Uz rokām čurātājas.

 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Bērnībā vecāki man neļāva sēsties pie pusdienu galda ar netīrām rokām kā arī mācīja, ka pēc tualetes apmeklējuma rokas ir jānomazgā.
Neesmu dzīvojusi burkā un sterilā vidē. Ir sanācis ēst nemazgātus augļus, pēc ''zaļās pieturas'' dzīvot ar nenomazgātām rokām (līdz tieku pie ūdens vai mitrajām salvetēm), utt.
Joprojām uzskatu, ka rokas obligāti jāmazgā pirms ēdiena gatavošanas, pēc tualetes apmeklēšanas, vienmēr – atgriežoties mājās! Protams ir vēl gana daudz ''kad jāmazgā rokas'', bet šie laikam būtu tie galvenie KAD.
BET apmeklējot lielveikalu, kafejnīcu, kino tualetes esmu pamanījusi, ka daudzām dāmām (vīriešu tualetēs neesmu bijusi) viens no šiem punktiem nav svarīgs. Viņas eleganti iznāk no tualetes kabīnes un dodas prom nenomazgājot rokas. Dažas vēl pamanās sakārtot frizūru vai uzkrāsot lūpas. ĪĪĪĪūūūūūū :)
Es saprotu, ka iespējams viņas uz rokām nečurā.
Un tualetes rokturim nekad nepieskaros ar pilnu plaukstu.
Vai es tāda vienīgā Dīvainā, kurai roku mazgāšana pēc tualetes ir obligāts pasākums?!
29.07.2016 23:40 |
 
Reitings 1567
Reģ: 09.06.2015
Mans novērojums (ne vienmēr, protams), bet tās viscacīgākās un tām, kurām deguns visaugstāk, tās arī ir tās nekārtīgākās.

Piekrītu. Īpaši 'patīkami' bija vairākkārt redzēt, kā viena t/c kosmētikas veikala pārdevēja pēc wc apmeklējuma nemazgā rokas... Jau iedomājoties vien, ka viņas darba pienākumos gadās uzklāt kosmētiku klientiem, sāk šķebināt. ;-)
30.07.2016 12:49 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Es nemazgāju pārsvarā, bet gan iesmērēju ar dezinfekcijas līdzekli,kas vienmēr ir somā! Nesaprotu kāda citiem starpība,kas mazgā,kas nē! Mind your own business!
30.07.2016 12:59 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Man pilnīgi vienmēr somā ir mitrās salvetes un pūšamais dezinfekcijas līdzeklis, un bieži tos izmantoju uzreiz tualetes kabīnē, tai skaitā lejasgalam un rokām. Bet parasti idiotiski nomazgāju arī zem krāna pie izejas, jā, tizli jau, bet tieši tāpēc, lai tādas gudreles nedomā, ka neievēroju higiēnu.
30.07.2016 13:16 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Speciālos dezinfekcijas līdzekļus vienmēr izmantoju visās sab. ēdināšanas iestādēs vai uzkožot pa ceļam kaut vai parastu šokolādes batoniņu, pat pēc roku mazgāšanas, jo tāpat visur mikrobi.
30.07.2016 13:18 |
 
10 gadi
Reitings 4002
Reģ: 02.01.2011
uz rokām nečurāju un galīgi nečekoju citu darbībām tualetēs. līdz šai diskusijai pat prātā nebija ienācis :D
30.07.2016 13:20 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Nikola. Es neluru. Ja, piemeram, stavu rinda, tad redzu bez luresanas. Ir momenti kad redzu, ir kad neredzu. Tur pat nav jalur, pietiek ar 1 sekundi, lai redzetu... Ja neesi brilles atstajusi majas.
30.07.2016 13:25 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Nesaprotu kāda citiem starpība,kas mazgā,kas nē! Mind your own business!

Jā, kāda gan starpība... Gribētu redzēt cik priecīga tu būtu, kad zinātu, ka oficiante, kas pasniedz tev ēdienu pēc WC apmeklējuma nepapūlējās rokas nomazgāt. :) Kā jau teicu savā komentārā, pilnīgi pie vienas vietas, ko kāds cits dara savā mašīnā, mājās vai citā privātā vietā, bet ja nejēdz ievērot elementāru higiēnu un uzturas tajā pašā publiskajā telpā, kur visi pārējie, tad tas ir pretīgi.
30.07.2016 13:56 |
 
Reitings 1153
Reģ: 16.08.2012
Sakat ko gribat, bet ar mitrajām salvetēm un dezinfekcijas līdzekļiem tā pat rokas nebūs tīrākas, kā mazgājot tās ar ziepēm un ūdeni. Protams, arī es lietoju tos dezinfekcijas līdzekļus, ja nav iespējas nomazgāt rokas, bet tā pat tas neatstāj pilnībā tīru roku sajūtu. Katra jau dara kā grib un kā ērtāk, protams, bet nesaprotu, kāpēc jāslauka rokas mitrajās salvetēs, ja turpat ir pieejams ūdens un ziepes. :-D
30.07.2016 14:21 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
Man arī ir bail no netīrām rokām :( Ja man nav tīras rokas man tas raisa ĻOTI LIELU diskomfortu. Arī tad, ja sanāk iet pa putekļainu ceļu, gar ceļu remontiem sandalēs, putekļainas pēdas man izraisa pretīgas sajūtas. Tāpēc ir nācies pat darbā mazgāt kājas un sandales .
30.07.2016 14:34 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Man paranoja bija bērnudārzā. 8 h laikā noteikti kādas 40-50 reizes mazgāju, tiesa, beigās jau bez ziepēm, jo rokas izsitās. Un, lai tiktu atpakaļ uz grupiņu no wc, man bija jāpieskaras 8 rokturiem, tāpēc nomazgāju rokas vēlreiz. Man vēl aizvien viens pirksts negrib sadzīt, kaut mēnesi vairs TIK bieži nemazgāju.
30.07.2016 18:07 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Neapvainojies, Blanša, bet vai Tu necieti no misofobijas?
30.07.2016 18:14 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Kas tā ir?
30.07.2016 18:18 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Patoloģiskas bailes no baktērijām un netīrumiem.
30.07.2016 18:20 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Nav jau speciāli jālūr, ko kurš tualetē dara. Bet, ja es izeju no kabīnes un pie izlietnes mazgāju rokas, un dzirdu, ka no kabīnes iziet cita sieviete, bet izlietnēm paiet garām, tad secinājumus izdarīt viegli.
30.07.2016 18:27 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Robert, bija vienu brīdi, kad dabūju divus dažādus vīrusus, man tiešām nebija vēlmes kādu laiku pieskarties bērniem (un atsevišķiem bērniem jo īpaši), nedz viņiem piederošajām lietām, nedz vietām, ko aizticis kolēģu kolektīvs. Bet tajā laikā nemazgāju īpaši biežāk kā ikdiena pieprasa, pamatā tas daudzums ir katrai auklītei pie mazajiem bērniem, jo ej ar viņiem uz tualeti kopā. Ziemā viņi nenormāli puņķojas.
Kad viņi krāso ar krāsām, 16 bērniem ir jānomazgā rokas. Pēc pašas tualetes apmeklēšanas, teiksim, 5-10x. Pirms ēdienreizēm, to laikā, jo trauki vienmēr ir notašķīti, sanāk iegrābties tajos visu laiku. Un trauku mazgāšana ir viena liela roku mērcēšana, jo pirms likšanas trauku mašīnā. Vajadzēja saskaitīt. :D
30.07.2016 18:34 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Esmu dzirdējis, ka bērnudārzos auklītes tīši saldējot bērnus, lai tie saslimtu un paliktu mājās - auklītēm ir mazāk darba, bet naudiņu saņem vienalga...
30.07.2016 18:39 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
haha, kā auklītes to var darīt vienas? mazliet interesē, kāpēc tad auklītes ir tās sliktās, jo to var tikai ar audzinātājas līdzdalību izdarīt. kaut gan, vispār, jā. kad vecākiem kaut kas nepatika vienmēr bija jautājums: "kurš ģērbj bērnus, auklīte?", "kas iet ar bērniem uz tualeti, auklīte, vai ne?". :D
es nezinu, kā citur, bet savā dārziņā nedzirdēju, ka kāds ko darītu speciāli. nenoliegšu, ka par to, ka viņi paliek mājās un grupā ir mazāk bērnu, neviens nebēdājās. mazāk nervu, bet nu grupas grīdas laukums, kas jāizmazgā jau nesamazinās. nervu šūnas tiek ekonomētas, tik daudz!
bet, lai speciāli saslimdinātu? nē, es pat nezinu, ko tik necilvēcīgi cilvēki tad dara bērnudārzā. mums tas arī neko nedotu, bērni arī slimi nāca. par to bija vislielākais besis, jo es pirmos 3 mēnešus slimoju vienā laidā, dabūju pilnīgi visu, ko kāds atnesa. vēdera vīrusu dabūja visa mana ģimene, jo kāda māte neuzskata rīta caureju par iemeslu nevest bērnu uz dārziņu.
un nedomājiet, ka es pati drīkstēju sēdēt uz lapas, tur tādas nesaprot, jo nav, kas strādā taču! gāju ar patstāvīgu 37,5 uz darbu, tāpat bērni pēc likuma drīkst līdz 37,5 nākt. mājās paliku tikai ar angīnu un vēdera vīrusu, un tad jau šķībi skatījās. saaukstēšanās? phe!
30.07.2016 18:53 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Blanša
, atvaino, es nepārzinu bērnudārza uzbūvi! Man šķita, ka tajā strādā tikai auklītes. Labi, labošu sacīto: esmu dzirdējis, ka bērnudārza personāls mēdz tīši saldēt bērnus, lai tie saslimtu un paliktu mājās.
Paklausoties Tavus stāstus, nesaprotu, vai daudzi vecāki patiešām tik ļoti ienīst savus bērnus, ka sūta tos bērnudārzā.
30.07.2016 19:08 |
 
Reitings 169
Reģ: 28.04.2011
Vienreiz populārā Vecrīgas bārā redzēju, kā bārmenis, flirtējot ar meitenēm, apgrābstīja gandrīz katru ledus gabaliņu spainī zem letes. Pēc tam viņš, protams, arī uztaisīja kādus pāris kokteiļus. Mēs ar draugu noskurinājāmies un pateicām, lai viņš izmet to ledu laukā, ka visu redzējām. (e)
30.07.2016 19:13 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Tu ar to gribi sacīt, ka bērnudārzā ir slikti? Vai to, ka negrib palikt ar tiem mājās?
Viņiem..nav laika? Ir bērni, kas atnāk 7:30 un aiziet 18:30. Bērns no 1,5 gadu vecuma jau tiek iespundēts uz 10+ h bērnudārzā. Lielākoties mājās slimošanas laikā paliek tikai pirmdzimtie, arī brīvdienas, lai pavadītu laiku kopā, ņem tikai tie. Tie, kas pastarīši, lai jau slimo pie mums. Bija tematiskā, radošā pēcpusdiena. Atnāca 3 vecāki. Pārējie bērniņi bez vecākiem darbojās, tik žēl bija. Viņi nav ieinteresēti bērnudārza dzīvē, uz koncertiem atnāk labi, ja puse, uz atklāto nodarbību trešdaļa. Viena bērna pirmajā māmiņdienas koncertā vecāki nebija, jo bija jāatver restorāns. Ok, bet viņi aizmirsa iedot pat svētku drēbes. (s)
30.07.2016 19:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits