju.
Piekrītu cosmietei, kura teica par piezīmju/dienasgrāmatas veidošanu. Pieraksti vismaz piecas lielās lietas, kuras visvairāk gribi izmainīt, atzīmē pie katras, ko Tu varētu darīt, lai tās uzlabotu (pēc tam - kādus soļus reāli esi veikusi). Ja nekādi risinājumi nenak prātā, atstāj uz vēlāku laiku - gan padoms atnāks. Galvenais "aizsūtīt kosmosā" info, ka alksti pārmaiņu.
Iesaku arī savai apziņai iebarot "jaunas dzīves" jeb pārmaiņu stimulu, uzsākot kādu jaunu hobiju, nodarbi (kas palīdzētu arī iepazīties ar jauniem cilvēkiem) un/vai nomainot, piemēram, matu griezumu.
Un galu galā vienmēr der atcerēties, ka tas velns nav tik melns kā viņu mālē un varbūt viss nemaz nav tik slikti jeb noteikti varētu būt vēl sliktāk. Lai izdodas!
29.10.2017 23:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits