Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ēšanas traucējumi

 
Reitings 43
Reģ: 26.11.2015
Īsumā: anoreksija, bulimija, depressija, raudu katru dienu vairākas reizes, slikta pašsajūta pēc ēšanas un gribas izvēmt apēsto lai pārietu smaguma sajūta kunģī. Problēmas ilgts jau gadiem, jūtos bezcerīgi. Man tas viss ir apnicis, gadi iet garam un visi citi apprecas, dzemde bērnus, priecājās par dzīvi,,bet es tikai skaitu kalorijas un baidos iziet no dzīvokļa. Domāju atkal aiziet pie ārsta un ņemt slimības lapu uz nenoteiktu laiku, jo nevaru vairs tikt galā ar savu darbu. Bet nezinu pie kura ārsta griesties. Slimības lapu, protams, saņemsu no ģimens ārsta, bet gribētos arī ārstēties un izveseloties. Psihiatrs rakstoja man zāles, bet tas padara mani miegainu, slinku un reznu, un pašsajūta ir ļoti slikta no zālēm, un neatjaunoju kursu pēc viena iepakojuma dzersanas.
Vai kāds ir dabūjis palīdzību šadā gadījumā?
03.09.2016 09:36 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ja psihiatra izrakstītās zāles X nepalīdz, lūdz ārstu pamēģināt citas - antidepresantiem ir daudz dazādu variāciju. Otrs variants - maini psihiatru.
03.09.2016 09:43 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Varbūt, ka te vajag nevis psihiatru, bet gan drīzāk psihoterapeitu? Jā,es zinu, psihiatrs arī runājās un tā, bet tas ir tāds arsts,kas tomēr vairāk to ārestēšanu balsta uz zālēm. Man ar kādu citu problēmu arī bija tā, ka viens ārsts uzreiz ieteica antideprasantus, bet tos ļoti negribēju dzert. Aizgāju pie psihoterapeita un caur runāšanu, psihoterapijas kursu,man bija daudz labāk nekā ja es būtu dzērusi zāles. Jo ar zālēm jau tu neārstē cēloni, bet tikai sekas. Bet ar terapiju ir tieši otrādāk - tev palīdz tikt līdz problēmas saknei un arī izārstēt to.
03.09.2016 09:58 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.09.2015
bet tas padara mani miegainu, slinku un reznu

es domāju, ka ja tev ir anoreksija, tad tās ir tikai tavas iedomas, ka zāles tevi padara resnu, jo tu NEKUR neesi minējusi to, ka pati centies kaut ko darīt, tikt galā ar sevi, turpināt tās zāles lietot, vai, kā 57days teica, meklēt citu psihiatru. Plus - tu esi TIK pretrunīga - gribas ārstēties, bet neko citu nemeklē, gribas normāli dzīvot, bet neturpini antidepresantu kursu, jo neej pie ārsta uz konsultāciju par to, vai tā tiešām notiek, bet paļaujies pati uz saviem uzskatiem, kuri, ņemot vērā ka tev ir anoreksija, ir un var būt ļoti citādi un nepareizi. :)
03.09.2016 09:59 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
visi citi apprecas, dzemde bērnus, priecājās par dzīvi,,bet es ...

Pie tuvākas inspekcijas parasti atklājas, ka tie "visi citi" nemaz ar tik ļoti par dzīvi nepriecājas ;)
03.09.2016 10:02 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.09.2015
Kurmi, tu nedomā, ka maģiski antidepresanti tev palīdzēs, saku no skarbas pieredzes, ir bijusi darīšana ar bulīmiķi, un palīdz vien paša griba un piespiešanās. Kā arī der atcerēties - nekas nenotiek uzreiz. vienā mirklī nepāries un arī nekādu brīnumzālīšu nav. Lēnām. Ilgs process - gads, divi, uun arī tālāk jādzīvo uzmanīgi, un jāpiedomā pie sevis, lai atkal nesākas vecie ieradumi un kaites.
ārsts dod virzienu, bet viss jādara tev pašai.
03.09.2016 10:07 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Ir pieredze ar bulīmiķi.
Sākumā ir jāsaprot, vai tu pati gribi izārstēties. Nevis tīri teorētiski gribi, bet reāli gribi, reāli saproti, ka svērt ** kg (nezinu, kāds tavam augumam būtu normāls, veselīgs svars) ir normāli, tas nav resnums utt. Šī apziņa ir ļoti svarīga.
Tad es domāju, ka zāles un terapija, abi kopā noderēs. No zālēm var pienākt svars, tā ir daudzu zāļu blakusparādība, bet var mainīt zāles, no dažām var arī tā nebūt, tas ir individuāli. Zāles raksta gan lai izlabotu depresīvo noskaņojumu, gan lai ārstētu bulīmiju, līdz ar to loģiski, ka ēdīsi normālāk - vairāk, nevemjot.
Tie, kas noliedz zāles nesaprot, ka zāles var būt labs palīgs, tas reti vienīgais palīdz, bet kopā ar terapiju vai pašsuģestiju var palīdzēt.
Man pazīstamā meitene ir lietojusi zāles, ir gājusi pie psihologa, bet nekas nav uzlabojies, jo viņa to negrib, viņasprāt, svērt 42 kg ir skaisti un viss, tas ir mērķis. Neviens nevar viņai palīdzēt, ja viņa to negrib.
03.09.2016 13:35 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Starp citu, zāles sāk iedarboties tikai pēc 2-3 nedēļām, līdz ar to viens iepakojums, kas parasti varētu derēt mēnesim, ir krietni par maz, lai spriestu par to, vai zāles palīdz. Pirmās divas nedēļas var būt sliktāk, parādīties blakusparādības, kas pēc tam, kad zāles sāk normāli iedarboties, izzūd.
Iesaku apmeklēt psihiatru zālēm un psihoterapeitu vai psihologu sarunām.
03.09.2016 13:38 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Kurmi, es saprotu kaa tu juties. Esmu izgajusi cauri gan anoreksijai gan bulimijai bez jebkadam zalem,lai gan sad un tad pasnovertejumsir zem 0. Sverties nespeju kur nu vel dzemdet. Ja velies izrunaties vari drosi runat ar mani,jo es nenosodu un loti labi saprotu kaa tas ir. Gaidisu PM.
04.09.2016 21:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits