Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Uz rokām čurātājas.

 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Bērnībā vecāki man neļāva sēsties pie pusdienu galda ar netīrām rokām kā arī mācīja, ka pēc tualetes apmeklējuma rokas ir jānomazgā.
Neesmu dzīvojusi burkā un sterilā vidē. Ir sanācis ēst nemazgātus augļus, pēc ''zaļās pieturas'' dzīvot ar nenomazgātām rokām (līdz tieku pie ūdens vai mitrajām salvetēm), utt.
Joprojām uzskatu, ka rokas obligāti jāmazgā pirms ēdiena gatavošanas, pēc tualetes apmeklēšanas, vienmēr – atgriežoties mājās! Protams ir vēl gana daudz ''kad jāmazgā rokas'', bet šie laikam būtu tie galvenie KAD.
BET apmeklējot lielveikalu, kafejnīcu, kino tualetes esmu pamanījusi, ka daudzām dāmām (vīriešu tualetēs neesmu bijusi) viens no šiem punktiem nav svarīgs. Viņas eleganti iznāk no tualetes kabīnes un dodas prom nenomazgājot rokas. Dažas vēl pamanās sakārtot frizūru vai uzkrāsot lūpas. ĪĪĪĪūūūūūū :)
Es saprotu, ka iespējams viņas uz rokām nečurā.
Un tualetes rokturim nekad nepieskaros ar pilnu plaukstu.
Vai es tāda vienīgā Dīvainā, kurai roku mazgāšana pēc tualetes ir obligāts pasākums?!
29.07.2016 23:40 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Es arī bieži redzu, ka nenomazgà. Nu - vinju problèmas, es mazgàju, kaut arī nav sanàcis uzčuràt rokàm :D bet nu ieejot pèc kàdas dàmas tualetè gribas ne tikai rokas, bet arī kurpju zoles nomazgàt :D
29.07.2016 23:44 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Urīns patiesībā ir diezgan sterils, tiesa, tualetēs gan sastopami mikroorganismi.
Es arī allaž mazgāju rokas, pārrodoties mājās, pēc tualetes apmeklējuma un pirms ēdienreizēm.
29.07.2016 23:47 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Man vienmēr somā līdzi ir ādai domāti, aptiekā nopērkami, dezinfekcijas līdzekļi. Ūdens manu ādu traumē, to sausinot, tad tā plaisā. Rokas vienmēr nodezinficēju pie izlietnēm, ja grasos savā izskatā ko pielabot, ja nē, tad uzreiz izejot no tualetes telpām pēc wc durvju roktura aiztikšanas.
Es vispār rokas dienas laikā daudz dezinficēju, tā esmu pieradusi.
29.07.2016 23:52 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Urīns patiesībā ir diezgan sterils

Un patiesībā šis ir tikai mīts, kas jau sen ir apgāzts. Arī veseliem cilvēkiem urīnā ir dažnedažādas baktērijas, un pat nerunājot par to - sieviete pēc urinēšanas, noslaukoties, tāpat nedaudz pieskaras saviem dzimumorgāniem (atvainojos par tiešumu), kas arī nav sterili, tādēļ šāds arguments ir ļoti aplams.
Kas attiecas uz roku mazgāšanu, kopš agrā bērnībā vecāki skaidri iemācīja, ka pēc tualetes apmeklējuma rokas IR jāmazgā, nav radusies doma kādreiz to neizdarīt. Pilnīgi fiziski jūtu vajadzību nomazgāt, rokas neliekas tīras (šis, visticamāk, ir tīri psiholoģiski), tas pats arī vienmēr atnākot mājās, pirms ēšanas, utml.
30.07.2016 00:23 |
 
Reitings 692
Reģ: 25.07.2016
Es vienmēr mazgāju, arī kad esmu publiskajās tualetēs, tad redzu, visas mazgā - nav bijusi situācija, ka pamanu, kāda aiziet tāpat bez mazgāšanas :)
Laikam sagadīšanās, pieļauju, ka droši vien daudzas arī to nedara, bet nav nācies saskarties. Vispār stulbi, sanāk, kā to meiteņu dēļ, kuras nenomazgā, tas rokturis tiek nosmērēts un tādā gadījumā vajadzētu izejot no tualetes mazgāt rokas vēreiz
30.07.2016 00:29 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Un diemžēl arī esmu ievērojusi, ka ļoti daudzas nemazgā rokas pēc WC apmeklējuma. Pretīgi. Man ir pilnīgi vienalga par citu cilvēku personīgo higiēnu viņu privātajā telpā, bet šādas dāmas (arī vīrieškārtas personas, protams), diemžēl, uzturas arī publiskās vietās un aiztiek tos pašus rokturus, durvis un priekšmetus, ko visi pārējie, līdz ar to arī palīdz izplatīt visādus draņķus un vīrusus.
Nezinu, vai vecāki bērnībā pietiekami saprotami neizskaidroja personīgās higiēnas nozīmi, vai pašām ir vienalga par tīrību, bet, manā uztverē, tas galīgi nepasaka neko labu par cilvēku.
30.07.2016 00:36 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Ir arī dāmas, kuras nočurā visu poda malu un dažreiz pat nokakā, par roku nomazgāšanu nemaz nebrīnos. :-D
30.07.2016 00:41 |
 
Reitings 55
Reģ: 10.07.2016
Interesanti, ka visas iztaisās par tādām koptām, elegantām dāmām, bet ieejot sieviešu WC pie sienām ir redzētas pielīmētas paketes, pa grīdu tamponi (lietoti) nemaz nerunāsim par apdirstu un apmīztu tualetes poda brilli. :-D
30.07.2016 00:43 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Arī veseliem cilvēkiem urīnā ir dažnedažādas baktērijas, un pat nerunājot par to - sieviete pēc urinēšanas, noslaukoties, tāpat nedaudz pieskaras saviem dzimumorgāniem (atvainojos par tiešumu), kas arī nav sterili, tādēļ šāds arguments ir ļoti aplams.

Neapgalvoju, ka urīns būtu sterils, taču tas parasti nesatur daudz patogēnu. Piemēram, ar urīna starpniecību nav iespējams pārnest HIV vīrusu.
Jā, vesela cilvēka urīns satur nedaudz baktēriju, taču parasti tās nav bīstamas.
Ja runājam par portatīvajām tualetēm, tad esmu tajās redzējis pie sienām pielīmētas paketes un nomestus, lietotus tamponus. Reiz esmu redzējis arī asinis uz malas... Varat iedomāties, kā tās tur nokļuvušas.
30.07.2016 00:53 |
 
Reitings 1153
Reģ: 16.08.2012
Rokas vienmēr mazgāju. Jūs pat iedomāties nevarat, cik daudz pārdevējas nenomazgā rokas pēc wc apmeklējuma. Un tas nav pieņēmums, bet fakts. Jauku iepirkšanos.
30.07.2016 05:31 |
 
Reitings 1153
Reģ: 16.08.2012
Interesanti, ka visas iztaisās par tādām koptām, elegantām dāmām, bet ieejot sieviešu WC pie sienām ir redzētas pielīmētas paketes, pa grīdu tamponi (lietoti) nemaz nerunāsim par apdirstu un apmīztu tualetes poda brilli.
Mans novērojums (ne vienmēr, protams), bet tās viscacīgākās un tām, kurām deguns visaugstāk, tās arī ir tās nekārtīgākās.
30.07.2016 05:35 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Mani šis arī ir vienmēr fascinējis. Man, tāpat kā autorei, rokas ir jāmazgā visos pieminētajos gadījumos. Tā ir elementāra higiēna.
30.07.2016 07:06 |
 
10 gadi
Reitings 2315
Reģ: 10.03.2009
Es arī vienmēr mazgāju rokas pēc tualetes, veikala, u.t.t. Tas man ir tabu. Un es arī diemžēl esmu ievērojusi, ka daudzas sievietes,gados jaunas vai vecas, nemazgā rokas pēc tualetes. Vienreiz redzēju kā Galerija Rīga kādas kafejnīcas viesmīle pa taisno no tualetes pa durvìm ārā izgāja . Tas gan man bija šoks. Viņa taču apkalpo cilvēkus, pieskaras traukiem... vjek.. (t) :-O
30.07.2016 08:55 |
 
Reitings 394
Reģ: 02.09.2014
Arī bieži esmu redzējusi, ka tomēr pieaugušas sievietes nemazgā rokas. Pa taisno no kabīnes dodas aukā. :-/
30.07.2016 09:29 |
 
Reitings 731
Reģ: 07.11.2015
No baciļiem vispār daudz nebaidos, bet rokas mazgāju bieži.
30.07.2016 09:47 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Pēc tualetes mazgāju rokas, ja tas ir normāli iespējams.
Tomēr mani vienmēr pārsteidz tas, cik cilvēkiem ļoti interesē ko citi dara pēc tualetes. Nespēju iedomāties, ka varētu lūrēt uz citām un domāt, ka, redz, šī krāso lūpas, bet rokas nemazgā. Man tiešām nav tik daudz laika, ne vietas smadzenēs šādi analizēt svešu cilvēku rīcības. Varbūt jūs arī pilnai laimei un statistikai iečekojat ko viņas kabīnē darījušas- čurājušas, kakājušas vai tamponu mainījušas? :-D
Tai pat laikā ir cilvēki, kuri šausminās par roku nemazgāšanu pēc tualetes, bet ēd uz ielas, neskatoties uz to, ka pirms tam grābstījušies veikalos, gar naudu, sabiedriskajā transportā, tas viņiem liekas ok. Nu lai viņi ēd, kaut no zemes, nav mana daļa, bet mani kaitina viņu komentāri, ka es nez kāda princese, ja pasaku, ka ar netīrām rokām neēdu.
30.07.2016 09:58 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Pat mani dēli ir pamanījuši, ka meitenes/sievietes sabiedriskajās wc rokas nenomazgā.. es tikai pēc puišu novērojuma sāku to pamanīt :D
30.07.2016 10:03 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Pat mani dēli ir pamanījuši, ka meitenes/sievietes sabiedriskajās wc rokas nenomazgā..
Tas, ka bērni to pamana, tas ir normāli, loģiski, ka bērniem rodas jautājums, kāpēc mamma liek mazgāt rokas, ja tantes to nedara.
30.07.2016 10:08 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
mazgaaju rokas bezmaz vai nonstopaa.. peec tualetes, pirms taisu eest, pirms eedu, ja paglaudu kakji, ja pieskaros kkam peec kaa buutu jaamazgaa rokas, kad atnaaku maajaas..
pat draugam neljauju pieskarties manam eedienam, jo visu laiku ieveeroju, kur vinjsh liek rokas un man tas liekas pretiigi, ka vinjsh, piemeeram pakasa savu galvu, apgraapsta telefonu un peec tam veel aiztiek manu eedienu (puke) man nav bail no bakteerijaam, bet tik un taa tas liekas pretiigi.
arii, ja vinjsh taisa mazulim pudeli naktii (vinjsh krata pudeli turot pirkstu uz taa silikona uzgalja) - kaa es varu zinaat, ka pa miegam nav kasiijis olas ?! :D
30.07.2016 10:12 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Nikola, jā, loģiski!
Es arī līdz tam domāju šādi:
Tomēr mani vienmēr pārsteidz tas, cik cilvēkiem ļoti interesē ko citi dara pēc tualetes. Nespēju iedomāties, ka varētu lūrēt uz citām un domāt, ka, redz, šī krāso lūpas, bet rokas nemazgā. Man tiešām nav tik daudz laika, ne vietas smadzenēs šādi analizēt svešu cilvēku rīcības.
30.07.2016 10:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!