Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Parīze

 
Patīk
Reitings 2967
Reģ: 09.08.2016
Kad labāk to apskatīt? Vasarā, rudenī, pavasarī?
Kādas cenas pārtikai, ēšanai ārpus mājas?
Cik iztērējāt šim ceļojumam un cik € kut tērējāt? Gribu apjaust izmaksas, jo Parīze nebūs no lētākajām pilsētām.
02.06.2017 18:50 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Biju Parīzē agrā pavasarī, manuprāt, ideāls laiks. Diezgan agri ir silts, viss sāk zaļot un salīdzinoši mazāk tūristu, lai gan tāpat likās daudz, nespēju iztēloties, cik ir vasarā.
Uz 3,5 dienām (3 pilnas, pēdējā no rīta prom) tā arī sanāca ap 1000 EUR. Tas vēl bija Covid laiks, ar biedra atlaidi un bez atcelšanas (pirkām tieši pirms lidojuma, nebija aktuāli) ļoti vienkārša viesnīca (Ibis grupa) ar brokastīm bija 350 EUR uz 3 naktīm, apskatījos tagad uz septembra sākuma to pašu viesnīcu - 750 EUR, uz oktobri 612 EUR 😮 Toties atrašanās vieta ļoti laba, skaitās laikam 7. rajons, 15-20min ar kājām līdz Eifelim, ļoti patīkams rajons, skaistas mājas, likās droši, turpat blakus metro, var aizbraukt uz visām pusēm.
Ēšana bija dienā ap 80-100 EUR uz 2 cilvēkiem (kādu dienu vairāk, kādu mazāk), ieskaitot bulciņas, macaroons, pa ceļam kafiju, ūdeni utt. Tā arī sanāk, ka vidēji 15-20 EUR par ēdienreizi, gājām kafejnīcās, ko atradām Tripadvisor, bieži tās bija tādas random, bet man visur pa lielam patika :) Vienu vakaru bijām uz Pottoka Paris, iesaku šo vietu, par uzkoda+pamatēdiens+deserts tikai 28 EUR un ļoooti gardi, papildus atsevišķi par dzērieniem. Mazs restorāniņš (tiešām mazs :D), bijām vienīgie ārzemnieki un tur tikai ar rezervācijām, brīvu galdu nebija.
Ja garšo saldumi, iesaku neņemt viesnīcas brokastis, bet katru rītu aiziet uz kādu konditoreju, viņu maizītes un kūciņas bija tiešām super visur, kur gājām.
Pirkām Paris Museum Pass un gājām visur :D Bija kaut kādi 60 EUR uz visām dienām 1 cilvēkam, var uzkāpt gan Triumfa arkā un paskatīties no augšas uz Eifeli, gan izstaigāt Luvru, var aizbraukt uz Versaļu (mēs braucām, vilciens bija ļoti lēti) utt., ir saraksts, kur var iet. Ja neinteresē muzeji un vēsturiskās ēkas, tad gan nebūs aktuāli.
No bezmaksas lietām skaists skats uz pilsētu ir no Galeries Lafayette rooftop, tur ir arī daudz veikalu, bet tādi dārgā gala.
29.08.2022 21:04 |
 
Reitings 3446
Reģ: 01.03.2022
Ja bail, ka Parīzē sitīs pa kabatu, kāpēc tieši Parīze? Es Francijā esmu bijusi 4 reizes, ne vienu no tām Parīzē. Ja tiešām gribas Parīzi, tad atrodi lētākos variantus un tikai brauc, bet ja gribas braukt tikai tāpēc, ka visi brauc - viss liksies par dārgu. Katrā gadījumā, Francijā arī citas pilsētas ir apmeklēšanas vērtas. Dažas ar krietni lētākām cenām.
29.08.2022 17:33 |
 
Reitings 350
Reģ: 03.08.2022
Parīze,3 dienas, izmaksāja 1000 eur diviem, bez lidojuma. Viesnīcas centrā ir ļoti dārgas, tam arī vislielākā nauda aiziet. Viens pamatēdiens ir kkur 20-25 eur un uz augšu. Pie visiem tūrisma objektiem viss ir ļoti dārgi, nomalēs gan jau bija citas cenas. Pa veikaliem nestaigāju.
29.08.2022 13:40 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Ziggy Stardust @ 29.08.2022 10:57
Man šķiet, ka vislabāk būtu apmeklēt vai nu pavasarī vai nu rudenī. Cenas, kā jau visos populāros tūristu galamērķos ir diezgan augstas. Viesnīcas, īpaši vasarā , ir no 100 eiro (tas būs tāds ļoti pieticīgs numuriņš bez brokastīm) un augstāk. Iesaku pēc iespējas skatīties centrā, jo attālumi starp nomaļākiem rajoniem un populāriem apskates objektiem ir diezgan lieli. Plus vēl daudzi no tiem ir diezgan kriminogēni.
Ja nemaldos, tad daudz mass- market veikalu bija La Defence rajonā (tāda tipa kā Zara, Gap, C &A, un taml.)
P. S. Ļoti jāuzmana personīgās mantas - daudz zagļu sabiedriskajā transportā un uz ielas.

man liekas, ka var palikt arī tālāk no centra, ja ir labs savienojums ar metro. Pirms tam der iegooglēt kuri Parīzes rajoni ir labākie un drošākie tūristiem un tajos arī palikt.
Vai arī var tieši pameklēt bīstamākos, lai zinātu no kuriem izvairīties. V
29.08.2022 13:30 |
 
Reitings 89
Reģ: 07.05.2021
Man šķiet, ka vislabāk būtu apmeklēt vai nu pavasarī vai nu rudenī. Cenas, kā jau visos populāros tūristu galamērķos ir diezgan augstas. Viesnīcas, īpaši vasarā , ir no 100 eiro (tas būs tāds ļoti pieticīgs numuriņš bez brokastīm) un augstāk. Iesaku pēc iespējas skatīties centrā, jo attālumi starp nomaļākiem rajoniem un populāriem apskates objektiem ir diezgan lieli. Plus vēl daudzi no tiem ir diezgan kriminogēni.
Ja nemaldos, tad daudz mass- market veikalu bija La Defence rajonā (tāda tipa kā Zara, Gap, C &A, un taml.)
P. S. Ļoti jāuzmana personīgās mantas - daudz zagļu sabiedriskajā transportā un uz ielas.
29.08.2022 10:57 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Labāk iesaku rudeni vai pavasari, jo vasarā mēdz būt karstuma viļņi un viņi kondicionierus pārsvarā nelieto.
Bija apmēram 100 eur dienā par airbnb, bet ar to paveicās, pārsvarā visur bija dārgāk. Ēdienreize, es teiktu, vidēji ir ap 20 eur vienai personai, bez dzērieniem. Pārtikas veikalos cenas likās mazliet dārgākas kā Latvijā, bet nekas traks.
Par iepirkšanos nemācēšu teikt, mērķis ir tā izdevīgi visu ko sapirkties? Tad man liekas, ka Parīze nebūs īstā vieta.
29.08.2022 09:33 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10482
Reģ: 29.01.2009
Interesē arī tēmā uzdotie jautājumi.
29.08.2022 09:23 |
 
Reitings 398
Reģ: 09.08.2022
Up
Vai kāda var ieteikt kur Parīzē var iepirkties? Ne brendu apģērbu.
29.08.2022 09:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits