Bez potem .....

 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Varbut kada ar medicinisko izglitibu vai stradajosa bernu darza vares man atbildet precizi.
Ja es visu esmu sapratusi pareizi tad pie mums potes ir rekomendejamas ne obligatas .... un b/d , ari privatajam ir japienem mans berns ar izzinu no arsta , ka esmu atteikusies no valsts piedavatajam potem ... Pareizi ?
06.07.2016 11:01 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Es meitu potēju (izņemot pret rota vīrusu, ērču encefalītu), jo uzskatu, ka pat, ja pote kaut kādā mērā kaitē, tad tas nav salīdzināms ar to, kādu kaitējumu varētu nodarīt reāla saslimšana kaut vai ar to pašu tuberkolozi vai difteriju.
06.07.2016 18:25 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es arī potēta - man bērnībā bija dzelzs veselība. Neko tās potes man nenodarīja. Arī tagad nesūdzos.
06.07.2016 18:22 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Kāpēs gan nepotēt pret rota vīrusu? Viena paziņa atzina, ka ja būtu bijusi rocība(agrak tas bija maksas pasākums), tad būtu noteikti potējusi, jo bērns bieži ar to slimoja. Turklāt bērni slimo ar to daudz smagāk ka pieaugušais, pavisam mazā vecumā var nonākt arī slimnīcā, kas bija arī paziņas gadījums. Tas tik mums tā liekas, kas tad tur ir, pasēdēs uz poda un viss, bet bērnam ir daudz grūtak kā pieaugušajam.
Wee, kur to iegūsti visu info, kas tev liek uzskatīt, ka nav jāpotē? Man interesē, kas ir tam avots vai tie ir reāli pētījumi, iekšējais čujs vai viena tante teica gadījums?
Es arī esmu potes bērns, tāpat kā visi apkārt esošie cilvēki. Neteiktu, ka mēs kaut kādi neriktīgi izauguši un bērnība arī ģimenē maz slimojām.
06.07.2016 18:20 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Bet tà, protams, dzilji vienalga, potè citi vai nepotè, kamèr tas neskar manu gimeni.
06.07.2016 18:15 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Un dzīvoja praktiski "stikla kupolà" kà te aprakstīts....

Tas, starp citu, pakļauj bērnu vēl lielākām briesmām, jo viņš kļūst uzņēmīgāks pret infekcijām - organisms nav pieradis pie dažādiem baciļiem un vīrusiem. Kāds uzšķauda un viss - slims.
06.07.2016 18:07 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Ir zinàma eko - gimenīte, kas zaudèja bèrnu, jo tas netika vakcinèts. Un dzīvoja praktiski "stikla kupolà" kà te aprakstīts.... Diemzhel jàsaka, labi, ka zaudèja savu bèrnu, nevis aplipinàja kàdu citu. Pashi maksà par savàm izvèlèm, protams zhèl bèrninju, bet vecàku shajà situàcijà zhèl nav.
Protams uzskatu, ka ir vakcīnas, kas nav vajadzīgas, kà jau daudzas te nosauktàs, bet savam bèrnam nevèlos tuberkulozi, difteriju vai stingumkrampjus.
Jà, varbùt vakcīnas par agru, bet nekad nezini, kad var saslimt. Un lai saslimtu nudien nav jàiet uz tuberkolozes slimnieka palàtu. Bet nu te jau daudzas gudràkas par àrstiem, gan jau arī tuberkolozi màk diennakts laikà izàrstèt
06.07.2016 18:04 |
 
Reitings 73
Reģ: 08.10.2014
Es pirmo bērnu potēju un potēšu arī otro. Bet savu meitu nepotēšu pret to dzemdes kakla vēzi
06.07.2016 18:03 |
 
10 gadi
Reitings 551
Reģ: 30.08.2010
neatbalstu vai vismaz iespēju robežās cenšos neiesaistīties (piemēram nodokļu maksu, utt)

Un algas pašiem potētājiem no kādiem avotiem tiek maksātas Tavā ieskatā?:)
06.07.2016 18:00 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Tieši tāpēc pateicoties "ekomāmiņām" ātri vien visas Latvijā izskaustās vai līdz minimumam ierobežotās slimības atkal izplatīsies.
Ir taču jādomā arī par kolektīvo imunitāti, nevis tikai pašiem par sevi!

Pilnīgi piekrītu viedokļiem par to, ka māmiņas, kuras savus bērnus nepotē, var vēl kādu laiku dzīvot mierā TIKAI UN VIENĪGI sakot paldies tām, kuras potē. Jūsu nepotētie mazuļi var būt veseli uz tā rēķina, ka citas ir gudrākas.
Es ļoti daudzas lietas, ko piespiež sistēma, neatbalstu vai vismaz iespēju robežās cenšos neiesaistīties (piemēram nodokļu maksu, utt), bet ir kaut kādas robežas, kur tumsonībai nevajadzētu ņemt virsroku pāri racionāliem apsvērumiem.
Man šķiet, ka māmiņas, kuras nepotē, ir ne tik daudz informētas par to, kādu kaitējumu potes nodara bērnam, cik neinformētas par bērnu mirstību un mirstības cēloņiem pārdesmit gadus atpakaļ, kad šo pošu vēl nebija.
Jo lielāki būs tukšie robi bērnu potēšanas praksē, jo lielāka būs iespēja atkal izplatīties slimībām.
06.07.2016 17:45 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Tuberkulozes pote nepasargā no saslimšanas ar tuberkulozi, bet gan no smagajām (un retajām) tās formām. Cerams, ka ārsti, pirms potē, iepazīstina vecākus ar šo informāciju.
06.07.2016 17:42 |
 
Reitings 731
Reģ: 07.11.2015
Skumji, ka mūsdienu cilvēki slimības, kas ir nogalinājušas miljonus, uzskata par joku, kas viņu ģimenes nu nekādā ziņā neskars. Vēl skumjāk par bērniem, kuriem nav citas izvēles, kā klausīt tādus vecākus.
06.07.2016 17:38 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
mēs uztaisīsim potes, kuras uzskatam par nepieciešamām

Es vismaz ceru, ka pret tuberkulozi un hepatītu potēsi. Abām slimībām ir samērā augsts saslimstības līmenis.
06.07.2016 17:37 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Ja viena vai otra vakcīna tiešām būtu tik lieka, tad, ņemot vērā Latvijas ekonomisko situāciju, noteikti valsts tās neapmaksātu, lai lieki nesvaidītos ar naudu, kuras tā jau medicīnā (un citās nozarēs) trūkst.

nuuu tas nav tik vienkarsi , gan jau ir ES regulas u.t.t un kads tacu sanem naudu par so visu ... ;-)
06.07.2016 17:36 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
smiekligi jau paliek, kada tiesam cer , ka otru parliecinas jusu argumenti ? Skiet neviens kurs izveleas pret kaut ko nepoteties vai nepoteties konkreta vecuma ( ja , es apsaubu vakcinajas kalendara pareizibu , ja vien runa nav par bezpajumtniekiem u.c netireliem un suskiem ) neuzspiez to darit citiem .... Paldies LR , ka man ir atstatas izveles iespejas. Un starpcitu si iespeja ir atstata ar arstu atbalstu , ka ari ir arsti , kas atbalsta savadak domajosus vecakus .... kur problema ? paniskas bailes , ka jusu bers saslims del ta , ka cits berns nav potets ? labak uztraucaties, lai saaukstejusies un apslimusi berni sez majas neviss apmekle spelu laukumus un bernu darzus , nokert kadu no sim zarazam ir daudz lielaks risks , neka saslimt ar difteriju, singumkrampjiem un vel ko citu ....
Es ticu , ka kaut kadiem melnajiem ( drosi nosudziet par rasismu ) ir bail sakert kaut kadu slimibu , jo vinu valsti , kur udens krans ir ekstra , tas ir normali ....
daudzas slimibas vairs nav izplatitas ne jau del potem , bet gan sadzives apstaklu un tiribas paaugstinasanas ....
06.07.2016 17:35 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
No cita skatu punkta:
Ja viena vai otra vakcīna tiešām būtu tik lieka, tad, ņemot vērā Latvijas ekonomisko situāciju, noteikti valsts tās neapmaksātu, lai lieki nesvaidītos ar naudu, kuras tā jau medicīnā (un citās nozarēs) trūkst.
06.07.2016 17:30 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Tad man ir jautājums, vai jūs maz kārtīgi izlasījāt manu komentāru. Nevajag izraut kādu vienu frāzi no konteksta! Man šķiet, es skaidri uzrakstīju, ka esmu pret potēšanu tik mazā vecumā, kā to paredz vakcinēšanas kalendārs. Es potēšu vēlāk, kur problēma? Es nekāpju un nekāpšu ar bērnu trolejbusos, es nedzīvoju Rīgā, mums ir mašīnas, lai mēs varētu izvadāt savu zīdaini visur, kur vien nepieciešams. Uz to vecumu, kad bērnam būs jāiet uz bērnudārzu (mūsu gadijumā ne ātrāk kā 3-4 gados) mēs uztaisīsim potes, kuras uzskatam par nepieciešamām.
06.07.2016 17:26 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Ciemiņi laikam arī nenāk. Piemēram, kāds ciemiņš, kas pārnēsā slimību, kuru pats neizslimos, jo ir potējies, taču ar to pietiek, lai aplipinātu bērnu, kam imunitāte vēl nav tik spēcīga kā pieaugušam cilvēkam.
06.07.2016 17:22 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Labs par to privātmāju :-D stikla kupols tai arī apkārt ir? Sanāk, ka potēties vajag tikai margināliem, jo buržuāzija ar tuberkulozi neslimo. Pagaidām :-D
06.07.2016 17:18 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Ārstu neapmeklēšana, nevakcinēšanās un bērnu nevakcinēšana ir bezprātība un bezatbildildība. Vienīgais attaisnojums tam ir neizglītotība un neinformētība.
06.07.2016 17:05 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
es tiešām nesaprotu, kur tas briesmas tik ļoti apdraud zīdaini, ja es dzīvoju privātmājā, pastaigājos ar mazuli tikai mūsu pagalmā un man ir iespēja tikt pie ārsta nesēžot ar bērnu tajās rindās.

Tu to zīdaini turēsi privātmājas teritorijā, kamēr pati nenoliksi karoti?! Kādreiz viņam arī būs jākontaktējas ar citiem. Pie tam saslimstība ar tuberkulozi LV ir 3. augstākais līmenis ES. Mēs katrs vismaz 1 reizi mūžā esam kontaktējušies ar tuberkulozes slimnieku.
06.07.2016 17:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits