Prioritātes plānojot kāzas

 
Reitings 74
Reģ: 29.01.2009
Sveikas.
Beidzot arī mēs esam saņēmušies šim lielajam solim - kāzām. Visur jau ir daudz ko lasīt, bet tik un tā vēlos zināt jūsu viedokli. Par cik budžets šādiem pasākumiem visbiežāk ir ierobežots, tad vēlos saprast, kas būtu tās lietas uz kurām īpaši netaupīt un kas ir tās, bez kurām varētu iztikt vai šiko nomainīt uz vienkāršo.
Nu piemēram - gredzeni būs jānēsā diendienā - gribētu tiešām tādus kādus esam iedomājušies, viesu namu varētu skatīties vnk pēc cenām un ietilpības izdevīgāko nevis šikāko, kleitu tomēr gribētu tādu kurā jūtos labi un skaisti..utt.
Dažos vārdos - kuras bija vai būs tās jūsu prioritātes, kurām mazāk pažēlot naudu nekā citām?
21.04.2017 19:42 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Robīte, nekā ļauna, bet kāda bija tava kleita?! Garā? Kāds audums?
23.04.2017 14:39 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
jo paziņām un attāliem radiem nav nekāda sakara gar mūsu privāto dzīvi

Šis gan man ļoti patīk! Īsi un konkrēti. Nevis skaidrot un meklēt attaisnojums, kāpēc es negribu savas vīrenes attālos radus savās kāzās. :D
23.04.2017 14:35 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man svarīgi bija tikai tas, lai mans draugs kļūst par manu vīru!! (l)
Gredzeniem bija savs zelts un ar visu gravēšanu samaksājām 50 eiro par abiem.
Mašīna - pašu.
Vēlviens ietaupījums - vienas dienas/vakara kāzas.
Kleita - pie šuvējas ar visu audumu laikam 60 eiro.
Fotogrāfēties riebjas, nu ļoti, ļoti. Tad nu draugi pabildēja baznīcā un paši pēc tam iebraucām fotosalonā uz fotosesiju.
Un jā - pašu gatavots galds. Jā, bija karbonādes/kotletes/rosoli/kāposti u.tt, bet es atkal esmu tā, kurai besī/nepatik/negaršo nekas pat mazliet eksotiskāks - neviena zivs, ne lašmaizes, ne sušī, kur nu vēl garneles, krevetes vai jocīgi salāti!!!
Rezultātā zem 100eiro kāzas ar 35 viesiem, man nav neviena nožēlojuma/rūgtuma u.tml. Tieši pretēji - domāju, ka pavakariņosim, pasvinēsim un viss, bet beigās bija gan spēles, gan dejas un viss kā vajag! :-)
23.04.2017 14:34 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
var pasūtīt dzimtsarakstu nodaļas fotogrāfu , kurš izsmaksā ļoti lēti , bet dabū gatavas tikpat skaistas kāzu bildes kā tiem , kuri prasa pa vairākiem simtiem .

:-O kopš kura laika tā ir?
23.04.2017 14:33 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Var notaupīt uz meikapa un citām skaistumkopšanas meistarītēm , to visu var izdarīt pašai vai pieaicinot draudzenes /māsīcas/māsas , var pasūtīt dzimtsarakstu nodaļas fotogrāfu , kurš izsmaksā ļoti lēti , bet dabū gatavas tikpat skaistas kāzu bildes kā tiem , kuri prasa pa vairākiem simtiem . Ierobežojām viesu skaitu , jo paziņām un attāliem radiem nav nekāda sakara gar mūsu privāto dzīvi . Izrotāt var ģimenes auto ar pašgatavotiem rotājumiem . Ja tāda nav , tad neko , nāksies īrēt . Otro dienu organizējām mūsmāju laukos , kur pašrocīgi ar māsīcām izgatavojām rotājumus un izskatījās viss ļoti skaisti . Otrajā dienā pārsvarā bija jau pašgatavots ēdiens , neliela daļa pasūtīts. Viesu skaits nepārsniedza 38 cilvēkus .
Vēl uz ko var ietaupīt - neizvēlēties līgavas pušķi ziedu salonos , bet aiziet uz Centrāltirgus puķu bodēm un tur pie kādas uztaisīt tādu pušķi , kādu vēlies , kas izmaksās apm . 10 eur . Vari pat atnākt ar bildi , lai pēc tās uztaisa tieši tādu pušķi ;)
Netaupījām uz norises vietu un ēdienu , gribēju pilī - dabūju pilī .
Netaupījām uz ēdiena daudzuma , bet neapsūtījām no dārgākām iestādēm . Torte izmaksāja eur 50 .
Gredzeni vidējās cenās , mana kāzu kleita eur 300 , pirku Avota ielas mazā kāzu bodītē .
23.04.2017 13:44 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Sorry, es kļūdījos- 150 eiro ir par pāri, tātad 75 eiro par vienu. man vienkārši uz lapiņas uzrakstīts 300 eur, bet es saputojos par to, ir vai nav savs zelts.
22.04.2017 17:53 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Izgatavošanas cena var svārstīties... Šovasar gribēju sev gredzenu izgatavot, bet nepaspēju. Zinu, ka cenas var būt apmēram no šeit minētiem 45€ gabalā. Īsti nesaprotu, par ko maksāt 150€, ja tas ir gluds, apaļš zelta riņķis nez nekā... (t) Un Namejā (ja par izgatavošanu) var būt garas rindas, ja kas...
22.04.2017 17:49 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Oho, tad jau mūsējie ir pavisam lētucis :D Izgatavošana = 45 eur/gabalā . Vecais, labais Sudraba Nams.
Man pat likās, ka tādu vienkāršu lētuci negribēšu valkāt, bet bijām jau uz mērīšanu - ir izcili! "Dārguma" piegaršu dod svars.
Toties mans bračka sūtīja sev riktīgi smagos zelta gredzenus, kas nemaz tik masīvi nav (nesaprotu, kur āķis) par krieeetni augstāku cenu. Un noteikti ne sudrabnamā.
22.04.2017 17:33 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Unnn vēl varu ieteikt labu juvelieri, pārbaudītu :-) Pie kura pati izgatavošu. To gan privāti.
22.04.2017 17:29 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Cukurvāvere, ja ir savs zelts, izgatavošana ir 150 eur/gab., esmu vairākās vietās interesējusies, vienalga, vai gredzena svars ir 3 grami vai 10 grami. Tā ka man jebkurā gadījumā tie būs 300 eiro. Ja nav sava zelta, nu tad gan vēl zelta cena.
Starp citu, ja nav sava zelta, bet gribas nedārgi, iesaku aiziet uz juvelierizstrādājumu ražotni Namejs Terēzes ielā, tur ir ļoti pieņemamas cenas. Labākas nekā visos Jahontos, Grenardi, utt. Ja kādam stipri vajag strīpiņas un gravējumus, arī var pasūtīt.
22.04.2017 17:28 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Es vot nevaru izlemt. Ir man vajadzība frizieri saukt vai nav :D Mati jebkurā gadījumā būs vaļā.. Un maksāt 30 eur, lai kāds atnāk un viņus pačubina - hmm..?
22.04.2017 17:23 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
nu paga..
Gredzeni vislētākie - parastie riņķīši.
Klasiskie zelta riņķīši var maksāt kā 100 eur, tā arī 600 eur/gab.
22.04.2017 17:21 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ā, un runājot par gredzeniem - visi vienmēr skandina, ka laulības gredzeni ir uz visu mūžu, bet reāli, vai zelta gredzens var izdzīvot, piemēram, 30 gadus visu laiku atrodoties pirkstā?

Nevajadzētu būt problēmām, man ir zelta rotas, kuras dāvinātas pirms ~15 gadiem, periodiski tika/tiek nēsātas diendienā, nevienai rotai nav ne mazāko nolietojuma pazīmju. Izņemot zelta ķēdītes, tās mēdz plīst.
-
Es vispār esmu rotu fane un man gredzeni ir ļoti ļoti svarīgi, bet tā ir sanācis, ka šajā jautājumā esmu absolūta klasikas piekritēja. Visus tos izcakinātos pirkstā nevilktu pat, ja man piemaksātu.
22.04.2017 16:01 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Ā, gredzeni mums ir standarta laulību riņķi. Tikai paņēmām smagākus. Bija arī savs zelts, tas nedaudz samazināja kopsummu. Uz to arī baigi neiespringām, galvenais, lai ir klasiski un smuki izskatās uz pirksta :)
22.04.2017 15:26 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Hm, naudu nežēlojam ēdienam viesu namā, konditorei, makeup un frizūras meistarei, apģērbam ( lai gan man ar kleitas cenu ļoooti paveicās), ceremonijas vietai(muižai un dekoratorei), floristei, ielūgumiem. Baigi neiespringām uz viesu namu, galvenais nosacījums bija, lai nav guļbūve un ir, kur visus izmitināt. Protams, visam jābūt sakoptam un mūsdienīgam. Viesu namu dekorēsim paši. Mūziķi nebūs paši dārgākie, skatījāmies pēc atrašanās vietas un atsauksmēm. Ar cenu paveicās :) Fotogrāfs ir standarta cenā, ļoti patika viņa bildes un stils. Auto laikam īrēsim, gribās kaut ko pamainīt. Noteikti ne retro, bet gan kādu no jaunākiem modeļiem.
Gredzenu spilventiņš un mičošanas komplekts tiks gatavots mājās. Mamma labi prot šūt, liekas jaukāk, ka tas viss būs paštaisīts.
Uz dāvanām un alkoholu arī netaupīsim.
Vēl daudz kas ir jāplāno, noteikti vēl kaut ko esmu piemirsusi.
22.04.2017 15:23 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Katram jau savādāk, jo kas vieniem var likties ļoti svarīga lieta, citiem var atrasties svarīguma topa beigās.
Mums prioritāte bija labs fotogrāfs, jo bildes paliek gadiem un gribējās, lai tās būtu skaistas un tāds, ko prieks skatīties pēc tam. Tāpat mums svarīga bija ballītes vieta un ceremonijas vieta, jo mums bija savs plāns, kā gribam un ļoti gribējām konkrētas vietas. Dabūjām.
Aaa, un vakara vadītājs vēl bija svarīgs, jo zinājām, ka negribam vedējiem uzgrūst vēl arī visa vakara vadīšanu. Gribējām, lai arī viņi var atpūsties nevis domāt vēl kā visus viesus izklaidēt.
Tās arī bija pirmās lietas, ko norezervējām: fotogrāfs, ballītes vieta, ceremonijas vieta un vakara vadītājs. Tad izelpojām un sākām uz pārējo skatīties :D
Teiksim, dekorēšana nebija prioritāte - to darījām paši, ar draugu un radu palīdzību, bez īpašiem dekoratoriem utt. Ielūgumi arī nebija top prioritāte - izdomājām ideju un taisījām paši, nevis sūtījām. Izmaksas bija daudz mazākas, bet rezultāts ļoti patika gan pašiem, gan arī bija pārsteigums viesiem.
Gredzeni bija... daļēja prioritāte. Man bija doma, ko vīrs beigās noraidīja, bet nu galvenais bija, lai gredzeni nav zelta. Līdz ar to, vnk beigās piemeklējām tādus, par ko varējām vienoties, kas nebija zelta un miers mājās :D
Kleita man bija svarīga, jo gribēju, lai tā ir nevis vnk kkāda random kāzu kleita, bet tieši tāda, kādu es vēlos un kādā jutīšos ērti. Bija ideja, atradu fantastisku un jauku šuvēju un dabūju sapņu kleitu.
22.04.2017 14:26 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Lavandas lauks, mana mamma nēsā gredzenu tik ilgu laiku .. izskatās labi.. ka jau zelta gredzens :-)
22.04.2017 13:53 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Pirmkārt, vissvarīgākais mums bija viesu saraksts - neaicinājām visādas tantes un pakāpju māsīcas ar kurām neuzturam ikdienā kontaktus. Man tas liekas nejēdzīgi un smieklīgi aicināt cilvēkus ar ko nekontaktējas, jo taču radi. Jā, citi sapūtās(pat nesaprotu kāpēc). Es pat krustvecākus neaicināju, jo man viņi ir tikai formāli.
Tad mums bija svarīga skaista kleita un uzvalks.
Gredzeni abiem patika klasiski zelta riņķīši, tāpēc sanāca ne pārāk dārgi un abiem tīkami.
Vēl ņēmām labus mūziķus, lai būtu jautri. Nekādus vakara vadītājus nē, mums bija sirsnīgas kāzas tuvāko radu un draugu lokā, bez pārmērībām.
22.04.2017 13:26 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Brazil, vai vari uzrakstīt vēstulē vai pateikt tepat Jūsu kāzu vadītāja vārdu? :-)
Mēs arī esam sākuši plānot skaisto dienu un izmalām visus iespējamos variantus - sākot no kāzām Maldivās, kur esam tikai divatā, beidzot ar precēšanos divatā Latvijā, līdz sapratām, ka pēc gadiem tomēr būs žēl, ka neesam šai dienā tomēr uzrīkojuši lielākus svētkus. Nu gribu es iziet ar to kleitu tā, lai visiem airaujas elpa. :D Un pēc tam visus foršos piedzīvojumus, kas nu parasti svētkos atgadās. :D
Tā nu sākam plānot svinības, bet arī tieši tādas, kādas gribam mēs - bez nevajadzīgām tradīcijām. Tā kā mums nebūs daudz viesu - ap 35, tad ceru, ka izdosies iekļauties neastronomiskā ciparā. :)
22.04.2017 13:04 |
 
Reitings 815
Reģ: 29.01.2009
Ā, un runājot par gredzeniem - visi vienmēr skandina, ka laulības gredzeni ir uz visu mūžu, bet reāli, vai zelta gredzens var izdzīvot, piemēram, 30 gadus visu laiku atrodoties pirkstā? Nu es domāju, vai tas pēc 10 gadiem jau nav apbružāts, noskrāpējies diendienā saskaroties ar apkārtējo vidi?
22.04.2017 12:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits